Forum Polityka, aktualnościKraj

Wypadki przez przydrożne drzewa. Prezes NIK pisze do Trybunału Konstytucyjnego

Wypadki przez przydrożne drzewa. Prezes NIK pisze do Trybunału Konstytucyjnego

Wyświetlaj:
Teo87 / 82.160.125.* / 2015-04-12 08:29
Jestem kierowca zawodowym i uważam że drzewa zwiększają bezpieczeństwo na drodze ponieważ zmniejszają siłę wiatru chamują zawiewanie śniegu i co najważniejsze tworzą cień dzięki któremu jazda jest mniej męcząca ja jestem zwolennikiem sadzenia drzew i krzewów przy drodze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antyradzio / 93.105.136.* / 2015-04-12 00:09
Ja większe zagrożenie widzę w słupach fotoradarów- wyciąć
103545 / 37.152.19.* / 2015-04-12 00:04
Czy dla ratowania debili za kierownicą musimy niszczyć przyrodę? A może niech debile się pozabijają choćby na drzewach? Tylko szkoda drzew. Alle jaja.
Mirek2315 / 178.239.10.* / 2015-04-12 06:45
Bzdury piszesz człowieku!!! Nie będę dalej komentować.
elisa-beth / 109.231.1.* / 2015-04-11 22:23
No jasne, wyciąć wszystkie drzewa przydrożne, zburzyć wszystkie domy , zasypać wszystkie rowy i zbiorniki wodne. Czego włażą po koła asom kierownicy i narażają ich na utratę życia lub zdrowia !!!
Same głupoty wypisujecie ! / 83.8.28.* / 2015-04-11 22:11
O wariatach piszecie, że jeżdżą szybko, a jak dziadek jedzie 50km, a jest 90 to kto stwarza zagrożenie ?? I takiemu też bym dał mandat !!! A zapytam, czy zepchnął ktoś was z drogi i wpadliście na drzewo albo rów na 5 metrów ??? NIE ? to szkoda... Drzewa powinny rosnąć z 20 metrów od drogi na nie na chodniku albo przy krawężniku ! I powinno się zabraniać budowania domów 100metrów od drogi !!!
kolokwium / 178.37.202.* / 2015-04-12 14:44
Tam gdzie jest maksymalnie 90km/h jechać można 40, a nawet 20 km/h. Zagrożenie jest wówczas, gdy jedziesz ponad dozwoloną prędkość lub wyprzedzasz w sposób niebezpieczny jak Otylia co zabiła brata.
kierowca i pieszy tez / 95.160.94.* / 2015-04-13 17:44
Gdyby ONA byla podczas wyprzedzania sledzona przez wyprzedzanych - jak czynie ja ,bedac wyprzedzanym i szykujac odstep do wjechania wyprzedzajacemu -to BRAT otylii nie zginalby. Przywilejem pierwszenstwa warto dzielic z innym/mi uzytkownikiem/ami , ale swiadomosc-ze TO JA MAM PIERWSZENSTWO,niesie skutki niechlubnej statystyki .
Ghkkg / 89.65.154.* / 2015-04-12 09:48
Komu przeszkadza dziadek jadacy o 40km/h wolniej niz mozna? Najbardziej chyba tym co jada 60/h szybciej niz mozna. Do furii doprowadza tych co wiedzac, ze droga zajmie im 6 godzin wyjezdzaja 5 godzin przed terminem. Wtedy wszyscy sa winni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hanys544 / 85.177.11.* / 2015-04-11 22:08
Te osly juz nic bardziej glupiego nie umia wymyslic, niech sie wybiora do Holandii, tam wszystkie drogi sie obsadzone drzewami i jakos wypadkow nie ma.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jarek4356 / 178.239.10.* / 2015-04-12 06:49
Są wypadki .Nie jedna osoba poniosła śmierć z powodu drzew przydrożnych - właśnie w Holandii.
kierownik auta / 77.254.217.* / 2015-04-11 21:17
Drzewa powinny być oddalone od dróg np. za p/skarpą kilka metrów, inne wyciąć
kiki / 46.151.136.* / 2015-04-11 20:52
zlikwidować przystanki autobusowe, tam jednorazowo może zginąć więcej osób
bździsław bzdyl / 77.255.232.* / 2015-04-11 20:52
Jeżeli nie będzie drzew, to debil za kierownicą zabije się jak wyrżnie w dom stojący przy drodze. Będzie się wtedy burzyło całe obszary zabudowane szanowny Panie Prezesie NIK?
tgtyuju / 78.88.81.* / 2015-04-11 20:41
Proponuje NIKowi zająć się w pierwszej kolejności naszymi urzędnikami i systemowi jakie stworzyli...Zakazy i nakazy w sprawie np opieki zdrowotnej, dostępu do pracy - bowiem Konstytucja nakazuje KAŻEDEMU RÓWNY I SWOBODNY DO NICH DOSTĘP ...w sprawie nierówności w dostępie do opieki socjalnej i opiekuńczej - bo daje się zauważyć że tylko alkoholicy ( obecnie nazywani chorymi) takową pomoc otrzymują i osoby spełniające ABSURDALNE KRYTERIA DOCHODOWE -460ZŁ/OS (przykład absurdu 3 osobowa rodzina, której tylko jedno pracuje za najniższową krajową już przekracza ustanowione kryterium, ponadto cwaniactwo nie bierze pod wzgląd jeszcze wydatków jakie muszą przeznaczyć z tej marnej pensji) Kiedy NIK sie tym zajmie?????????
zcxc / 87.105.21.* / 2015-04-11 19:57
Na wariatów drogowych nic nie poradzi. Nik niech się zajmie czys innym. Co te drzewa winne , że wariaci nie potrafią korzystać należycie z drogi? najlepiej wyciąć i zroibić wokół siebie pustynię. głupota do kwadratu
Jolanta7777 / 79.184.207.* / 2015-04-11 19:54
W wielu wypadkach drzewa wręcz "wchodzą " na jezdnie szczególnie na wioskach stanowiąc zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i samochodów i tez ich nikt nie wycina. To wręcz przysłowiowe krzyże dla ludzi, wcale nie tylko piratów drogowych, bo wielokrotnie na jezdnie wbiegają dzikie zwierzęta właśnie zza tych drzew. A za to wycina się drzewa w parkach, lasach , często tylko na opał ( przecinka).
Moim zdaniem powinno się wyciąć wszystkie drzewa w odległości 10 m od jezdni i zasadzić krzewy, które byłyby ostoja dla ptactwa ( dawne miedze ). Jestem zwolenniczka ochrony przyrody, ale zdrowie i życie ludzkie trzeba chronić . Wie o tym każdy kto stracił kogoś bliskiego " na drzewie". Wycinamy przy drodze, sądźmy w parkach , w lasach, na skwerach.
103545 / 37.152.19.* / 2015-04-12 00:10
Zdrowie LUDZI tak, ale nie debili. Debil jak się nie zabije sam to zabije innych. To co lepsze. Alle jaja.
Robert 73 / 178.216.31.* / 2015-04-12 12:42
Pamiętaj, że debil nie zjedzie, uwierz mi sam z pełnymi gaciami uciekniesz w drzewa a tam...... może się uda
zzzzzzzzzzzz / 95.40.156.* / 2015-04-11 19:33
Drzewa w pobliżu drogi z jednej strony stanowią istotne zagrożenie z drugiej jednak dają cień rowerzystom i pieszym. Oczywiście można wyciąć wszystkie drzewa w pobliżu drogi i dużo na tym zarobić (dęby, jesiony są łakomym kąskiem dla użytkowników kominków).
Ale zamiast bezsensownej wycinki można w niebezpiecznych miejscach postawić barierki energochłonne. Skąd na to pieniądze? To bardzo proste, wystarczy zaprzestać budowania w bezsensownych miejscach ekranów akustycznych.
Znając jednak polskie realia można się jedynie spodziewać bezmyślnego wycinki wszystkich drzew w promieniu 100 m od drogi.
Martin632 / 31.175.214.* / 2015-04-11 21:31
Bariery to dobry pomysł, ale w momencie jak sadzi się nowe drzewa. Przy starym zadrzewieniu wbijane bariery (słupki od barier wbija się dosyć głęboko i gęsto) naruszą korzenie drzew, co może osłabić drzewo.
Tak czy inaczej, w większości przypadków to kierowcy przez swoją nieodpowiednią jazdę powodują kolizje z drzewami, a nie na odwrót. Pytanie ile osób ginie od przewalonych drzew lub gałęzi? Trzeba mieć też na uwadze, że czasami kierowca, który jedzie prawidłowo zostaje zmuszony do zjechania na pobocze i np. uderza w drzewo ze względu na jakiegoś pirata drogowego, który spowodował niebezpieczną sytuację. Różnie to wygląda.
Nie wyobrażam sobie ścięcia potężnych drzew na trasie Opole-Prudnik w okolicach Dzikowa i Prudnika. Coś pięknego. Informacja o drzewach jest na znakach drogowych, trzeba zwolnić, ale nie wszyscy to robią. Potem są wypadki.
MłodaMyśląca / 37.152.18.* / 2015-04-11 18:35
Czemu winne są drzewa skoro tylu debili na drogach szaleje? Chamstwo do kwadratu, nie można jechać spokojnie i dojechać tylko trzeba wszystkich z drogi spychać i pędzić na złamanie karku. A kto? No ja każde zdarzenie drogowe i każda taka nieprzyjemność spotykała mnie w 9/10 wypadków przy kierowcach BMW... Szkoda, samochody dobre, mało awaryjne tylko buraki straszne je prowadzą, może ktoś ma doświadczenia z innymi kierowcami, na Lubelszczyźnie królują BM-ki więc trudno szukać innych ;P Auta są teraz szeroko dostępne, kiedyś sorry ale na samochód czekało się kilka do kilkunastu lat ba wcześniej czekało się na prawo do samochodu, więc kiedy już taki właściciel przeszedł przez oczekiwanie na uzyskanie prawa do ubiegania się o auto a potem doczekał się samego samochodu, to szanował i to auto i innych użytkowników drogi tj. pieszy, rowerzysta czy drugi kierowca, a teraz...? Przykład idzie od góry, jak jeżdżą nasi nietykalni wybrani z rządu? Machnie legitką i wszystko załatwione, nie ważne że kogoś zabił :/
gośc / 80.54.72.* / 2015-04-11 16:30
Drzewa i glebokie rowy z betonowymi mostkami, oberwane pobocza z dolkami od ciężarowek To sa przyczyny wypadkow i najcięższe przypadki bo przewaznie kończasie śmiercia. Debilki napisza iz kierowca nie dostosowal predkości, Wystarczy ze będzie jechal 40 na godzine zlapie pobocza z dolkiem wyrzuci go do głbokiego rowu lub na drzewo i po czlowieku. Mamy glupich ludzi w Zarzadach Drógbo nawert wystarczy pojeżdzić po Polsce i zbobaczykto jest mądry by na dlugości 5 km była caly czas podojna lina tak jest w tarnowskim. Jefdzie ciągnik rolnbiczy i koljeka kilka kilometrow za nim bo nie można wyprzedzic a jak wyprzedzi za krzaków wyskakuje policjant i MK 500 zlza wyprzedanie na podwojnej luini. Ronda, gdzie samocho0d cięzarowy nie może wykonac skrętu i wjeżdza tylem na wierzchołek ronda. KZa co te debile biorapieniądze, ale s.a to ludzie z PO to nie trzeba sie dziwic bo oni potrafia tylko wszystko niszczyc i podnosic podatki, oplaty, MK itp[.

Najnowsze wpisy