Forum Forum dla firmKadry

Wypowiedzenie umowy okresowej. Uzasadnienie niekonieczne

Wypowiedzenie umowy okresowej. Uzasadnienie niekonieczne

Wyświetlaj:
binia5 / 2009-03-25 22:11
czesc mam pytanie . w sobote 21 stycznia otrzymałam wypowiedzenie 2 tygodniowe (umowa na czas okreslony) jestem kierownikiem sklepu w przyczynie wypowiedzenia pracodawca napisał zmiany organizacyjnej . czy moge odwołać sie od tego uzasadnienie?? nie otzrymałam wczesniej (nagany, kary etc. ) a i właśnie w jaki dzień pracodawca powinien wypowiedzieć umowe w sobote ???
binia5 / 2009-03-25 22:16
ale moge?? czy niekoniecznie ???
a i przez 3 lata nie wypisałam nigdy wniosku urlopowego,
czy pracodawca moze dac wypowiedzenie w sobote??
binia5 / 2009-03-25 22:18
a i jeszcze jedno moje szefostwo stwierdziło że zwolnił mnie mój regionalny , on mówi ze nie mówił nigdy o zwolnieniu mojej osoby , nie zgadzam sie z moim wypowiedzeniem ratujcie co robic
J.T. / 83.8.161.* / 2008-12-09 17:35
Pracownik w tej chwili odchodzi z pracy kiedy chce i nie musi się z tego łtumaczyć!!!
Gorzej bo pozostawia pracę z dnia na dzień bez żadnych wyjaśnień i nic mu nie można zrobić bo dyscyplinarka nie ma żadnego znaczenia bo jej nigdzie nie pokazuje( !!! ) i od czasu komunizmu nie ma na to zadnych sankcji !!!
Niech mi ktoś powie gdzie tu ta niesprawiedliwa nierówność w stosunku dla pracownika ??!!! Jest zupełnie na odwrót !!!! To pracodawca jest całkowicie bezradny !!!
jacorf / 2008-12-03 08:05
Weźmiecie się wreszcie do roboty darmozjady. Tylko się wam podwyżek chciało polaczki.
kjll / 193.227.123.* / 2008-12-03 07:55
Pani Liszcz to chyba się coś pomieszało z umową zawartą na czas wykonania określonej pracy, a nie umową na czas określony. To są dwie różne umowy z K.P. Chamstwo i tyle.
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 17:54
Argument sędzi Liszcz niestety trudno logicznie odeprzeć.
Taki to juz nasz kapitalizm. Pracodawca ma nas przy takiej 10-letniej umowie w garści.
Niedź / 88.156.29.* / 2009-03-16 16:35
Logiczne jest to, że podpisując umowę na czas nieokreślony zamierzasz pracować przez nieokreślony czas i masz możliwość rozwiązania umowy kiedy chcesz w trybie przewidzianym przez prawo. Podpisując umowę na 10 lat zakładasz, że będziesz pracować 10 lat, a nie dowolnie długo. Masz więc 10 lat na szukanie nowej pracy
Decyzja Trybunału jest tak oczywista, że zapytanie toruńskiego sądu jest raczej nie na miejscu, ale być może niektórych sędziów, również panią Liszcz nie interesowało prawo i studiowali z musu. Tacy też muszą gdzieś pracować.

Najnowsze wpisy