Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie OFE. Jeśli cofnie reformę, budżet będzie w opałach

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie OFE. Jeśli cofnie reformę, budżet będzie w opałach

Wyświetlaj:
niedlaPO / 78.10.184.* / 2015-11-03 08:29
Dlatego nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję na PO
gosc.pl / 195.112.95.* / 2015-11-03 08:28
Pieniadze zginely i na pewno juz ich nie zwroca w calosci. Ale chce widziec autorow tej decyzji za kratami. Bylego premiera - zlodzieja, nieudacznika i emigranta zarobkowego w jednej osobie Tfuska, JVR-a i cala reszte firmujaca te decyzje.
Andrzej768765 / 62.141.232.* / 2015-11-03 08:28
A co to za emerytury z tych OFE po odkładaniu przez długie lata 250zł głodowej emerytury.
A w ZUS dostanie emeryt przynajmniej najniższą krajową.
Jak bogaty ma kupę kasy to niech kupuje papiery kapitałowe a nie ucieka bez podatku w fundusze emerytalne które wybitnie obniżają dochód budżetu w kraju.
Tam z kapitału nikt im nic nie zabierze.
OFE zrobiono dla bogatych aby omijali podatki dla kraju.
A mieliśmy likwidować cwaniaków unikających płacenia podatków.
Jak na razie ZUS jest odpowiedną instytucją naszych emerytur robotników.
Znowu bogaci stworzyli możliwość omijania podatków.
MN01 / 62.233.175.* / 2015-11-03 08:26
ZUS wykorzystał ba bieżące wypłaty. A co mnie to obchodzi. Te pieniądze z OFE, na którewpłacałem,POWINNY być na moim koncie. I WARA ZUS-owi do moich składek z OFE przerzuconych do tych darmozjadów z ZUS.
berret / 93.105.251.* / 2015-11-03 08:19
Inwestowanie w obligacje bylo legalne.Panstwo chcac zdobyc fundusze,wypuszcza obligacje,zadluzajac sie u Obywateli.Ofe kupowalo,bo to jest bezpieczny zysk.Wiec byla podaz,to Panstwo wiecej drukowalo,tym samym sie zadluzajac.Gdy przyszedl czas skupu obligacji,Panstwo zrobilo z nich papiery bezwartosciowe.POprostu umozyli ,tak jakby tych papierow nigdy nie bylo w obiegu.Zatkano tym stale rosnaca dziure w ZUSIE .Przecież czym wiecej ludzi pracuje za granica,tym mniej kasy jest ze skladek.I do tego bezrobocie i umowy smieciowe.I w taki to sposob,rzad PO-PSL zaimal nam 150 miliardow.
STAN D / 109.243.143.* / 2015-11-03 08:18
A czy oszust który ukrył przed społeczeństwem analizy ekspertów na ten temat nie powinien przypadkiem stanąć przed Trybunałem Stanu ?
hihot hien / 82.143.150.* / 2015-11-03 08:18
Ja jestem wszcząśnienty że musze patrzeć na te bandyckie facjaty z pod ciemnej gwiazdy .
Czemu ten łysy jeszcze nie siedzi ? To jest odpowiednie pytanie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam_66 / 46.22.167.* / 2015-11-03 08:18
Jak to budżet będzie w opałach..? A to, że wcześniej rząd o tym nie pomyślał, bezprawnie zabierając zbierane przez obywateli pieniądze..? Niech teraz PO razem z PSL i tymi partiami, które jeszcze poparły pomysły Tuska dotyczące OFE, zapełnią powstałą 'dziurę budżetową'. Dostają dotacje na partię - niech płacą. Za własne czyny wszyscy ponosimy odpowiedzialność - liczę, że partię polityczne również. Inie tylko odpowiedzialność polityczną, bo ta jest żadna, tylko normalną - finansową. Skończyłyby się debilne pomysły, debilnych polityków.
komentator524 / 188.97.247.* / 2015-11-03 08:26
Pomyslal, pomyslal. Wiedzial, ze sa wybory i musi przetrwac jeszcze jakis czas. Potem albo zmiana wladzy - i wtedy obojetne czy Trybunal powie tak czy nie albo pozostanie przy wladzy i pomyslny wyrok trybunalu - po to wsadzali tam na sile swoich ludzi. Teraz u wladzy bedzie PiS wiec sedziowie moga nawet byc na nie - to rzad PiSu bedzie musial oddac kase - skad ja wezmie - jego sprawa. Spece od PO poweidza, ze oni chcieli dobrze a jakiekolwiek sankcje prawne zostana okrzykniete represja, wyrzynaniem opozycji, odwetem. Jak bedzie zobaczymy ale prawda jest taka, ze i bez tych pieniedzy sytuacja budzetu jest beznadziejna...
janek1910 / 185.26.182.* / 2015-11-03 08:18
Pewnie orzeczenie TK bedzie stekiem bzdur i nikomu niezrozumiałych okresleń prawnych i interpretacji.. daje glowe że TK nie zloży orzeczenia prawnego o tym że rząd Tuska ukradł pieniądze z OFE..Jest to dla mnie osoby który przeżył komunę .strajki ,strzelanie do ludzi a także stzelanie do ludzi podczas protestów w wolnej demokratycznej Polsce w tym roku..największy przekręt w który wplątani zostali obywatele w wolnej Polsce..Afery FOZ ,blokada wynaqrodzeń jako lekarstwo na inflacje i wzrost PKB czy ostatnie orzeczenie TK o kwocie wolnej od podatku i inych aferach dobitnie pokazuje w jakim "faszystowskim " państwie zyjemy..
Ryś. / 164.127.141.* / 2015-11-03 08:17
Okradli raz to okradać mogą PO raz kolejny. Zaufanie zostało nadużyte na wieki.
jak"prywatyzowano banki" / 91.199.250.* / 2015-11-03 08:17
Bez polskich banków nie ma Polski Aby uratować polską gospodarkę trzeba najpierw odzyskać sprzedane za 1/100 wartości polskie banki jak:WBK, BGŻ, PEKAO, GDAŃSKI, PBK, ZACHODNI, BIG, BPH, BRE, PBG, BDK, ŚLĄSKI, PBKS. Należy aktywa, oszczędności i kredyty przenosić z obcych do polskich banków - to jedyna rada na zmniejszenie odsetek i dofinansowanie kredytów przez państwo!!! obce banki - wyprowadzają pieniądze Polaków za granicę do spółek matek a w Polsce pobierają 3,4 krotnie wyższe opłaty niż za granicą.
przyjaźń Niemca z Żydem? / 91.199.250.* / 2015-11-03 08:16
Cieszę sie że PIS będzie samodzielnie rządził. Teraz juz nikt im nie przeszkodzi w naprawie państwa i wsadzaniu przestępców.
Iksik / 195.8.101.* / 2015-11-03 08:15
Nie wydaje mi się żeby Komor był na tyle inteligentny...śmierdzi mi ten artykuł...
niop / 83.238.155.* / 2015-11-03 08:10
TK zrobi tak aby było dla nowego rządu jak najgorzej

Najnowsze wpisy