Forum Forum prawneGospodarcze

Wyrejestrowanie firmy-jak zamknąć firmę?

Wyrejestrowanie firmy-jak zamknąć firmę?

Karmazyn / 2012-05-15 13:15
Firma którą otworzyłem dwa lata temu, teraz przynosi mi same straty, w raz z moją żoną podjęliśmy decyzję o zamknięciu biznesu... czy mógłby mi ktoś powiedzieć w jaki sposób mam wyrejestrować firmę z rejestrów by móc ją w spokoju zamknąć?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-05-15 15:00
Przede wszystkim Urząd Miasta- zamykasz firmę na uniwersalnym formularzu EDG-1, który jest jednoczesnym wyrejestrowaniem z urzędu statystycznego i ZUS ( jako płatnika ). Najpóźniej 7 dni od zaprzestania działalności.

W ZUS wyrejestrowujesz siebie, osobę współpracującą i ewent. pracowników jako ubezpieczonych.

W US- zgłaszasz zamknięcie PKPiR.

Poza tym w zależności od typu działalności- spis z natury, remanent likwidacyjny, wyrejestrowanie jako VAT-owca.
mala mi 18 / 2014-12-03 23:05
witaj ja jestem w tej samej sytuacji tyle że ja teraz w polsce jestem. Mam pytanko czy firme w irlandii da sie zamknąć przez internet?
prosiłabym o szybką odpowiedź:(
szklarek / 2014-12-04 09:28
Nie mam pojęcia. Skoro masz firmę tam zarejestrowaną- to pytaj na jakimś irlandzkim forum, forum emigrantów polskich w Irlandii, albo u źródła- na www irlandzkich instytucji związanych z DG, podatkowych i ubezpieczeniowych.

Prawdopodobieństwo, że tu uzyskasz odpowiedź jest bardzo małe.

Najnowsze wpisy