Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wynik lepszy niż gra

Wynik lepszy niż gra

Money.pl / 2007-03-23 17:52
Komentarze do wiadomości: Wynik lepszy niż gra.
Wyświetlaj:
orzeł / 2007-03-25 18:29 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Warr przypomnij mi proszę datę kiedy groszówki MIdka wchodziły (z góry dzięki - z tą górą to tak różnie ........ po ciastku i kawce z lataniem trochę na bakier:)
pozdro
warren buffet / 2007-03-25 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
koło listopada.... na sesji bylo minimum -42%... w pewnym momencie. na 02 i 04 około 34%... na minusie.

dla hecy dodam ze tamte spolki mialy okolo 50 mln groszówek, zachodni ma 85 mln.... po 3,5 kupie każdą ilosc, ale moze tak nie byc.... tutaj jest masa akcji skupiona u konkretnych ludzi.... na kwiatkowskim mase akcji miał tłum, bo SN nie mogla kupowac...
kerkorian / 2007-03-25 18:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co myślicie o Bytomiu warto wejść po ostatniej korekcie?
19 kwietnia ma być WZA w sprawie emisji i splitu.
bebe / 2007-03-25 17:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
teraz sluczam 1-ke, ciesze siej ak rodziny spiewaja, muzyka laczy pokolenia, CEZ jak spadnie to sie kupi, jak nie to trudno
orzeł / 2007-03-25 17:34 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Przed kawką popołudniową napiszę cośtam obserwacyjnego co niejaką nowość stanowi w zachowaniu spółki mi znanej :)
z nieśmiałością bo to nie stal nie mostostal i inne popularności :)
truję od jakiegoś zresztą dość długiego czasu o DGa )tzw Dagusia:) nie polecam bo raczej mój eksperyment inwestycyjny :)
na koniec sesji piątkowej nastąpiło cóś co się never do tej pory nie działo na owej panience a nazywa się to 53k na buy :)
o ile dziwaki kupowaki dbaki często robią dziwności różne na spółkach innych tak na tej to nowość ............. nowość która jeśli nie zniknie niecnie w poniedziałkowy poranek może mi dostarczyć jakichśtam radości trochę :)
ps
jak tam kolega od Spina (przepraszam ale nie pamiętam kto to :) zacznie nowe życie i rozwiedzie się z linią downa czy nie !?
wieczorkiem może przylecę na momento a na piątek chyba będę musiał zmienić plan pracy bo ustawianie się na kupno Zdzicha bez monitora przed oczami to ryzyko nazbyt duże :)
no to teraz kawunia :)
brydzia / 2007-03-25 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orle ja ostatnio takie zlecenia widze na spółkach które obserwuje , wstawiane są cały dzień pojedyncze duże zlecenia kupna , obrót mały ale kurs systematycznie rośnie , fundusze robią koniec kwartału , nawet spółki których bym kijem nie dotknęła rosną szybciej niż spadały ,

Pozdrawiam , gratuluję ostatnich zysków bo twoje spółki szybowały wysoko

Dla mnie ostatnio wszystko za bardzo i za szybko rośnie i zastanawiam się do kiedy tak będzie , 50% , 60% dziennie to normalka
warren buffet / 2007-03-25 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Orle, to będziemy polować razem. tylko nie spuszczaj mnie z oczu....
PedroGonzalez / 2007-03-25 17:01 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc wszystkim
jednak wiosenne powietrze pozwolilo mi sie szybko otrzasnac z frustracji wywloanej MSX :-)) "ackja' na MSX to juz historia a tu sie szykuje kolejna spekula niezla...czytaliscie w Parkiecie o CEZ-ie ? CEZ chce skupic swoje akcje po cenie nawet 1/3 wiekszej od obecnych notowan..w przeliczniki z koron na PLN wychodzi, ze beda sklonni skupic nawet po 166PLN...teraz kurs wynosi 128PLN.
Jak sie zapatrujecie na kolejne "ozywienie" kursu kolejnej spolki w ramach Wielkiej spekulacji ? ;-)))
LBas / 2007-03-25 17:30 / Bywalec forum
W Czechach kurs wyższy niż u nas ,a spółka mocna już jakiś czas ją obserwuje i mam sporo akcji ale chyba jeszcze trzeba dokupić
kerkorian / 2007-03-25 17:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam wszystkich
możesz wstawić adres do tego artykułu ?
PedroGonzalez / 2007-03-25 17:25 / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma adresu bo to z gazety jest a za gazetke sie placi :)
Chyba mnie zabija za "przedruk" ?? W razie czego mowie, ze to z gazety Parkiet...wspanialej i wogole polecam hehehe :)) mala reklama wiec chyba mnie nie zabija ;-))
Czeski koncern energetyczny CEZ chce ustalić górną granicę ceny,
za jaką byłby gotów skupić własne akcje w celu ich umorzenia – napisała w piątek
praska gazeta „Hospodarske Noviny”, powołując się na nieoficjalne źródło. Ten limit miał-
by wynosić 1200 koron (około 166 zł) za jeden papier. To zaś
poziom o ponad 1/3 wyższy niż aktualna wycena rynkowa walorów CEZ-u. W piątek na za-
mknięciu praskiej giełdy kurs koncernu wzrósł o 1,7 proc. do 927,6 korony (128,3 zł),
w Warszawie zaś za akcje czeskiej spółki po wzroście o 1,97 proc. płacono 129,5 zł.
Podaną przez praski dziennik ekonomiczny informację jeszcze w piątek przed południem
zdementował rzecznik prasowy koncernu CEZ Ladislav Kriz:– Nie ma propozycji wykupu akcji w celu umorzenia po maksy malnej cenie 1200 koron za pa-
pier – zapewnił w rozmowie z agencją Bloomberg.Wakcjonariacie czeskiej fir
my energetycznej szykują się wnajbliższych miesiącach istot ne zmiany. Skupienie przez
CEZ do 10 proc. własnych akcji co w środę zapowiedział prezes spółki, a o czym ostatecznie ma zdecydować najbliższe WZA koncernu, zwołane na 23 kwiet
nia – to tylko jedna z nich. Drugato – przegłosowana w poniedziałek przez czeski rząd
– sprzedaż 7 proc. pakietu państwowych akcji CEZ-u. Uwagę analityków wzbudziła
właśnie ta zbieżność czasowapodjęcia obu decyzji. Wedługczęści specjalistów, chodzi
m.in. o to, aby – mimo pozbyciasię przez rząd części akcji – państwo nie straciło kwalifikowanejwiększości 2/3 głosów naWZA spółki (obecnie ma 67,61 proc.).
Potwierdził to zresztą pośrednio także sam szef CEZ-u Martin Roman. W niedawnym wy-
wiadzie prasowym powiedział,że w wyniku przeprowadzenia obu operacji rząd mógłby nawet zwiększyć swój stan posiadania wkoncernie. Informację o rzekomym limicie 1200 koron, za ile zarząd CEZ-u gotów byłby skupić własne akcje koncernu, w tym właśnie kontekście wydawali się interpretować w piątek analitycy:–Wporównaniu z obecną wyce-
ną spółki jest to wysoka cena – napisał w raporcie dziennym Jakub Zidon, analityk
z czeskiego banku Ceska Sporitelna. – Może to oznaczać, żeCEZ zamierza agresywnie
wspierać rynkowy kurs akcji podczas sprzedaży państwowych kilku procent papierów
– skomentował specjalista.
kerkorian / 2007-03-25 17:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki, pytałem bo gdzieś w necie mi się artykuł o CEZie przewinął..
Krzych / 2007-03-25 17:38 / Płoteczka na forum
tu chodzi o zakup 10% od rządu , od poniedziałku rząd Czech zdecydował o sprzedaż 7%.
www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=4905110&idt=&dz=01000
chyba że to ja zle rozumię?
kerkorian / 2007-03-25 17:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
GPW powalczy o ofertę CEZ-u
Parkiet
21.03.2007 08:08

Czeski rząd nie określił szczegółów kolejnego etapu prywatyzacji CEZ-u, stwierdził tylko, że akcje koncernu mają być sprzedane "najkorzystniej". Polacy chcą przekonać Czechów, że najkorzystniej jest to zrobić przez dwie giełdy: w Pradze i w Warszawie.

To, czy kolejny pakiet 7 proc. akcji CEZ-u zostanie sprzedany przez jedną, czy przez więcej giełd, pozostanie na razie pytaniem otwartym. Decyzję w sprawie sposobu przeprowadzenia kolejnego etapu prywatyzacji koncernu energetycznego podejmie firma doradcza, którą czeski rząd ma dopiero wybrać - napisał "Parkiet".

- Wybór może paść na którąś z dużych spółek inwestycyjnych, takich jak choćby Tatra Banka czy Wood & Co., która od dawna współpracuje z CEZ-em i dobrze zna ten koncern - twierdzi w rozmowie z "Parkietem" Petr Novák z praskiego biura maklerskiego Analytik FT.


Ku jakiemu sposobowi oddania w prywatne ręce kolejnej części energetycznego giganta skłaniałaby się firma Wood & Co., gdyby to właśnie ona została wybrana przez czeskie władze? - Myślę, że rząd nie będzie zainteresowany tym, aby sprzedaż kolejnych akcji CEZ-u odbyła się również poprzez warszawską giełdę - deklaruje Andrea Ferancová z praskiego biura Wood & Co.

O tym, że dalsza prywatyzacja CEZ-u, tak jak poprzednio, będzie prowadzona tylko przez praską giełdę, przekonane są również inne osoby związane z tamtejszym rynkiem kapitałowym - czytamy w "Parkiecie".

O tym, że "najkorzystniejszym sposobem" sprzedaży kolejnych 7 proc. akcji czeskiego giganta energetycznego będzie przeprowadzenie oferty przez obie giełdy, są za to przekonani Polacy. Według nich, skorzystałby na tym czeski rząd, który mógłby zarobić więcej, niż gdyby akcje oferował tylko na praskim parkiecie, ale także i sam CEZ.

Dowartościowanie Warszawy mogłoby mieć niebagatelny wpływ na przyszłe decyzje prywatyzacyjne w sprawie polskich firm energetycznych. CEZ podawał już, że jest zaineteresowany kupnem Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - przypomniał "Parkiet".
sumani / 2007-03-25 17:01 / Plankton giełdowy
kurcze dopiero teraz uświadomiłem sobie że dzisiaj zmieniamy czas :)
mcmisiak / 2007-03-25 16:57 / Tysiącznik na forum
Witam, w piątek sprzedalem prawie wszystko, kisi mi sie tylko MNI ale nie oddaje, i zaczalem analizowac spoleczki, mam ochotke na TUP, BUDOPOL, IBSYSTEM (walne), 2 NFI (walne), sklaniam sie na dwie pierwsze a zlaszcza cos mi sie wydaje ze TUP moze dac niezle zarobic, co wy na to?, pozdrawiam
azja / 2007-03-25 16:48 / portfel / Obserwator
Wczoraj kupowałem rower synowi , jeju ile ludzi na zakupach po rowery, mamy jakąś spólkę rowerową na GPW?
fuks2000 / 2007-03-25 19:59 / Tysiącznik na forum
he he, chyba na Chinskiej giełdzie :))) prawie wszystkie to import..
gabrik / 2007-03-25 16:02 / portfel / Wierny Forumowicz
witam wszystkich.gdy ADAM skoczył dziś przyznam "spociły" mi się oczy ,to wielki człowiek i sportowiec jest niekwestionowanym mistrzem skoków RESPECT!!!!!! ADAM SZACUNEK NA WSZE CZASY!!!
Wzruszyłem się dziś jako POLAK i jestem dumny.
sumani / 2007-03-25 17:02 / Plankton giełdowy
taki Warren Baffett skoków
bebe / 2007-03-25 16:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak, to jest piekne uczucie, ta wspaniala duma jako POLAK, witaj.
de havik / 2007-03-25 16:05 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja podobnie, wzruszenie ogromne...
poprzednią niedziele i piatek ogladałem w tv austria (ortv)... tez oddawali mu szacunek,
możemy być dumni... Adam juz właściwie jest skoczkiem wszechczasów

the king is only one - Adam Małysz
live long the king!
mikus / 2007-03-25 16:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez dzis ogladalem w Austrii na RTL, byl krotki wywiad z Adamem. gratulowali szczerze, a Adam byl wspanialy.
azja / 2007-03-25 16:35 / portfel / Obserwator
Witajcie , też mi się spociły oczy ale wytrzymałem , Adaś jest niesamowity.
bebe / 2007-03-25 15:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Witajcie w ten sloneczny dzien, moje dzieci przyjechaly, wyciagnely gril i jedzenie na swiezym powietrzu, och wiosna i mnie do ogrodniczej pracy przyszedl czas.
warren buffet / 2007-03-25 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zaprosiłabys mnie na kiełbaske, bo ja blokowiec :)
bebe / 2007-03-25 17:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ja tez z blokowiska jestem, ale po zburzeniu muru berlinskiego - nie zburzylam swojego, ale poszlam na wies, a po latach okazalo sie, ze byl to znakomity numer wykonany przeze mnie,a tak krecili glowami moi znajomi i pukali w czolo, na kielbaske i kurczaka zapraszam, a jakze, piwko tez sie znajdzie
warren buffet / 2007-03-25 18:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to jak sie piwko znajdzie i kielbaska to jestem u ciebie :))
bebe / 2007-03-25 18:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zapraszam
mila2 / 2007-03-25 15:44 / Tysiącznik na forum
Witaj bebe,mój ogródek też się dopomina o co nieco tylko ta doba za krótka
bollullos / 2007-03-25 16:25 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a ja muszę jeszcze kawałek ścieżki wybrukować i się zebrać nie mogę. Za to z piłą łańcuchową lubię zabawy, ten zapach benzyny i hałas jak na motocyklu
bebe / 2007-03-25 16:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ales trafil, kojarzy mi sie od razu zapach zuzlu, jak maszyny szykuja sie do jazdy, och uwielbiam zuzel
Ross / 2007-03-25 17:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za młodych lat w toruniu chodziłam z rodziną na żuzel emocje były ale hałas i kurz tez zwłaszcza jak sie blisko siedzialo.
mila2 / 2007-03-25 16:31 / Tysiącznik na forum
trochę zapomniany dzisiaj,mało sukcesów
bebe / 2007-03-25 16:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
brak sponsorow i ludzi , ktorzy z pasja dzialaja
bebe / 2007-03-25 15:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj mila2, dokladnie tak to jest, wiecznie musze dokonywac wyboru, co w danym momencie jest wazne do zrobienia, wieczna gimnastyka mozgu i rak.
Jarg / 2007-03-25 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od dzisiaj jest trochę dłuższa :-))
bebe / 2007-03-25 15:50 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to i tak za malo, witaj.
bebe / 2007-03-25 15:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
teraz siedze przy biurku, robie VAT, odswiezam co rusz to forum, a przez okno widze skupiona rodzinke przy grilu, mam wlaczony tv i slucham 2-ki, pieknie zaspiewali.
Jarg / 2007-03-25 15:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, ja trochę martwię się tym, ponieważ żona wygoni mnie do ogrodu na dobre, a ja lubię siedzieć w ogródku popijając, ale nie lubię przy nim robić (taka samokrytyka).
