Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wypych: Ustaw Rostowskiego nie będzie, reformy też

Wypych: Ustaw Rostowskiego nie będzie, reformy też

Wyświetlaj:
Niepisiak / 77.255.166.* / 2010-03-05 08:32
A kto to ten Wypych? Znawca czy prorok? A może zero jak mawiał Leszek M.
Chyba tak, bo po czym poznać gł......? Po wypowiedziach jego!
PlawdaKtólaBoli / 77.255.97.* / 2010-03-04 22:21

Ustaw Rostowskiego nie będzie, reformy też

ale będzie Plawda Któla Boli.
I parę milionów jego głupawych kumpli i kumpeli.
By żyło się lepiej.
Złodziejom.
dosć PR-u wiecej roboty! / 81.190.232.* / 2010-03-04 17:33
Najlepsze było to z rokiem 2060, znaczy się wybierajcie nas do tego roku to pokażemy wam owoce naszej pracy.

Młodzi, labo jesteście tak naiwni, albo lubicie robić za te świnki z folwarku orwellowskiego, nawet jak was na rzeź poprowadzą, to będziecie mówić "to dla naszego dobra".
1w1 / 213.199.194.* / 2010-03-04 17:01
Panie Wypych...nie mundurowi lecz jak powiedział Clinton...gospodarka głupcze....a wam tylko pasożyty w mundurach w głowie.A holota do roboty i do 67 lat.Gratuluję myślenia...
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-04 18:03
Yhy... a wiesz ile inne kraje UE kraje przeznaczają na wojsko? Sprawdź sobie a potem pyszcz, ja tylko dodam do twoich porównań, że Klich już w 2008 doprowadził do 1, 65 % PKB a w 2009 nic lepiej nie było. Minister który Skrzypczaka zwolnił ... nie dziwie się, że chłop kwitem rzucił ...
myszor-wariat / 195.42.249.* / 2010-03-04 16:41
Przyszedł socjalista do socjalisty, i mieli radzić jak "zaoszczędzić" środki z budżetu państwa - przecież co by tam nie nawymyślali - skończy się jak u socjalistów zawsze się kończy - WYŻSZYMI PODATKAMI i WZROSTEM zamordyzmu i prymatu aparatu ucisku nad obywatelem.
ottt / 2010-03-04 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
..na maść na pięty.
arch / 2010-03-04 16:20 / Tysiącznik na forum
E sprzeda wyspę Wolin i PO problemie - Niemcy kupią .

tak j a k Greckie wyspy !

„Sprzedajcie wyspy bankruci, Akropol też”

- Bild o PrOblemach finansowych Grecji.
Wyprzedaż wysp i starożytnych zabytków ma być, zdaniem niektórych przedstawicieli niemieckiej polityki jednym ze sposobów znalezienia przez Grecję środków na załatanie gigantycznej dziury budżetowej tego południowoeuropejskiego kraju.


www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3b24638a-d038-4d6d-b30946c2d6e3ab6f&readcomment=1&orderBy=up&page=1
lolek000 / 2010-03-05 03:18 / portfel / Tysiącznik na forum
To jest sposób na wywózkę dóbr kultury do Niemiec czy Stanów a nie na naprawienie gospodarki.
Kinol4 / 83.30.178.* / 2010-03-04 15:13
Chcielismy błaznów w rzadzie, ta mamy i należy sie z tym pogodzic. Oby tylko nie pie**zneło mocniej w gospodarce , bo bedzie krucho.n
rozwado / 2010-03-04 15:06 / Tysiącznik na forum
zeby nie bylo reform i ustaw.

Skad prez jest taki madry, zeby wiedziec, czy ustawa jest dobra?
Od Gzylowskiej czy od Natalii?
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-04 16:04
No nie ... najlepiej to wiedzą to Miry, Chlebowkie i Sobiesiaki ...
ottt / 2010-03-04 16:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie zapomnij o Misiaku.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-04 18:06
Sawicka tez jakieś pomysły miała ale jej te cholerne CBA przeszkodziło. Ale teraz ma szansę - niedługo umorzenie sprawy , Tuskowe CBA chodzi w bamboszach ...będzie gut !
acomitam / 83.25.125.* / 2010-03-04 14:44
Uhaha....

Czy może brakuje mu odwagi? Minister Rostowski mówi, że Donald Tusk miał taką, gdy rezygnował z walki o prezydenturę w imię przeprowadzenia reform


Czy komuszki uważają nas za takich kompletnych idiotów, którym można wcisnąć każdą bzdurę, nawet taką, że Tusk zrezygnował z prezydentury w imię przeprowadzenia reform?
Rossi / 91.189.73.* / 2010-03-04 12:13

Ale nasi piloci już teraz latają najmniej w Europie. Po czymś takim będą latać jeszcze mniej?

Marszałek Komorowski, czołowy działacz PełłłO proponował loty na drzwiach od stodoły.
Ekologicznie, stodół ci dostatek w Polsce.
man13 / 2010-03-04 11:27 / Tysiącznik na forum
...., Paląc Prezydencki gwarantuje, tymi słowy, swą postawę wobec reform.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-04 12:18
niech Rostowski najpierw dowie się do jakiego OFE należy, reformy robione przez dyletanta tylko przyśpieszą całkowite załamanie finansów publicznych.

Najpierw pokazują Kaczyńskiemu jakieś bazgroły a potem wielki krzyk - "bo nie chce obiecać że zawetuje - i cała wina za niekompetentne przygotowanie pakietu reform spada na Kaczyńskiego, nie ma to jak sprytny PR.

To jak propozycje rozbrojeniowe ZSRR - tak się je formułowało żeby były one absolutnie nie do przyjęcia dla USA - i wielki krzyk propagandowy o "amerykańskim imperialiźmie". Widać u kogo Tusk nauki pobierał, stara ubecka szkoła.
arch / 2010-03-04 11:52 / Tysiącznik na forum
Wskaż analfabeto ekonomiczny chociaż jedną ustawę ,która miała "uzdrowić" polską gospodarkę,zawetowaną przez Prezydenta.
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2010-03-04 09:38
Szanowny Panie Wypych, z taką filozofią życiową ("nie jest to na pewno konkretny plan", "to bardzo wstępne założenia", "pomysły pozbawione jakichkolwiek konkretów i wyliczeń", "ja jestem gotów sie założyć, że tych ustaw nie będzie", "ustawy po prostu nie istnieją"), to można tylko przebierać kartofle, układać bruk (ale tylko na bocznych ulicach) lub być urzędnikiem w Kancelarii Pana Prezydenta Kaczyńskiego. Tony przebranych kartofli, metry kwadratowe ułożonego bruku, czy ilość narad u Pana Prezydenta, to jednak co innego, niż strategia reformowania finansów państwa.
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-04 16:07
...Tony przebranych kartofli, metry kwadratowe ułożonego bruku, silna gospodarka, zdrowy przemysł to podstawy niestety i coś kompletnie innego niż PR-owe porykiwania Tuska i księgowanie wiatru w kieszeni przez Rostowskiego ...
MN4 / 217.96.42.* / 2010-03-04 09:28
Rozumiem płacą mu za takie gadanie. Ale, przecież musi przynajmniej przy goleniu spojrzeć w lustro. Nie ma takich pieniędzy, aby mu się to opłacało, musi mieć z tego coś jeszcze.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2010-03-04 14:04
minister rostowski nie goli się własnoręcznie, więc w lustro patrzeć nie musi
MN4 / 217.96.42.* / 2010-03-04 14:45
He, he. A ja pisałem o P. Wypychu.
maly kazio / 2010-03-04 08:42 / Bywalec forum
Nie znam Pana Vincenta ani Pana Prezydenta.
Ale chyba ich nie szanuje ponieważ oni nie mają szacunku dla swoich wyborców.Pan Vincent liczy że brak ustawy przyniesie oszczędności i chyba słusznie bo to co do tej pory wymyślił jako minister nie przyniosło oszczędności tylko straty.Pan Prezydent jak nic nie robi to tylko pomaga i tak trzymać.Za pare miesięcy zdziwienie obu Panów nie będzie miało granic.Czego im niezmiernie życze.
Binarek / 2010-03-04 08:17 / Tysiącznik na forum
Poprzednie wetowane ustawy były zablokowane ponieważ "rząd przy ich opracowaniu nie konsultował ich z prezydentem"

