Forum Polityka, aktualnościKraj

Wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami

Wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami

Wyświetlaj:
wojens / 46.112.74.* / 2011-05-19 12:29

W projekcie zaproponowano m.in. zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami. Doprecyzowano, w jakich warunkach i jak długo zwierzę może być trzymane na uwięzi, zakazano sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach. Zmieniono także przepisy dotyczące strzelania przez myśliwych do błąkających się psów i kotów.

Trzymam za Suskiego kciuki, zeby mu się udalo przyczynić do szybkiego uchwalenia tej ustawy. Po uchwaleniu tej ustawy a przede wszystkim po zmianie stosunku rodaków do zwierzat wkroczymy do grona cywilizowanych krajów starego kontynentu.Dzięki temu co Suski powiedzial trochę mniej go nie lubię.
jędruś300 / 83.17.181.* / 2011-05-19 10:07

Myśliwy, który na terenie obwodu łowieckiego napotka porzucone zwierzę, będzie musiał powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, gminę lub policję

Na rozum im się rzuciło przed wyborami! Policja pewnie nie ma co robić tylko bezdomne psy lub koty ścigać! Schroniska przepełnione a w gminie mają to gdzieś! CHORE !!!! Ciekaw jestem kto będzie chronił kuropatwy lub bażanty!?
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 10:07

Myśliwy, który na terenie obwodu łowieckiego napotka porzucone zwierzę, będzie musiał powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, gminę lub policję.

Wtedy ma nakazać temu zwierzęciu pozostanie na miejscu do momentu przyjazdu funkcjonariuszy schroniska, gminy, policji itp. Po okazaniu legitymacji koła łowieckiego zwierzę z pewnością usłucha.
człowiek małpokształtny / 62.244.135.* / 2011-05-19 09:33
chciałbym aby zaliczono mnie do zwierząt! Miałbym co jeść, gdzie spać, nie musiałbym pracować, nikt by się nie znęcał, nikt by nie zabił. Jacyś idioci czuwaliby aby nie stała mi się krzywda. Swoją drogą przy każdym komarze powinien stać obrońca zwierząt by przypadkiem go ktoś nie pacnął ale żeby w spokoju doczekał starości nie był poddany eutanazji.
A ludzie?
wojens / 46.112.74.* / 2011-05-19 12:37
Proszę bardzo. Ja już Cię do zwierzat zaliczylem. Do tych mniej inteligentnych oczywiście. Żeby bylo sprawiedliwie.
człowiek małpokształtny / 62.244.135.* / 2011-05-19 09:58
jeszcze jedno żądanie! W obiektach sejmu należy wprowadzić bezwzględny zakaz wykonywania dezynfekcji i deratyzacji. Nie wolno zabijać żadnych much, prusaków i karaluchów, myszy i szczurów. Niech żyją wesoło pospołu z wybrańcami narodu
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 09:54

chciałbym aby zaliczono mnie do zwierząt!

A możesz sprecyzować, jakim zwierzęciem chciałbyś być? Może wywiązać się tu ciekawa dyskusja. Od siebie odradzam bycie psem. Będziesz więziony albo w mieszkaniu, albo w klatce, albo na łańcuchu, albo w kolczatce na szyi, albo w kagańcu na pysku. Jeżeli własciciel psa skrupulatnie przestrzega prawa to pies jest ofiarą znęcania przez całe swoje nieszczęsne pieskie życie i ani chwili przerwy. No chyba zeby być psem dingo, kojotem, hieną itp.
prawo naturalne ewolucji / 213.195.182.* / 2011-05-19 09:04
Hordy bezpańskich psów będą mogły dalej zagryzać sarenki i beztroskie mamy z dziećmi.
Lysy 25 / 77.255.128.* / 2011-05-19 08:54

Po wejściu w życie przepisów myśliwi nie będą mogli strzelać do błąkających się psów i kotów. Myśliwy, który na terenie obwodu łowieckiego napotka porzucone zwierzę, będzie musiał powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, gminę lub policję. Ma też pomagać w odławianiu takich zwierząt.

Biedne sarenki...
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 09:57

Po wejściu w życie przepisów myśliwi nie będą mogli strzelać do błąkających się psów i
kotów.

No właśnie. Czy zastrzelenie hipotetycznie wściekłego zwierzęcia z natychmiastowym skutkiem śmiertelnym to znęcanie się. Gdyby tak szanowni ustawodawcy wiedzieli, co panowie wyprawiają ze swoimi pupilami w zaciszu domowym, to by moze się deczko zastanowili, którędy droga...

Najnowsze wpisy