bebe / 2007-03-25 16:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to szkoda, bo ja prace w ogrodzie traktuje jako swego rodzaju psychiczny odpoczynek i zdrowy ruch, a potem napawam sie tym jak rosnie, rozkwita, oj cieszy oko i dusze, mam wrazenie, ze obcujac z ziemia, nawet bez rekawic niejako sie laduje psychicznie, odprezam sie, co powoduje , ze bardzo sie dystansuje do roznych spraw, czesto wtedy mysle tez o gieldzie, bez emocji i z dystansem, podejmuje decyzje, teraz przestawilam tv na polsat, tez spiewnie i zabawowo
mila2 / 2007-03-25 16:01 / Tysiącznik na forum
tylko popijając to brzuszek Ci urośnie,gimnastyka przy roślinkach wspaniale temu zapobiega,chociaż Tobie to nie grozi
Jarg / 2007-03-25 16:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niestety grozi. Przy wzroście 192 cm, ważę obecnie 105 kg. To trochę za dużo, zwłaszcza, że nie uprawiam już wyczynowo sportu.
mila2 / 2007-03-25 16:29 / Tysiącznik na forum
na zjeździe prezentowałeś sie nieźle,trzymaj tak dalej!
andreas / 2007-03-25 14:59
Ciekawy jestem jak cały ten układ utrzyma się jutro
Kenobi / 2007-03-25 15:22 / Uznany malkontent giełdowy
Ciekawe też, co wyjdzie z badania przez KNF sprawy nagłego wywindowania indeksu w końcówce sesji w środę.
gabrik / 2007-03-25 15:57 / portfel / Wierny Forumowicz
niestety lub stety NIC
Big Lebowski / 2007-03-25 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odpowiem inaczej zrobili to optymisci z zagranicy ktorzy przetracili naszym orlom skrzydelka przewidujac wzrosty - i co najwazniejsze nie mylili sie...
Kenobi / 2007-03-25 16:17 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, widać że szykowali spekulacyjne zagranie, bez względu co poda FED. Zresztą ta euforia w momencie ogłoszenia komunikatu też była dość naciągana i mocno przesadzona, w zasadzie na tym wzrost się skończył i zaczęło się dryfowanie. Komentatorzy różnią się zresztą co do oceny samego komunikatu, jedni widzą złagodzenie nastawienia, inni widzą konieczność podwyżki stóp, żeby zahamować rosnącą inflację. Dochodzi do tego ostra dyskusja na komisji bankowej Senatu, że dziwnie zabrakło odniesienia do narastających problemów na rynku kredytów hipotecznych, co spędza sen z powiek coraz wiekszej ilości ludzi. Prezes Bernanke został zaproszony do Kongresu na przyszły tydzień, aby wyjaśnić narastające wątpliwości, szczególnie, że przedstawiciel FED nadzorujący ten obszar na posiedzeniu w Senacie zgodził się z zarzutami, że mimo iż problem narasta od pół roku, to FED zajął pozycję biernego obserwatora i nie uczynił nic, żeby zapobiec jego rozszerzaniu się. Sam komunikat można odczytywać jako 1) przyznanie, że gospodarka jest w gorszym stanie niż oceniano na poprzednim posiedzeniu, 2) problemy rynku nieruchomości nie ustępują, ale rosną, 3) inflacja miast słabnąć rośnie, a wysoki stopień wykorzystania mocy produkcyjnych stwarza potencjalne zagrożenie dalszym jej wzrostem, co bynajmniej nie jest podstawą to optymizmu dla rynku akcji. Słabsza gospodarka obniży wyniki spółek, presja inflacyjna nie pozwala na obniżenie stóp. FED jest w niełatwej sytuacji.
olka / 89.171.91.* / 2007-03-25 16:41
wysoki stopien wykorzystania mocy produkcyjnych.......slabsza gospodarka.
bardzo ciekawa nowa ekonomia,
Kenobi / 2007-03-25 17:07 / Uznany malkontent giełdowy