Obecnie powstajace są konsultowane "ale nie mają wyliczeń" a "wyliczenia wskazują że będzie się zabierać najuboższym"

Jak by to powiedzieć - gdy się chce uderzyć psa kij się zawsze znajdzie.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-04 12:13
qa Rostowski już wie do jakiego OFE jest zapisany?
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-04 09:10
Spunktował Wypych Rostowskiego , co nie, Binarek? Aż słychać skomlenie tych psów ...A ty jak zawsze do tych wet wracasz... to ile ich mamy na dzień dzisiejszy ? Z 80 ... bo dawno tego wątku nie sledziłem, ale słyszałem, że jokazuje się być prezydentem który najmniej wetuje (porównując z Wałęsą i Kwaśniewskim ) natomiast sam stworzył najwięcej swoich projektów uchwał (równie skutecznie wetowane przez rząd - chyba z 7 na 38).
Binarek / 2010-03-04 09:31 / Tysiącznik na forum
"Z 80 "
Z wysyłaniem ustaw do TK gdzie leża miesiacami bedzie nawet więcej

"okazuje się być prezydentem który najmniej wetuje"
No przez pierwsze dwa lata zawetował tylko jedną ustawę.
Brat jest mu wdzięczny

To rząd został wybrany do zarządzania gospodarką i finansami.
Jeżeli prezydent wybrał sobie rolę, że będzie losowo blokował reformy niech nie dziwi się, że ma tak niskie notowania.
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-04 10:06
Dlaczego mam wrażenie, że kłamiesz, Binarek...?
A ość który to policzył pisze tak:
"...Od jakiegoś czasu z ust polityków koalicji rządzącej oraz dziennikarzy stających po stronie "polityki miłości" (ale nie tylko) daje się słyszeć usprawiedliwiający nieudolność rządów Tuska argument: prezydent nie pozwala rządzić, wetuje co się da... Czy jest tak rzeczywiście?
Stawiając sobie to pytanie, zdecydowałem, że nie będę opierał się na przesądach i po prostu oprę się na faktach i liczbach, które jak wiadomo rozstrzygają. Zadałem sobie trud i 10 minut pracy: wszedłem na oficjalną stronę prezydenta Lecha Kaczyńskiego (Prezydent.pl) i otworzyłem zakładkę "Ustawy".
Policzyłem ile ustaw zawetował Kaczyński, ile skierował do Trybunały Konstytucyjnego, a ile podpisał, odkąd premierem jest Donald Tusk, a rządzi koalicja PO-PSL. Muszę przyznać, że wynik nie jest korzystny dla przedstawiających "tuskową" wersję wydarzeń.
Prezydent podpisał 467 ustaw, 17 zawetował, a 16 skierował do TK. Po przeliczeniu na procenty, wychodzi nam, iż Kaczyński podpisał 93,4% ustaw, 3,4% wetował, a 3,2% kierował do TK. Jeśli założyć, że kierowanie ustawy do Trybunału, to też "szkodzenie", no to tego szkodzenia jest w sumie 6,6%.
Czy 6,6% to rzeczywiście "uniemożliwianie rządzenia", jak to przedstawiają nam specjaliści od PR-u Platformy Obywatelskiej? Nie sądzę. A publicyści powtarzający bezmyślnie puste slogany, mogliby czasem zastanowić się nad tym co mówią i oprzeć się, chociaż czasem, na liczbach.
Tego im życzę w nowym roku.
..."
To jest tekst z 311209. Cyzli nie taki stary jeszcze. I nie chce mi się wierzyć, że jest to jak piszesz:
".."Z 80 "
Z wysyłaniem ustaw do TK gdzie leża miesiacami bedzie
nawet więcej ..."
Miłego dnia!
Beata 102 / 83.30.178.* / 2010-03-04 15:17
ma pan racje , od jakiegoś czasu oglądam dzienniki ZDF. Polskie TV jest nie do strawienia
Binarek / 2010-03-04 10:41 / Tysiącznik na forum
Ok przyjmijmy, że 17 zawetowanych, 18 odesłanych do TK,
Nie mam danych ile ustaw zostało zaskarżonych do TK przez PiS.

W przypadku ustaw zdrowotnych wystarczyło zawetowanie 3 ustaw aby następne 3 usupełniające powstanie nowego systemu musiało być wycofane.

Po drugi wetowane są głównie nowe ustawy a nie nowelizacje ustaw.

Przez kogo? Przez Siłę opozycyjną, której Prezydent został uprawomocniony do pilnowania spójności prawa i bezpieczeństwa Państwa a nie do decydowania jakie zmiany blokować

Poza tym liczysz całą kadencję KAczyńskiego a nie połowę kadencji.

Po uwzględnieniu tych korekt % ustaw zawetowanych/zaskarżonych/zablokowanych przez PiS i Prezydenta niebezpiecznie rośnie.

Polski nie stać na utrzymanie "hamulcowego" z pałacem i dworem, który potrafi rozbić każdą inicjatywę, także ostatnie propozycje reformy finansów, których ani on ani jego brat nie potrafili przeprowadzić.
Smutny / 195.235.15.* / 2010-03-04 14:21
Prosze Cie - jak cos komentujesz to czytaj to ze zrozumieniem:
"Poza tym liczysz całą kadencję KAczyńskiego a nie
połowę kadencji."
a w tekscie jest jasno napisane:
"Policzyłem ile ustaw zawetował Kaczyński, ile
skierował do Trybunały Konstytucyjnego, a ile
podpisał, odkąd premierem jest Donald Tusk, a rządzi
koalicja PO-PSL. "

Rozumiem ze ten okes jest zle dobrany? Moze powinnismy wziac okres od 1 III 2009 - 10 III 2009 jedynie? Albo jakis inny?

Poza tym mam wrazenie ze nie opierasz sie na faktach piszac tego posta. (3 nowe ustawy i 3 uzupelniajace.., glownie nowe ustawy a nie nowelizacje.. - wyglada na to ze nie do konca wiesz co piszesz). Pozdrawiam,
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-04 12:03
Chciałem zaznaczyć, że PO& PSL ma wiekszość w sejmie i jeśli jakies ustawy są dobre to może bez problemu te weto przy małej pomocy SLD odrzucić ... a czy tak sie dzieje? Tylko w kilku przypadkach ,a reszta to po prostu buble któr e musiały byc odrzucone. Bądż szczery - dwa lata i 3 miesiące poszło z wiatrem. Dłużej niż rządu PIS-u . I co ? I nic! Prawie kompletne nic! Mając taki "power medialny" , wiekszościową koalicję i samych "intelektualistów" w rzadzie PO ma problem tylko zjednym człowiekiem (którego urząd wg. Tuska jest tak nieistotny, że nawet nie bedzie sie o niego ubiegał)? Kpiny jakieś czy totalna nieudolność? W każdym normalnym kraju jest opozycja i w takich warunkach trzeba rządzić. PIS miał o wiele , wiele gorzej i coś zrobił ...Tylko problem tego rządu nie jest LK (to tylko sztuczny dym a nie żaden kłopot) tylko państwo i partia kolesi które mają gdzieś dobre rządzenie a dbają głównie o swój prywatny interes - przecież my juz to w historii przerabialismy kilka razy. Teraz mamy znów powtórkę. I to nie PIS rozszarpuje ten kraj tylko takie Miry z Florydy i ekipa z PO powiązana z róznymi rózowymi baronami ...
socjalizm (PO) rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-04 12:24

Bądż szczery -

daruj sobie szczerość to nie jset cecha zwolennika PO.
arch / 2010-03-04 08:39 / Tysiącznik na forum
Koncierta nie budiet , € toże nie budiet , patamu szto Donalu i Vincentu zapizdili patiefon !

Najnowsze wpisy