Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Wyzysk pracowników to rzeczywistość w całej UE. Raport piętnuje też Polskę

Wyzysk pracowników to rzeczywistość w całej UE. Raport piętnuje też Polskę

Wyświetlaj:
ja? / 89.70.65.* / 2015-06-03 21:20
w tym kraju toleruje się o wiele gorsze rzeczy niż pracę 15-to latków miałem praktyki zawodu nawet w soboty i jakoś mi to na dobre wyszło nauczyłem się szacunku do pracy i obowiązkowości ,nie byłem pasożytem na garnuszku rodziców ,a teraz wielkie halo o pracę a ja się pytam jak można tolerować te uwłaczające renty i emerytury głodowe po 40 latach pracy 1200 zł gdzie czynsz to 600 energia plus gaz i woda to kolejne 400zl i co za 200 zł mam zrobić ? wykupić lekarstwa czy kupić dobrą i mocną linę i się powiesić ,a może niech rząd podpisze zgodę na eutanazję i w momencie jak nam zdrowie odmówi posłuszeństwa od razu zastrzyk i paputki otrzepać a nie żyć poniżej godności ludzkiej ,zwierzęta mają więcej praw niż człowiek .
głupi tekst nieżyciowy / 83.16.60.* / 2015-06-03 17:36
Co za głupota , ja pracowałem od 15 roku życia w PGR jako uczeń Technikum Hodowlanego i dobrze to wspominał , w ten sposób uczy się szacunku do pracy i nabywa umiejętności. ( co prawda zaje... i mi te 5 lat które kiedyś liczyły się do emerytury ) , wcześniej zawsze zarabiałem n a wakacje pracując przy zbiorze truskawek albo pomagając w handlu matce , dzięki temu wiele się nauczyłem , od dziecka powinno się uczyć pracy , a nie dzieciaki siedzą na garnuszku rodziców , kończą bezużyteczne szkoły i studia i nic nie potrafią , w konsekwencji mają problem ze znalezieniem pracy . Dopuszczenie do pracy dzieci polskich nie tylko rolników , ale pod kontrolą ścisłą spowodowałoby że np, sadownicy czy plantatorzy nie musieliby zatrudniać Ukraińców , a wiele dzieci nauczyłoby się jaka to satysfakcja zarobić pierwsze pieniądze
życie / 213.73.9.* / 2015-06-03 09:56
Ilu mających emerytury m.in. resortowe nadal pracuje m.in. w jednostkach samorządowych różnych szczebli. Znam przypadek 71 l. i nadal ma emeryturę mundurową a pracuje w dwóch jednostkach organizacyjnych podległych pod Sam. Woj. w OL. Ładnie emeryturka plus dwa dodatkowe etaciki. Ilu jest takich. Ludzie to widza i oceniają !!! Wiec nich się nie dziwią, ze maja tego dość. Uporządkować to. i już ile miejsc pracy będzie ???? A zresztą w stanie wojennym będący w WP nie powinni pracować obecnie z obywatelami RP, skoro mają emeryturki dość dobre i....
brówka / 83.24.41.* / 2015-06-03 09:50
...zazwyczaj wszelki wyzysk i bezrobocie kończą się rewolucją. UE powinna mieć to na względzie...chyba, że rewolucja właśnie to jedyna metoda aby zmienić coś w Brukseli między innymi w tym temacie. Urzędnicy UE tylko wydają raporty i de facto nic nie robią biorąc jednocześnie wielkie wynagrodzenia...oraz dają nieformalne przyzwolenie na przyjmowanie coraz większej, niekontrolowanej ilości uchodźców z Afryki.
Lidia 8 / 89.72.55.* / 2015-06-03 08:47
Kaufland jest tego super przykładem za podwyżkami idą zwiększone normy pracy wymagań. Już nie wiele osób jest chętnych do pracy na marketach. Bardzo duża ilość rodziny znajomych bardzo nie dobra atmosfera. Wystarczy sprawdzić kto rządzi :::)))) Nie polecam pracy w tej sieci to jest koszmar za małe pieniądze bez możliwości awansu no chyba że jest się ładną kobietą najlepiej o ciemnej karnacji :)))) Pan U bardzo takie panie lubi ::)))))
wdberbe / 37.152.19.* / 2015-06-03 08:21
co wy wypisujecie,przecież Polska to Kraj miodem i mlekiem płynący gdzie jest idealna opieka medyczna,przejrfzysta polityka fiskalna i wszyscy mają równe prawa... A durnie w to wszystko wierzą...A nieroby rządowe jedzą nan asz koszt ośmiorniczki i jeżdżą sobie na wczasy...To wybitnie sprawiedliwy /dla złodziei/ Kraj !!!
frankowicz / 46.227.245.* / 2015-06-03 07:53
cała UE wyzyskuje imigrantów a Polska wyzyskuje swoich obywateli...taka między nami różnica i świadczy o tym jakim gadem były i są nasze Polskie Rządy - wszystkie po kolei..
Ryszard B / 83.15.113.* / 2015-06-03 07:46
Unia Europejska winna nałożyć na POLSKĘ kary finansowe za wprowadzenie niewolnictwa w Europie !!!
bo płaca 3 - 5,5 złotych za godzinę jest niewolnictwem XXI wieku !!! Umowy śmieciowe winny zniknąć, gdyż rozwaliły cały system emerytalny w ZUS. Umowy śmieciowe winny być tylko jako dorywcza praca dla ludzi którzy pracują już na etacie, jako dodatek i nie powinna taka umowa trwać więcej niż 176 godzin w roku !!!
Dziwię się rządzącym i związkom zawodowym, że na taki pomysł nie wpadli !!!
Ghk / 5.104.255.* / 2015-06-03 05:32
wyzysk najbardziej magazyny, produkvja i ogrodnictwo tudziez rolnictwo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wycyckany / 77.255.241.* / 2015-06-03 04:43
Jasne to było od 25 lat Solidarni złodzieje i wyzyskiwacze na czele z Adaśkiem Michnikiem Psia Ich Mać.
Jowita 121 / 5.172.247.* / 2015-06-03 01:10
To w Polsce chociaż informują imigrantów w różnych językach, ale już Polaków w innych krajach niekoniecznie. Czyli chodzi tu głównie o wykorzystanie potencjału polskiego (prawie darmowo).
Me / 82.145.221.* / 2015-06-03 00:20
Tak, piszę o pracy przez agencję, typowej 1200 euro na rękę, 5 osób w pokoju, gdzie możesz coś odłożyć nawet, żyjąc skromnie. A w Polsce co odłożysz cwaniaku, zarabiając np 1500 na rękę i wynajmując mieszkanie, gdzie koszt głupiej kawalerki w średnim mieście tj. 1000 zł lub raty kredytu wynosi 1500. I co ci zostanie z tej wypłaty? Więc sam przestań pisać głupoty, bo ceny żywności, odzieży i artykułów higieny masz takie same tu i tam, więc sam nie gadaj głupot a jak sam wynajmujesz mieszkanie 45 metrów, to nic dziwnego, że cię tam na nic nie stać..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Me / 82.145.221.* / 2015-06-03 00:14
Tak, piszę o pracy przez agencję, typowej 1200 euro na rękę, 5 osób w pokoju, gdzie możesz coś odłożyć nawet, żyjąc skromnie. A w Polsce co odłożysz cwaniaku, zarabiając np 1500 na rękę i wynajmując mieszkanie, gdzie koszt głupiej kawalerki w średnim mieście tj. 1000 zł lub raty kredytu wynosi 1500. I co ci zostanie z tej wypłaty? Więc sam przestań pisać głupoty, bo ceny żywności, odzieży i artykułów higieny masz takie same tu i tam, więc sam nie gadaj głupot a jak sam wynajmujesz mieszkanie 45 metrów, to nic dziwnego, że cię tam na nic nie stać..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zbyszek57 / 84.84.101.* / 2015-06-03 01:33
Oj stać ,stać ,pracuję jeszcze do końca czerwca , później miesiąc urlopu ,jadę na południe Europy ,wracam koniec lipca ,w sierpniu nowe zlecenia , takie moje życie ,ale za 5 euro ?, NIGDY. Po drodze zajadę do Polski ,nie byłem już dwa lata .Pozdrawiam ,chyba żyjemy w tym samym kraju ,ale w innej rzeczywistości .
PrawdaBoli / 37.152.19.* / 2015-06-03 00:00
90% Polaków jest wyzyskiwanych w pracy,więc może wszyscy domagajmy się odszkodowań.
w. staszek / 31.175.43.* / 2015-06-02 23:23
W jednym raporcie - wyzysk , w innym opracowaniu że polak się cieszy bardziej niż przeciętny Europejczyk. któryś z badaczy bierze pieniądze za nic.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy