Forum Forum prawneCywilne

wyrzucenie z mieszkania, proszę o poradę

wyrzucenie z mieszkania, proszę o poradę

agattta / 89.228.243.* / 2007-10-26 22:06
Nie do końca wiem czy w dobrym temacie sie wpisuję, ale mam nadzieje że znajdzie sie ktoś kto mi odpisze. Wynajmuje stancje, pokój. Właściciel mieszkania przebywał w UK, mieszkałam z jego bratem i jego narzeczona. Nie mam podpisanej żadnej umowy, jedynie umowę ustna, na rok. Nagle właściciel postanowił wrócić i daje mi 5 dni na wyprowadzenie się. W moim mieście jest teraz bardzo ciężko jest o stancje, wiec wytłumaczyłam, ze nie dam rady sie przenieść tak szybko i poprosiłam o tydzień więcej, ale on sie nie zgadza i grozi ze mnie wyrzuci razem z moimi rzeczami przez okno. Nie interesuje go ani to że wcześniej dogadywaliśmy sie na rok, ani to że nie mam gdzie mieszkać. Czy ma prawo to zrobić? Czy ma prawo wezwać policję aby mnie usunęła z mieszkania? Czy ja mogę wezwać policję jeśli właściciel zacznie dotykać moich rzeczy? Zastanawia mnie też to, że on nie odprowadzał podatku od dochodów z wynajmu. Gdzie i jak mogę to zgłosić w razie gdyby kulturalna rozmowa z właścicielem nie pomogła? Czynsz do spółdzielni płacony jest za 1 osobę, a mieszkają 3, czy mogę też użyć tych argumentów jako kartę przetargową? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2007-12-06 18:33 / Bywalec forum
jasne masz go w szachu! szkoda ze nei macie tej umowy pisemnej ale ustna tez ok, po pierwsze przy wymowieniu umowy obowiazuje 3 miesieczny termin wypowiedzenia a wiec nawet jezeli umowiliscie sie na 2 tygodniowy termin wypowiedzenia to jak chcesz to mozesz sie wyprowadzac przez 3 miesiace i nic ci nie moze zrobic a poza tym od listopada do konca marca jest czas ochronny i nie moze cie wtedy wyrzucic tak wiec do konca marca mozesz sobie spokojnie mieszkac.

Jezeli zacznie naruszac twoje rzeczy to naturalnie mozesz wezwac policje

Jasne ze mozesz zawiadomic urzad skarbowy oni napewno chetnie sei nim zajma i bedzie musial zaplacic kare oraz doplacic za nieodprowadzony podatek

Jedyny minus to to ze jezeli nei masz tam zameldowania albo tymczasowego zameldowanie do mozesz opowiadac za wykroczenie o niedopelnienie obowiazku meldunkowego ale to najwyzej zaplacisz gora 100 plnow.
SŁAWA / 2007-11-21 21:04
Jeśli nie było umowy na piśmie to właściciel nie ma żadnych zobowiązań.Radzę znależć sobie inne lokum i nie zachowywać się jak pies ogrodnika.Skąd wiesz czy nie odprowadzał podatku?
Chudka / 83.10.183.* / 2010-02-10 08:46
witam! mam duzy problem. mieszkam z matka i z ojcem w domu.Włascicielem domu był ojca tata ktory przepisał częsc na tate mojego i swoja córke. teraz z ojcem nie zyjemy dobrze i ojciecprzepisał częsc swoja tylko na swoja siostre! i teraz siostrachce nas z tad wymeldowac gdyz chce sprzedact ten dom!mieszkamy w nim na stałe i przebywamy co dziennie. Czy moga dam wymeldowac i wywalic na ulice????? prosze o rade. dziekuje z gory
Franciszka / 193.16.255.* / 2007-12-11 12:04
Po co napisałaś TAKI komentarz? Nie dość,że wprowadzasz w błąd to jeszcze dajesz "ciekawe" rady. Młody Rentier ma rację! Umowa ustna też zobowiązuje.
Młody Rentier / 2007-12-06 18:34 / Bywalec forum
slawa a ty jak sie nie znasz to rad nie udzielaj bo jestes glupia jak but albo jak ten twoj pies ogrodnika, menelo, sama pewnie chcesz kogos wyrzucic!!

Najnowsze wpisy