Forum Forum prawnePracy

Wypowiedzenie umowa a nowa praca

Wypowiedzenie umowa a nowa praca

felixmaly / 2011-12-16 21:22
Witam :)
mam umowę na czas nieokreślony (przepracowałem 1,5 roku obecnie) i chce wypowiedzieć umowę dotychczasowemu pracodawcy ale jednocześnie podjąć w okresie wypowiedzenia etat u nowego pracodawcy.
Czy jeśli mam nie wykorzystany urlop za rok poprzedni (powiedzmy za 2011) to moge go wykorzystać podczas okresu wypowiedzenia i pracować u nowego pracodawcy? Domyślam się że może mi obecna firma odmówić odebrania urlopu i co wtedy (nie chce w nowej firmie mieć urlopu zaległego) dostanę jakiś ekwiwalent za niewykorzystane dni.
Dodatkowo mam pytanie odnośnie wypowiedzenia czy z racji że siedziba firma jest w innym miejscu niż placówka czy moge wysłać maila ze skanem wypowiedzenia umowy ??? czy musze dostarczyć osobiście?? jak to rozwiązać jeśli pracuję w placówce firmy??

No i co najważniejsze w przypadku odmowy przyznania mi urlopu podczas wypowiedzenia jak zrobić aby podjąć pracę u nowego pracodawcy??
Wyświetlaj:
felixmaly / 2011-12-20 19:59
A w jakiej formie musi być rozwiązanie umowy o pracę?
Czy mogę wydrukować wypowiedzenie podpisać się a następnie przesłać mailem??
Czy może w inny sposób złożyć wypowiedzenie??
szklarek / 2011-12-20 20:27
To rozbudowany problem. Najkrócej: KP zaleca formę pisemną sformułowaniem 'powinno'- art.30, par.3. Ale nie ustala tego pod rygorem nieważności wypowiedzenia w innej formie. Konsekwencje za inną formę przewiduje jedynie dla pracodawcy.
Z wiadomych względów praktycznych- lepiej na piśmie- ze względu na pewność terminu, w jakim pracodawca się z pismem zapoznaje, co ma wpływ na bieg wypowiedzenia.

Może być mailem, lepiej potem zdublować pismem konwencjonalnym o identycznej treści i z identyczną datą.

Tu więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/wypowiedzenie;umowy;o;prace;-;tylko;na;pismie,7,0,429575.html
szklarek / 2011-12-19 12:13
1. w okresie wypowiedzenia to pracodawca decyduje o udzieleniu urlopu. Nie jest związany wnioskiem pracownika, może w całości rozliczyć się ekwiwalentem.
2. urlop nie przechodzi do nowego pracodawcy w naturze.
3. w czasie wypowiedzenia może Pan liczyć jedynie na urlop w trybie na żądanie, o ile o tej porze roku jeszcze coś z 4 dni zostało.
4. Należało po prostu złożyć wypwoiedzenie wcześniej. Można złożyć ofertę rozwiązania umowy na porozumieniem stron- czyli z dowolnym terminem rozwiązania. Albo po złożeniu wypowiedzenia złożyć ofertę skrócenia okresu wypowiedzenia w trybie art.36, par. 6 KP.

Obie ww oferty jako wstęp do porozumienia stron wymagają zgody pracodawcy.

Najnowsze wpisy