Forum Forum emerytalneInne

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyświetlaj:
PAN POLAK / 5.174.124.* / 2015-11-04 18:42
Zdrada zdrada zdrada zdrada !!!!!
mesio / 77.252.103.* / 2015-11-04 18:41
To Jest skandal jestem prawdziwym Polakiem i Polska dla mnie jest bardzo ważna jednak proceder złodziejski który się zdarzył a dziś skorumpowany TK i kto go rozliczy za przyklepanie złodziejstwa my powinniśmy zrobić rewolucję w tym kraju wyjść na ulicę bo to jest jawne okradanie Polaków. To jest niezgodne z prawem co się stało a dziś mamy świadectwo Sądów zawisłych a nie niezawistnych
richyrich / 89.68.25.* / 2015-11-04 18:40
ciekawe ile ci sędziowie dostali w łape zeby taki wyrok wydac. albo kto co dostał . jaki stołek któś z rodziny dostał pewnie.. to jest oburzające ze państwo okrada obywatela w biały dzień. a jak ktoś ukradnie bulkę bo jest głodny to idzie do więzienia. ja się pytam gdzie są moje miliardy?
wszechobecne złodziejstwo / 80.53.28.* / 2015-11-04 18:39
Stare dziady mające nie zagrożone wysokie emerytury decydują o nienaruszalnych pieniądzach zgromadzonych w OFE na emerytury obecnie pracujących Polaków, którzy przymusowo musieli wybierać OFE, aby mieli w przyszłości wyższe emerytury finansowane przynajmniej z dwu źródeł. A tu ZONK i lepkie łapy rządzących przy wtórze POwskich sędziów TK, sięgają jak PO swoje i zasilają tymczasowo niewydolny ZUS na finansowanie obecnych emerytur. Na taki proceder jest tylko jedna nazwa. Polacy są z nią kojarzeni na całym świecie, a niektórzy nawet do niej bardzo przywiązani i dobrze wiedzą o co chodzi.
neron13 / 83.10.138.* / 2015-11-04 18:38
Wiarołomny rząd mógł zerwać umowę społeczną i zebrać za to to co zebrał podczas ostatnich wyborów. Czyli przestać wpłacać do OFE tyle co obiecał. Ale środki już zgromadzone w OFE (instytucjach pozarządowych) i zgromadzone na rzecz osób prywatnych - od tego wara złodziejom! Sąd potwierdzając, że rząd mógł ograbić instytucję zaufania publicznego ze środków zgromadzonych przez osoby prywatne tym samym dał zielone światło na przejęcie środków z domów maklerskich wszystkich polskich banków, a pośrednio i bezpośrednio z warszawskiej giełdy papierów wartościowych. Co więcej sąd swoim dzisiejszym wyrokiem stwierdził, że słuszne i właściwe jest aby wcześniej uzyskane dywidendy należały się Państwu a nie akcjonariuszom. Komunizm pełną gębą. Szczęśliwi ci którzy uciekli z tego kraju zanim zapłacili pierwszą składkę do OFE. Ci którzy zmarli zanim Państwo wyciągnęło łapę po ich składki (rodzina otrzymała wypłatę i mogła ją jakoś zabezpieczyć). No i oczywiście szczęśliwe brakoroby, którzy nie potrafią niczego poza politykowaniem (nie odprowadzili od diet ani grosza). W d...ę dostali jak zwykle najciężej pracujący. TK to kukła prawna - poprze każdy ruch rządu. Jedyna sprawiedliwość póki co w Strasburgu i Brukseli, Polska to kraj bezprawia.
I tak nie podam pazernym gnojom / 46.151.136.* / 2015-11-04 19:35
Masz rację. dlatego przestałem cokolwiek Państwu płacić, a płaciłem uczciwie całe życie jako przedsiębiorca. Do szarej strefy i poczekam na normalnych decydentów. Teraz na luzie, robota mnie goni, rodzina wreszcie ma co jeść. A wcześniej na zus, dla fiskusa, wynagrodzenia pracowników, materiały, ubezpieczenia, transport, biuro rachunkowe, na koniec - jak zostało - dla rodziny. Jakie piękne jest życie bez tych hien fiskalnych!
Rafał49 / 31.209.242.* / 2015-11-04 18:38
Czyli technicznie jutro Państwo Polskie może mi skonfiskować samochód, ale żebym miał czym dojeżdżać do pracy i oddawać im kolejne składki wręczy mi dożywotni darmowy bilet na tramwaj. To taki przykład dla nierozumiejących do końca na czym polegała kradzież środków z OFE.
zibi68 / 95.44.232.* / 2015-11-04 18:37
dzieki Bogu odzyskalem swoja kase zostalem oszukany przez cwaniakow z ofe i bez mjej zgody kosili moje piniadze na swoje niby moje kato i zyli z tego jak paczki w masle ale juz koniec tego zlodziejstwa a na marginesie tego wyroku to uwazam ze powinien byc wolny wybor czy zus czy ofe z jednym zstrzezeniem jezeli wybierzesz ofe to nie dostajesz zadnych gwarancji pomocy w razie upadku funduszu i tracisz kase skoro dales piniadze w prywtne rece czyli uwazasz instytycje solidaryzmu spolecznego za niewazne to ponosisz konsekwencje takiego wyboru
obserwator1 / 83.6.55.* / 2015-11-04 18:37
Ciekawe kto odda 15 mld pln które ZGINĘŁO przy przelewaniu pieniędzy ????
Zbyszek422 / 31.178.69.* / 2015-11-04 18:37
Ten trybunał jest tak samo niezależny, jak i ta pozostała banda z sądownictwa i prokuratury. Okazuje się, że Trybunał Konstytucyjny w "państwie prawa" broni spekulantów i złodziei, którzy zadysponowali w 2013 r. bez skrupułów i w sposób im wygodny, ciężko zaoszczędzonymi prywatnymi pieniędzmi społeczeństwa w kwocie 150 mld zł, bez wiedzy i jakiejkolwiek zgody obywateli...
fhghdfh / 46.112.160.* / 2015-11-04 18:33
teraz pisowcy sie dobiora do reszty kasy z ofe i beda mieli pieniadze na swoje hasla wyborcze ...oczywsice znajda sie tacy debile wsrod ludzi ktorzy w to uwierza...dla mnie i po i pis maja gdzies nas jesli chodzi o kase na emerytury..liczy sie tu i teraz...niewazne co sie bedzie dzialo za lat 30 bo i donalda i jarka juz nie bedzie a ludzie beda klepac biede...glosujcie dalej przez pryzmat emocji a nie tego co rzad proponuje i bedziecie mieli niezle g..... na starosc
babsztyl / 79.185.169.* / 2015-11-04 18:32
Wielkie złodziejstwo w majestacie prawa...Wyroki Trybunału zawsze są zgodne z oczekiwaniami polityków.
Autorów reformy emerytalnej z lat 90-tych powinno się postawić przed sądem za kłamstwa, którymi omamili biednych, dopiero co wyciągniętych z komuny Polaków.
podatnik! / 89.78.230.* / 2015-11-04 18:31
Brawo Trybunał - otwarta droga do nacjonalizacji majątków, na początek setka Wprost, następnie majątki: Kwaśniewskich,Millera, Bochniarz, Balcerowicz, etc!
ss234 / 83.11.119.* / 2015-11-04 18:31
To są (były) nasze pieniądze a nie rządu , każdy musiał zapracować na te składki a oni lekką ręką sobie ukradli te pieniądze.
joan1005 / 82.3.65.* / 2015-11-04 18:30
Taki wyrok był do przewidzenia !!! Przecież tych pieniędzy z OFE już dawno nie ma !!! A gdzie są,tego też nikt nie wie !!!
Parodią do kwadratu w cywilizowanym świecie,aby po 2-óch latach od tego rabunku dopiero teraz rozstrzygać,czy było to zgodne z prawem !!! Komorowski pro forma "zaskarżył" to do TK, wiedząc,że pod parasolem panującej Parady Oszustów wyrok w tej sprawie TK podejmie kiedy to będzie już bezpieczne dla rządzącej kliki !!!
Z tego wyroku będzie się śmiało całe ekonomiczne towarzystwo na świecie !!!
Stiv / 178.42.79.* / 2015-11-04 18:36
A KTO jest za TO ODPOWIEDZIALNY ??? Może by tak JASNO PO-wiedzieć ? Uogólnienia są KRZYWDZĄCE.
Ja powiem - ci co okradali NARÓD przez ostatnie 8-lat, ale ludzi o mentalności niewolniczej to NIE OBCHODZI .Wola się zajmować BZDURAMI i szczuciem z TVN i GW...Dlatego to ONI ponosza teraz ODPOWIEDZIALNOŚĆ za to bagno, bo głosowali za tym...
Leszek 76 / 77.114.90.* / 2015-11-04 18:28
Mnie interesuje inna kwestia emerytalna. Jak w świetle Konstytucyjnej równości wobec prawa, oceniacie przyznanie mundurowym PRAW NABYTYCH w warunkach emerytalnych i POZBAWIENIE tych samych praw nabytych reszty społeczeństwa, podnosząc wiek emerytalny? Konstytucja RP? Państwo prawa? Państwo demokratyczne? Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej DOMAGAM SIĘ STWORZENIA JEDNEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH, Z TAKIM SAMYM NALICZANIEM SKŁADEK. Dopiero później mundurowi mogą dostawać dodatek mundurowy do emerytury. Zapraszam na stronę WIRTUALNA DEMONSTRACJA na FB.

Najnowsze wpisy