Forum Forum prawnePracy

wyrejestrowanie z urzędu pracy

wyrejestrowanie z urzędu pracy

poziomek / 2012-02-01 11:13
Czy ktoś wie ile czasu mam na wyrejestrowanie się z urzędu pracy? Byłam zapisana jako bezrobotna 3 miesiące, teraz udało mi się znaleźć pracę i zastanawiam się w ciągu ilu dni powinnam to zgłosić? I czy muszę zgłaszać w ogóle, jeśli nowa praca będzie w oparciu o umowę o dzieło? Czy jest to obowiązkowe tylko w wypadku, kiedy podpisałabym umowę o pracę.
Wyświetlaj:
kachol89 / 87.205.212.* / 2012-07-16 14:45
A co jeśli dostałam skierowanie na staż, ale nie moge stawic sie na miejsce by uzyskac pisemna odmowe i zaniesc odpowiedzi, bo wlasnie rano wyjezdzam? czy wystarczy wyslac oswiadczenie o wyrejestrowaniu, czy muszę oddać skierowanie? co jeśli go nie oddam?
szklarek / 2012-07-16 20:29
Jaką odmowę, czyją ?

Przerwanie stażu, a więc i jego nie podjęcie poza skreśleniem z listy bezrobotnych skutkuje dochodzeniem pokrycia kosztów jego przygotowania- np. badań lekarskich, zorganizowania miejsca pracy dla stażysty, przygotowanego zakwaterowania itp.


Podstawa- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych
szklarek / 2012-02-01 11:57
Każde zarobkowanie powoduje utratę statusu bezrobotnego. Jest 7 dni na informację dla PUP. Niedopełnienie obowiązku grozi karą grzywny nie niższej niż 500 zł.
grzesiek_pac12 / 2012-02-01 13:58 / Bywalec forum
Tak jest, tylko to mało logiczne, bo będąc zarejestrowanym masz ubezpieczenie zdrowotne a przy umowie o dzieło go nie masz, ale z racji tego, że to zarobkowanie, musisz wypisać się z PUPu.
szklarek / 2012-02-01 14:08
To jest całkiem logiczne. Nie masz pracy, jesteś zarejestrowany, nie masz środków na życie i składki. Stąd podatnicy ub. zdrowotne bezrobotnemu fundują. Podejmujesz zatrudnienie- masz środki na życie. W tym na dobrowolne ub. zdrowotne.
Jeśli zatrudnienie jest krótkotrwałe, jednorazowe- korzystasz przez 30 dni od wyrejestrowania z dotychczasowego ubezpieczenia i rejestrujesz się ponownie.
bibliofil / 2012-02-01 15:00 / Bywalec forum
Czyli rozumiem że praca na czarno nie przekreśla mi możliwości korzystania ze statusu bezrobotnego , a co za tym idzie z ubezpieczenia zdrowotnego? Z góry chcę zaznaczyć że zasiłku nie pobieram i pobierać nie będę !! Z góry dziękuję za odpowiedź!
wiwan / 2012-02-01 19:48
Oczywiście, że przekreśla- Ustawa o promocji zatrudnienia nie rozróżnia zarobkowania na czarno i legalnie, przynajmniej w aspekcie utraty statusu bezrobotnego z tyt. uzyskiwania przychodów - pkt. h) oraz z tyt. wykonywania pracy zarobkowej zarobkowania ust. 2, art.2 ww ustawy.

Najnowsze wpisy