Forum Forum prawnePracy

wypowiedzenie- jak to najlepiej rozegrac?

wypowiedzenie- jak to najlepiej rozegrac?

evvellina / 89.187.244.* / 2010-11-23 21:39
jestem zatrudniona na 3/4 etatu i mam 2tygodniowy okres wypowiedzenia. dzisiaj poinformowalam szefa, ze rezygnuje i jutro mam doniesc pisemne wypowiedzenie. mam pracowac do konca miesiaca, czyli liczac od jutra 6 dni (pracuje w sb). moje pytanie dotyczy zaleglego urlopu, ktorego mam 21 dni. kiedy zapytalam o to pracodawce, powiedzial ze urlop sobie wykorzystam, czyli rozumiem ze nie dostane ekwiwalentu pienieznego. jak to powinno wygladac?? z jaka data powinnam dostac rozwiazanie umowy o prace i kiedy powinnam dostac ten urlop? czy najlepiej zrobic tak, ze przepracuje normalnie ten tydzien, wezme urlop i dwa tygodnie przed jego zakonczeniem zloze wypowiedzenie? czy raczej domagac sie pieniedzy?
szklarek / 2010-11-24 11:26
Wypowiedzenie złożone wczoraj ( 23 listopada ) skutkuje rozwiązaniem umowy z dniem 11 grudnia, gdyż musi przypaść w sobotę( art. 30, par.2 KP).
To pracodawca decyduje w jakiej formie rozliczyć się z urlopu-tzn. czy w naturze, czy ekwiwalentem, czy część tak, a część inaczej. Ogranicza go w tym tylko kalendarz i tak jest w Pani przypadku- po prostu do 11 grudnia nie zdąży wykorzystać Pani tych dni.
Ustne "oświadczenie woli" przekazane pracodawcy jest ważne. Więc złożenie wypowiedzenia już nastąpiło, forma pisemna jest dopełnieniem.
Jego ewentualna zgoda na 'odroczenie' wypowiedzenia wg. tej końcowej Pani koncepcji to tylko jego dobra wola.

Najnowsze wpisy