Forum Forum dla firmKadry

Wypadek w pracy - kiedy pracodawca płaci odszkodowanie

Wypadek w pracy - kiedy pracodawca płaci odszkodowanie

Wyświetlaj:
karolka341 / 193.106.100.* / 2013-11-12 21:20
witam mam pytanie? czy mogę się ubiegać o odszkodowanie od pracodawcy? Otóż podczas wykonywania czynności służbowych doznałam urazu kręgosłupa(dźwignęłam worek ok 20kg), mamy tą wagę wpisywaną w okresowych badaniach lekarskich. do pracy chodziłam jeszcze ok 2 tyg, biorąc silne leki przeciwbólowe,jednak niestety pewnego dnia nie wstałam z łóżka, zawieziono mnie do neurologa i po kilku dniach miałam CT,rozpoznano wypadnięty dysk ,operowano mnie w kolejnym dniu,zgłosiłam zdarzenie kierownikowi i sporządził protokół wypadkowy ,który BHPowiec uznał za zasadny. Przebywałam na zwolnieniu powypadkowym 6 miesięcy, po tym okresie wróciłam do pracy,niestety po 9 miesiącach dolegliwości się powtórzyły i operowano mnie po raz kolejny,a po kolejnych 5 miesiącach znowu.Wszystkie dolegliwości odbywają się na tym samym poziomie L5/S1 ,czyli to echo wypadku.Teraz przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym przyznanym przez ZUS na 6 miesięcy ,wiem ,że pracodawca planuje rozwiązać ze mną umowę po 3 miesiącach trwania świadczenia rehabilitacyjnego. Moje pytanie to czy jest szansa na odszkodowanie za utracone dochody ,które powstały po dolegliwościach związanych z wypadkiem przy pracy.(nigdy wcześniej przed wypadkiem nie leczyłam się na kręgosłup), lub zwykle za uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem
szklarek / 2013-11-13 10:48
TAK, ale nadal z ograniczeniem co do rozmiaru- tj. w zakresie takim, w jakim dotychczasowe świadczenia z ZUS utraty dochodów nie pokryły.

Nie doszło również jeszcze do przedawnienia roszczeń, a w kwestiach zdrowotnych pojawianie się nowych konsekwencji, późniejszych uszczerbków jest normalne.

Poza artykułem przewodnim do tego wątku- jeszcze to się przyda:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/wypadek;w;firmie;-;odszkodowanie;od;pracodawcy,79,0,144207.html

Zupełnie niezależnie, jeśli uzyskała też Pani świadczenie z komercyjnej polisy (poza ZUS) z ubezpieczenia pracowników jeśli takową zawarł pracodawca, lub w niej pośredniczył- jego OWU może przewidywać dodatkowe (tj. odsunięte w czasie) zgłoszenie szkody- tj. powiększenie szkody ( tu uszczerbku na zdrowiu ).
elisabeth 701 / 82.54.107.* / 2013-07-02 05:16
Witam mam pytanie do panstwa,w 2010 r. uleglam wypadkowi w szkole podczas pracy,pracujac w kuchni szkoly kucharskiej,upadajac i skrecajac noge w kolanie po zgloszenie wypadku przez pol roku bylam na zwolnieniu,leczona w ambulatorium ortopedii,rehabilitujac kolano.ktore jak ocenil biegly w 8 proc. uleglo uszczerbku nigdy nawet operacyjnie nie bedzie w 100% wyleczone ulegle chorobie altrozowej w nastepstwie.Stad pytanie czy moge domagac sie odszkodowania na drodze sadu cywilnego od pracodawcy.ktorym byla instytucja panstwowa,ktorej osoba koordynujaca prace nie udostepnila mi przepisowych butow ze specjalna podeszwa po 8 miesiacach pracy,ktore otrzymalam dopiero po wypadku,czy istnieja realne szanse na odszkodowanie nie tylko za utrate zdrowia ale tez spowodu utraty pracy po wypadku dzieki przeprowadzonemu przeciwko mnie zwolnieniu dyscyplinarnemu zaraz po wypadku kiedy zglosilam brak upasazenia mnie w przepisowe buty a,dzieki zmanipulowanej pracy pani ze zwiazkow zawodowych ,ktora pozamiatala pod dywan wszystko i podpisala w moim imieniu zgode na rozwiazanie umowy
szklarek / 2013-07-02 09:17
Odpowiedzialność pracodawcy w zakresie wypadkowym ma charakter wyrównawczy tj. można dochodzić odszkodowania w takim zakresie, w jakim świadczenie ZUS z ub. wypadkowego- czyli głównie jednorazowe odszkodowanie nie pokryło kosztów leczenia i innych następstw.

Co do roszczenia w związku nieprawnym zwolnieniem- jest za późno, na odwołanie było 14 dni.

Co do pozwu cywilnego- zasadniczy termin przedawnienia wynosi tu 3 lata z art. 442 KC, więc po tym upływie czasu pracodawca może skutecznie oddalić powództwo.
Klaudia171 / 37.30.21.* / 2013-04-05 17:00
Mam pytanie odnośnie odszkodowań . pracuje juz ponad 20 lat w hotelu jako bufetowa . Przez ciezką pracę ktorą nam narzucają mam problem z nogą i są dni kiedy nie mogę na niej stawać( ale pracować muszę) czy to podlega jakiemuś odszkodowaniu ? (nie znam się wgl na tych sprawach) Jeśli ktoś może mi w jakikolwiek sposob coś doradzić proszę o kontak mejlem . klaudia-piee@wp.pl
Pozdrawiam
szklarek / 2013-04-06 09:28
1. być może z komercyjnego ubezpieczenia pracowniczego/grupowego jeśli zostało zawarte- należy się dowiedzieć czy takowe jest i jaki jest zakres. Ślad jest choćby w PIT- jeśli składkę ponosi pracodawca- bo jest ona przychodem pracownika, albo w 'pasku' miesięcznym, gdy składka jest potrącana z wynagrodzenia.
2. ewentualnie z Pani ub. indywidualnego komercyjnego.
3. w zakresie ub. społecznych ZUS- co pewnie najbardziej Panią interesuje-

Tylko:
1)przewlekłe zapalenie ścięgna i jego pochewki
2) przewlekΠe zapalenie kaletki maziowej 1 rok
3) przewlekΠe uszkodzenie łąkotki u osób wykonujàcych
prac´ w pozycji klęczàcej lub kucznej

4) uszkodzenie nerwu strzaΠkowego wspólnego
u osób wykonujàcych pracę w pozycji kuczne

jest w "zakresie nóg" i Pani opisu uznawane za chorobę zawodową, z powodu której stwierdzenia można uzyskać świadczenia takie jak w przypadku wypadku PRZY pracy. W tym również jednorazowe odszkodowanie.

Chodzi o świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego opłacanego z tyt. Pani zatrudnienia.

Potrzebna byłaby więc procedura zgłoszenia tego i zakwalifikowania przez orzecznika, że Pani uraz ma właśnie jeden z ww charakter ORAZ że został nabyty na skutek warunków pracy właśnie.

Tu rozporządzenie regulujące tę sprawę i procedurę:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;rady;ministrow;z;dnia,dziennik,ustaw,2009,105,869.html

jego nowelizacja:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;rady;ministrow;z;dnia,dziennik,ustaw,2012,000,662.html

Obowiązek pracodawcy:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/choroba;zawodowa;pracownika;-;jakie;obowiazki;ma;pracodawca,55,0,675383.html

http://e-prawnik.pl/opinie-prawne/prawo-pracy/kiedy-mozna-stwierdzic-chorobe-zawodowa-opinia-prawna-2.html


--------------------------------

Niezależnie od powyższego jest uciążliwa możliwość uzyskania odszkodowania w zwykłym procesie cywilnym przeciwko pracodawcy. Długotrwałe, kosztowne....oczywiście musi być udowodniona jego wina w powstaniu schorzenia.
obwodnica / 46.204.37.* / 2012-12-04 18:27
mój brat zginął w wypadku podczas pracy,już kilka lat toczy sie postępowanie karne natomiast nikt nie zostal jeszcze skazany.interesuje mnie w jakim terminie od wypadku mozna ubiegać się o zadośćuczynienie od firmy?
ekspedientka / 83.10.74.* / 2012-09-26 17:18
Uległam wczoraj wypadkowi, maszynka do krojenia wędlin odcięła mi całkowicie większą część opuszka palca, w szpitalu postarali się do zszyć, bo niestety nie było tego fragmentu aby go przyszyć. Na wiadomość o L4 właściciel powiedział, że przecież mogę stać za kasa i pracować dodam że to jest prawa dłoń wskazujący palec.
Czy należy mi się 100% L4 leżeli nie zostało spisane na ten temat jakieś papiery?
szklarek / 2012-09-27 11:24
Rozumiem, że zajście miało miejsce w pracy.

Niezbędne dla 100% wynagrodzenia/zasiłku chorobowego jest spisanie 'protokołu powypadkowego' wg. ustalonego w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16.09.2004 r. w sprawie wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy.

Czyni to w czasie do 14 dni od wypadku, jego treść ma być Pani udostępniona do akceptacji.

Obowiązek taki zresztą jest niezależny od owych 100%, bo np. protokół taki musi stwierdzić, czy przyczyną nie była np. nietrzeźwość pracownika, co pozbawia prawa do 100% podstawy zasiłku.

Bez protokołu zresztą też niemożliwe są inne świadczenia np. jednorazowe odszkodowanie, gdy sprawa okaże się poważniejsza, nastąpią komplikacje zdrowotne.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy