Forum Forum prawnePracy

Wyrejestrowanie z UP

Wyrejestrowanie z UP

pepe426 / 93.179.229.* / 2014-01-21 19:47
Mam pytanie odnośnie wyrejestrowania się z UP. Sytuacja wygląda tak, że musiałem wyjechać za granicę i nie wiadomo, kiedy wrócę. Więc postanowiłem się wyrejestrować z urzędu pracy i wysłałem listownie taki wniosek, bo osobiście nie mogłem dostarczyć. I tu moje pytanie: wysłałem list polecony(mój błąd, mogłem wysłać priorytetem) w dniu 17.01, a termin stawienia się w urzędzie miałem 20.01.2014r. Czy jeśli list zostanie odebrany w urzędzie później niż w 20.01, to czy taki wniosek zostanie uznany przez urząd? Czy urząd pracy patrzy w takiej sytuacji na datę nadania, czyli data na stemplu 17.01?
Wyświetlaj:
Waters / 86.111.119.* / 2015-12-07 20:13
Decyduje data stempla pocztowego, a nie kiedy list fizycznie dotrze. W przypadku listu poleconego (słuszny wybór, choć teraz można przez epuap) data jest ta sama co jego opłacenie, czyli natychmiast. W urzędzie nie jesteśmy na siłę i można dobrowolnie z niego się wyrejestrować bez podania przyczyny - taką mamy wolę i już. Nic urzędasowi do tego. Ważne by to zrobić przed "odhaczeniem" w PUP jeśli wiemy, że nas nie będzie.
szklarek / 2014-01-22 10:25
Nie wiadomo kiedy, ale rozumiem, że przed upływem 120 dni, a po powrocie ponownie ma Pan zamiar się zarejestrować ?

Uspokajam- jest ustawowe 7 dni na wyjaśnienie przyczyny braku stawiennictwa od dnia terminu stawiennictwa. Wniosek o wyrejestrowanie należy za wyjaśnienie przyczyny uznać. Polecony zdecydowanie w tym terminie dotrze.

Zatem pozbawienie statusu bezrobotnego nie będzie określone na min. 120 dni, więc wracając np. po dniach 40 można ponownie od razu uzyskać status bezrobotnego.

Osobną kwestią jest to, że ów termin 7 dni obowiązuje też w przypadku zajścia każdej innej przyczyny wpływającej na deklarowaną i podpisaną przy poprzedniej wizycie gotowość do podjęcia pracy. Zatem wniosek o wyrejestrowanie powinien był dotrzeć do 7 dni od dnia wyjazdu.

PUP tego nie jest w stanie sprawdzić, ale teoretycznie mógłby ukarać karą 500 zł, jeśli stwierdziłby przekroczenie tego terminu, a dotyczyłoby to podjęcia zarobkowania.

Podstawa- art. 33, ust. 4, pkt. 4 oraz art. 119 Ustawy o promocji zatrudnienia.

Na przyszłość w podobnych sytuacjach warto pamiętać o 10 dniach "urlopu" od PUP.

Najnowsze wpisy