Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyższa emerytura kosztem mieszkania? Rząd zdecyduje

Wyższa emerytura kosztem mieszkania? Rząd zdecyduje

Wyświetlaj:
Nie ma już wolności / 79.185.168.* / 2012-01-18 06:06
POLSKA JUŻ ZOSTAŁA SPRZEDANA!!!!! Rząd polski jest całkowicie podporządkowany zachodnim bankom i ich mocodawcom. Nie ma więc szans na jakiekolwiek obniżki cen. Drogi frank i euro to zyski dla francuskich i niemieckich banków. Węgry zamroziły kurs franka na niższym poziomie to mają problem. Każdy kto dba o narodowe interesy będzie szykanowany przez KE i niszczony pod pozorem szkodzenia demokracji.
whatever1 / 174.92.112.* / 2012-01-18 01:30
A dlaczego rzad (w luznym znaczeniu tego slowa) jeszcze nie podjal uchwaly o nadejsciu zimy!
oborowy / 79.185.101.* / 2012-01-18 00:04
Donal POtrafi ustalać POdatki dla Firm Krajowych.

Jedeene co nie POtrafi, to ustalić Podatku dla Fim żagranicznych.

Firmy Handlowe zagraniczne o obrotach 12 mld zł zapłaciły POdatek w wysokosći 560 mln zł.

czyli mniej niż O,5% .

Prawda,że Sukces.

Braki muszą POkryć emeryci i renciśći.
Bilans musi wyjść na zero.
sfdgdsg / 188.147.239.* / 2012-01-17 21:45
Stać nas przecież u nas zielono.
Wasze ulice, nasze kamienice.
Cieszmy sie więc z autostrad i stadionów ktore trzeba utrzymywać, bo z kamienic nie musimy - już sprzedane.

Słodkiego miłego życia....
JanuszPOlikot / 2012-01-17 21:29 / Tysiącznik na forum
Gazprom obniżył ceny gazu. Polska się nie załapała

17.01. Moskwa (PAP/DPA) - Po wielomiesięcznych sporach rosyjski państwowy koncern Gazprom obniżył ceny gazu ziemnego, który dostarcza kilku odbiorcom europejskim - podała we wtorek agencja Interfax, powołując się na szefa Gazprom Eksport Aleksandra Miedwiediewa.

Według niego dokumenty w tej sprawie podpisano z pięcioma odbiorcami: niemieckim Wingas, francuskim GDF Suez, słowackim SPP, austriackim Econgas i włoskim Sinergie Italia. Firmy te ustawicznie domagały się obniżenia cen.

Kolejny POważny sukces.....Zachęcam POnownie co korzystania z mediów...GW,TOK FM,TVN....
oborowy / 79.185.101.* / 2012-01-18 00:10
Dobrze ,że te fakty wyuskałeś.

POkemonom z dużych miast to i tak nić nie POmoże.

Oni już mają POstrzępiony umysł przez GW-no i TWN-matrix
bared / 178.235.158.* / 2012-01-17 20:59
Nie wiem jak do tego podejść ale ta forma odwróconej hipoteki funkcjonuje od lat w strefie prywatnej.
Sam znam przypadki a pewnie w skali kraju są tego setki lub tysiące gdzie osoby starsze przepisują swój majątek opiekunom i tu bynajmniej nie chodzi mi o sprawę Violetty Villas która znam tylko z prasy.
Rzeczy dotyczące przekazania majątku mogą dziać się dzieją się nawet w szpitalach. Opowiadał mi to jeden z salowych chyba o funkcji sanitariusz jak to dzwonił do parafii by ksiądz przyszedł po spisanie testamentu. Sanitariusz ten chociaż bardziej usłużny i lubiany przez pacjentów ( tak mi się wydawało ) niż wszystkie salowe czy pielęgniarki na oddziale i nie wydał mi się normalny chociażby z powodu, że zaczął opowiadać swoje teorie na temat katastrofy smoleńskie posiłkując się sprawę katastrofy w lesie kabackim jako osobą znającą jej kulisy.
Udowodniłem mu, że wtedy miał 16 lat za co się na mnie obraził stwierdzając że nie będzie " dyskutował o szczegółach" a ja zacząłem się jego bać.
niczego nie sugeruję bo jako choremu mogło mi wtedy "walić" a życie jest życiem i nie czarujmy się, że rożne czarne strefy nie istnieją i że nie ma słusznych teorii spiskowych.

O ile wiem nad śmiercią osób starszych nich się zbytnio nie rozczula i bynajmniej ani prokuratura ani policja zbyt daleko idących postępowań nie prowadzi. Czasami rzuca się rodzina.

Starsi to w ogóle osoby dokuczliwe. leki leczenie, opieka bo czasami nawet srają pod siebie do tego majątki i emerytury

Tylko czy lepiej prawnie tego nie sankcjonować bo znajdą się wyspecjalizowane firmy które na dziś może dobroczynne też nie będą chciały się zbyt długo osobom starszym poświęcać.

To, ze niektóre banki już się tym zajmują niech tak zostanie bez zaklepywania bo zawsze łatwiej prawnie skontrolować chociażby na impuls ze strony rodziny niż coś co paragrafami nienaruszalne.

I najlepiej przewidując, że też się będzie starych i chorym jak się gdzieś nie zginie w wypadku samochodowych zaostrzyć kontrolę zejść ludzi starszych.
To inwestycja dla siebie na przyszlość dla mlodych polityków, politcjantów czy prokuratorów.

Mówię więc sprawie NIE.
Znów ruszyło jakieś lobby i ktoś daje by brać.
II_Irlandia / 31.11.132.* / 2012-01-17 19:52
Drodzy Polacy, wasze ulice nasze kamienice
JanuszPOlikot / 2012-01-17 21:32 / Tysiącznik na forum
POwiesz....Jak POwiedzieli tak robią.....
zby79 / 2012-01-17 19:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Przy czym stawka podatku nie może być wyższa niż 16.000 zł tonę (wcześniej 20.000 zł za tonę).

Obecnie średnia cena miedzi to 8000USD. A oni wyznaczają maksymalną stawkę podatku na 4700USD. Posiadacze KGHM chyba pięknie podziękują PO. Chyba, że o to chodzi. Zwali się kurs, znajomi kupią akcje a potem podatek się zlikwiduje.
kunasan / 149.156.124.* / 2012-01-18 00:02
przy cenie 8000 $/tone Cu podatek wynosi ok 1500zł/tona Cu i czas pomysleć o podatku od gazu łupkowego i innych kopalin tak jak to jest w normalnych krajach.
Lomion / 178.235.7.* / 2012-01-17 19:52
No ale przecież 4700 to nie jest podatek przy tej cenie, tylko maksymalny. Podstaw do wzoru to ci wyjdzie że przy tej cenie zapłacisz ~4000 PLN podatku.
zby79 / 2012-01-17 23:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem, ale jaki jest cel wprowadzenia maksymalnej stawki? Policz sobie cenę miedzi, którą by musiała osiągnąć. Chociaż w przypadku hiperinflacji może osiągnie.
jw5 / 193.200.47.* / 2012-01-17 19:21
JAKIE WIDZIAŁ ŚWIAT ,ZA PARĘ GROSZY(DOSŁOWNIE!!!!!!) STARSI LUDZIE SĄ NAMAWIANI PRZEZ LUDZKIE HIENY(ROCH SIEMIANOWSKI MIN.)DO POZBYWANIA SIĘ MIESZKAŃ ZA UŁAMEK WARTOŚCI,WIADOMO ŻE TAKA OSOBA CHOĆBY ŻYŁA 30 LAT TO I TAK NIE DOSTANIE RÓWNIOWARTOŚCI SPRZEDAWANEGO LOKUM.TYLKO W TEJ SQ$%#$%#%$%#$EJ POLSCE MOŻNA W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH TĘPIC I UPADLAĆ LUDZI :(:(
Lomion / 178.235.7.* / 2012-01-17 19:55
Masz do wyboru:

1. Sprzedać za pełną wartość i wynajmować po rynkowych stawkach
2. Sprzedać za ułamek wartości i wynajmować za darmo, dostając dodatkowo pieniądze do ręki
3. Nie sprzedawać i nie wynajmować i nie dostawać pieniędzy

Wybierzesz to co dla ciebie najlepsze
sceptyk / 2012-01-17 22:06 / Tysiącznik na forum
Nie zapominaj, że najpierw Tusk i jego banda złodziei i grabieżców pozbawiła starych ludzi emerytur, na które składali się przez całe życie.
Policz sobie procente składanym 23% od średniej pensji przez 40 lat pracy przy stopie dyskontowej (realnej) 3%.
Tyle właśnie TUSK UKRADŁ!!!!
oszusci / 81.190.213.* / 2012-01-17 19:57
Wybieram pogonić POorwellowanych!
Ceneo / 83.29.103.* / 2012-01-17 18:48
Kiedy rząd zadecyduje o oszczędnościach, zaczynając od siebie?????
Kiedy rząd zapewni rzeczywistą równość wobec prawa wszystkich obywateli, a także kiedy zapewni sprawiedliwe społecznie rozłożenie kosztów reform????
Kto politycznie odpowie za kolejne buble ustawodawcze???
Kiedy parlamentarzyści zaczną właściwie podchodzić do swoich obowiązków zapobiegając takim kompromitacjom jak sprawa darowizn dla szpitali???
Podwyższanie obciążeń podatkowych, zwłaszcza dla pracowników najemnych to najprostsza droga. Dla przestrogi i opamiętania przypomnę przysłowie: dopóty dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie!!!
Szerzej na temat polskiej partiokracji i naszych dylamató, także przez pryzmat francuskich doświadczeń na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
gdryf / 94.231.236.* / 2012-01-17 18:20
Pan Tusek zamiast podnosić emerytury żeby się z nich dało przeżyć zamierza ułatwiać emerytom pozbywanie się mieszkać żeby mieli z czego przeżyć.
To nic innego jak sprzedaż mieszkania w którym się mieszka z odroczonym do śmierci terminem opuszczenia lokum.
Czyli przejadanie mieszkań bo na leki nie starcza.
Niedługo pozwoli emerytom sprzedaż organy do przeszczepu bo banki za nie zapłaca ( jak zdrowe )

Opiekuńcze Państwo ;-0000
dgen / 2012-01-17 18:12 / Tysiącznik na forum
panie premierze - nadal czekam na swoje indywidualne "konto" w zus - przecież pan obiecał
sigma56pl / 83.29.114.* / 2012-01-17 18:10
Kredyt hipoteczny tzw. odwrócony jest bardzo dogrym pomysłem. Dzieci po otrzymaniu mieszkania bardzo często rezygnują z opieki nad swoimi rodzicami. A tak starzy ludzie być może będą mieli pieniądze na płatną opiekę, a wyrodne dzieci g..no www.sigma56.pl
a5 / 31.133.16.* / 2012-01-17 17:38
Wprowadzić wysoki podatek od ziemii pow.100ha
deck / 62.141.200.* / 2012-01-17 17:24
Trzeba by miec mentalnego platfusa, zeby sie zdecydowac na odwrocona lichwe w nadwislanskim kraju, gdzie lada chwila pojawi sie nie-wiadomo--jaki kataster, gdzie funkcjonuje najslabsza i najmniej stabilna waluta w Europie, gdzie najdrozsza opieka zdrowotna jest w ruinie, banki to swiete uprzywilejowane krowy, a po sprawiedliwe wyroki trzeba jezdzic do Strasburga.

Sprzedac i na niekonczace sie wakacje nad cieplym morzem. Male szanse, ze bedzie drozej niz w Polsce.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy