Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wynik lepszy niż gra

Wynik lepszy niż gra

Money.pl / 2007-03-23 17:52
Komentarze do wiadomości: Wynik lepszy niż gra.
Wyświetlaj:
fuks2000 / 2007-03-25 20:09 / Tysiącznik na forum
jak już mowa o portfelach to poniżej mój:
Mostostal zabrze 28%
Bioton 17%
Bytom 12%
Getin 9%

34% w gotówce po piątkowych wzrostach na TUPie i STX nie wytrzymałem i oddałem. Liczę jutro na małą promocję z nadzieją, że odkupie coś z piątku. może GTN będzie w promocji po zmianach w RN?
lefek / 2007-03-25 20:07 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Tak .. tak ... 10 -20-30% zysku tyg to w tej chwili "pikuś" ... a fachowcy jak mają 20-25% rocznie to uważają, że rok był bardzo udany ... biedacy :-( ... skoro coraz więcej osób zaczynających przygodę z giełdą wręcz domaga się takich zysków i uważa, że to jest normalne.
I w zasadzie mają rację ... jak się przyjrzeć wzrostom większości spółek z jaką lekkością rosną po 10% na sesję i więcej .... o skali tyg/m-c/roku nie wspomnę.
Niech ta wspaniała chwila ... tak, tak ... chwila .... trwa jak najdłużej, gdyż nie wiadomo czy co niektórzy będą mieli okazję ją jeszcze raz przeżywać.

Jeśli chodzi o nasz "grajdołek" , to widać wyraźnie chęć na nowy rekord dla WIG20 i prawdopodobnie w tym tyg się to zrealizuje , tym bardziej że USA nie przeszkadza /nie spada/. Do jakich poziomów dojdą po zdobyciu szczytu ?? .... dla mnie jest to wróżenie z fusów ... czas pokaże.

Na dzień dzisiejszy BPI naszych indeksów przedstawia się następująco:
Rynek = 84%
WIG20 = 90%
mWIG40 = 87,5%
sWIG80 = 86,2%
ilośćspółek powyżej swojej sk-18 = 90,7%
Jak widać po tych wskaźnikach , nasz rynek jest bardzo silny tzn jest bardzo silny tend wzrostowy który potrzebuje korekty jak ... ryba wody. Kiedy wystąpi i jak głęboko zejdzie i co najważniejsze jak długo potrwa ?? .. odpowie nam ... sam Rynek.

pozdrawiam :-))
PedroGonzalez / 2007-03-25 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
to troche jak z naszym Adasiem M. :-) Jak wygrywal 3 razy z rzedu to euforia i stalo sie to czyms tak normalnym. ze jak potem przyszla korekta jego formy to odrazu juz krzyzyk na nim co niektorzy (dosc spora liczba) postawili :) ale forma wrocila i znow wiara w jego moc skakania...i mysle, ze dzieki tej poprzedniej korekcie formy teraz po wielkim powrocie nawet jak nastepny sezon nie wyjdzie to stawiajacych na niego krzyzyk bedzie juz mniej :-))) dlatego niech pod koniec roku walnie co ma walnac i znow bedziemy kolejne rekordy bic :-))
azja / 2007-03-25 20:13 / portfel / Obserwator
no tak, tak odkrywcze i świeże spojrzenie .
lefek / 2007-03-25 21:21 / Bywalec forum
Witam.

re: Azja
Gratuluę spostrxegawczości umysłu.

pozdraiam -))
samuraj jack / 2007-03-25 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dziękuję za posty sprzed kilku dni
samuraj jack / 2007-03-25 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

zabiegany byłem i nie udzielałem się na forum. Dziś nieco z Wami pogawędzę.
Na blogu popełniłem niewielki wpis, który koresponduje z wpisem Warrena [to co napisałeś o obrotach etc., bardzo ciekawe!!]
warren buffet / 2007-03-25 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, powiedzmy ze to był cytat ;-) ale bardzo ciekawe - fakt
samuraj jack / 2007-03-25 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wiem, że cytat:)
ale tą wiedzą się podzieliłeś pisząc to [ctrl+c i ctrl+v: ):)]
bardzo cenne
Ross / 2007-03-25 19:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moj portfel to aż strach o nim mówić bo albo będzi wyskok albo padaka: 30% mostostalexport 20% ponar 25% relpol 10% techmex 10% resbud reszta to 10% bytom i pointgroup. Oczekuje wsparcia i wszystkim życzę miłej nocki, do jutra.
Romi / 2007-03-25 19:55 / portfel / Koci Tata
Teraz mój

Millenium
Lubawa
Getin
Mostalzab
Stalexp
Swissmed
Skyeurope
Pruchnik
Ibsyst
Interia
Bioton
Capital
Gadu gadu

I śladowe ilości orlenu i optimusa
PedroGonzalez / 2007-03-25 20:44 / Uznany Gracz Giełdowy
łojezu jak ty sie w tym łapiesz ;-))
sumani / 2007-03-25 19:55 / Plankton giełdowy
czyli mamy czasy na giełdzie że nic tylko -"łupić i grabić aż padnę na swój piracki pysk "jakby powiedział Jack Sparrow
nowacha / 2007-03-25 19:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czy ja też mam się spowiadać? Jeśli tak to proszę:
40% Lubawy,
50% MSZ,
10% Sanwila,
I od razu prosżę o rozgrzeszenie :)
Krzych / 2007-03-25 19:47 / Płoteczka na forum
www.wprost.pl/ar/?0=103579
ciekawe jakich spółek dotyczy , może ktoś coś więcej wie?
lojka / 2007-03-25 19:46 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich nałogowców ;))

ja się do jutra nie mogę doczekać :-)
nowacha / 2007-03-25 19:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lojka trzymamy dalej Lubą czy może ja trochę posprzedajemy na górkach by potem spróbować odkupić niżej???
lojka / 2007-03-25 19:58 / Tysiącznik na forum
cześć, nie wiem co mam Ci powiedzieć, ale ja wiem, że trzymam.
nie oddałam z małym ale jednak z zyskim to teraz też nie oddam ze stratą. Dla mnie musi jeszce podciągnąć przynajmniej do 3,50
tyle trzymałam, więc chcę coś zarobić :)
myślę, że ona jeszcze pójdzie - nieźle się ostatnio broniła - pilnowacz chyba się znalazł ;))
ale zrobisz jak będziesz uważała
azja / 2007-03-25 19:49 / portfel / Obserwator
welcome in the club !
lojka / 2007-03-25 19:59 / Tysiącznik na forum
witaj :)
dziadek49 / 81.154.168.* / 2007-03-25 19:39
witam wszystkich, czy moglby ktos odpowiedziec mi na pytanie dlaczego pzu tfi malych i srednich spolek 22 marca wypadlo tak slabo?z gory dzieki za odp hej
gollum / 2007-03-25 19:12 / Uznany Gracz Giełdowy
No to czas na spowiedź.

Mój bajtlik:

ABE - +8%. Kupiłem bo ma rewelacyjne wyniki, piękne sprawozdania, podniecające wskaźniki. Technicznie też pięknie. Na forach cichutko o spółce - to dobrze. Mam ich na długo - niestety dość mało.

TUP - +50%. Kupiłem bo mi dżeju kazał. Piękny strzał a to jeszcze nie koniec. No miodzicho normalnie.

Stalexport - +9%. Kupiłem, bo mi kazali dżeju z samurajem razem. Poza tym jak w Metastocku oglądam wykres w kompresji tygodniowej to tam jest tak monstrualny spodek że odczuwam fizyczne podniecenie. Jeśli on zadziała to aż strach.

Więcej grzechów nie pamiętam. I przypomnijcie sobie mje posty sprzed miesiąca. Wtedy byłem na -27% o ile dobrze pamiętam i uspokajałem panikarzy. Tylko spokój. I stoplossy :)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-03-25 19:19
witaj,
już się martwiłem, żeś stracił głowę na rzecz pewnego Owada:))
gollum / 2007-03-25 19:26 / Uznany Gracz Giełdowy
;)
warren buffet / 2007-03-25 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nareszcie wyzdrowiales po tej grypie ? wódke mozesz pic ?
gollum / 2007-03-25 19:34 / Uznany Gracz Giełdowy
A co masz smaka?

Ja się zgadzam :D
warren buffet / 2007-03-25 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to zapodaj kiedys termin, zrobimy se mini zjazd :) moze jeszcze ktos ze slaska... oooo Orzeł... Jujek... dawać razem....
ts / 2007-03-25 21:12 / "Trial na giełdzie"
chętnie się spotkam an śląsku w razie czego dajcie znac.
gollum / 2007-03-25 19:40 / Uznany Gracz Giełdowy
No spoko. Umówimy się na gadooolcu.
wiolo / 87.239.197.* / 2007-03-25 19:56
witajcie ślązacy, przyjmiecie kogoś nowego do paczki.? no taki plankton co uczy się dopiero pływać na giełdy głębinach. Pozdrawiam
warren buffet / 2007-03-25 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. kiedys sie skumamy w obrębie ślaska i i gdanszczanina przygarniemy. tylko bankowo
PedroGonzalez / 2007-03-25 19:08 / Uznany Gracz Giełdowy
ja troche z innej beczki...co sie dzieje z kursem kiedy PDA akcji zostana zasymilowane z akcjami do tej pory notowanymi ? statystycznie kurs zazwyczaj maleje,nie zmienia sie rosnie ?
Longterm / 2007-03-25 19:28 / Mostek Zwyciężymy!
na msz np wzrósł ostro
Eres / 2007-03-25 18:46 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim.
Widzę, że Kenobi dość wcześnie zaczoł swoją defetystyczną akcję. A więc pora na kilka trochę innych wieści z Bloomberga :
1. Najwyższy od czterech lat wzrost tygodniowy.
"Gospodarka zdaje się zwalniać, ale nie wygląda na to, aby wchodziła w recesję. To wspaniale dla giełdy, to dokładnie to czego chcemy."
Ropa napędza wzrosty spółek energetycznych do poziomu najwyższego od kwietnia 2006. Giełda odrobiła więcej niż 80% strat. Trwają oczekiwania, że FED będzie obniżał stopy do poziomu 4,75% na koniec roku.
2. Piątkowe oświadczenia przedstawicieli FED :
- Myshin (na konferencji w San Francisco) "Inflacja będzie zwalniać i szacujemy że spadnie z obecnego poziomu 2,5% ma 2%. Przyznaję, że szacunek ten obarczony jest dużą niepewnością ale możemy być "reasonably optimistic."
- Charles Plosser (do grupy bankierów na Florydzie) "Inflacja i oczekiwania inflacyjne wydają się być niższe i bardziej stabilne"
- Timothy Geithner (na spotkaniu w Płn. Karolinie) "Obecne niepokoje na rynku kredytów hipotecznych nie będą miały prawdopodobnie większego przełożenia na cały sektor finansowy".
3. Giełdy europejskie odnotowały największy od czterech lat przyrost tygodniowy (Stoxx 600 +4,70%, EuroStoxx +5,20%. Przejęcia oraz decyzja FED motorem napędowym.
Longterm / 2007-03-25 19:02 / Mostek Zwyciężymy!
nic tylko trzymać akcje. ja nie wiem czy czeka mnie w życiu podobny okres hossy, trza korzystać
warren buffet / 2007-03-25 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jeśli któryś z inwestorów koncentrował się w tym tygodniu jedynie na wykresach giełdowych indeksów i nie śledził przy tym serwisów informacyjnych, to wybierając się na weekend mógłby mieć wątpliwości, czy czasami USA nie rozpoczęły w ostatnich dniach inwazji na Iran. Pytanie trochę z kategorii abstrakcyjnych, ale zasadne jeśli porównać historyczne tygodniowe procentowe zmiany amerykańskich indeksów. Indeks S&P500 zyskał w ostatnim tygodniu aż 3,5 proc., a jak wyjątkowy to wynik niech świadczy fakt, że jest to osiągnięcie najlepsze od marca 2003 roku. Pytanie o wojnę wiąże się z tym, że właśnie wtedy impulsem do tak dużego wzrostu było rozpoczęcie kampanii w Iraku.

Analogiczne do tamtego okresu zachowanie amerykańskich indeksów nie było w ostatnim tygodniu bezpodstawne, ale bynajmniej nie wynika z jakichkolwiek publikacji danych makro, czy informacji z giełdowych spółek. Starsi inwestorzy powinni pamiętać, że podczas inwazji na Irak analizę fundamentów spółek zastąpiła analiza wydarzeń geopolitycznych, których skutków nikt nie potrafił przewidzieć. Niepewność jest dla giełdy zawsze najgorsza i indeksy zaczęły rosnąć dopiero, gdy USA faktycznie zaatakowały Irak. Rozpoczęta w marcu operacja nosiła wdzięczną nazwę "Szok i Przerażenie". Przypominam o tym dlatego, że niemal dokładnie tak samo należało wtedy nazywać nastroje panujące na giełdowych parkietach.

Okazuje się, że po czterech latach (znowu w marcu) sytuacja się powtórzyła i nie miało tutaj żadnego znaczenia, że ówczesne rekordowe tygodniowe wzrosty miały miejsce przy samym dnie trzyletniej bessy, a z kolei zeszłotygodniowy rajd podniósł indeksy (na całym świecie) w pobliże szczytów czteroletniej hossy. W obu przypadkach kluczowe było to, że nastroje inwestorów najlepiej oddawało stwierdzenie - szok i przerażenie. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że na giełdzie sprawdza się zasada, że im większy na pesymizm wśród inwestorów, tym łatwiej o wywołanie wzrostów. W uproszczeniu można powiedzieć, że jeśli dominują fatalne nastroje, to oznacza to, że "większość" przestraszonych inwestorów akcji się już pozbyła, a złe informacje w dużej mierze są zdyskontowane. O pozytywne niespodzianki inicjujące wzrosty w takiej atmosferze zdecydowanie łatwiej. Indeksy rosną wtedy po przysłowiowej "ścianie strachu".
warren buffet / 2007-03-25 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jeszcze mocniejsze potwierdzenie siły byków wynikające z obrotów należy odnotować na rynku amerykańskim. Na środowej sesji padł byczy techniczny sygnał, który ponad 20 lat temu opisał Martin Zweig. Wartość obrotów akcjami spółek, które zanotowały wzrost była ponad 9-krotnie większa niż wartość obrotów akcjami spółek spadających. Tak duża przewaga popytu występująca dwukrotnie (poprzednio 6 marca) w terminie 3 miesięcy w przeszłości zapowiadała dobrą koniunkturę. W ciągu kolejnych 60 sesji od wystąpienia takiego sygnału średnia roczna(!) zmiana S&P500 wynosi aż 22 proc. przy średniej bez sygnału na poziomie jedynie 4,5 proc.
Big Lebowski / 2007-03-25 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie, dokladnie...
warren buffet / 2007-03-25 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale zalecam ostroznosc
Big Lebowski / 2007-03-25 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostroznosc musi nieustannie towarzyszyc inwestycjom...
warren buffet / 2007-03-25 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.parkiet.com/futures/gif/WYKRES20070325.gif

nieźle... psychologia najlepszą analizą
bebe / 2007-03-25 18:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dodam, ze wtedy tez dolar rosl.
warren buffet / 2007-03-25 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wojna sprawiłaby, ze USA miekko by wyladowało. wtedy to bym z tym nie dyskutował. ale wole zeby wojny nie bylo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy