Forum Forum prawneBudowlane

Wywłaszczenie przez gmine...

Wywłaszczenie przez gmine...

maciejkwz / 2009-04-08 14:37
posiadam działkę od jakiś 12 lat, dom z ogrodem jest ogrodzony, ale granica działki przebiega jeszcze 4-5 metrów poza ogrodzenie. Tam właśnie jest parking, za który od 12 lat płace regularnie podatki. Teraz, gdy chcę sobie zrobić w tym miejscu wyjazd - gmina chce mi odebrać tę działkę i zrobić z tego błąd urzędnika( 12 lat temu przy sprzedaży) , że źle wydzielił granice. jak wygląda kwestia wywłaszczenia ode mnie tych ok. 100 m2 działki ?
Wyświetlaj:
s_mi / 83.28.129.* / 2009-04-12 13:12
Moim zdaniem w twojej sytuacji groźba wywłaszczenia to jedynie straszak. Po po pierwsze gmina będzie chciała działkę odkupić, dopiero wtedy będzie się starała ją wywłaszczyć ale za bardzo nie jest to możliwe ponieważ parking nie jest celem publicznym w rozumieniu art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami. W pkt. 1 tego art. wymienia się jako cel publiczny:
"1) wydzielanie gruntów pod drogi publiczne i drogi wodne, budowa, utrzymywanie oraz wykonywanie robót budowlanych tych dróg, obiektów i urządzeń transportu publicznego, a także łączności publicznej i sygnalizacji;"
Parking nie jest drogą publiczną w ani obiektem czy urządzeniem transportu publicznego rozumieniu ustawy o drogach publicznych.

W razie czego pisz:
s_mi@gazeta.pl
bum bum bum, cyjk cyk cyk / 83.19.196.* / 2009-06-16 16:53
synu zapoznaj sie z obowdnica Kleczewa poprtalik jak urzewdnikm rabie innego pana w leb i we dupeczke ze ten w koncu mu npostawi pomnik arogancji wladzy i bezprawia lajdaki lajdakli lajdaki powod rabnac tego wlasaciciela z dzialki budowlanej preddyknac mu cene gruntu rolnego z kilkunastokrotnym zanizeniem nie ludzx sie utzednik blyskawicznie dostanie w leb paranojha schozofrenie biurokracy ccerebri nedzie wojny z toba toczyl kupe kat,

Najnowsze wpisy