Forum Forum podatkoweInne

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy

palacz / .* / 2005-03-31 18:31
Komentarze do wiadomości: Wyższa akcyza na gaz i olej opałowy.
Wyświetlaj:
Emil / .* / 2005-04-02 23:20
Ludzie co wy wypisujecie !!! Dzień kiedy zrównają akcyzę na gaz płynny ogłaszam świętem narodowym. To powinno się stać juz dawno. Butla jeśli zdrożeje o 10 zł to nikt przez to nie zbiednieje bo kupuje się ja raz na 1,5 miesiąca. A gazem domy ogrzewają ci których stać na taką instalację a to znaczy ze będzie ich stać również na gaz. Popieram i liczę że 18 kwietnia będę świętował.
fan / .* / 2005-04-06 18:15
Życze ci wszystkiego najlepszego z okazji tego święta. Właśnie dołączyłeś do grona kretynów. Wyszedł z ciebie "prawdziwy polaczek" -nieważne jak innym ważne jak mnie
MucMurphy / .* / 2005-04-03 20:58
Duzo gazu w butlach do celow grzewczych kupuja takze te biedniejsze gospodarstwa domowe, zwlaszcza na wsi. Mysle, ze pojda do lasu krasc drewno i zaczna palic oponami
silver / .* / 2005-04-03 21:02
Na chwile obecna mamy juz ten problem, wiec tym bardziej po takiej zmianie. To jednak ogromna roznica, kiedy przychodzi zatankowac zbiorniki na caly sezon. Piece na drewno i wlasnie gumiaki beda rozchwytywane. Szkoda tylko, ze to co z trudem przygotowuja lesnicy, bedzie znikac w jeszcze szybszym tempie.
paweł gazownik / .* / 2005-04-02 23:04
nareszcie w tym kraju ktoś dobrze pomyślał gaz to gaz olej to olej żadnych ulg i równe podatki
artur p / .* / 2005-04-02 21:23
to dowód na to ,że "NASZ" tffu! zaje.....RZĄD ,to banda miotających się obłąkanych i niedouczonych IMBECYLI,któży braki łatać chcą metodami uczonych z ZAMBI , albo z innego ZADUPIA. ps. a jak wam się po obiedzie bekać zachce to będzie AKCYZA ZA OBIAD NA GAZIE GOTOWANY!!!!
Ryszard / .* / 2005-04-02 21:11
Kiedy ten rząd wraz z BARANAMI za biurkami w ministerstwach, w zasmrodzonej warszawce zostaną pogoniemi. Przecież idioci z Warszawy nie są w stanie pojąć za jakie pieniądze wegetuje tzw. przez warszawkę "prowincja". Mam cichą nadzieję, że szybko dosięgnie was kij rodaków doprowadzonych do nędzy i rozpaczy. Szkoda że społeczeństwo odbudowało po wojnie to miasto. Hitler miał rację że zburzył to miasto polskiej beznadzieji.
baba / .* / 2005-04-06 20:25
Od Warszawy wara. ci co nami rządzą są w 90% przyjezni. Winą Warszawiaków jest to, że jesteśmy gościnni i jeszcze ich stąd nie wygnaliśmy
Andy / .* / 2005-04-01 23:24
Rozumiem, ze ministerstwo finansów chce przez to promować czyste ekologiczne technologie ogrzewania? Walka z patologiami przez podwyzki cen dla ogrzewajacych domy? a kto zapłaci za skutki palenia w piecach oponami i szmatami? Przecież i tak nie ma sie za co leczyć. Cynizm....tyle tylko potrafię powiedzieć...A może należy polepszyc stan polskich dróg przez wprowadzenie opłaty za ich używanie? po co budować i reperować....niech ludziska po nich nie jeżdżą, to nie bedą narzekać....
baba ze wsi / .* / 2005-04-01 16:54
Moim zdaniem to skandal. Jak tu mieć zaufanie do państwa. Mieszkam na wsi, była wielka akcja wymiany ogrzewania starego typu na nowe, ekologiczne ( gaz, olej) i dopłaty za "ochronę środowiska". Zostałam oszukana podobnie jak wiele osób, które wybrały ogrzewanie olejowe. Tylko dlatego, że panstwo nie radzi sobie z oszustami, tacy jak ja będą ukarani. Jesem pewna, ze wiele osób powroci do starych pieców, w których palno wszystko : śmieci, różnego rodzaju odpady, a nawet stare opony. Nie wierzę w uzasadnienia tej podwyżki, dziura w budżecie i znaleziono sposób by ją załatać. Wieś ( z małymi wyjątkami) jest biedna. W mojej wsi- na Śląsku, blisko miasta-ogromne bezrobocie, młodzi na utrzymaniu emerytów rodzicow i dziadkow, pola po 1-5 ha nie wyżywią, a ziemia 5 i 6 klasy.Mimo wyrównania akcyzy złodzieje i kombinatorzy dalej będą kraść i oszukiwać, a zapłacą tylko uczciwi ludzie. Mam tylko nadzieje, że jak nasze śmieci pójdą do pieca to Polska zostanie ukarana za zanieczyszczanie środowiska, mnie oprocz satysfakcji i pewnie dodatkowych obciążeń na rzecz pństwa to nic nie da. Nie wierzę również, że nowy parlament coś zmieni, bo poslowie myślą tylko o sobie, a wyborcami liczą sie tylko przed wyborami. Dlaczego nie opodatkują swoich wynagrodzeń i nie zrezygnują z przywilejów (darmowe przejazdy itd) to czysty i całkiem spory grosz do państwowej kasy. Jak tak dalej pojdzie to spelni sie przepowiednia i zaczniemy wołać " komuno wróć !".
beny / .* / 2005-04-01 13:39
Ludzie co oni w tym rządzie wyprawiają następne podwyżki przecież to pociągnie lawinę kolejnychg podwyżek za sobą ( np firmy ogrzewają lokale magazyny olejem podniosą ceny żeby pokryć wzrost kosztów ) parodia, no ale niestety nasze posty nic nie dadzą przecież ONI nie dbają o ogół społeczeństwa tylko o swoje portfele.
Heniek / .* / 2005-04-01 08:49
dlaczego niemcy potrafią sobie z tym problemem poradzić a cena oleju opałowego jest o połowę niższa-1 - 1,20 PLN
patriota / .* / 2005-04-01 08:36
zapłacimy większą akcyzę, a złodzieje będą kraść co innego. Przemyt alkoholu ukrócono znacznie obniżając akcyzę, dlaczego w przypadku paliw musi być inaczej. Zamierzam budować dom chyba zrobię opalany drewnem lub węglem - to chyba działanie lobby górniczego, po co nam czyste powietrze. Uwaga niedługo Polska zapłaci duze kary za emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Jak to siema do obecnych działań, nie wiem, ale GŁUPOTA nie zna granic. Ten SEJM nie tylko powinni odwołać, ale postawić przed sądem za działąlność na szkodę Państwa i obywateli.
Antonio / .* / 2005-04-01 09:07
Powinien się tym zająć IPN
Palacz / .* / 2005-04-01 08:03
Czy to nie jest debilizm i okradanie obywateli? Mając tylu kontrolerów, którzy już nie bardzo wiedzą, co kontrolować mówi się, że trzeba wzmocnić kontrolę, a inwestorzy, którzy już mają ukończone inwestycje mogą teraz sobie pluć w brodę. Zwrot akcyzy mógłby powodować "próby wyłudzenia takiej akcyzy" no chyba, że przez samych urzędników. Afery nie robi nikt inny tylko "ONI". Wyciąć tych specjalistów w pień i zatrudnić noworodki, może będzie normalniej.
Michał J. / .* / 2005-04-01 01:30
Kiedy budowałem dom namawiano mnie,że inwestycja w nowoczesny piec na olej opałowy jest najlepsza.Nie dość,że straciłem kilkanaście tysięcy złotych na piec,to jeszcze przyjdzie mi płacić za jego eksploatację o kilka tysięcy złotych rocznie więcej.O takich rzeczach powinno się uprzedzać!Takie podwyżki akcyz w ramach zerowej inflacji i drożejących paliw mogą się zdażać jedynie w Polsce pod nieudolnymi rządami.
Konrad K / .* / 2005-04-01 00:11
Zgadzam sie ze zrownanie skonczy kombinatorstwo.Tylko dlaczego jest to rownanie "w gore"???Nie mozna bylo zrobic tak aby poziom wplywow z akcyzy pozostal bez zmian?A jezeli chodzi o ogrzewanie gazem plynnym i olejem opalowym - to juz sie w ogole nie bedzie oplacic!!! Bardziej ekologiczne rozwiazania zostana pogrzebane - wrocimy do opalania drewnem lub weglem :-(Ch... a moj blok ma kotlownie gazowa....
MacMurphy / .* / 2005-04-03 20:43
Z rachunkow sprzed dwu lat pamietam, ze drewno jako paliwo dla gospodarstwa domowego bylo najtansze. Pomijam aspekt wkladu pracy w obsluge kotla co opalanego drewnem, problem miejsca na skladowanie opalu i inne podobne.Ostatnio jednak dotarla informacja, ze cena drewna opalowego w Lasach Panstwowych znacznie wzrosla, poniewaz drewno opalowe kupuja (podobno) duze elektrownie, ktorym przepisy Unii nakazuja spalac okreslony procent paliwa odnawialnego. A nie mamy akurat rozywinietych plantacji szybko rosnacego paliw odnawialnych.
gonzo / .* / 2005-03-31 23:22
Zrównać stawki , jak najbardziej, skończy się kombinowanie i oszukiwanie na oleju opalowym jako napędowym
Iza / .* / 2005-05-25 07:55
Skoro juz ktoś chce zrównać stawki to może zrezygnować z akcyzy na ON. On będzie tańszy, a olej opałowy nie zdrożeje. Ponadto chyba nie znasz tematu i nie czujesz o co w tym wszystkim chodzi.Góra chce kolejnych pieniędzy do podziału, a ty dajesz na to przyzwolenie. Ludzie i tak maja juz niezle przykręconą śrubę.
anonim / .* / 2005-04-02 21:16
ty chuba nie opalasz opałełem baranie więc nie wiesz ile to osztuje
MacMurphy / .* / 2005-04-03 20:52
Gonzo napisal "zrownac stawki", a to nie oznacza przeciez "zrownac poprzez podniesienie akcyzy na olej opalowy i gaz plynny opalowy"Gonzo nie jest z MF i na pewno mial na mysli obnizenie akcyzy na olej silnikowy i gaz plynny silnikowy.Czyz nie tak Gonzo
Myslaw / .* / 2005-04-02 12:20
Chyba jesteś złodziejem takim samym jak nasz te skur.... z rządu!!!!!
Ciekawy / .* / 2005-04-02 08:08
Jak sie nauczyles pisac z jedna komorka mozgowa ?
palacz / .* / 2005-03-31 18:31
Złodziejom ciągle mało, a może to prima aprilis/31marca/
woj / .* / 2005-06-01 21:36
Tylko czekam, kiedy zostanie wprowadzony podatek od pojemności płuc.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy