Forum Forum emerytalneZUS

wyższe emerytury dla kobiet

wyższe emerytury dla kobiet

katarina86 / 2012-10-18 08:54
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi o te wyższe emerytury dla kobiet, które się opiekowały dziećmi? kogo to dotyczy dokładnie? jakieś grupy konkretnej czy wszytskich kobiet?
Wyświetlaj:
anteczka / 2012-10-18 11:07 / Bywalec forum
Ta...już ja w to wierze jak w zeszłoroczny śnieg- ze ZUS coś mi naliczy prędzej zabierze jak doda....tak walsnei wyglada ta instytucja. wiec ja z przymruzeniem oka to traktuje
wiwan / 2012-10-18 11:27
A co ma do tego ZUS ???

To zwykły urząd działający na podstawie ustaw i nie mający żadnego wpływu na ich kształt, poza może uwagami technicznymi dotyczącymi tego, że nie każdy radosny pomysł ustawodawcy jest technicznie wykonalny przez system informatyczny Zakładu.

Uznaniowość w ZUS ma jedynie Prezes ( ale również w ramach Ustawy ) w zakresie świadczeń przyznanych w drodze wyjątku.

Przyznam, że nie wiem ile jest ich w roku- myślę że klikalnaście- kilkadziesiąt w skali kraju.


Będzie nowela Ustawy emerytalnej- będzie stosowana przez ZUS.
wiwan / 2012-10-18 11:07
Na razie to tylko projekt rządowy.
Dotyczy zmian zasad naliczania Kapitału Początkowego w zakresie w jakim pomija się lata ( z 10/20 ) w których dochód nie był uzyskiwany pełny rok z powodu m.in. urlopu wychowawczego.

Dotyczy zatem ubezpieczonych matek z roczników po 1948, które przed rokiem 1999 były w ubezpieczeniu ORAZ na wychowawczym.

Jeśli w dniu wejścia noweli będą już na emeryturze konieczny będzie wniosek o przeliczenie emerytury.

Najnowsze wpisy