Forum Forum emerytalneInne

Wyższy wiek emerytalny to "brutalne wyzwanie demograficzne"

Wyższy wiek emerytalny to "brutalne wyzwanie demograficzne"

Wyświetlaj:
door / 83.12.255.* / 2012-02-23 22:49
"Tusk jest pierwszym trollem polskiej polityki – nie dyskutuj obywatelu, banuj!"

Matka Kurka


" Jaki nowy pomysł na emerytury ma Tusk? Żadnego! On w ramach tego co zastał najpierw skosił OFE, jedyną namiastkę indywidualnej emerytury, potem sięgnął do funduszu rezerw, w końcu podnosi wiek emerytalny. Wszystko razem nie wymaga żadnego wysiłku, żadnej koncepcji, żadnej odwagi, podobną menedżerką może się zajmować byle brygadzista w PGR. Jak podnieść wydajność pracy? Orać tym samym szpadlem do zasranej śmierci. Broń Bóg sięgnąć choćby po radło, bo to koszt, a człowiek nic nie kosztuje, jeszcze i szpadel sobie kupi jak będzie trzeba, wszak na jego miejsce przyjdzie dziesięciu."

http://kontrowersje.net/blog/matkakurka
baron bez konia / 46.115.37.* / 2012-02-23 22:50
szwejowi nie zabierze na wypadek "w", "pale" tez nie żeby miał cie kto pałować jak za bardzo będziesz swoje niezadowolenie demonstrował na "zielonej wyspie"
kzabor / 89.69.233.* / 2012-02-23 22:24
Złodzieju gdzie są moje pieniądze.
fefeef / 83.23.222.* / 2012-02-23 22:15
gdzie zniknęły pieniądze z OFE???? !!!!! 8 procent przez 6 lat ???? a w tym czasie inflacja 30 procent
wstyd ma za nich ,wstyd / 78.8.201.* / 2012-02-23 22:14
niech ten nygus weźmie się do roboty


samozatrudnieni zarabiają setki tysięcy i płacą składki od najniższej krajowej ,

progresywne podatki dla najbogatszych jak w Niemczech , 60% dla najbogatszych no ale kolesi się nie rusza


MEGA kary za oszukiwaniu na kasach fiskalnych ,


ulgi za leczenie jak się weźmie fakture z przychodni zdrowia ,


a nie najbiedniejszych doić VATEM , emeryturami i benzyną po 6 zł
skoru / 78.131.159.* / 2012-02-23 22:06
Tuskuś pilnuj pilnuj co by koleżankom z zusu pieniążków na tipsy i łososia nie zabrakło...
niezadowolony zagłębiak / 89.73.102.* / 2012-02-23 22:03
Każdy gada i narzeka co z tego wynika ??? NIC. Nie lepie jak Polacy zbiorą się i pojadą do Warszawy obalić obecny rząd i pokazac jak jesteśmy niezadowoleni ? Każdy jest mądry na forum. Ja jestem chętny na wyjazd do Warszawy. Nie koniecznie rzucać śrubami ale pokazać sie, że należę do grupy społeczeństwa niezadowolonego z rządu.
kloa / 78.64.93.* / 2012-02-23 21:41
no pasaran, nawet jak sie posrasz
jw5 / 193.200.47.* / 2012-02-23 21:34
jest sposób bardzo prosty ale niewykonalny dla donka gdyż siedzi jak inni w kieszeni ,,lewiatana,, i innych wynalazków-PODNIEŚĆ PŁACE!!!!!!!!!!!!!!!
SZOGUN PROWINCJUSZ / 95.50.99.* / 2012-02-23 21:25
W wiekszych miastach tak może sie nie dostrzega lecz niech przyjadą na prowincje to zobaczą
nekrologi wiecej tych żył/a[33-41 48 -52 54 jest więcejlub84 86 93lat tych mniej]więc na jakiej podstawie to obliczyli
dla chcącego - nic trudnego / 87.251.252.* / 2012-02-23 21:19
.
Czynniki rozwoju gospodarczego ( w skrócie):

1. - kapitał ludzki;
2. - ziemia i surowce – odnawialne i nieodnawialne;
3. - postęp techniczny;
4. - inwestycje – powiększanie kapitału rzeczowego.

