Forum Forum emerytalneZUS

wyrok sadu o przyznanie emerytury, w czasie zasilku rehabilitacyjnego i zatrudnienia

wyrok sadu o przyznanie emerytury, w czasie zasilku rehabilitacyjnego i zatrudnienia

tasza1 / 2016-04-07 18:37
WITAM, napiszę w imieniu mojego taty. Tata wyrokiem SĄDU w dniu 10 marca 2016 roku przyznaje prawo do emerytury od dnia 1 MAJA 2015.

TOK FAKTYCZNY BYŁ NASTĘPUJĄCY
TATO około miesiąc przed ukończeniem 60 lat złożył wniosek o wczesniejsza emeryturę , dnia 14 maja 2015 decyzją Zus była odmowa z powodu braku udowodnienia war. szkodliwych. TATO odwołal sie w terminie 7 dni od decyzji ZUS i odbyła się rozprawa z orzeczeniem WYROKu , trwało to dosyć długo bo termin rozprawy wyznaczony zostal na 10 marca 2016. W TYM samym czasie tato nadal pozostał zatrudniony w zakładzie pracy i w tym samym czasie zachorował przebywal 182 dni na zwolnieniu lekarskim, i w styczniu 2016 po 182 dniach zostal przyznany zasilek rehabilitacyjny.

w czasie oczekiwania na termin rozprawy zasiłek chorobowy i zas rehabilitacyjny był wypłacany do końca lutego 2016r. OD MARACA zasiłek reh został wstrzymany ponieważ do ZUS wpłyneła informacja o wyroku Sądu. Z konsultacji z inspektorem ZUS który prowadzi wypłatę zasiłków dostalismy informację ,że decyzja o emeryturze zostala wydana w dn 4 kwietnia br i jest zawieszona , poniewaz nie ma rozwiązania stos umowy o pracę. w obecnej chwili czekamy na decyzję która ma być nadesłana do domu.
Zasilek nie moze być wypłacony bo przyznanie praw emerytalnych wyklucza zasiłek.
Pan inspektor poinformowal mnie że może być postepowanie w sprawie zwrotu nienależnie pobranego świadczenia rehabilitacyjnego ewentualnie chorobowego,emerytura bedzie wypłacona dopiero od dnia rozwiazania umowy o prace , a nie od 1 maja 2015. bo tata był nadal zatrudniony, efekt jest taki od maraca nie ma tato żadnych świadczen wypłaconych . Zwolnić się wcześniej sam nie mógł bo zostałby na przysłowiowym lodzie, przecież nie mogł przewidzieć wyroku Sądu, i pytanie nasze brzmi:co z wypłatą świadczenia do dnia wypłaty emerytury która została orzeczona wstecz?i z jakim dniem zakład pracy powinien rozwiązać stosunek pracy aby było zachowane prawo do odprawy emerytalnej ?Zawiłe to dla nas, i proszę o poradę.pozdrawoiam ANIA
Wyświetlaj:
tasza1 / 2016-09-02 16:42
Witam, obecnie czekamy na rozprawę o zasiłek rehabilitacyjny za mc marzec 2016, Zus zrzekł się dochodzenia zwrotu nienależnie pobranego świadczenia za luty 2016 ,rozprawa jest 20 września, a przy okazji zakład pracy nie wypłacił ekwiwalentu i odprawy emerytalnej z powodu braku środków, mam od nich pismo wyjaśniające,.... jak tylko wplyną pieniądze .... bez daty wypłaty -to wypłacą, bo odwoływałam się o świadectwo pracy , napisali że została wyplacona odprawa, a tak nie było, czyli 3 pozew do Sądu na dniach sie szykuje....
pozdrawiam ANIA:)
wiwan / 2016-09-08 09:33
Kwestie prawa pracy to już na inny dział Forum.
Powodzenia w sądzie.
tasza1 / 2016-04-20 22:35
Witam, a żeby było pikantniej, dostaliśmy świadectwo pracy dziś poleconym wystawione że zatrudnienie do 31 marca 2016, wystawione 15 kwietnia 2016, napisane jest ,w punkcie,że wypłacono odprawę emerytalną wg KP, I ŻE wypłacono ekwiwalent ,a nic tato nie dostał , jakaś masakra i fatum...... takie świadectwo pracy musimy przedłożyć w ZUS, ale z oświadczeniem ,że będzie sprostowanie tzn musimy o nie wystąpić mamy 7 dni , ciekawie się zapowiada , zakład już z pieczątką w likwidacji ...... pozdrawiam ANNA
wiwan / 2016-04-21 12:16
Jesteśmy już daleko od kwestii emerytalnych.

Świadectwo ze względów ZUS-owych jest ok. Ma tę bezpieczną (kadrowo) datę, o której pisałem. Przecież daty ustania stosunku pracy nie będziecie prostować. Jeśli będzie sprostowanie, podmieni się w ZUS świadectwo.

O kwestie prawa pracy raczej tu odsyłam:

http://www.money.pl/forum/grupa,45,0,0,40,0,pracy.html
tasza1 / 2016-05-17 17:56
WITAM, tak jak mówiłam, że odpiszę jak już coś organ ZUS ustalił.
Po przedłożeniu świadectwa pracy do Zus z dniem 31 marca rozwiązania umowy o pracę i o złożeniu wniosku o podjęcie emerytury, ZUS przeliczył na nowo kapitał początkowy, i ustalił nową kwotę emerytury ostateczną zadowalającą w sumie po 42 latach pracy..... ustalił nową decyzję ,że z dniem 1 kwietnia 2016 nabył prawo do emerytury, czyli nie wziął pod uwagę wyroku sądu do nabytego prawa do emerytury od 1 maja 2015-taka była druga decyzja, myślę, że ta nowa decyzja ostateczna zapadała po ustaniu stosunku pracy, wypłacił emeryturę za kwiecień i maj, i dalej będzię wypłacana już od czerwca br. Problem się pojawił o wypłatę świadczenia rehabilitacyjnego za mc marzec 2016, za luty jak wcześniej pisałam miało być zwrócone przez tatę jako nienależne pobrane świadczenie ,marzec wstrzymali bo wyrok sądu zapadł 10 marca z prawami nabytymi wstecz, a tu od kwietnia dopiero wypłata emerytury najnowszą decyzją, po rozmowie z panią naczelnik wydz zasiłków telefonicznie poinformowała mnie ,że świadczenie wypłacone za luty idzie w tak zw zapis Zus, i nie musimy nic zwracać,za marzec nie będzie wypłacone bo wyrok sądu jest wiążący , od marca nie mamy żadnej decyzji w tej sprawie , czyli marzec jest nie zapłaconym miesiącem, i nawet nie mam się gdzie odwołać, tak to wygląda dziś, a jeżeli chodzi o ekwiwalent i odprawę, na nasze pismo o sprostowanie świadectwa pracy , przyszła odpowiedz i załącznik przelewu do wykonania, jak tylko wpłyną pieniądze na zakład pracy z oswiadczeniem o przekazanie srodków bez konkretnej daty.
wiwan / 2016-05-18 08:18
Ta najnowsza decyzja ZUS wskazuje na nabycie prawa do emerytury 1.04.2016, czy na podjęcie wypłaty z tym dniem ?
tasza1899 / 5.184.219.* / 2016-05-18 15:00
Prawo do emerytury i podjęcie wypłaty ,z dniem 1 kwietnia 2016,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2016-05-19 09:59
Nie widziałem wyroku i nie jestem prawnikiem. Widzę tak z grubsza niekonsekwencję :
Bo tak lege artis ZUS powinien przy takim wyroku jaki Pani opisała ZUS powinien wydać decyzję o przyznaniu emerytury z dniem jak w wyroku, ale jej wypłatę podjąć dopiero z dniem rozwiązania stosunku pracy. Jednocześnie wydać decyzję wstecznie pozbawiającą prawa do św. rehabilitacyjnego i określającą kwotę to zwrotu.

Czyli bardzo niekorzystnie dla ubezpieczonego finansowo.

A wydał decyzję korzystną, tyle że niezgodną z wyrokiem z tego co Pani pisze. By być konsekwentnym powinien zatem wypłacić jeszcze św. rehabilitacyjne za marzec.
tasza1573 / 82.145.221.* / 2016-04-10 12:25
czyżby taki przebieg sprawy pozostanie bez odpowiedzi....
zapętlenie prawne / 94.251.145.* / 2016-04-12 13:27
Klasyczne zapętlenie prawne- skądinąd ciekawe - jak to zostanie rozwiązane ?!
wiwan / 2016-04-11 10:02
Sprawa jest trudna, bo wskazuje teraz na potrzebę nowego procesu tym razem w sprawie odwołania od decyzji wstrzymującej świadczenie rehabilitacyjne, czy tej nowej w sprawie jego zwrotu na skutek tego, że w czasie procesu nie podniesiono kwestii tego, że nierozwiązanie stosunku pracy wynika jedynie z pierwotnej decyzji odmownej ZUS. A w konsekwencji wyrok nie odnosi się do tej kwestii.

Stan formalny jest taki, że ojciec prawo ma do e. wcześniejszej od dnia oznaczonego w wyroku, ale wypłata świadczenia jest wstrzymana, ze względu na art. 103a ustawy, czyli brak rozwiązania umowy i może być podjęta od rozwiązania stosunku pracy.

Pocieszeniem w sensie finansowym w obecnej sytuacji (tj. bez nowego odwołania) jest to, że wypłata będzie w nowego wyliczenia, czyli uwzględniającego obecną spodziewaną długość życia na emeryturze, z nowej tablicy dłuższego trwania. Zatem będzie to świadczenie wyższe, niż byłoby gdyby odmowy ZUS sprzed roku nie było. Dodatkowo zostaną uwzględnione składki sprzed choroby.

W zakresie pracowniczym:
- prawo do odprawy emerytalnej jest bardziej związane z przejściem na emeryturę, niż z trybem rozstania z pracodawcą.
- to, że pracownik uzyskuje prawo do emerytury, złoży wniosek, uzyska wyrok NIE stanowi dla pracodawcy powodu rozwiązania umowy. A w przypadku umowy na czas nieokreślony nawet nie może stanowić powodu wypowiedzenia. Na ogół po prostu strony w takiej sytuacji kończą stosunek pracy porozumieniem stron.
Koteczek1 / 82.145.221.* / 2016-04-11 20:47
Bardzo dziękuję, Pana odpowiedź zgadza się w większości z tym co uzyskałam z konsultacją w oddziale ZUS, Umowa o pracę będzie rozwiązania z dniem 1 kwietnia 2016 roku, bo będzie to w tym bieżącym miesiącu, tak poleciła kadrowa, wypłata emerytury będzie na podstawie nowej decyzji z doliczeniem czasu do rozwiązania umowy o pracę, czyli cały czas okresu chorobowego, ale nie wiem czy mogą przyznać niższe świadczenie niż dotychczas?, obecnie ma tata wyliczone 2700 brutto, a sprawa z zasiłkiem rehabilitacyjnym wypłaty za marzec czy ewentualnego zwrotu to sprawa odwołania, naszym podstawowym argumentem jest to, że w dniu składania wniosku na rehabilitację tata nie miał praw emerytalnych ,więc to w kwestii ZUS jak się odniesie do odwołania, w przeciwnym wypadku znowu spór Sądowy , ale myślę że z korzyścią dla taty, bo nic nie uczynił złego aby wprowadzić organ ZUS W bład,to decyzja z dnia 4 kwietnia dała jasny obraz sytuacji. Pozdrawiam ANNA
wiwan / 2016-04-12 08:15
Mam zastrzeżenie do tego co 'poleciła' kadrowa. Komu ? Rozumiem, że obie strony godzą się na porozumienie stron. Dlaczego wchodzi się w jakieś antydatowanie tego porozumienia tj. ...poświadczanie nieprawdy ?
tasza1 / 2016-04-12 19:26
WITAM, to jaka powinna być prawidłowa data rozwiązania umowy o pracę? Tacie należy się chyba odprawa emerytalna ? Pani która zajmuje się płacami zakładu powiedziała że to tato ma wystąpić do zakładu o zwolnienie z pracy z powodu przejścia na emeryturę ,tak jak wcześniej pisałam prawa do emerytury nabyte wyrokiem Sądu z datą 01 05 2015, powiedziała również ,że tato może sam określić datę rozwiązania stosunku pracy tzn nawet z 30 kwietnia 2015roku? Co według mnie jest absurdem, bo który zakład pracy wystawi świadectwo pracy wstecz!Zaznaczyła ,że jak określi datę rozwiązania stosunku pracy z dniem 30 kwietnia 2015 roku to będzie musiał zwrócić wszystkie pobrane świadczenia przez zakład pracy.....wg nowych przepisów wypłata emerytury nastąpi w miesiącu którym przedłożymy do Zus świadectwo pracy , stąd ten 1 kwietnia , aby można było odwiesić zawieszoną emeryturę z powodu nierozwiązania stosunku pracy i w sumie rodzi się pytanie jaka powinna być prawidłowa data rozwiązania umowy o pracę aby było to zgodne z kodeksem pracy???, bo rozmowa z TĄ Panią daje wiele do myślenia, że nie za bardzo orientuje się w sprawach o których mowa a my w ogóle jak we mgle i stąd zwróciłam się do PANA!!!Miałam dzisiaj wysłać listem poleconym taką prośbę ,ale wstrzymam się jeszcze, Pyta Pan czy rozwiązanie za porozumieniem stron ? przypuszczam że rozwiązanie o pracę będzie z powodu przejścia na emeryturę aby była wypłacona odprawa, ale data rozwiązania umowy nadal pozostaje dla nas niewiadomą, decyzja ZUS nadeszła do domu I PISZE TAK: DECYZJA O PRZYZNANIU EMERYTURY Z DNIA 04 04 2016
ZUS wykonując wyrok sądu z dnia 10 03 216 przyznaje emeryturę od 01 5 2015 tj od daty określonej w wyroku sądu.
Wypłata emerytury podlega zawieszeniu, gdyż kontynuuje Pan zatrudnienie. W celu podjęcia wypłaty emerytury należy przedłożyć oddz Zus świadectwo pracy...na rzecz którego praca ta była wykonywana bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury. i tak to wygląda i powiem szczerze ,że nie wiem jak temu tacie pomóc, pozdrawiam ANNA
wiwan / 2016-04-13 11:26
Powtórzę- to już nie jest kwestia emerytalna, ubezpieczeniowa, tylko kadrowa.

Tak, inicjatywa rozwiązania stosunku pracy powinna wyjść w tej sytuacji od ojca, bo chce uzyskać świadczenie, a więc musi stosunek pracy być rozwiązany.

Ma do wyboru zaproponowanie pracodawcy porozumienie stron w tym zakresie, czyli rozwiązanie w dowolnym* terminie, na co pracodawca nie musi się zgodzić. Lub dokonać po prostu wypowiedzenia, ale będzie ono skutkować rozwiązaniem umowy dopiero 31 lipca, bo zakładam, że ma duży staż zakładowy i umowę bezterminową, czyli okres 3-miesięczny, no i że uczyni to jeszcze w kwietniu.

Nie musi podawać powodu.

* chodzi o datę przyszłą. Nie można rozwiązać umowy wstecznie poza sytuacją wyroku sądu pracy, który wskazywałby na taką sytuację.

W praktyce: niech rozwiążą z datą 31 marca, co i tak już jest naciągane.
tasza1 / 2016-04-13 20:43
Dziękuję za przedstawienie sprawy zrozumiale! Myślę, że ze zwolnieniem taty w szybkim terminie nie będzie problemu, bo firma zatrudnia już tylko jego na papierze, jest do likwidacji.
W Zus tato figuruje jako jedyna osoba zatrudniona w tym zakładzie, obecnie z wstrzymaną wypłatą zasiłku rehabilitacyjnego za mc marzec 2016,co już zostało wspomniane wcześniej.Prośba została wysłana do zakładu o rozwiązanie umowy z dniem od 01 04 2016 r.
ZATEM czekamy na:
świadectwo pracy, na decyzję wstrzymania zasiłku rehabilitacyjnego ,może również na decyzję o zwrot wypłaty nienależnie pobranego świadczenia rehabilitacyjnego za mc luty 2016, i po przedstawieniu świadectwa pracy do Zus, na ostateczną decyzję w sprawie kwoty wypłaty emerytury, bo decyzja o wypłacie emerytury ma charakter zaliczkowy.

Wobec powyższego tato jest od marca bez żadnych świadczeń.

Na marginesie dodam, że tato wraz z świadectwem pracy musi również dołączyć na nowo wniosek o podjęcie wypłaty emerytury, powiedziano nam że do ustalenia nowej kwoty wypłaty emerytury muszą byc uwzględnione dochody od 01 05 2015 do 31 03 2016, zakład w tym czasie dopuścił się zaległości wypłaty chorobowego świadczenia za mc listopad i grudzień 2015 ,było to zgłoszone o interwencję do Zus, wypłata zaległości za te dwa miesiące nastąpiła 15 marca tego roku przez zakład pracy, osobno dostał tato pismo z Zus w sprawie przedstawienia wyroku sądu do Zus i świadectwa pracy w tej sprawie celem weryfikacji wypłaconego świadczenia chorobowego.
Mamy nadzieję, że wyliczona zaliczkowa kwota emerytury nie będzie niższa po ponownym przeliczeniu, i chyba już tyle w tym temacie, odezwę się jak przyjdą wspomniane pisma urzędowe do domu, bo tak jak wcześniej Pan wspomniał , może być kolejny proces Sądowy o wypłatę zasiłku rehabilitacyjnego za mc marzec 2016. Pozdrawiam ANNA, miło mi ,że na Pana trafiłam w moim i imieniu taty dziękujemy !!!

Najnowsze wpisy