Forum Polityka, aktualnościKraj

Wyniki wyborów 2014. Oficjalne informacje z woj. opolskiego

Wyniki wyborów 2014. Oficjalne informacje z woj. opolskiego

Wyświetlaj:
złośliwiec / 129.101.50.* / 2014-11-21 01:01
Te super wyniki PSLu to pewnie zasługa Sawickiego i jego "frajerów". Teraz czas by każda z partii zaczęła bluzgać na swój elektorat a dostanie po 50% więcej!
bsf / 159.205.236.* / 2014-11-20 21:41
OSZUŚCI są wśród nas i to wszystko za naszym milczącym przyzwoleniem każdego dnia rabują kasę z naszych podatków i obdzielają się premiami i nagrodami.
Oszuści wpadli również na genialny pomysł otwierając w Sejmie i Senacie biuro TURYSTYKI i za nasze pieniądze zwiedzają świat pod pozorem różnych wymyślnych spotkań i krzewienia demokracji np w Etiopii lub Meksyku albo w Gujanie Francuskiej.Oszuści nie martwią się o Polskę a tym bardziej o społeczeństwo ONI PO prostu wiedzą ,że kiedy przychodzi czas wyborów to maja to już ustalone przy wódeczce (za naszą kasę ) kto i gdzie ma wygrać. Kolejne wybory zostają przygotowywane przez tzw sondażownie , które testują społeczeństwo jaki wynik % są w stanie zaakceptować i to cała DEMOKRACJA poniżej III Świata !
mk34 / 194.153.119.* / 2014-11-20 20:57
To daj znać skąd piszesz, a Cię pogonimy LOL
ciekawski 555 / 83.4.129.* / 2014-11-20 17:47
panie redaktorze poproszę o liczbę głosów nieważnych w obu województwach
deck / 62.141.208.* / 2014-11-20 17:33
Po wyborach w 2011 podczas przypadkowej kontroli samochodu b. komendanta policji znaleziono paczke z wypelnionymi kartami do glosowania. Oczywiscie sedzia "machnal reka" - "wiadomo", komendant moze sobie fizycznie popracowac wazac paczki z komisji do archiwum i cos tam zostawic na pamiatke, jak to w POlsce.

Rzecz w tym, ze jak sie popatrzy na ilosc bledow (i gdy protokoly sa odsylane do poprawek) w tym obecnym recznym liczeniu oraz ile dni te karty leza w najczesciej zaden sposob nie zabezpieczonych pomieszczeniach, to wlasciwie robi sie jasne, ze nadwislanska dymokracja osiagnela nowy poziom.
Taxi-gsm / 213.17.182.* / 2014-11-20 11:52
Tragiczna dla kraju sytuacja w której kasta nietykalnych sędziów i prokuratorów nie ponosząc żadnej odpowiedzialności, nie płacąc zusów i innych składek, żyjąc na koszt podatnika, pracując jak chce, łamiąc prawo i poddając się osadom kolegów kpi ze społeczeństwa głupkowato się uśmiechając. Tak panowie sędziowie nik nie powiedział kiedy maja być wyniki, będą jak będą, choć najlepiej aby w ogóle ich nie było!
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-20 11:45
Po raz chyba piaty zwracam się do redakcji monety.pl: przestańcie stosować metody gazety fakt! Tytuł na stronie moeney.pl: "Są pierwsze oficjalne wyniki wyborów. Wygrana PO". Wchodzi się w artykuł i się widzi, że wyniki dotyczą TYLKO województwa opolskiego. Dlaczego stosujecie takie niskie chwyty? Po ch.. ta manipulacja?? Już chyba przebijacie fakt i super ekspres. Nie wiem, czy mam napisać list na Wasz adres korespondencyjny? Takim działaniem po prostu wprowadzacie czytelników w błąd. Manipulujecie i to jest żałosne. Aż się nie chce czytać. Mam nadzieję, że ktoś z redakcji to czyta, chociażby enigmatyczny Pan "Ziem" (jakby nie można było się podpisać pod artykułem, jak rzetelny dziennikarz by zrobił... żenada
gtx / 159.205.80.* / 2014-11-20 20:57
Popieram protest w 100% !!! Jakość artykułów na tym forum (i wielu innych także ) woła o pomste do nieba !!
Bodek___ / 193.22.252.* / 2014-11-20 11:49
Jestem wyborcą PO. I zgadzam się z powyższym komentarzem.
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-20 12:13
Dzięki za poparcie, stary:). Ja mam zupełnie inne poglądy polityczne, ale tu akurat się zgadzamy:). Żałosne, nie? Nie lubię być traktowany jak idiota, a redakcja money.pl wyraźnie traktuje swoich potencjalnych czytelników, jak idiotów. Robią zamieszanie, żeby zarobić na reklamach. Wiadomo - ilość kliknięć w tytuł. Zastanawiam się, czy w temacie wypowie się sam Pan "Ziem", który podpisał się pod artykułem...
Bodek___ / 77.254.106.* / 2014-11-20 21:37
Hehe, ale inni dali mi minusa :-)
ergo sum / 193.201.167.* / 2014-11-20 09:57
PSL:
- partia posługująca się słusznym hasłem "PiS to wojna",
- jedyna partia, której działacze protestowali przeciwko ukraińskim studentom w Polsce pozującym na tle flagi UPA,
- jedyna partia wyrażająca oburzenie na sugestię Kijowa, że Polska powinna dostarczać Ukrainie węgiel za darmo,
- jedyna partia w Polsce zwracająca uwagę na finansowe straty Polski w związku z embargiem rosyjskim

I od razu widać wynik.

Brawo, Polacy. Jest w tym narodzie myślenie zdroworozsądkowe, nie dajmy się ogłupiać POPISowej propagandzie.
wojd / 164.127.234.* / 2014-11-20 11:16
PSL czy ZSL? Bo już się pogubiłem...
JanuszPOlikot / 2014-11-20 09:49 / Tysiącznik na forum
Lemingi zapamietajcie ważne jest kto"liczy" głosy...........W końcu raz zdobytej władzy POstkomuna ze styropianami nie odda bez walki.......
mk34 / 194.153.119.* / 2014-11-20 21:02
i co ... żal Ci d... ściska, że się silisz na takie komentarze?. Pamiętaj, nigdy PIS u władzy, bo to będzie koniec naszego wspaniałego kraju. Całe szczęście że PSL zdobył dużo głosów, każda inna partia niech zdobywa byle nie PIS, bo jeden adolf na świecie już był, a drugiego nie chcemy
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 10:19
Zastanawiam sie czemu wyborcy PO sa nazywani lemingami.. gralem w ta gre i raczej bardziej mi to pasuje do wyborcow Pis. Wielu wyborcow Po ktorych znam, ma gdzies polityke, robia robote, prowadza biznesy i nie maja czasu zawracac sobie glowy p*********. Glosuja na Po bo maja podobne poglady i tyle. Za to Pis wiecej jest wyborcow slepo podazajacych za wodzem i lykajacych wszystko co im mowia w mediach bez pomyslunku. "Ukradli nam emerytury" "wydluzanie wieku emerytalnego to oszustwo" itp. Ja uwazam ze to byly dobre i konieczne decyzje, i rowniez glosuje na Po bo bardziej mi pasuje ich swiatopolglad niz reszty partii. Czy jestem lemingiem? Nie chodze na wiece, nie jestem zapatrzony w prezesa, mam swoje zdanie czesto inne niz PO, ale wybralem relatywnie najlepsza dla MNIE opcje.

Mam jeszcze taka dygresje odnosnie wrzucania PO do wyrazow. Jezeli chcez zeby ktos powaznie podchodzil do twojej wypowiedzi jako merytorycznej a nie na poziomie podstawowki to lepiej unikaj takich zabiegow, bo to jest bardzo marny poziom wypowidzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
miś yogi / 77.255.49.* / 2014-11-20 12:18
Brawo! W końcu głos rozsądku. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia - ja i gros moich znajomych mamy gdzieś tzw. politykę, która sprowadza się praktycznie do szukania "haków" i opluwania przeciwnika aby samemu dorwać się do władzy. Dla mnie liczy się w miarę stabilna gospodarka i realne spojrzenie w przyszłość, bo prowadzę firmę (malutką, jednoosobową) i chcę po prostu robić swoje.
Oczywiście - podobnie jak Tobie - nie każde z poczynań rządu mi odpowiada, ale "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził", natomiast wielu z tu komentujących nie pamięta co było 25 lat temu i wcześniej. Wszystkim narzekającym przypomnę, że gospodarki zachodnie, na które tak chętnie się powołujecie rozwijają się w warunkach wolnego rynku sto kilkadziesiąt lat - my zaledwie 25 i dodatkowo skażeni jesteśmy prawie półwiekiem komuny, gdzie osoba przedsiębiorcza była "wrogiem systemu". To samo jest z demokracją, do której jeszcze po prostu nie dorośliśmy, bo na to też potrzeba czasu.
Dlatego mając świadomość tego wszystkiego po prostu nie łapiemy się (tu wypowiadam się w imieniu swoim i moich znajomych) na populistyczne hasła jakiejkolwiek opozycji, ani nie wierzymy w spełnianie obietnic wyborczych jakiegokolwiek rządu - każdy obiecuje wszystko, byle wygrać. Natomiast trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy: poparcie dla PARTII, czy poparcie dla RZĄDU, bo wbrew pozorom nie jest to tożsame. Głosujemy przecież na PARTIĘ, a poparcie dla partii - w naszym przypadku dla PO - wynika z podobnego poglądu na gospodarkę, na finanse, sprawy międzynarodowe. Przy czym, jeszcze raz podkreślę, mówię o PARTII, a nie RZĄDZIE, co niestety praktycznie zdecydowana większość komentujących błędnie utożsamia jakby nie rozumieli konieczności liczenia się z koalicjantem. A to jest dość duży problem dla głównej PARTII rządzącej bo - przykładowo - w obecnych warunkach absolutnie nierealne jest przeprowadzenie przez RZĄD jednej z kluczowych reform jaką powinna być reforma KRUS. w takiej sytuacji nawet najlepsza PARTIA z najlepszym programem niestety nie pomoże.
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-20 12:28
"ja i gros moich znajomych mamy gdzieś tzw. politykę" - możesz nie interesować się polityką, ale z pewnością polityka interesuje się Tobą. Brak tej świadomości, to moim zdaniem wyznacznik bycia lemingiem.
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 13:01
Żałosna odpowiedz na konstruktyny komentarz. Czyli twoim zdaniem jak ktos jest szczesliwy bo zyje wlasnym zyciem a nie zyciem innych, ma gdzies zdanie ogolu to jest lemingiem bo ludzie sie nim interesuja a on ma to gdzies? Wlasnie to nas rozni, ze zadna wladza, ani osoba z poza mojego kregu przyjaciol ani rodzinu nie ma na mnie , ani na moje zdanie wplywu. Mam gdzies opinie ludzi, ktorych nie znam, gierki w ktore bawia sie politycy. To nie jest moj cyrk i nie moje malpy. Nie ogladam jak 90% ludzi wiadomosci katujac sie aferami, sporami i wypadkami. Po prostu nie wlaczam wtedy tv bo mnie to nie interesuje, mam ciekawsze rzeczy do robotu niz emocjonowanie sie czyms na co nie mam wplywu. Mam wplyw podczas wyborow, ide glosuje i koniec. Glosuje na PO bo mi najbardzie odpowiada ich sposb dzialania, daje im szanse i dale robie swoje.

Jest jeszcze taka roznica ze ja jestem kowalem swojego losu i jezeli mi cos nie wychodzi moge obwiniac tylko siebie. Wy obwiniacie Panstwo, bo nie zauwazyliscie ze zyjemy w wolnym kraju gdzie kazdy odopowiada za siebie. Przestancie narzekac, pluc jadem, oceniac innych tylko skupcie ta cala energie na swoim zyciu, rodzinie i pracy zobaczycie ze tak samo jak ja,czy kolega totalnie bedziecie mieli gdzies wszystkie "aferki", bo nimi podniecaja sie tylko ludzie sftustrowani, a tacy juz nie bedziecie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-11-20 15:48
Stary, tu nie chodzi o afery. Z chęcią miałbym takie podejście jak Ty, w sytuacji, w której rząd nie zabierałby moich pieniędzy i nie trwonił ich i nie rozkradał. Chcesz mi powiedzieć, że co miesiąc (ze swojej pensji) oddajesz część swojego dochodu jakiejś grupie ludzi, którzy za te pieniądze finansują przeróżne przekręty i nie obchodzi Cię to? Chcesz mi powiedzieć, że zamykasz się w swoim pięknym gniazdku, otoczony rodziną i przyjaciółmi(tez takie mam. To piękny azyl. Ale czasem można się jednak oderwać...), a comiesięczny, ogromny haracz płacony rządowi bagatelizujesz? Jeśli nie boli Cię to, że ich działalność jest finansowana z Twojej kieszeni, to spoko - Twoja sprawa. Mnie boli, że to z mojej kieszeni wybory są z...zepsute, i że gros polityków żyje jak pasożyty na koszt innych. Co jakiś czas tylko podniosą jakiś podatek, bo we żłobie widać dno. Jeśli to wszystko Cię nie interesuje, to może lepiej nie chodź nawet na wybory i zostaw o ludziom, którzy interesują się polityką, bo tylko dajesz złodziejom posadę.

Ja tez uważam, że jestem kowalem własnego losu, dlatego protestuję, jak jakiś polityk ingeruje w mój los nakładając na mnie szereg zobowiązań, głównie finansowych i obiecując obrót tych pieniędzy w potrzebne dobra materialne (szkoły, ulice, chodniki, mosty) po czym zabiera kasę i się zwija. To nie jest nawet interesowanie się polityką, tylko obrona konieczna przed złodziejem i bandytą.

A sens powiedzenia, że "polityka interesuje się Tobą" jest taki:

podejście do życia "nie obchodzi mnie polityka" jest dziecinne, bo podobne jest do podejścia "nie obchodzi mnie to, że ktoś mnie może okraść- zostawię otwarte drzwi i wyjadę na tydzień". To nieracjonalne i dziecinne. Nie mówię o podniecaniu się aferami, ale o rozliczaniu polityków z ich działalności. On Ci coś obiecuje i się z tego nie wywiązuje. Olewa Cię, nawet na Ciebie s... nie zwraca uwagi. A ty mu płacisz i jedyne co robisz, to idziesz na wybory? Gdyby wybory miały coś zmienić, to już dawno były by zakazane. Zadaj sobie odrobinę trudu i ze zrozumieniem przeczytaj ordynację wyborczą. Jest tak skonstruowana, że de facto głosując, masz znikomy wpływ na rzeczywistość. A ty robisz na co dzień tak że, nie interesujesz się na co dzień "dokonaniami wybrańców ludu", to już w ogóle jesteś równo dymany i nie wiem dlaczego masz uśmiech na twarzy.

Właśnie przedstawiłeś sedno lemingowości: who cares? Mam wyje..ne. YOLO, mam swoje życie i się odczepcie. Takie podejście do życia, to ja miałem w gimnazjum.
wojd / 164.127.234.* / 2014-11-20 11:26
O jakich 'podobnych poglądach" piszesz; bo podniesienie wieku emerytalnego i podwyższenie VAT to raczej nie jest sfera świapoglądu, tylko raczej techniczna koniecznosc przed katastrofa.
atelie / 94.42.189.* / 2014-11-20 09:24
Przyjdź i zaprotestuj przeciwko temu, co dzieje się z państwem polskim!!
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 09:36
Co za kretynski wpis:) Kupilas juz opony do palenia? Powiedz mi co sie dzieje w Polsce, bo chcialbym sie dowiedziec? System nie podolal i licza recznie zeby nie bylo watpliwosci. Jakby naciskali jednak na system to byscie plakali ze waluja, jak licza recznie to piszecie ze waluja? To jak, moze nogami liczyc? Albo moze wy wszystko policzycie?

Pkw sklada sie z siedziow najwyzszych ktorzy moze sa dobzi w swoim fachu, ale to w wiekszosci starsze dziadki. 95% ludzi w tym wieku jakich znam nie ogarnia smarfona ani internetu, wiec czemu oni odpowiadaja za wybor firm inforkatycznych? Czemu sedziowie zarzadzaja tak duzym projektem? To jest robota dla bardzo sprawnych managerow a nie lesnych dziadkow, ktorzy na pewno sa ekspertami w prawie, ale to nie ma nic wspolnego z zarzadzaniem. Czy nie powinien byc tam wpuszczony ktos mlody z pomyslami z 21wieku pod stalym nadzorem sedziow?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
weferwfefregerg / 62.233.205.* / 2014-11-20 10:17
Oni to liczą od niedzieli a system miał tylko przekazywać protokoły zliczeń.
esu / 78.10.82.* / 2014-11-20 10:07
Jeśli ktoś jest dziadkiem i nie ogarnia tematu to powinien się podać do dymisji, a nie brać kasę za p********* w stołek. Kto jak nie oni powinni alarmować, że trzy miesiące to za mało na napisanie programu? Ten program nie został nawet przetestowany jak się okazuje, co chyba powinno być podstawą w ogóle do wzięcia go pod uwagę jako narzędzia do liczenia głosów. Od razu powinni alarmować, że trzeba zmienić ustawę i głosy liczyć ręcznie. Oczywiście, że nie tylko PKW jest winna, bo jak to w ogóle możliwe z punktu widzenia prawa, ustaw żeby taki program przeszedł i był podstawą liczenia. Można się tylko cieszyć, że się zepsuł bo inaczej do dziś pewnie nie wiedzielibyśmy, że licealiści średnio znający informatykę mogliby zmieniać sobie według woli wyniki wyborów.

W Polsce żeby podpisać się pod wynikami z w pełni automatycznego czytnika identyfikującego bakterie np. typu Biomerieux nie wystarczy 5 lat studiów na kierunku Biologia, specjalność mikrobiologia. Trzeba jeszcze robić 3 semestry diagnostyki laboratoryjnej. A program do liczenia głosów w wyborach, centralnym punkcie demokracji, nie musi nawet weryfikować certyfikatów osób wysyłających wyniki? To jest przecież większa parodia niż w filmie MiŚ. Co ty widzisz kretyńskiego w tym żeby ktoś szedł protestować? W jednym masz rację twój wpis jest kretyński, zwłaszcza te uwagi z oponami sprawiają wrażenie jakbyś był z PSL.
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 10:31
No widze. Bo do kogo skierujecie ten protest? Do rzadu? A co on ma z tym wspolnego jak Pkw to jest niezalezna instutucja? Oczywiscie mozna przyjazc ze to PO wlasnie falszuje wybory i Pkw jest skorumpowana, ale gdybym ja chcial sfalszowac wybory to zrobilbym to cichu zmieniajac liczby w programie i nikt by sie nie zoorientowal ,a nie robil szopki na cala poslke. Teza ze pkw jest skorumpowana tez ciezki bo nagle kilku sedziow najwyzszych musialoby wziac w lape.

Jedyna przyczyne widze w nieudolnosci pkw i zlym skostnialym systemie. Ale to jest problem w calej polsce, 90% uczelni i szpitali panstwowych. Skostniale systemy, same lesne dziadki przy sterach kurczowo sie trzymaja stolka bo 40lat lizali dupska zeby tam sie dostac i teraz im sie nalezy.

Wiec powtarzam, przeciw czemu bedzie teb protest. Bo jezeli to bedzie inicjatywa majaca na celu zmiane systemu obsadzania stolow w pkw i majaca juz jakies propozycje to ok. A jezeli to bedzie wiec krzyczacy "Białoruś" " skandal" i to w strone politykow to powtarzam BEDZIE TO KRETYNIZM.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
odpowiedzzzzz / 62.233.205.* / 2014-11-20 10:58
"No widze. Bo do kogo skierujecie ten protest? Do rzadu? A co on ma z tym wspolnego"
Rozwinę skrót PKW - Państwowa Komisja Wyborcza. A nawet jak byłaby to prywatna firma to prawo w Polsce stanowi rząd i powinien o takie rzeczy dbać.
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 11:12
Jakby zaczal dbac o to kto tam zasiada to dopiero by wszyscy zaczeli plakac i palic gumy. Mi chodzi o to ze niewazne co by sie stalo to ludzie beda plakac. Rzad kontroluje pkw - oszustwo , nie kontroluje - oszutwo. Ogarnicie sie. Jeszcze nic nie ogloszono, jeszcze nikt nie jest skrzywdzony a juz placz. Jak na razie to jest burdel i licza recznie, koniec tematu. Polacy sa mistrzami w ocenianiu a jakby wam dali do zarzadzania 0,5 osobowa firme to byscie sie zesrali. Ale wy i tak wiecie najlepiek ze oszukali, ze walek itd. Moim zdaniem to jak na ten moment wyglada to na skrajna niekompetencja ludzi z pkw. Niech teraz zakoncza to co zaczeli, niech nik skontroluje wszystko. I dopiero wtedy niech wyciagna konsekwencje wobec winnych i niech sejm sie zastanowi nad jakas zmiana do wprowadzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qwertyuio / 62.233.205.* / 2014-11-20 12:20
Skąd chłopie wiesz czym zarządzam? Jakbyś miał firmę to za taka usługę innej firmie szybko byś podziękował za współpracę. A jak ktoś nie zarządza to nie ma prawa domagać się przejrzystości? Sam się ogarnij. WSZYSCY mają obowiązek pilnować demokracji i przejrzystości.
pytajjj / 62.233.205.* / 2014-11-20 10:45
Czyli wszystko jest na pewno uczciwie, bo nikt na pewno nie byłby takim kretynem, żeby robić przekręty w taki sposób?
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 11:23
A to juz jest twoja interpretacja. Ja wyrazilem swoje zdanid ze ktos musiaby byc kretynem zeby w taki sposob robic walka. A co to tego czy jest przekret czy nie to jest trochr za wczesnie zeby wyrokowac jak to juz pol polski zrobilo. Ja wiem ze to jest modne zeby w kazdym bledzie szulac drugiego dna (korupcja, przekret itp) ale moge po prostu to jest niekompetencja polaczona z bledem osob ktore sie tym zajmuja? Prowadze firme i gdybym w kazdym bledzie doszukiwal sie spisku, albo checi zwalowania mnoe to bym zszedl na zawal. Ludzie popelniaja bledy, a tutaj niestety kazdy blad kosztuje bardzo wiele. Ani pis, ani sld, ani psl, ani po nie zmienilo skostialego pkw, wiec teraz maja tego efekty. Ale im sie nie dziwie bo przy takkm spoleczenstwie i opozycji (mowie o wszystkich) jakby ktos zaczal zmienoac pkw to zaraz opozycja zaczela by plakac ze chca sfalszowac wybory i tal samo spoleczenstwo byloby oburzkne. Czy nie byloby tak?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pytajjj / 62.233.205.* / 2014-11-20 12:13
Co do opozycji i ich płaczu to zgoda, a co do płaczu społeczeństwa już nie - zauważ, że większość nie głosuje, bo właśnie tak to wszystko wygląda.

A co do samych wyborów to może korupcja, może niekompetencja - to nie jest ważne. Dla mnie ważne jest to, że tak przeprowadzone wybory są niewiarygodne i jest to dla mnie kpina z demokracji i z ludzi.
asdfsadfa / 62.233.205.* / 2014-11-20 10:42
Czyli nic się nie stało?
podl / 83.14.30.* / 2014-11-20 08:38
i dobrze im tak hahaha, u mnie wygrało PiS i przynajmniej kompetentne władze mamy :)
JanuszPOlikot / 2014-11-20 09:53 / Tysiącznik na forum
U mnie na szczeście POstkomuchy też dostały baty.......Strefa wolności
marooo / 91.226.50.* / 2014-11-20 09:43
No i dobrze. Najwazniejsze jest zadowolenie ze swojej partii. Jak dla mnie to fakt jaka partia rzadzi w moim regionie czy panstwie ma marginalny wplyw na moje zycie. Gdyby jednak mialo to znaczenie to zawsze jest mozliwosc wyprowadzenia sie tam gdzie wola moja partie, albo poza polske. Prosta sprawa. W stanach caly czas migruja i to nie tylko za praca, ale te tam gdzie ludzie maja podobne poglady, dlatego kazdy stan ma inna mentalnosc i ludzie sie tam dobrze czuja. Jak nie to moga wyjechac do swoich. U nas nie ma aa takich roznic, ale jednak Krakus to nie Warszawiak i odwrotnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
podl2 / 188.184.11.* / 2014-11-20 08:48
I Pan Eryk Brodnicki stoi na ich czele? hehe
wells / 83.23.96.* / 2014-11-20 08:23
Te wybory obnażyły złe strony nasz kraj.
Rack / 212.91.12.* / 2014-11-20 08:14
Tak długo liczyli PO to by się okazało że to PO i PSL wygrało. To skandal

Najnowsze wpisy