A co my tu mamy ( w dużym skrócie):

ad. 1. starzejące się społeczeństwo, bezrobotni młodzi i ich emigracja za chlebem;

ad. 2. jeszcze trochę w naszym posiadaniu, ale pewnie nie za długo;

ad.3. - tu mam problem, bo ostatnim polskim produktem jaki kupiłem , to był oscypek, a to rękodzieło i tradycja, co prawda coś naszego niedawno poleciało w Kosmos - ale jak mówią: jedna gwiazdka ... wiosny nie czyni;

ad. 4. ... pomóżcie ! Pomóżcie mi tu coś wpisać! Ale nadmieniam, że pękające autostrady i nowe stanowiska urzędnicze, nie będą brane tu pod uwagę.

Pozdrawiam
jw5 / 193.200.47.* / 2012-02-23 21:38
JA POLSKICH PRODUKTÓW NIE ZNAM ,GDYBYM NAWET ZNAŁ TO NIE KUPIE BO PEWNIE BYŁYBY ZA DROGIE,WSZYSTKO CO MAM POCHODZI Z WYSP BRYTYJSKICH A KONKRETNIE Z IRLANDII(PEWNIE PARĘ ,,CHINEK,, TEŻ BY SIĘ ZNALAZŁO)SĄ O WIELE TAŃSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ochlarz / 82.160.207.* / 2012-02-23 21:18
najlepiej wprowadzić wiek emerytalny 100 lat, ale składka niech wyniesie 1 zł a nie 570 jakie nam rabują co miesiąc od każdego 1500 na rękę.
Andy28 / 78.144.162.* / 2012-02-23 21:02
"Pilne! Szukam Pracy
66-latek pilnie poszukuje pracy.Dowolne godziny, niedziele i Święta, dowolna płaca, w pełni dyspozycyjny, stan zdrowia fizyczny i umysłowy bez szwanku i zarzutu" (po 40 latach zapiepszania!). Takie ogłoszenia na pewno będą ukazywały się w gazetach i kto wie czy już nie długo. A tak w ogóle to ta ustawa to jest bardzo dobra gdyż w końcu rano w przychodni będę mógł się dostać do lekarza, z pominięciem całej tej hordy staruszków w wieku przed-emerytlnym, którzy będą "zapiepszać" od rana do nocy. W końcu w autobusie będę mógł usiąść, gdyż wszyscy staruszkowie w wieku przed-emerytalnym będą w pracy. W końcu te "darmozjady" (przepraszam za słowo, ale jest ono w pełni uzasadnione w świetle nowej ustawy) pozbędą się swoich lasek i balkoników, przestaną w końcu (kurde) udawać i wezmą się DO ROBOTY! Będzie można też pozamykać domy starców, no bo opustoszeją. I w końcu polska gospodarka ruszy "pełną parą" jak to się mówi poprawnie "z kopyta". Dziura budżetowa zniknie ( a czy w ogóle jakaś jest?, to chyba tylko wymysł mediów). Polska stanie się filarem Unii Europejskiej i będzie wysyłać znaczne sumy do wspólnego, unijnego budżetu (hurra!). Ta nowa-stara (przepraszam za słowo-twór, ale w świetle nowych przepisów jest on jak najbardziej na miejscu) siła robocza ponaprawia nam dziury w jezdniach, połączy autostardy i powsadza wszystkich bandziorów do więzień. I w końcu Polska stanie się światowym liderem w eksporcie zużytych lasek, kul i balkoników (ZUS nas wszystkich uzdrowi). W końcu nasz kraj będzie na wysokim miejscu w jakiejś statystyce ( z pominięciem tych "czarnych" oczywiście). I naprawdę każdego, kto nie płaci Zus-owi w terminie, powinien w tym momencie ogarnąć wstyd.
bum bum bum / 89.73.102.* / 2012-02-23 20:57
Ja to chciałbym wycofać pieniądze z OFE a mam ich troche i samemu nimi obracać na giełdzie albo w funduszach inwestycyjnych bezpiecznych, obligacje a w ostateczności do ZUS-u co myślę. że miałbym wtedy wyższą emeryturę czy ewentualnie rentę na przszłość. Bo tyle już OFE kasiory straciło, że SZOK.

Najnowsze wpisy