Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyprzedaż na Wall Street. Jak zareagują Europa i GPW?

Wyprzedaż na Wall Street. Jak zareagują Europa i GPW?

Wyświetlaj:
Etermit / 2014-09-26 10:32 / Tysiącznik na forum
rynkiewicz.m / 194.146.217.* / 2014-09-25 23:06
+ popieram - neguję 1 usuń Zgłoś do usunięcia

Etermicie,
wydaje mi się, że pierwsza część notowań mimo wszystko była zgodna z wcześniejszymi oczekiwaniami. Spadki nastąpiły po wejściu do gry Wall Street i to chyba całkiem niespodziewanie, zwłaszcza ich skala. Ale mniejsza z tym i nie o tym chciałem napisać. Polecam przeczytać formułkę na koniec: "Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora...". Staram się wykorzystywać tę możliwość. Wydaje mi się, że lepiej się czyta komentarze z faktyczną opinią autora, niż komentarze z suchymi danymi. Nawet, jeśli czytelnicy nie do końca zgadzają się z postawionymi tezami i nawet, jeśli czasem zdarzy się nietrafiona prognoza.

Panie Macieju, dziękuję, że Pan odpisał :) Jeśli o mnie chodzi to uważam, że zbyt dużo u Pana i u innych analityków jest naleciałości i sloganów jak np "nastroje inwestorów". Pomijam już ogrom pytajników no i Wasze prognozy są częściej nietrafione niż trafione. Może lepiej pisać ogólnie krótko i na temat o faktach, które się dzieją niż wróżyć z fusów starając się trafić. No i mniej poezji i dramatyzmu w Waszych artykułach by się przydało.

Pozdrawiam :)
StrachynaLachy / 89.77.204.* / 2014-09-26 12:16
Zniechęcanie analityków do prognozowania jest po prostu idiotyzmem, którego nie popełniłby żaden poważny inwestor.Dlatego myślę, że etrnit jest raczej bleblą forumnową niż inwestorem.
Kiedyś taki jeden słynny analityk znany ze swej radosnej działalności w WGI, prognozował na okrągło. W 100 proc. na opak. Był idealną antywskazówką, na której zarabiało się kasę.Ale idioci na forach wyśmieli gościa i obrzucili błotem, i gościu przestał prognozować, a ja straciłem "pewniaka". Teraz świetnym antywskaźnikiem jest barometr Parkietu, ale panom z Moneya też niczego nie brakuje, że wspomnę chociaż słynny "krach Damiana" ogłoszony w samym dołku z 8 sierpnia. Analityk, który nie prognozuje nie jest analitykiem tylko sprawozdawcą giełdowym, jak taki jeden, którego i na tym portalu produkują. Więc proszę nie zniechęcać ludzi do robienia czegoś, co jest ich obowiązkiem.
Ponzimaniactwo / 87.205.205.* / 2014-09-26 10:57
No bo jak spada, to zawsze "niespodziewanie", kiedy od dawna trwa wysyp tragicznych danych, mimo dodruku ponad 10 bilionów $ bez pokrycia, w ramach fałszowania pieniądza, bo nie ma czym spłacić rekordowych długów, jak to w typowej piramidzie finansowej.

Ale trzeba przyznać,że nasi redaktorzy zaczynają poodnosić poziom, bo wiedzą, że mają do czynienia z ludźmi, którym się już nie wciśnie żadnych ciemnot, i nie chcą kompletnie stracić wiarygodności, bo w kasynie coraz mniej frajerów i nikt tu wtedy już nie zajrzy, żeby czytać propagandę nie z tej epoki.
Etermit / 2014-09-26 10:22 / Tysiącznik na forum
Świetne nastroje nadal nie opuszczają zarówno naszych inwestorów jak i tych z ameryki gdzie szampany strzelały podobno do białego rana. Jednak w tym samym czasie mamy reperkusje spowodowane upadkiem rządu Donalda Tuska i niepewna przyszłość Polski w najbliższym czasie

a zarzekał się, że dotrwa do końca... pendrajwy prawdy spowodowały, że musiał zdymisjonować, innej drogi nie było
Oni już wiedzą / 87.205.205.* / 2014-09-26 10:28
Apple -3,81%,
JP Morgan -2,4%,
Goldman Sachs -1,98%,
Citigroup -2,44%.
Etermit / 2014-09-26 10:34 / Tysiącznik na forum
kończące się zasoby surowców i energii nie będą w stanie utrzymać światowej gospodarki, której głównym celem jest tzw wzrost i wirtualny PKB oraz konsumpcja i produkcja niepotrzebnych rzeczy i zbędnych usług
Neokolonializm / 87.205.205.* / 2014-09-26 11:07
Chodzi głównie o paliwa, dlatego próbowali ratować się (g)łupkami, co jest mitem, bo więcej kosztuje ich wydobycie, niż to co się za to uzyskuje, a przy okazji zatruwa zasoby wody pitnej.

Dlatego tak niebezpieczne jest przepychanie w POlsce specustawy o łupkach, co odda nasze zasoby pod kontrolę obcego kapitału, jeszcze bez płacenia podatków do 2020 r., zniszczy środowisko, doprowadzi do upadku rolnictwa, faktycznie chodzi o ziemię, i to co pod nią, jak np. wody geotermalne, którą będą potem spekulować.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-09-26 10:15
Pozdrawiam wszystkich zapakowanych na górce
fdadsfds / 91.189.219.* / 2014-09-26 09:36
dochód amerykańskich gospodarstw jest niższy o ok. 4000$ od dochodów sprzed krysysu, dlatego wielu amerykanów sądzi że kryzys się nie skończył,
56000 $ dochód roczny przed kryzysem
52000$ dochód po kryzysie
nawet nie licząc inflacji to jest nominalnie mniej
a milionerów przybywa jak nigdy dotąd
czyli jak zwykle zapłacił przeciętny podatnik
m54 / 79.186.76.* / 2014-09-26 09:21
to oczywiste nawet dla przeciętnego debila po hossie za długi i kredyty idzie zwała jakiej do tej pory na świecie nie było razem z upadkiem akcji padnie też papierowy pieniądz i obligacje wiekszości krajów a już na pewno UE i USA bo kto je wykupi chyba za nastepne długi
Po II wojnie USA było BARDZIEJ zadłużone niż teraz / 188.33.98.* / 2014-09-26 09:28

kto je wykupi

no ty to na pewno nie bo niby za co?
Czerwony Październik / 188.33.98.* / 2014-09-26 08:44
No to widocznie będzie odbicie i znów 2500...ale nie przejmujcie się Panowie nie wy jedni macie teraz z tym problemy tacy goście z Parkietu to już się regularnie ośmieszają tydzień w tydzień. To jest efekt końcówki 5 letniej hossy.
Plissssssssssssssssssssss / 89.77.204.* / 2014-09-26 09:27
Proncie bardzo, nie mam nic naprzeciw
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy