Forum Polityka, aktualnościKraj

Wypadki przez przydrożne drzewa. Prezes NIK pisze do Trybunału Konstytucyjnego

Wypadki przez przydrożne drzewa. Prezes NIK pisze do Trybunału Konstytucyjnego

Wyświetlaj:
Janusz S. / 89.76.251.* / 2015-04-11 14:54
Ciekawe,że u nas z najmniejszą trudnością,mamy olbrzymie problemy po stronie władzy.Nad najmniejszym problemem muszą się zastanawiać 2-3 kadencje.A -tak jak w tym przypadku-drogą zwykłego rozporządzenia można nakazać aby w miejsce wyciętego drzewa nasadzać wieloletnie i szybko rosnące krzewy w logicznej ilości,a więc dość gęsto i szeroko.Uzasadniam.Widziałem w Szwecji np wzdłuż niebezpiecznych,ostrych zakrętów,nasadzone szerokie pasy(0k 5m),krzaków dzikiej róży.Policja ma tam tylko jeden"zgryz".Młodzi na tych zakrętach ćwiczą swe umiejętności przy prędkości ponad 100km/godz.Jak dotąd nigdy nie było tam(ja nie słyszałem a byłem tam długo)grożnego wypadku.Co najwyżej lekkie podrapania gdy taki młodzian usiłował się z tych róż wydostać.Ale tam rządzący myślą o ludziach a nie o swojej wygodzie i kasie.
annamaria709 / 31.61.140.* / 2015-04-11 14:53
Drzewa przy drodze to relikt przeszlosci, gdy dawały cień w czasie jazdy wozem konnym. Wskutek braku rzetelnej wiedzy internauci wpisują głupoty, ze dzięki nim mamy tlen.Tak,ale niewiele, bo twórcą tlenu są oceany.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poop / 83.29.169.* / 2015-04-11 15:18
no właśnie drzewa to co wyprodukują w dzień w nocy spożytkują biologia czwarta czy piąta klasa podstawówki no ale zaraz się odezwą głosy że ptaszki nie będą miały gdzie gniazdować że robaczki itp uspokajam W Polsce mamy większy przyrost nowych nasadzeń niż wycinek
fdsfs / 88.156.54.* / 2015-04-11 14:53
olsztyn - morąg to jest dopiero droga kręta i drzewa praktycznie rosną na jezdni
fdfs / 193.188.198.* / 2015-04-11 14:51
drzewa przy drodze tylko w polsce w innych krajach jest to nie dopuszczalne
kobieta0123 / 95.61.103.* / 2015-04-12 11:43
Od dłuższego już czasu przebywam w Madrycie. Tu na drzewa rosną na poboczach ulic i również pośrodku i jakoś ludzie się nie zabijają, bo jeżdżą zgodnie z przepisami. To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy włączyć myślenie. Pozdrawiam myślących:)
poop / 83.29.169.* / 2015-04-11 14:50
Słyszał ktoś o tzw efekcie stroboskopu czy jakos tak przejedz się obrońco krzaczkow kilka kilometrów przy slonecznej pogodzie taką drogą ponadto obsadzone sa z regoly drogi poza terenem zabudowanym tam dozwolona prędkość to 90 uderzenie nawet przy 50 km h skutkuje ofiarami wiec mówienie ze to zawsze wina mistrzów kierownicy jest nie zasadne ponad to co jeżeli wyjedzie mi twoj dzieciak rowerzysta a nie mam gdzie uciec jak tylko na pobocze pełne drzew lub na czołówkę mam do wyboru śmierć mojej rodziny albo śmierć twojego dzieciaka zastanów się takie sytuacja też się zdarzają znajomi zginęli na drzewie bo chcieli uniknąć czołówki uratowali życie barana który wyprzedzał na trzeciego i uciekł i do dnia dzisiejszego nie wiadomo kto nim był Oni osierocili dwójkę dzieci barany zawsze się znajdą ale skoro można coś zrobić żeby nowe nasadzenia były 10 m od krawędzi jezdni to tak zróbmy
ewka777 / 178.43.225.* / 2015-04-11 14:48
Nasz naród jest strasznie przewrotny. Jak ktoś zabije się na drzewie, zewsząd słychać tylko jedno: powycinac drzewa przydrożne!!!. Kiedy wreszcie ktoś się tym zajął, większości się to nie podoba.. Poczekajmy na kolejne ofiary, idą wakacje, ludzie zaczną ginąć, bo drogi mamy jakie mamy. Pewnie, że to nie drzewa na nas wskakują, ale kiedy jedzie się taką drogą przez las, samochodem rzuca na boki, kolebie, co rusz garby i dziury, wąsko, ledwo mozna się wyminąć. A co, jesli trzeba uciekać by uniknąć czołówki, lub gdy na drogę wybiegnie zwierzę? Odpowiedź pozostawiam waszej wyobraźni drodzy komentatorzy.
myślący / 91.192.89.* / 2015-04-11 14:56
Już ci odpowiadam: Prosta zasada opisana w kodeksie drogowym - dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Gdyby większość MYŚLAŁA za kierownicą a nie strugała cwaniaka - to połowy wypadków można byłoby uniknąć! Niestety, w Polsce każdy kto jedzie lepszym i droższym samochodem musi być pierwszy! I w d..pie ma bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg! Dopiero gdy wydarzy się nieszczęście słychać zewsząd głosy typu twojego - WYCIĄĆ DRZEWA! WYPROSTOWAĆ ZAKRĘTY! WPROWADZIĆ BEZKOLIZYJNE SKRZYŻOWANIA! Ja mam jedno marzenie: WYELIMINOWAĆ DEBILI Z DRÓG!
WAZA / 213.158.221.* / 2015-04-11 15:13
Debili należy eliminować nie tylko z dróg, ale drogi też mają być bezpieczne!!! Trochę wyobraźni: nie z Twojej winy musisz zjechać z jezdni unikając czołówki a tam drzewo!!! Lub wpadasz w poślizg nagle na jezdni lód lub awaria samochodu i co??? POMYŚL!
intro111 / 195.191.162.* / 2015-04-11 14:48
w pasie krzewki rosnące max do 5 cm. grubości konarów, a drzewa dopiero za rowem, min. 3 metry od drogi

Proste i przejżyste
dd744 / 89.174.235.* / 2015-04-11 14:46
Ciekawe że tylko w polsce jest taki problem. Zamiast tworzyć lepsze rozwiązania drogowe i nowe drogi, lepiej jest budować kolejny temat zatępczy
maciejek / 94.78.177.* / 2015-04-11 14:54
na Mazurach w ostatnich dwóch latach wyremontowano 4 długie odcniki dróg po których się poruszam. na wszystkich umieszczono znaki "drzewa w skrajni" i ustawiono ograniczenia na prawie całej długości. "rekordzistą" jest chyba droga Pasłęk-Orneta na której na ok 90% długości stoją znaki ograniczające prędkość do 50 km/h. i powiem szczerze, że wolałem starą drogę z dziurami bo nawet po niej dało się jechać szybcije.
myślący / 91.192.89.* / 2015-04-11 14:46
Może również NIK zajmie się głębokimi rowami i betonowymi przepustami w tych rowach. Nikt zapewne jeszcze nie policzył ile wypadków skończyło się w rowach. Jak widzę rów wyłożony betonowymi płytami i głęboki na ok.1 metr, to się zastanawiam, kto to w ogóle wymyśla takie bzdury!? Wyciąć wszystkie drzewa w cholerę, znieść ograniczenia prędkości i mandaty. Zabronić budowania ogrodzeń w odległości nie mniejszej niż 10 metrów od drogi, zabronić ustawiania znaków przy grogach i budowania tzw. "wysepek" oddzielających pasy ruchu. Wreszcie zabronić ustawiania latarni i słupów z sygnalizacją świetlną - bo przecież na takich słupach też giną ludzie. Wreszcie może w końcu zabronić idiotom wsiadania za kierownicę - tylko z tym będzie trudniej niż z drzewami. Prawda panie prezesie?
tom3 / 212.182.95.* / 2015-04-11 14:46
Kluczem tutaj jest sformułowanie "do zastąpienia go drzewami lub krzewami" Przy drogach można sadzić krzewy a nie drzewa, Krewy są bezpieczne, można wybierać takie które ładnie pachną, mają mnóstwo kwiatów, lub świetnie smakują. jak się chce to można.
Arik / 109.241.79.* / 2015-04-11 14:46
Drzewa naruszają konstytucję!!!!Pismaku ująłeś to wybitnie po POLSKIEMU.Proponuje natychmiast skierować sprawę do trybunału konstytucyjnego oraz wysłac na szosy wszelkie organy scigania przestępstw Następnie aresztowac i po trybie doraznym skazac na karę smierci.
M&ms / 46.148.90.* / 2015-04-11 14:46
Nie drzewa są winne a ludzie którym brak jest mózgu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
analityk1313 / 77.253.77.* / 2015-04-11 14:46
TOWARZYSZE odkad pamiętam od dziesieloci drzewa były sadzane przy drogach jakos nikomu to nie przeszkadzalo,znikomy promil zagrozen.Nie ośmieszajcie się i lepiej wezcie się za AFERY CIECH,AFERA WOLOMIN-WSI,AFERA E-POSTERUNEJK,AFERA HAZARDOWA,AFERA PRZEKRETOW WYBORCZYCH CHOCBY te 130 000 glosow przekręconych na gornym slasku,FALSZERZY ZEZNAn MAJATKOWYCH GRAS
arnold / 31.61.136.* / 2015-04-11 14:42
Zajmijcie się aferami PO ,tuskiem,komorowskim i mordem Smoleńskim.
Jonny / 62.133.152.* / 2015-04-11 14:42
Te zielone ciemniaki pewnie zaraz zaczną się do drzew przypinać :)

Najnowsze wpisy