Forum Forum podatkoweInne

Wynajem mieszkania w Czeskim Cieszynie a praca w polskim Cieszynie

Wynajem mieszkania w Czeskim Cieszynie a praca w polskim Cieszynie

artex3 / 2017-08-01 22:23
Witam!

Noszę się od jakiegoś czasu z takim zapytaniem, jak jest z wynajmem mieszkania poza Polską (Czeski Cieszyn), jeśli pracuje się w Polsce - Cieszyn. Dostałem dobrą pracę w branży IT w Polsce i nie chcę jej zmieniać, jednak ze względu na zainteresowania zdecydowanie bardziej wolałbym mieszkać w drugiej części tego miasta - za granicą, nawet jeśli cena byłaby wyższa niż w Polsce.

Czy wynajmując mieszkanie ale w Czeskim Cieszynie na jakąś umowę będę musiał jakoś udowodnić że pracuję i że stać mnie na to, jakie będę musiał mieć dokumenty aby tego dokonać?
Muszę mieć czeski NIP, PIT czy wystarczy polski i może być bez tego na terenie UE?
Muszą być one przetłumaczone na język czeski i czy w ogóle muszę je przedstawiać, czy normalnie należy podpisać kilka papierów i płacić swobodnie za mieszkanie wynajęte?


Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi - będę bardzo wdzięczny ludziom którzy mi odpiszą
wiwan / 2017-08-18 10:51
To zależy tylko od Wynajmującego, może chcieć dowodu np. na stałe zatrudnienie albo tego, żebyś nie był żonaty :-)

Nie ma tu kwestii ustawowych jak np. pozwolenie na pobyt, wiza itp.

Najnowsze wpisy