Forum Forum prawneKarne

wytwarzanie alkoholu, jaka kara?

wytwarzanie alkoholu, jaka kara?

syras / 2013-04-26 09:53
Witam, mam pytanie jakie przepisy regulują kwestię wytwarzania alkoholu na własny użytek? Co musi zrobić przedsiębiorca żeby mógł legalnie wytwarzać alkohol etylowy?
Wyświetlaj:
pol789 / 164.127.209.* / 2013-05-05 10:34
Wytwarzanie alkoholu jest nielegalne, tłoczenie oleju i mieszanie go z alkoholem jako paliwo tez nielegalne, hodowla tytoniu na własne potrzeby również. na tym państwo zarabia i nie zrezygnują z tego. Najchętniej skazywaliby na karę śmierci za to. Broni nie można posiadać nie ze względu na wzajemne bezpieczeństwo obywateli, a dbałość ekip rządzących, elit politycznych o własne życie. Gdyby nie przepisy śmieszny rolnik nawet z mniej niż 10 hektarów byłby samowystarczalny w żywność, paliwo, a za nadwyżkę miałby prywatna opiekę lekarską. Podobnie z przedsiębiorcami w miastach, za wyprodukowany towar daliby utrzymanie wielu rodzinom, zapewnialiby środki na ich potrzeby. Ale nie da rady ... państwo położyło lepkie łapy na tym i wymyśla coraz to nowe podatki, akcyzy i ograniczenia. Z czego żyłaby armia pasożytów biurokratów w tym kraju, POlitycy pozdychaliby z głodu.
gigancia / 2013-04-26 11:39
Legalne wytwarzania alkoholu wymaga wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność w zakresie wyrobu lub rozlewu napojów spirytusowych
Włodzimierz00 / 2013-04-26 13:56
Ja tam sobei sam pędze bimberek w piwnicy i nikt mi nie będzie zakazwyał... również robię wino a i nawet piwo sam zacząłem robić!!
dora25 / 2013-04-26 11:38
Wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Najnowsze wpisy