Forum Forum podatkoweInne

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

palacz / .* / 2005-03-31 18:31
Komentarze do wiadomości: Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy.
Wyświetlaj:
Jacek / .* / 2005-04-05 13:19
Bez epitetów.To nie ma sensu.Niech projektodawca raz jeszcze wyliczy prawidłowo "efekt oszczędnościowy"tego przedsięwzięcia.Dajmy szansę na wyjście z twarzą ,każdemu moze się zdarzyć pomyłka.Proponuję pomysłodawcy rozważyć kwalifikację czynu-wykorzystywanie oleju opałowego w transporcie drogowym-przestępstwo karno-skarbowe.Czy to nie prościej ? Niech ci którzy wlewają do zbiorników swoich samochodów olej opałowy podejmują ryzyko-nawet utraty auta.
zbyszek / .* / 2005-04-09 12:31
Ale wykorzystywanie oleju do transportu drogowego jest tylko pretekstem do podwyżki. Z moich obserwacji wynika że tego oleju używają najczęściej rolnicy do starych ciągników rolniczych i sporadycznie do starych diseli w samochodach. Masz już piec zainwestowałeś to teraż płać.W Austri litr oleju napędowego kosztuje 0.75-0.85 to może u nas jest za drogi olej napędowy.Ktoś musi zapłacić za aferę z Orlenem
tomek / .* / 2005-04-04 17:13
Czy wiecie ile wynosi akcyza na olej opałowy w Europie Zachodniej? Najdroższa jest w UK i w przeliczeniu wynosi około 180zł na tonę. O nas obecnie jest 233zł/t, a ma być przeszło 1000zł/t - jest to czysty rozbój. Oznacza, to podwyżkę kosztów ogrzewania o 50% z dnia na dzień. Czym mamy ogrzewać domy, jeżeli nie olejem lub gazem płynnym? Czy któryś kretyn minister zastanowił się ile kosztuje inwestycja w nowoczesną kotłownię w domu jednorodzinnym i ile czasu amortyzuje się taki wydatek? Proszę bardzo, doprowadźcie panowie ministrowie gaz miejski do każdej miejscowości, wtedy możecie nakładać akcyzę na olej opałowy i gaz płynny. Wierzyć mi się nie chce, że ciągle żyję w kraju, którym rządzą sami KRETYNI!
r / .* / 2005-04-04 15:46
Myślę, że wystarczyłoby opracować odpowiednie dokumenty, które wypełniałby dostawca opału (w dwóch egzemplarzach), a odbiorca zarejestrowny w urzędzie przedstawiał te dokumenty potwierdzając zakup odpowiednej ilości paliwa. Reszta należałaby do służb kontrolujących.
......... / .* / 2005-04-04 12:27
mieszkam na osiedlu gdzie 90% domów opalane jest czymś co w pochmurne dni nie pozwala oddychać, dołączam do nich po podwyżce. Co do rządu powinien się je...bnąć deklem, w tym państwie nie można normalnie żyć bo komunistyczni złodzieje najpierw nakradną potem zabierają z twojej kieszeni, pozdrawiam wszystkich palących miałem, flotem, plastikiem i podobnym świństwem niech stężenie siarki we wdychanym powietrzu wzrasta szybciej rak nas wp......
artur / .* / 2005-04-04 12:25
nasi wielcy to debile i dziwić się nie mozna ,żę ich pomysły są idiotyczne !!!! kończy się ich k****.... rządzenie i nażreć się padlina chce !!!! ale jedno mnie ciekawi co zrobią z TYSIĄCAMI NIEROBÓW tj .celnikami rozsianymi po rozlewniach .,na których ja i inni ciężko z******....i tu moja propozycja "DO GAZU ICH" (tego z akcyzą) pozdrowienia
>>JOTES / .* / 2005-04-04 11:13
... myślę, że naszych 460 specjalistów od kretyńskich pomysłów trzeba by posadzić na butli z gazem (tym droższym) i wyp-..... w kosmos ! I to by było na tyle.
JM / .* / 2005-04-04 08:55
Dawno nie było równie kretyńskiego pomysłu. Ale naród sobie poradzi. Będzie spalał wszystko z wyjątkiem oleju opałowego. Wykorzystywać go będą tylko państwowe instytucje.
- / .* / 2005-04-03 21:50
Całe szczęście, że ja starych opon samochodowych się nie pozbyłem. Teraz przydadzą się.
aha / .* / 2005-04-03 17:37
Zrównać akcyzę na gaz z akcyzą na olej opałowy to będzie sprawiedliwsze niż obecnie.
ornowski / .* / 2005-04-03 13:32
jeżdżę samochodem na olej napędowy i ogrzewam dom olejem opałowym, nigdy nie próbowałem użyć tego drugiego w samochodzie! teraz napewno będę ekologicznie ogrzewał dom drzewem, chyba że coś innego wymyślę.
asek / .* / 2005-04-03 08:32
Przeciez to czysty kretynizm. Sam mam takie ogrzewanie i bede musial wrócic do opalania weglem. Skad te barany wezma dodatkowe fundusze na zapewnienie ochrony srodowiska, na leczenie spoleczenstwa ktore bedzie oddychac zatrutym powietrzem. Ceny oleju opalowego do celow grzewczych powinny taniec, tak by jak najwiecej posiadaczy wlasnego ogrzewania przechodzilo na nie!
armia / .* / 2005-04-03 01:39
W normalnym kraju stosuje się ulgi dla wprowadzajacych ekologiczne systemy grzewcze, zwiększajac w ten sposób wpływy ze sprzedazy paliw i instalacji. Ale w kraju popier.....ńców rządowych a przede wszystkim złodziei, którzy nie patrząc na naród załatwiaja swoje intersy i porachunki to kolejny przejaw bezradności i zdołowania tych malutkich, którzy jak zwykle za wszystko zapłacą. A tak po cichu, to podobno któryś z posłów ( a właściwie jego żona a on oczywisci nie ma nic wspólnego z interesami żony ) uruchamia produkcję lamp naftowych. Noooo i ... właśnie ! dobrze kombinujecie ,że podwyzka cen energi elektr. niebawem znacznie wzrośnie. Cena chleba wzrosnie do 5 zł. za bochenek, ale się nie martwcie bo tańsze o złotówke bedą suchary produkowane przez szwagra ale to już innego posła.. itd. I własnie tak to się toczy. A my małe Polaczki ??? Bedziemy siedzieć pod zimnym piecem gryząc suchara przy płomyczku lampki naftowej, pochlipując cichutko...
Kemot / .* / 2005-04-05 19:43
UE zobligowala do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w br. o prawie 3%. Mądrale rządowi do tego celu zastosują drżewo placąc LP o 50% więcej. Zużycie węgla mniejsze, wskaźnik wykonany i wycięte lasym, zapłacą za to wszyscy ludkowie w kraju płacac za kilowaty w domu i zakupy. Nie tak dawno oglądałem reportarze o nie udzieleniue zgody na montaz zakupionych i leżących elektrowni wiatrowych, odmowie zakupu energii przez energetyków od innych wytwórców. Coż, taka paranoja jest tylko u nas, bo zaden nie odpowieda za swą głupotę. A może by tak zamiast liczników w naszych samochodach za jazdę po dziurawych drogach krajowych zamontować liczniki głupoty ministerialnym głupakom .............
MacMurphy / .* / 2005-04-03 21:04
Najbardziej eko jest odnawialne drewno!!!A nie gaz ziemny, plynny ani olej opalowyNo i nie wegiel oczywiscie.Inne eko zrodla energii to sloneczna, wiatrowa i ... ATOMOWA!!! Tak wlasnie atomowa. Nie emituje CO2, SO2 - jest CYZSTA!!!Oczywiscie nie moze to elektrownia typu Czernobyl.
baba / .* / 2005-04-06 20:17
1/ atomowa nie jest eko ze względu na odpady i brak sposobu ich utylizacji2/ drewno nie jest odnawialne - jeszcze nie zyjemy w tropikach i nie mamy lasów desczowych rosnących bujnie tak, ze drwale nie nadążą rąbać.
baba / .* / 2005-04-06 20:18
ps. - trzeba szukać wodorowej i robić wszystko, żeby na nią przejsć
flustrat / 87.204.36.* / 2006-06-28 23:05
olej opałowy już dzisiaj jest tańszy w niemczech niż w polsce a czy wiecie panstwo że pałac rządowy w wiśle jest ogrzewany właśnie olejem opałowym no ale jeśli ktoś na ogrzewanie wydaje miesięczną pensję [poseł]to myśli ze reszta narodu też tak dobrze ma no bo wedlug nich jest przecież super chciałem przypomnieć ze gierek tez tak myślał a jak to sie dla niego skończyło
polski optymista / .* / 2005-04-04 08:37
ok, liczy sie tylko tylko odnawialne drewno. WSPANIALEa w praktyce bedzie to wygladalo tak, ze ludzie beda kupowac piece w ktorych spala wszystkie smieci jakie wyprodukuja. I TO JEST POLSKA EKOLOGIA!!!co do energii slonecznej, energii ziemi itp - kazdy statystyczny Polak sobie na to pozwoli. bo dba o srodowisko kraju, ktory z kolei dba o niego.PARANOJA!!!!!
Luk / 83.25.207.* / 2006-06-20 15:44
Wszystko wskazuje na to że komuś bardzo zależy aby biopaliwa były droższe iż powinny.
Jacyś ludzie mają ogromne kożyści z blokowania producentów bipaliw. Nakładają zaporowe akcyzy.
Komu się to połaca? Koncerną paliwowym
silver / .* / 2005-04-03 21:09
Tylko u nas nie ma swobody wykorzystania ogniw slonecznych. Nie mozna produkowac energii na wlasna reke. Pozostaje wykorzystywac do grzania wody, a to zdecydowanie za malo jak na moje oko. Nasycenia w rodzaju Japonii w ten sposob raczej nie uzyskamy.A plantacje wierzby energetycznej, rdestu sachalinskiego, slazowca oraz topinambura jednak powstaja, podobnie trawy wieloletnie.
baba / .* / 2005-04-06 20:22
już niejaki Gierek sprowadził nam to świństwo w postaci rdestu sachalińskiego i barszczu olbrzymiego - teraz nikt (dosłownie nikt!!) nie wie jak się tego pozbyć, obie rośliny są niezniszczalne, zwierzęta źreć nie chcą, wytępić się nie da... uchowaj nas panie od takich wynalazków
kasiarz / .* / 2005-04-02 23:47
dobrze wiecie że Polska to kraj złodziei i nieudaczników!!!!!! Jak nie można kraść to wymyslają wszystko by tego malego po dupie kopać i zgodnie z prawem okradać!!!! czy ryba psuje się od ogona?? rząd i cała świta już kombinuje jak wyrwać kasę od biedaków i do swych sakiewek pchać!!!!!! wszystkie zmiany nie tylko o gazie ale inne z VAT walą tego małego co tyra od rana do nocy, pracując czasem ponad 14 godzin na dobę, więc jak tu ma być!!!!???? wywalają różności z kks !! małego trzeba zgnoić!! a blaszaki rosną w siłę i po co to nam było?? czy ci młodzi powaleńcy w szkołach byli uczeni o niewoli?? czy wiedzą że jako czarnuchy będą robić u niemca czy innego barana?? ..... a od czego jest władza?? co lud wybrał?? złodziejstwo i inne wspaniałości.... szkoda słów!! powinno się wszystkich tych z góry jak Adolf do gazu!! a wtedy możę by nie było takich przekrętów, może wreszcie by coś zostało z majątku narodowego... - to wystarczy a każdy normalnie myślący resztę sobie dopowie - nara
prezo / .* / 2005-04-02 23:35
To Polak Polakowi robi "wilcze" przysługi i nie czepiać się RZADU
armia / .* / 2005-04-03 00:50
A rząd przepraszam to jakiej jest narodowości. Masz rację to polski rząd Polakowi zgotował ten los.
Piotr / .* / 2005-04-02 23:33
stawka akcyzy na gaz do celów grzewczych powinna być wyższa o kwotę podatku drogowego który płacimy kupując LPG bo jeśli tak się nie stanie to dalej będą kombinować i gaz do celów grzewczych pompować do samochodów bo będzie tańszy o 10 groszy. Polska musi sie kiedyś stać krajem gdzie można uczciwie zarobić. A takie przepisy właśnie likwidują dziury, które wykorzystują nieuczciwi.

Najnowsze wpisy