Forum Forum dla firmKadry

Wymiar urlopu + działalność gospodarcza + umowa i pracę

Wymiar urlopu + działalność gospodarcza + umowa i pracę

petersca / 79.189.180.* / 2014-06-09 13:47
Witam,

prowadze własna działalnośc gospodarczą oraz jednocześnie jestem zatrudniony na umowę o pracę. Pytanie czy ten okres wlicza mi się do wymiaru urlopu.

Miałem 9 lat pracy, teraz od 14 miesięcy mam działalność + umowę o pracę, czy ten okres 14 miesięcy wlicza mi się do urlopu, czy powinienem mieć teraz 26 dni z tytułu umowy o pracę ?
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-06-09 18:34
NIE. Okres prowadzenia DG nie wlicza się do stażu pracowniczego, od którego zależą uprawnienia pracownicze, a więc nie tylko wymiar u. wypoczynkowego.
Sariel / 83.12.203.* / 2014-07-17 17:27
Prawda jest taka że osoby na działalnościach po zamknięciu działalności są nikim... Praktycznie poza latami pracy i najniżej możliwej emerytury nie masz nic. To że płacisz Zus nie ważne jaki obrót masz też nikogo nie obchodzi. Polska to taki piękny kraj że takich co próbują coś osiągnąć sami się gnoi :) lepiej ściągnąć obcy kapitał wszystko sprzedać a z ludzi zrobić murzynów europy .....
szklarek / 2014-07-21 09:57
No właśnie ZUS niezależny od obrotów- to działa w OBIE strony, a przy obrotach milionowych też można płacić składki od podstaw minimalnych, co zresztą większość prowadzących DG sobie chwali.

Jeśli niska emerytura jest nie w smak- nic nie stoi na przeszkodzie by deklarować podstawę wyższą i takie składki płacić, by mieć emeryturę 'górniczą' co do wysokości...

Na zasadach ogólnych po zamknięciu DG, a nawet już w czasie jej zawieszenia jest możliwość uzyskania zasiłku dla bezrobotnych.

Niby kim po zamknięciu DG ma być Kowalski, w odróżnieniu od zwolnionego z etatu Nowaka ?

Najnowsze wpisy