Forum Forum emerytalneOFE

wysokie emerytury z OFE

wysokie emerytury z OFE

starszy pan / 2013-01-18 10:48
Czy z OFE można liczyć na wysokie emerytury? czy opłaca się wykupić samemu ten trzeci filar? czy wtedy zyski będą adekwatne? sam już nie wiem co robić, na pewno nie mam co liczyć na tę emeryturę z ZUSu, bo to bez sensu.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2013-01-22 01:42 / Tysiącznik na forum
Ciekawe... starszy Pan i jeszcze nie wie?...
wiwan / 2013-01-21 11:59
To gdybanie, bo zależy od czasu odprowadzania składki do OFE, sytuacji na rynkach finansowych i jak uczą ostatnie fakty- nieprzewidywalnych decyzji ustawodawcy- mam na myśli drastyczne zmniejszenie części składki odprowadzanej do OFE od maja 2011 r.
Wyniki OFE za 36 miesięcy były porównywalne co do stopy zwrotu z wynikami ZUS (waloryzacje składek).

Pozwolę sobie na sprostowanie dwu kwestii:
- OFE to II, a nie III filar
- emerytura z OFE nie jest alternatywą emerytury z ZUS, ale jej uzupełnieniem. Nie można mieć emerytury z OFE nie mając emerytury z ZUS.
Mirron / 178.42.250.* / 2013-01-21 22:23
Tak, czy inaczej emerytura z II filaru wg. ekspertów może być za niska. Przewiduje się, że sam ZUS nie udźwignie wszystkich naszych zobowiązań. Dlatego warto zacząć oszczędzać w III filarze.
tanczacy_z_fundami / 195.149.64.* / 2013-01-22 10:13
Haha, właśnie ponieważ ZUS jest bankrutem, OFE przepuszczają nasza kasę a do tego mają zostac wkrótce zlikwidowane, więc własnie dlatego należy trzymac się z daleka od III filara który jest tylko pułapką na jelenie.

Najnowsze wpisy