Wiąże się to z brakiem inwestycji, co potwierdzały ostatnie dane n.t. spadku sprzedaży bazowej dóbr trwałego użytku, co oznacza niewiarę inwestorów na dłuższą metę, którzy wolą nie ryzykować nakładów, bo mogą się nie zwrócić. Ożywienie przyszło niespodziewanie, dzięki rekordowo ciepłej zimie, co zmieniło się dopiero pod jej koniec, i co może pokazać się w później publikowanych danych.
Big Lebowski / 2007-03-25 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jako ciekawostke Ci powiem ze w momencie kiedy gospodarka USA miala sie znakomicie DOW nie mogl sie przebic przez 12 tys - podchodzil i wracal , podchodzil i wracal , potwierdza to stara zasade ze najlepsze interesy sie robi - na zle wiadomosci- kupuj ... na dobre wiadomosci - sell on good news...
Kenobi / 2007-03-25 16:55 / Uznany malkontent giełdowy
To dotyczy raczej konkretnych spółek, a nie rynku jako całości i to po tak długim wzroście. Jest wyraźna nerwowość, co już objawiło się dwoma poważnejszymi tąpnięciami. Można sobie wyobrazić, że te nagłe i sztuczne podrywanie rynku służy tylko obronie przed rozpoczęciem większych spadków i być może dystrybucji, a przy okazji zarabianiu na terminowym, gdzie jest b. wysoki lewar. Wydaje mi się, że obie sprzecznie działające na siebie okoliczności, tzn. osłabienie gospodarki + problemy rynku nieruchomości/kredytów hipotecznych, z jednej, a wzrastająca inflacja - z drugiej strony są w sumie równie niekorzystne dla rynku akcji, bo obniżenie stóp tylko potwierdzi narastające problemy godpodarcze, a tym samym spowoduje odpływ kapitału (widać to było po natychmiastowym osłabieniu dolara po komunikacie), zadziała dopiero po upływie pewnego czasu, przy czym wpłynie na zaostrzenie presji inflacyjnej. O wpływie podwyżki stóp nie trzeba wspominać. Myślę, że bez spuszczenia powietrza z bańki spekulacyjnej się nie obejdzie.
Big Lebowski / 2007-03-25 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
generalnie dotyczy to gieldy jak i spolek -zasada jest zasada gieldowa tak samo jak gdy dziala grzmia - kupuj.. kto o tych zasadach zapomina - porzegna sie z rynkiem jako przegrany..
Big Lebowski / 2007-03-25 17:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozegna -mialo byc...
Kenobi / 2007-03-25 17:32 / Uznany malkontent giełdowy
Jest jeszcze wiele innych zasad, jak ta najprostsza, że kupuje się po spadkach, a nie wzrostach, a złe wieści to mogą dopiero nadejść. Kryzys na rynku hipotecznym ujawnił sie niedawno i jest jeszcze niedoceniany. Raport banku Credit Suisse ocenia, że zaostrzenie wymagań w/s do kredytów hipotecznych spowoduje wzrost ilości wypowiedzeń kredytów, co wpłynie na wzrost podaży domów na rynku, a tym samym obniżenie cen, co z kolei spowoduje spadek ilości nowo budowanych domów i będzie miało niekorzystny wpływ na wszystkie sektory rynku. Przykład mamy w piątek - ogłoszone dane o wzroście sprzedaży istniejących domów (co spowodowało znów nagłe spekulacyjne obicie do góry, i dopiero po głębszym zrozumieniu komunikatu - równie silny spadek) przy spadających siódmy miesiąc z rzędu cenach i jednocześnie towarzyszący temu potężny wzrost zapasów niesprzedanych domówdomów blisko o 6%.
Big Lebowski / 2007-03-25 18:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
najwazniejsza zasada gieldowa - ktora nalezalo by oprawic w ramki - Rynek ma zawsze racje...
Jarg / 2007-03-25 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odpowiem Ci: NIC.
de havik / 2007-03-25 14:06 / portfel / "Tysiącznik na forum"
witam po tygodniowej narcirskiej przerwie

