Forum Polityka, aktualnościKraj

wymiana licznikow energi

wymiana licznikow energi

adamosek / 2013-04-15 11:22
czy to prawda ze do 2020 roku obowiazkowe jest wymieneinie starych mechaniczno analogowych licznikow pradu na liczniki elektorniczne ktore dokladnie beda mierzyc zurzyta energie i bedize można do nich dostosowac odpowiednei taryfy?
Wyświetlaj:
nalepsze / 2013-07-04 10:41
Jako prywatny odbiorca chciałbym poznać kalkulację. Przecież nie wymieniając w domu urządzeń na energooszczędne a wymieniając tylko licznik nie zaoszczędzę nic. URE koszty wymiany licznika i inne koszty związane np. z wymianą sieci wliczy sobie w koszty dodatkowe które ja zapłacę, bo przecież na rachunku który dostaję za energię dostaję są dodatkowe opłaty które muszę płacić. Ta wypowiedź to kolejny przykład propagandy sukcesu uprawianego przez rządzących - PO. Jak będzie dobrze jak wymienimy ci licznik. Ten pan mógł powiedzieć w celu ograniczenia zużycia energii proponuję w co drugi dzień używać lamp naftowych zamiast świecić żarówki. Pod pozorem wymiany liczników znowu chcą z nas zedrzeć pieniądze. A przecież w celu ograniczenia zużycia energii wystarczy w domu zainstalować żarówki energooszczędne. Obecnie są one drogie bo państwo nie robi nić aby ograniczyć ich cenę, zamiast żarówki np. 60W można zainstalować żarówkę energooszczędną o mocy 5W. Jedyny problem to cena tej żarówki. W Polsce brak jest programu energooszczędnościowego. Rządzą nami nieudaczniki.
stary_dziadek / 2013-04-19 10:01
powiem Ci tak, ja mam elektorniczny licznik juz od jakiegos czasu i nie moge zlego slowa o nim powiedziec, z racji tego ze mam 2 taryfy energetyczne moge tylko zaoszczedzic na tym pieniadze! :) moim zdaniem to dobrze ze bedzie wymiana, bo bedzie sprawdzone wszystko i nie beda ludzie sie na lewo podlaczac :)

Najnowsze wpisy