Forum Forum prawneCywilne

Wywalenie siostry z mieszkania babci.

Wywalenie siostry z mieszkania babci.

dziubinka / 2009-01-30 00:16
Dobry wieczór, chciałam uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy można kogoś wymeldować bez jego zgody? Wiem, że temat ten był poruszany, ale ciągle ktoś podawał coraz to nowsze informacje, że w końcu już nie wiem sama. Chodzi o to, że moja siostra mieszka u babci. Niestety, od jakiegoś czasu odbiło jej i powiem tak, nie zachowuje się tak jak babcia by tego oczekiwała, tj. nie wraca na noc do domu albo sprowadza obcych facetów. Mama słyszała od policji, iż nic nie da się z tym zrobić - siostra jest zameldowana, więc musi się babcia z nią użerać. Czy rzeczywiście polskie prawo jest takie niesprawiedliwe? Jeśli babcia pozwoliła siostrze mieszkać ze sobą to już takiego pozwolenia nie może wycofać!? Proszę o pomoc, dzięki :|
Wyświetlaj:
jml13060 / 83.238.160.* / 2009-01-30 12:26
Zameldowanie nie świadczy o prawie do lokalu (najem, własność). Babcia może zamknąć przed wnuczką drzwi (wymienić zamki w drzwiach na nowe, do których wnuczka nie ma kluczy) i zacząć procedurę wymeldowania w trybie administarcyjnym.
dziubinka / 2009-01-30 12:53
To dlaczego Policja mówi, że nic nie można zrobić!? Bo jeśli ktoś jest zameldowany to tam mieszka i nie można go wyrzucić na ulicę, żeby nie miał się gdzie podziać. Poza tym może to coś zmienia, ale siostra ma w dodatku dziecko...
jml13060 / 83.238.160.* / 2009-02-02 10:50
Policja nie kiwnie palcem podobnie, jak urzednicy w gminie. Wszystkim bedzie zalezalo na swietym spokoju i zachowaniu status quo.

Zacząłbym od wymeldowania wnusi wraz z dzidziusiem z mieszkania babci. Nalezy zlozyc w gminie wniosek o ich wymeldowanie wraz z oswiadczeniem, ze wnusia z dzidziusiem sie wyprowadzila w nieznanym kierunku i zabrala swoje rzeczy osobiste, ze juz nie mieszka w przedmiotowym lokalu.

Nic nie piszesz o wieku swojej siostry i jej stanie cywilnym. Czy jest osoba dorosla, czy jest mezatka, czy znany jest ojciec dzidziusia ??? Jesli jest nieletnia, to nalezy sie jej mieszkac u rodzicow, a nie u babci. Ojciec dzidziusia jest zobowiazany do swiadczenia alimentacyjnego na rzecz swego dziecka - osobistego, rzeczowego i finansowego.

Nie widze powodu aby akurat babcia byla zobowiazana do swiadczenia dachu nad glowa dla wnusi i jej potomstwa. I cierpiec z tego powodu niedogodnosci. Niech sie wnusia z dzidziusiem wyprowadzi do swego meza, swojej matki/ojca, do rodzenstwa (Ciebie). Obowiazek alimentacyjny, tak samo jak prawo do dziedziczenia, w pierwszym kregu obejmuje meza i zone, dalszy krag dzieci i rodzicow, kolejny rodzenstwo, dziadkow i wnuki.

W ostatecznosci mozna zlozyc do gminy wniosek o lokal socjalny, pomieszczenie tymczasowe, miejsce w domu samotnej matki z dzieckiem. Ale jak juz pisalem na wstepie urzednicy gminni nie kiwna palcem zeby rozwiazac problem babci. No bo to problem babci i tylko babci.

Najnowsze wpisy