bardzo dziękuje za przypilnowanie mioch spółek: MSZ, TUP i STX :))) Bardzo miły powrót.

Ostatni tydzień był bardzo udany, perspektywy na kolejny podobne? Mam nadzieję, że tak :))
fuks2000 / 2007-03-25 15:28 / Tysiącznik na forum
no faktycznie spółki Ci się udały :) a jak narty?
de havik / 2007-03-25 15:31 / portfel / "Tysiącznik na forum"
bosko...
dolomity w marcu to najpiekniejsze miejsce... choć spadło tam 0,5metra sniegu w ciagu doby... no ale potem waruneczki, marzenie :)))
tylko jak zawsze, za krótko:)
de havik / 2007-03-25 14:09 / portfel / "Tysiącznik na forum"
o ludzie....
i dodatkowo dopisek uznany....
zdecydowanie na wyrost, chyba lepiej by go nie było, bo ktoś niepotrzebnie może sie zasugerować
mila2 / 2007-03-25 13:43 / Tysiącznik na forum
możecie coś skrobnąć na temat nafty,trochę nabyłam
needle / 2007-03-25 13:52 / Bez rangi
nafty, znaczy gołdy?
mila2 / 2007-03-25 15:03 / Tysiącznik na forum
znaczy NFT,pisze z przerwami bo przesadzam kwiatki
człowiek znikąd / 2007-03-25 15:49 / portfel / "Trillium"
jakie kwiatki?
już balkonowe czy jeszcze pokojowe?
bollullos / 2007-03-25 13:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
udało mi się znaleźć went. na mostek półn. na płytę nf7 sukces od 2tyg. szukałem w końcu na alegro znalazłem. I chodzi! NF7 ma niestandardowy rozstaw śrubek więc dotychczasowo miałem wenta na gumce do włosów, co groziło syreną strażacką. Swoją drogą, jak można poważnie taka płytę przyspieszyć - wystarczy kupić ram?
rotux_nielogo / 83.29.32.* / 2007-03-25 14:20
pamiętam, że były do tej płyty całe tony modów i zmodyfikowanych biosów, jak masz zacięcie elektroniczne, to można też pobawić się lutownicą i podnieść napięcie dla ramu/podkręcić ram; inna sprawa, że teraz za grosze można wyrwać płytę na s754/939 + taniutki sempron i 2.4...2.7GHz do zrobienia bez trudu najmniejszego /nie mówiąc o tym, ze jeszcze na tym zarobisz, bo nf7 i niektóre procesory na socket A sprzedają się na allegro po zaskakująco wysokich cenach/
Jarg / 2007-03-25 13:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak to przyśpieszyć płytę? Przyśpieszyć można proca zmieniając ustawienia w BIOSie.
Wyraź się jaśniej. I do czego Ci to?
Jarg / 2007-03-25 13:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszke mi zaszumiało w glowie, ale tak kumbinuję, że możesz ją jeszcze przyśpieszyć ją ściągając najnowsze oprogramowanie do tej płyty oraz podkręcając czas dostępu do RAMu w BIOSie, jeśli to płyta na to pozwala.
bollullos / 2007-03-25 13:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
heh w ogóle przyspieszyć kompa niejasno się wyraziłem. Warto dodać nowy RAM w kostkach? I jak to zrobić z czasem dostępu, jeśli chodzi o NF7?
Jarg / 2007-03-25 13:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie znam tej płyty, ale slyszałem o niej dobre opinie. Do czego potrzebujesz przyśpieszenia? Do gier?
bollullos / 2007-03-25 14:15 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Do programów operujących dużą ilością danych tekstowych (nakładka na worda, porównuje tekst z kilkuset podobnymi), do wyświetlania i przeglądania rozbudowanych dokumentów MS. Word z grafiką (do 500 stron), do przenoszenia, kopiowania i wpinania między różnymi programami pakietu Office, przetwarzania plików graficznych, sporadycznie w Corel-u itp,. itd. a najczęściej kilka tych rzeczy jednocześnie + internet, procesor obciążony niemal 100% prawie przez cały czas.
bollullos / 2007-03-25 14:16 / portfel / Uznany Muł Pancerny
+ kompresja filmów i muzyki między różnymi formatami,
Jarg / 2007-03-25 14:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duuużo, dużo RAMu, i jak najsilniejszy proc. Karta graficzna nieco mniej ważna. Przy takim wykorzystaniu NIE PODKRĘCAJ NICZEGO W BIOSIE bo przysmażysz! Zwłaszcza, gdy masz Athlona.

Pozdrawiam
bollullos / 2007-03-25 14:28 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Dzięki, aktualnie mam Athlon xp 2600+, 512 MB RAM, 2,08 Ghz, jak można dodać RAM? Starczy wpiąć DDR?
Jarg / 2007-03-25 14:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak. Tylko pamiętaj, że jeśli np. masz DDR 400, to możesz dołożyć DDR 400, analogicznie jeśli masz niższą. Albo wymienić tą, którą masz na mocniejszą. W tej płycie są chyba 2 gniazda DDR 400 (max. 2 albo 3 GB).
bollullos / 2007-03-25 15:55 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Dziękuję bardzo mocno i pozdrawiam,
Jarg / 2007-03-25 13:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popr. "ta płyta"
charmag / 2007-03-25 12:59 / Bywalec forum
to jest piekne! wiecej takich chwil! brawo ADAM!!!!!
VOKK / 2007-03-25 13:20 / portfel / Bywalec forum
Pięknie, czapki z głów ..., dla takich chwil chce się żyć
Jarg / 2007-03-25 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żona z córką pojechały do galerii, a ja otworzyłem sobie butelkę wina i wypiję za zdrowie Adasia. A co! :-))
needle / 2007-03-25 13:36 / Bez rangi
patrz, a ja to przewidziałem wczoraj, i dość późno otworzyłem jakieś ukraińskie
cóż, był kumpel, ale przyjechał samochodem, zatem... dziś trochę żubra trza było wypić
bedi / 83.22.15.* / 2007-03-25 13:20
jakie winko jeśli można zapytać?
Big Lebowski / 2007-03-25 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
winko z jabluszek ...
bedi / 83.22.15.* / 2007-03-25 13:23
może poziomeczka ;)
Jarg / 2007-03-25 13:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dowcipnisie :-)) Gomara Pajaretez z Malagi, półsłodkie białe, Pycha !!!!
Big Lebowski / 2007-03-25 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zaluj Jarg- nie ma jak jabluszka nasze krajowe - a gdzie patryjotyzm ?
mila2 / 2007-03-25 13:39 / Tysiącznik na forum
jak jabłuszka to polecam Calvadosik(najlepiej oryginał)
VOKK / 2007-03-25 13:32 / portfel / Bywalec forum
Eee tam, przy takiej okazji tylko śliwowica, hmm ...
Jarg / 2007-03-25 13:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ech, słusznie prawisz! :-)))
VOKK / 2007-03-25 13:37 / portfel / Bywalec forum
No to kielich w dłoń, oby takich dni jak najwięcej ...
Jarg / 2007-03-25 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I Otylii też!
mila2 / 2007-03-25 13:21 / Tysiącznik na forum
jestem pod wrażeniem także jego skromności,chyba też wypiję jego zdrowie lampką czerwonego ;-)))
charmag / 2007-03-25 14:05 / Bywalec forum
lampka jak puchar ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy