Forum Forum prawnePracy

wypowiedzenie

wypowiedzenie

1korba / 2008-12-21 12:44
Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim moja sytuacja w firmie nie jest za ciekawa, gdyz w dniu w którym byłam u lekarza byłam w zakładzie fryzjerskim i poprosiłam osobe trzecia o dostarczenie zwolnienia szybciej gdyz chciałam aby załatwili sobie zastepstwo na moje miejsce. Oni to wykozystali wiedzac ze byłam umówiona do fryzjera i przyniesli mi pisemko, którego nie podpisałam twierdzac ze mam do tego prawo bo prace rozpoczynałam od 14 i na dobra sprawe mogłam zwolnienie zaniesc chwile przed planowanym rozpoczeciem pracy. Moje pytanie dotyczy czy maja prawo mnie na tej podstawie zwolnic twierdzac, ze "załatwiłam" sobie to zwolnienie i symuluje????

bardzo prosze o szybka odpowiedz
Wyświetlaj:
madziara / 89.238.20.* / 2009-01-07 21:15
nawet jeżeli nie podpisała Pani pisma a są osoby trzecie mogące poświadczyć że zapoznała się Pani z pismem to zakład pracy ma dowód że będąc u fryzjera i jednocześnie będąc na zwolnieniu lekarskim była Pani w stanie pracować. Pomimo że na zwolnieniu lekarskim nie ma sygnatury "leżeć" to i tak powinna Pani ograniczać wyjścia poza dom tylko w sprawach zdrowotnych (lekarz) lub np po art spożywcze.
Może już się o tym nie mówi , ale pracodawca nadal może powołać komisję składającą sie min z 2 pracowników i sprawdzić jak osoba będąca na L4 "powraca" do zdrowia....
Justynka290189290189 / 2009-01-03 15:38
Witam mam pewien problem czy istnieje take coś jak wypowiedzenie z dniem natychniastowym (dzisiejszym). mimo że mam w umowie standardowe wypowiedzenie
madziara / 89.238.20.* / 2009-01-07 21:06
moim zdaniem NIE. forma natychmiastowa to ewentualnie na zasadzie porozumienia stron (ale to 2 strony się zgadzają). forma natychmiastowa to też ewentualnie z art 52 tzw dyscyplinarne. w innych przypadkach jak i Pani obowiązuje wypowiedzenie zawarte w umowie. może być tak że cały okres będzie Pani przebywać na urlopie wypoczynkowym (zaległym za 2008 i bieżącym , czyli za styczeń 2009 tylko 2 dni) Pracodawca nie może więcej dać Pani urlopu przysługującego w 2009 r.,

Podpowiem jeszcze jedną rzecz: przysługują Pani 2 lub 3 dni (w zależności od stażu pracy 3- powyżej 10 lat pracy) na poszukiwanie pracy. Są to dni płatne przez pracodawcę i nie są traktowane jako dni urlopu wypoczynkowego.

Najnowsze wpisy