Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wynagrodzenia nauczycieli. ZNP domaga się podwyżek o 10 procent

Wynagrodzenia nauczycieli. ZNP domaga się podwyżek o 10 procent

Wyświetlaj:
anter891 / 188.146.136.* / 2016-04-18 15:55
Jak widzę ten ryj to rzygam.
nauczyciel1 / 78.8.209.* / 2016-04-18 15:48
Tylko pedagog - 76000 tys. dochodu za 2015 r. to dużo czy mało?
Rodzic / 178.252.40.* / 2016-04-18 15:46
Pięć lat postu? Przypominam, że we wrześniu 2013 roku nauczyciele jako jedyni ze strefy budżetowej dostali podwyżkę 3,8 proc. Poza tym kwoty podane, to jak pisze dziennikarz, 65 % wynagrodzenia, reszta to dodatki. Przeliczmy więc : stażysta 3484zł, kontraktowiec 3586 zł, mianowany 4072 zł a dyplomowany 4783 zł. Teraz najlepsze, tydzień pracy nauczyciela w Polsce to 20 h, w miesiącu 80 h. Liczymy ile Polski nauczyciel zarabia na godzinę : stażysta 43 zł, kontraktowiec 45 zł, mianowany 50 zł, dyplomowany 60 zł. I błagam was nie piszcie mi, że zabieracie pracę do domu, bo w bajki nie wieżę. Zgódźcie się na 40 h tydzień pracy i róbcie wszystko w szkołach, będzie transparentnie i uczciwie. Co do jakości waszej pracy to cóż, polskie dzieci spędzają nad nauką w domu najwięcej czasu w Europie, bo to rodzice muszą odwalać za was robotę. Pozdrawiam polską przyjazną nauczycielowi bo nie dziecku szkołę.
Rodzic realista / 84.10.177.* / 2016-04-18 16:15
100% prawdy. Praca w domu? Owszem dla polonisty. Wypracowania należy przeczytać, choć czasami dziwią uwagi i nierzetelne sprawdzenie. Reszta ma gotowe testy i sprawdza pod klucz . Materiały dydaktyczne, rozkłady materiałów , plany wynikowe dostają nauczyciele z wydawnictwa. Dodam ,że raczej nie słychać od uczniów ,że pan ,czy pani przygotowali coś dodatkowo. Stanie pod tablicą lub siedzenie za biurkiem, opowiadanie, dyktowanie smętnych notatek lub nakazanie uczniom przepisanie ich z książki to standard pracy w polskiej szkole.
Nauczyciel to piękny zawód , tylko niestety wielu na niego nie zasługuje.
Drodzy Państwo zapewne jesteście obarczeni dużą odpowiedzialnością za młodych ludzi: ich bezpieczeństwo , rozwój i wykształcenie . Zarabiajcie sowicie ,ale pracę też wykonujcie należycie.
Iza1969 / 95.108.51.* / 2016-04-18 16:01

Zgódźcie się na 40 h tydzień pracy i róbcie wszystko w szkołach, będzie transparentnie i uczciwie.

Bardzo chętnie. Poproszę wszystkie lekcje w zakresie od 8.00-16.00. Żadnych wycieczek, zebrań z rodzicami, rad pedagogicznych, matur ustnych i pisemnych (tak, tak, niektóre trwają do 17.00). Prac będę zadawała tyle, ile będę w stanie sprawdzić w ciągu tych godzin, nic ponad to. Lekcje- z podręcznika, bo nie będę wymyślać nic nowego po 16.00. Acha, jeszcze stanowisko pracy poproszę- samodzielne biurko z krzesłem wystarczy.
Rodzic / 178.252.40.* / 2016-04-18 17:34
A dlaczego od 8.00 do 16.00? Lekarze, kolejarze, policjanci pracują zmianowo przez całą dobę, Pani w sklepie czasem od 10.00 do 18.00 a czasem inaczej, wy też możecie i w tym zakresie rady i zebrania oraz wycieczki. Za matury to wam płacą osobno od arkusza więc proooszę ….A biurko z krzesłem to stoi w każdej klasie, jeżeli się nie mylę. Niestety nie stawia środowisko nauczycieli swojej sytuacji zbyt uczciwie. Np. ulga na PKP jakby wam ją zabrać to te wycieczki nad którymi Pani teraz biadoli staną się koronnym argumentem do obrony tego przywileju.
Rodzic realista / 84.10.177.* / 2016-04-18 16:27
Myślę ,że te 40 godzin miało być wykorzystane na pracę przy tablicy, przygotowanie się do lekcji skoro tak dużo na to czasu państwo potrzebują, zebrania właśnie. Zebrania - byłam na takich co trwały 2 min?
Wycieczki owszem są , dla wielu niechcianym elementem tej pracy, ale proszę dodać ,że Państwo mają je za darmo, czasami zabieracie swoje prywatne dzieci,więc to też forma zapłaty. W innych zawodach ludzie też pracują więcej i to się nazywa nadgodzinami.
Tak ,tak zadają Państwo wiele tylko szkoda ,że lwia część tych prac domowych nawet nie jest sprawdzana, często tylko ptaszek ,że jest, a co z treścią lub czyta się odpowiedzi na lekcji , więc już Pani tego robić nie musi w domu? Ma Pani właśnie do 16.00 czas na wymyślenie czegoś nowego! Ciekawe jak to naprawdę wygląda,skoro tyle materiałów jest dostępnych od wydawnictwa ? Jeszcze nie spotkałam w swojej edukacji , ani mojego dziecka nauczyciela , który przygotował coś od siebie ,prócz kserówek- dodam gotowych , z książek , z internetu itp.Przecież nie ma Pani 40 godzin przy tak zwanej tablicy?
Życzę kreatywnej pracy!
nauczyciel mianowany / 5.172.234.* / 2016-04-18 17:39
Drogi Rodzicu Realisto!

Jestem nauczycielką od 10 lat. Uczę, bo lubię, bo sprawia mi to wielką frajdę.
40 godzinny tydzień pracy nie równa się 40 godzinom przy tablicy. Bardzo się mylisz sądząc, że tylko poloniści mają "coś" do poprawiania. Uczę biologii ok 200 dzieciaków (200 sprawdzianów, kartkówek, projektów). Nie korzystam z "gotowców" ponieważ są ogólnie dostępne w necie i uczniowie skwapliwie z nich korzystają. Sam sobie odpowiedz jaki byłby sens dawania takich testów? Co do planów i rozkładów, także je modyfikuję co roku, bo każdy rocznik jest inny... A co do wycieczek to nauczyciel za wycieczkę nie płaci, bo nauczyciele jako opiekunowie mają bezpłatne wejścia, noclegi itp. przy grupie. Nie wierzysz? Zadzwoń do jakiegokolwiek muzeum i zapytaj... Nie wszyscy nauczyciele chcą jeździć na wycieczki z uczniami bo to wielka odpowiedzialność. Dzieci są pod naszą opieką 24 godziny na dobę przez 4 dni (np. ostatnia organizowana przeze mnie wycieczka w góry). Nawet nie możemy sobie wpisać tych godzin do "kartowych". Przykładowo przez te 4 dni miałabym 21 godzin lekcyjnych (za tyle mi płacą) a w pracy jestem 70 godzin...
Proszę nie uogólniać, bo to krzywdzi innych ludzi...
Czy każdy ksiądz molestuje dzieci? Czy każdy lekarz jest pijany na dyżurze? Czy każda Pani w urzędzie czy okienku przez cały dzień pije kawkę i chodzi na zakupy? Nie! Tak samo jest w naszym zawodzie. Zdecydowana większość to ludzie, którzy lubią swoją pracę, którzy się w nią angażują ale wszędzie się zdarzają ludzie, którzy się minęli z powołaniem... Więc bardzo proszę aby jednostki nie rzutowały na całą grupę zawodową. Mamy prawo, tak jak każda inna grupa zawodowa oczekiwać podwyżki.
Pozdrawiam wszystkich, którzy nie wylewają swoich żali i rozczarowań na innych....

Drogi Rodzicu Realisto!

Życzę pozytywnego nastawienia do życia i Dzieci, bo One są najważniejsze :)
rodzic realista / 84.10.177.* / 2016-04-18 20:53
Szanowna Pani z 10 letnim stażem dziękuję za komentarz. Myślę, że nie przeczytała Pani mojej wypowiedzi ze zrozumieniem. Nie krytykuję całego grona pedagogicznego , ale wskazuję na pewne problemy, wady w pracy nauczyciela. Wierzę, że są ci wspaniali, może Pani tez do nich należy. Jednak wszystkim brak dystansu do siebie. Myślę,że ludzie nie zazdroszczę wam pieniędzy, ale tak jak ja widzą , że często się takie nie należą. Dzieci to ja życzę Pani, bo gdy ich nie będzie nauczyciele też przejdą do lamusa.
Życzę kolejnych tak pięknych i pełnych wytrwalej pracy jak te 10 minionych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anna2aa / 83.8.17.* / 2016-04-18 16:01
Jeśli szkoła zapewni każdemu nauczycielowi komputer z dostępem do internetu i drukarkę, to mogę 40 godzin siedzieć w szkole. Aaa jestem mianowanym i nie zarabiam tak dużo, pewnie to pensje z Warszawki...!
abcda / 104.233.124.* / 2016-04-18 15:56
Ja z kolei nie "wieżę", że chodziłeś do szkoły!
asta692 / 178.219.134.* / 2016-04-18 15:31
zróbcie następne 500+ tym rzem dla nauczycieli i w pół roku polski budżet piepsznie
RIDDICK / 217.153.73.* / 2016-04-18 15:30
Następni " GÓRNICY " , trzeba było się uczyć a nie teraz marudzić.
hfgvdg / 83.238.94.* / 2016-04-18 15:20
I tak za dużo zarabiają za 20 godz w tygodniu ja zarabiam mniej za 40 godzin w tygodniu po studiach ekonomicznych
annna22nnz / 83.8.17.* / 2016-04-18 16:06
jakie studia takie wynagrodzenie. Ekonomistów u nas jak psów a Europa idzie na dno ekonomiczne, żaden nie jest w stanie pomóc!
Iza 129 / 109.95.146.* / 2016-04-18 15:08
A dziady kultury, tzn. bibliotekarze z bibliotek poblicznych ? mają za 1050 zł pracować !!! Wymaga się od nas studiów, znajomości języków obcych, dyspozycyjności w sobotę i niedzielę - prowadzenie imprezy kulturalnej ( działalność pozaczytelnicza) etc.etc...
ALOJZ / 84.119.213.* / 2016-04-18 15:02
nie o 10 % tylko minimum 23 % panie zwiazek zawodowy walczcie o godne zarobi co to jest 200 zeta nauczycielom sie nalezy okolo 500 zeta wiecej
mario 64 / 83.8.130.* / 2016-04-18 15:01
W państwach za naszą zachodnią granicą dzieci przebywają w szkole 8 godzin pod nadzorem nauczycieli, odrabiają lekcje itp, u nas nauczyciel pracuje 20 godzin tygodniowo w jednej szkole i w drugiej też 20 godzin więc zarabia dużo więcej niż podają wyżej, tak więc nich będą cicho !!!!!!!!!
windows11 / 37.152.19.* / 2016-04-18 15:22
A skąd to wiesz? Bo pieprzysz jak potłuczony. Jak im tak dobrze to idź pracować w szkole (bo ja bym nie chciał za takie pieniądze się użerać z dziećmi takich tępych rodziców jak ty).
sylvi66 / 79.190.51.* / 2016-04-18 14:54
Następni plączą, że tak mało zarabiają, tylko kto jeszcze ma jakieś trzynastki jak nie nauczyciele 80-cio godzinny etat a wszystko co poza to już nadgodziny, i proszę sprawdzić pit roczny bo dopiero na nim widać ile faktycznie zarabiają, więc ja się pytam dlaczego tak narzekają i wciąż chcą więcej.... zabierzcie się do roboty po tych swoich etatach w szkole to, bo macie mnóstwo czasu, i zacznijcie się dorabiać jak wam mało...
paparapa / 83.24.218.* / 2016-04-18 14:54
Pan przewodniczący przez ostatnie 8 lat chyba z kibla nie wychodził. Szkoły zamykali, nauczycieli zwalniali robili stowarzyszenia, słowem tłukli po pośladkach kogo chcieli. Władza się zmieniła i jak zwykle p*****, p*****...KOŃCZ WAŚĆ.....
Staś780 / 213.73.9.* / 2016-04-18 14:52
Koledze obniżono wynagrodzenie o kilka stówek i.. zmieniono stanowisko by były z WP , który ma 71 lat nadal pracował na jego miejscu. Chodź ma już jeden dodatkowy etacik w tym samym sam. woj. w ... . Ma emeryturę wysoką z racji stopnia i pracuje. Ludzie to widzą i .... Kolega tez ma wydatki i żyje od kilku m-cy z niższą pensją oraz spłaca kredyt w zł. a on... Ilu takich jest zatrudnionych w RP ???? Maja dobre emeryturki, dostali odprawy i... Czas to uporządkować i... Młodzi emigrują za pracą a ten mając emeryturkę ma dwa dodatkowe etaciki i jak się obecnie to ma do....
Marcin 716 / 83.3.76.* / 2016-04-18 14:51
Nauczyciele oczywiście dostaną to czego chcą bo mają silne związki. Jeden przykład z mojej strony tacy np.: pracownicy parków krajobrazowych brak podwyżek od 2008 r nawet waloryzacyjnych. W parkach krajobrazowych największy nacisk kładzie się na edukację ekologiczną ale nie taką za biurkami tylko w terenie na łonie natury tak żeby uczeń mógł dotknąć zobaczyć i poczuć to o czym mówimy. Więc zachęcam wszystkich nauczycieli do refleksji.
szamuchy / 85.167.173.* / 2016-04-18 14:37
Dzisiejsi nauczyciele to są zwykli odwalacze fuchy i to za nie byle jakie pieniądzye.Dzisiejszym nauczycielom nie zależy aby czegoś nauczyc tylko odwalic program .
Mają w nosie nauczanie już PełO ich do takiej fuchy przygotowało.Uczniowie wypuszczeni z ich ręki są tępymi analfabetami tak jak ich nauczyciele!!!!!!!!!!
Tosia35 / 5.172.234.* / 2016-04-18 17:50
Czy zdajesz sobie sprawę, że obrażanie innych osób w internecie to przestępstwo? To, że nie masz odwagi podpisać się chociażby imieniem nie oznacza, że jesteś bezkarny!

Nie obrażaj innych, popatrz na siebie...

Gdybym była złośliwa to napisałabym, że zdolności (lub ich brak) się dziedziczy :) :) :)
sdrp / 176.109.160.* / 2016-04-18 15:11
Dobrze, że mają mądrych rodziców!
Wala254 / 89.238.1.* / 2016-04-18 14:28
Nikt nie musi być nauczycielem na siłę. W każdej chwili można zmienić zawód, tylko gdzie będą mieli lepiej? W głowach im się przewraca. Zabrać wszystkie przywileje zapisane w Karcie nauczyciela i kartę zlikwidować.
EM ka / 93.105.182.* / 2016-04-18 16:40
Czytałaś Kartę Nauczyciela? Akurat obniżono mi etat do połowy. Nie mogę przyjąć takich warunków, bo nie wyżyję. Mam półtora roku do emerytury. KN nie przewiduje okresu ochronnego dla starszych. Ależ mam przywileje!

Najnowsze wpisy