Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyniki wyborów 2015. Biskup dla money.pl: Obniżenie wieku emerytalnego przemówiło do wyborców

Wyniki wyborów 2015. Biskup dla money.pl: Obniżenie wieku emerytalnego przemówiło do wyborców

Wyświetlaj:
eryk1185 / 81.190.161.* / 2015-10-26 08:13
No i co mnie obchodzi ze jakaś spółka Eurocash straciła ileś procent? I bardzo dobrze. Zagraniczne sieci drenują i niszczą polską gospodarkę. To tak naprawdę sieci marketów odpowiadają za wzrost bezrobocia ( w ostatnich powiedzmy 15 latach). Banki?Ostatnio miałem okazje widzieć zestawienie jak banki w poszczególnych krajach okradają ludzi. W Polsce to mega złodziejstwo. Najdroższe kredyty.
maniek908 / 37.47.0.* / 2015-10-26 06:03
prawda jest taka, że w najbliższych tygodniach liczyć się będą dwie rzeczy: polityka pieniężna i podatek bankowy. to jak złoty się zachowa będzie odzwierciedlać sensowność ekonomiczną propozycji nowej władzy.na xsocial doskonale widać, że liderzy również czekają
MIkołar / 89.79.152.* / 2015-10-26 02:31
Kontranaliza. A ja sytuację oceniam tak. PO przez 8 lat nic nie zrobiła dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy zapewniają większość miejsc pracy w tym kraju. Chroniono interesy dużego kapitału, tzn. banki, fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczniowe z polisolokatami, developerów, tak więc te 15% sołeczeństwa zagłosowało kapciami, a następne 7% poszło i zagłosowało na Nowoczesną. Bo nawet nie zdjeli ich z nóg i pozostali w domach. PiS miał od zawsze zdyscyplinowany elektorat, który umie liczyć. VAT 23 miał być tylko na okres kryzysu a został na stałę. Społeczeństwo może by i go przyjęło, gdyby nie wyszło, to o czym od dawna było wiadomo, że np. 10 największych w Polsce sieci handlowych praktycznie nie płaci CIT w kraju, który pozwala im się bogacić. Z tych 10 sieci ponad 2/3 podatku płaci sama Biedronka, a reszta, to co??? Skoro państwo nie chroni obywatela 82 latka przed sprzedaży mu w banku polisy zamiast lokaty, z której to polisy w przypadku wypałty przed upływem 10 lat zostanie wypąłcone 1,5% to gdzie jest Państwo ze swoją funkcją ochronną? Umowa społeczna od zawsze była taka, że płacimy na Państwo/Suwerena o ono nas miało chronić, przed złem. Teraz to Państwo zezwala na sprzedaż Polakom kredytów spekulacyjnych w walucie, której to sprzedawcanie posiada i chroni jeszcze podmiot silniejszy. Oto kilka kroków , które pogrążyły PO: 1. Nierozwiązanie problemu fankowiczów 2. Bankructwa setek polskich podwykonawców realizujacych roboty budowlane na dużych inwestycjach infrastrukturalnych tylko dlatego, że przetargi promowały koncerny z kapitałem vide Apline Bau, Coevec 3. Podniesienie wieku emerytalnego bez uregulowania kwestii emerytur resortowych, branżowych itd. Sprawa miała być prosta, ale przerosła rząd tymczasowy po odejściu Pana Tuska. 4. Someńsk Skoro się nie da uzyskać wraku, to trzeba było mieć odwagę zawiesić postępowanie ze wzgledu na okresowy brak dostępu do istotnych dowodów. Czy był zamach, czy katastrofa, dowdów nam Rosja nigdy nie przekaże do badania dopóki będzie to napędzać wzajemne skakanie do gardeł. 5. Ukraina. Dlaczego działannia rządu PO były wystarczająco odważne by "wyciąć" polskich przedsiębiorców z rynku rosyjskiego, ale już siły na głos w sprawie dziesiątek tysięcy Ukraińców przyjętych w Polsce zabrakło?
Panie doktorze polska scena polityczna to nie jest podręcznikowy cyrk. Przeoczył Pan, że emerytów popierających PiS jest coraz mniej, za to Młodzi ludzie nie chcą żyć w kraju, w którym, w wieku 30 lat nie mogą zneleźć stabilnego zatrudnienia. Ci sami młodzi ludzie z Polski w Wielkiej Brytanii, pracują rodzą 3-4 dzieci i wracają do pracy, bo koszt utrzymania jednego obywatele niewymagajacego asymilacji jest najwyczjniej ekonomicznie uzasadniony i społecznie opłacalny.
Zenek37 / 155.133.35.* / 2015-10-26 08:00
czlowieku, nowoczesna to wlasnie partia bankow, ogromnego biznesu, skad ta kasa na reklame? nie zastanawia cie dlaczego w miastach mase reklam nowoczesnej, partiu z nikad a nie ma bannerow kukiza?
bo banki finansowaly nowoczesna, nie zauwazyles ze schowano balcerowicza, wspoltworce parti nowoczesna.
Tacy durni jestescie ze nie wiecie ze petru to wspolwtworca reformy emerytarnej ktora de fakto pozbawila was przyszlych emerytur.

To jest odlam PO, parti ktora bedzie podkladac noge pisowi i trzymac z po, funkcja identyczna jak palikot w poprzednich wyborach

oj ludzie ludzie, w spoleczenswie zawsz jest procent najglupszych, w ostatnich wyborach glosowalina palikota
czesc zmadzala, teraz zaglosowala na kukiza, ale pojawili sie nowi idioci, i ci zaglosowlai na ladnie opakowana nowoczesna
ob. / 80.53.35.* / 2015-10-27 08:40
a kto sfinansował PiS, które na samą reklamę w tv wydało ponad 5 mln zł?
opijlkj / 5.172.247.* / 2015-10-26 06:01
"PiS miał od zawsze zdyscyplinowany elektorat, który umie liczyć. VAT 23 miał być tylko na okres kryzysu a został na stałę" pewnie dla tego że kryzys cały czas trwa?! :/ może tego nie zauważyłeś bo tobie dobrze się żyje ale większość oddała głos na pis a to onzacza ogromną determinację zmiany bo jest tym ludziom tak bardzo źle. w czasach hossy rozwoju gospodarczego raczej dobrze się większości żyje - gdyby dobrze się żyło to by ludzie wybrali partię która dobrze prowadzi gospodarkę za twarz
Pisio / 83.14.86.* / 2015-10-26 00:40
Może PIS rozliczy aferzystow!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wie pan o tym? / 159.205.132.* / 2015-10-26 00:38
Kawiorowa lewica jest zabezpieczona materialnie.
T. / 81.190.49.* / 2015-10-26 00:27

Dr. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że do wyobraźni wyborców najbardziej mogła przemówić obietnica obniżenia wieku emerytalnego i inne postulaty socjalne.
Biskupowi wydaje się ,że połowa społeczeństwa jest ograniczona i rzuca się na obiecanego cukierka.
P.Biskupie, PIS m.in. zamierza przywrócić stan poprzedni stosując się do woli społeczeństwa,a nie obniżyć wiek emerytalny. W niektórych krajach również przywrócono wiek emerytalny do poprzedniego .
wojtek2428 / 5.172.232.* / 2015-10-26 00:06
Głosowałem na PIS
mam 64,5 lat, 49 lat pracy i mam nadzieje że wreszcie otrzymam emeryturę
głosik / 31.183.155.* / 2015-10-26 00:24
Przedstawię Ci humor obrazkowy - człowiek trzyma w ręku kupon totolotka, wygrał szóstkę, pędzi do kolektury, a tam olbrzymia kolejka, dochodzi wreszcie do kasy i... otrzymuje 1 zł i pada, jak rażony piorunem. Okazało się, że wygrało wiele, wiele osób. Podobnie może być z naszymi emeryturami i PiS nic Ci tu nie pomoże. Ekonomia jest bezwzględna w każdej opcji.
T. / 81.190.49.* / 2015-10-26 00:15
Wcześnie zacząłeś. Jeśli masz wszystkie świadectwa pracy to czas najwyższy je przygotować i udać się na zasłużony odpoczynek.
ta830r / 212.109.164.* / 2015-10-26 00:02
ja nie mam z czego, byłem w różnych krajach i spodobały mi się tylko wtedy Chiny, ,tak, Gościu,tam pracuje dostaje byle co, ale mieszkanie dostał na 32 piętrze, talony na obiady pracownicze, autem nówka, rodzinka uśmiechnięta zawsze uśmiechnięta . Może przeginam, nie wiem do końca ale SOCJALIZM Z WOLNYM RYNKIEM to jest jednak zdrowa sprawa. Nikt tam o lekarzach i emeryturze nawet nie debatuje.
aaasddd / 89.228.34.* / 2015-10-26 07:09
W Chinach nie ma systemu emerytalnego. Tam syn jest odpowiedzialny na starość za rodziców dlatego chyba krótko tam byłeś.
jgvkhvjgk / 83.24.228.* / 2015-10-25 23:58
Po raz kolejny w historii Polski o zwycięstwie danej partii zdecydowało obce mocarstwo. Gdyby nie Putin to PiS by nawet nie wyprzedziło Platformy w sondażach. Imigranci tylko wbili gwóźdź do trumny Platformy. Argumenty odnośnie zmiany wieku emerytalnego są moim zdaniem mało przekonujące.

Obietnica "bezpiecznego państwa" Beaty Szydło okazała się dla niezdecydowanych Polaków bardziej wiarygodna. Przecież zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwko przyjmowaniu imigrantów...
T. / 81.190.49.* / 2015-10-26 00:11

Argumenty odnośnie zmiany wieku emerytalnego są moim zdaniem mało przekonujące.

Jak zmiana? Gdyby nikomu do głowy nie przyszło o podwyższaniu wieku emerytalnego to nie byłoby całego tego zamieszania. Nikt by też nie krzyczał,że się raptem system finansowy zawali w Polsce.
Jednak ktoś długo w nocy myślał i wpadł na pomysł jak by tu zrobić, aby więcej pieniędzy wpływało do budżetu przez dłuższy okres niż dotychczas. A i tak dobrze ,że nie wymyślono, aby wszyscy obywatele pracowali do 80-tego roku życia.O ile dożyją.
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy