Forum Forum podatkoweInne

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

palacz / .* / 2005-03-31 18:31
Komentarze do wiadomości: Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy.
Wyświetlaj:
zmysłowic / .* / 2005-04-11 19:36
Z prostego rachunku wynika, iż wzrost opłaty za 1 tyś. litrów wyniesie 785. Będą Panowie w "stolycy" mieli co dzielić między siebie. Mam już 37 lat i dalej żyję w tym kraju, ale młodzi ZASTANÓWCIE SIĘ.
A.S / .* / 2005-04-11 07:31
Zainwestowałem w ogrzewanie olejowe a co teraz , banda, banda.
JEDEN TAKI / .* / 2005-04-09 15:19
oSTATNIA ZMIANA BYŁA PODYKTOWANA PODOBNO WALKĄ Z Z MAŁYMI STACJAMI lpg KTÓRE NAIJAŁY BUTLE 11 KG A TERAZ WRACAJA DO TEGO SAMEGO BO ZNOW BEDZIE TO OPLACALNE
AREK / .* / 2005-04-10 17:50
w wymiane koła węglowego na olejowy zainwestowałem około 12000 zł.oszczędności 3 lat łudziłem się że ekologiczne paliwa mają wpolsce przyszłość ale nasz rząd widocznie ma w dup..... ekologie przy proponowanych cenach oleju wymienie kocioł olejowy na stary węglowy będe ogrzewał dom starymi oponami i śmieciami szkoda tylko że dym z komina będą wdychać dzieci na podwórku a nie debile którzy decydują o cenach paliw . DZIĘKUJE
TadK / .* / 2005-04-10 14:52
Czy wiecie o ile wzrosnie cena litra oleju?Proponuje zalanie MF i rzadu lawina protestow!Podaj dalej. Ta decyzja i jej uzasadnienie to skandal. Zlamanie fundamentalnych zasad, ze ceny paliw beda w pewnym sensie zrownowazone. Domagajmy sie odstapienia od tej decyzji! Dlaczego prasa nie pisze o tym?
grzegorz / .* / 2005-04-08 20:29
To jest właśnie przykład miłosierdzia naszego kochanego rządu dla wszystkich ludzi , którzy uczciwie wykorzystują olej do celów grzewczych. "Głupich nie sieją , oni się sami rodzą." Oczywiście dotyczy się to oficjeli , którzy to wymyślili.
jdenk / .* / 2005-04-07 21:48
W komentarzu pominieto słowa niecenzuralne
bieta / .* / 2005-04-07 20:46
Po raz kolejny okazało sie, że uczciwi (czytaj:durni i naiwni) zostali ukarani.Prowadzono akcje wymiany starych kotlowni na ekologiczne i dalam się nabrać (czytaj:miałam zaufanie do państwa).Teraz nie będzie mnie stac na olej, a w nowym piecu nie da sie palić smieciami i oponami.Sprawdza się stare powiedzenie "Kowal zawinił, a Cygana powiesili".Tylko dlatego, że nie radzą sobie z mafią paliwową, zlodziejami, kanciarzami inni muszą za to płacic. Jak się chce to można rozliczyć odbiorcow oleju opałowego do czego go zużyli, ale prościej podnieśc cenę, bo kasa pełna bez myślenia i roboty. Trucie ludzi i środowiska to nie problem dla decydentów, oni mają kasę. Jak tak dalej pójdzie to większość będzie musiala się sama zakopać, bo nie starczy na grabarza.
aneta / .* / 2005-04-07 17:48
jeśli zarabiać to na nieuczciwości obywateli a nie na alternatywnych (do węgla, kosku itp.) źródłach energii "przyjazdnych" środowisku! więcej na pewno można zyskać fundując mega-giga kary za stosowanie opału w samochodach. Efekt trojaki: więcej sprzeda sie paliwa do ciężarówek, ludzie dalej będą wymieniali piece na olejowe a do tego z czasem może obywatele staną się bardziej uczciwi....
Dudek / .* / 2005-04-07 12:59
Ja proponuję aby akcyzę podnieść do poziomu nie 1.028zł, a np 10.280zł. A co jak szaleć to szaleć. Kasa państwa będzie pękała w szwach,a najwyżej zdechnie jakieś 50% polaków, a gdyby wśród tych byli przypadkiem w większości anty czerwoni to jeszcze lepiej dla obecnie rządzącej bandy. Mieli by duże szanse na wygranie następnych wyborów.
Dociekliwy / .* / 2005-04-07 09:50
Wszystko wygląda na to, że proponowana podwyżka akcyzy na olej i gaz nie jest spowodowana niekompetencją lub głupotą, aż tak głupim przecież być nie można. Podniesienie cen ogrzewania o 4 tys. zł na sezon spowoduje przecież pozbawienie ogrzewania około 2mln ludzi w Polsce. Podniesienie VATu z 7% do 22% na materiały budowlane plus pozbawienie możliwości ogrzewania budynków (tam, gdzie nie ma gazu ziemnego - czyli prawie wszędzie) będzie ostatnim gwoździem do trumny budownictwa. Przecież nikt normalny nie będzie budował nowego domu, żeby opalać go węglem lub drewnem. Wygląda to na świadome działanie ministerstwa finansów, aby zagrozić bytowi narodu oraz zrujnować gospodarkę.
Czarna Rozpacz / .* / 2005-04-07 00:16
Slipka tego gościa co to wymyślił zle wróżą. On mi wyglada na chorego. To nie pierwszy pomysł tego gościa. To jest coś na miarę liczników przejechanych km do opodatkowania. Nieudolność przy ściganiu afer paliwowych zrzucają na bogu duch winne społeczeństwo. A przecież o złodziejskim procederze handlu opałem jako napędem wiadomo było od kilku lat. I nagle ich oświeciło. Nas też oświeci gdy skńczy się żałoba.
doniek / .* / 2005-04-05 22:09
Proszę pomyśleć. Teraz, zamiast modernizować kotłownie każdy kupi sobie trochę ziemi. Posadzi na niej las (wierzba energetyczna to też drzewo). Bedziemy opalać nasze ekologicznie. Przy okazji może uda sie zapisać do KRUSu (zanim go zlikwiduja). Korzyści będą takie, o których pomysłodawcom się nawet nie sniło:1. Wzrost dochodów z podatku leśnego - więcej pieniędzy dla gmin, które wydają je trochę lepiej niż rząd.2. Wzrost zalesienia kraju i to taki, ze skandynawom się taki nie śni.3. Spełnienie zobowiązań międzynarodowych, które nakazują zwiększenie udziału czystych źródeł energii.4. Może jakieś dopłaty UE dorzuci.5. Wielu ludzi znajdzie zatrudnienie w pracach leśnych.A na koniec rodzynek w postaci reformy finansów publicznych (niestety wymuszonej), bo rząd nie dostanie dodatkowych pieniędzy i dług publiczny przekroczy granicę 60% dochodów budżetowych. Nic, tylko się cieszyć;-)
Mario / .* / 2005-04-07 17:07
Poniekąd masz rację, z tym wyjątkiem, że:1. Ad. 1 (Twojego) zpodatku leśnego w pierwszych 3 - 5 lat możesz być zwolniony, więc gmina nie zyska.2. Ad 4 dopłaty z unii nie są konieczne, ponieważ nasz rząd jest zobowiązany do dofinansowania zalesień. Co prawda przerzucony jest ich ciężar ich wypłat na gminy, ale otrzymać można.3 oprócz dopłaty na zalesienie jest dopłata na pielęgnację terenów zalesionych, a więc z niej - dopłaty można pokryć rczny KRUS, a w konsekwencji mieć ciepełko za darmola, mieć zapewnioną emeryturkę i to bez angażowania włwasnych środków.4 proponuję rządowi wypuścić bony skarbowe - przychód będzie natychmiastowy, a unikną przynajmniej dyskusji społecznej, bo o tych finansowanych przez nas podatników obciążeniach niwiele osób ma świadomość.Narka
:-p / .* / 2005-04-06 20:09
doniek! a młoteczka nie potrzebujesz?
Łachim / .* / 2005-04-05 21:09
Jeżeli podwyżka dojdzie do skutku, to oddam głos przeciwko Konstytucji Europejskiej.Mam dosyć podwyżek.
rogal / .* / 2005-04-05 18:42
Nie da się bez epitetów. Nawet modlitwy 100 Świętych nie wyprostują mózgi Jełopów co są przy korycie w Warszawie. Na myśl o natchnieniu śmiać mi się chce.
protestant / .* / 2005-04-05 17:34
Jak tu nie uzywać epitetów gdy człowieka krew zalewa? Koszty ogrzewania domu będą nie do wytrzymania. Kogo bedzie stać na wydanie pólrocznych zarobków na olej? Kto zwróci nakłady na ekologiczne kotłownie, a kto dofinansuje nowe? Kto będzie płacił za leczenie po wdychaniu zatrutego śmierdzącego powietrza? Paranoja, skandal i jak tu nie kląc k... m. Wypada grzać się przy ognisku.

Najnowsze wpisy