Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wzrosty, ale jakieś takie dziwne

Wzrosty, ale jakieś takie dziwne

Money.pl / 2006-08-16 18:06
Komentarze do wiadomości: Wzrosty, ale jakieś takie dziwne.
Wyświetlaj:
Nafciarz / 212.244.79.* / 2006-08-16 23:12
Powiedzcie jak ma nie byc szybko spadkow na wig-20 jak BRE PEKAO BZWBK BPH rosna po 5% na sesje.Kto bedzie czekał z realizacja zyskow tydzien?Glowe daje ze pojutrze powtorka z piatku bedzie.Zadziwia mnie zwłaszcza bre taki cichy bank do niedawna byl troche go ubrali anale w jakies ubezpieczenia no i prosze nic tylko kupowac.Ale jak p********* ktoregos dnia na doł to z 10 %
A2 / 2006-08-17 07:16 / Spekulantka
to proste.Wczoraj wyciagali wig na bankach . Banki w 2 kwartale zarobily gore pieniedzy 2.3 mlld zl. Podczas wczorajszej zwyzki menadzerowie wysprzedawali akcje))), wiec wkrotce bedzie okazja aby tanio odkupic akcje bankow. Sama zamierzam kupic BZWBK)
risky-rainmaker / 2006-08-16 23:20 / Ostatni Optymista
Misiu....mbanka mamy...może i być korekta i o 20 jak poleci na północ z 30...
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-16 23:01
Rokroczne AIRSHOW czy odbędzie się w Radomiu czy przenoszą imprezę do Poznania?
Wie ktoś coś na ten temat?
Dzięki za info.
samuraj jack / 2006-08-16 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

wróciłem z wyjazdu;

myślę, że
gabrik
ma rację - czasowo jeszcze pociągnieny; jeżeli po danych, takich jakie były, USA rośnie to dalej będzie również w Polsce rosło do kolejnego komunikatu Bena;
dlaczego? bo nie ma przeciwskazań - i każdy trend trwa dłużej, niż wynika to z racjonalnych podstaw;

co do
kenobi`ego
myślę, że ma tu miejsce nieporozumienie;
sądze, iż Kenobi jest graczem długoterminowym w przeciwieństwie do zdecydowanej większości jego oponentów;
wchodzi w bardzo długie pozycje - czeka na bardzo silne spadki; w nich kupuje i później raczej trzyma akcje przez długi czas; natomiast większość z krytyków kenoni`ego preferuje DT, WT lub co najwyżej MT. I to właśnie wzbudza nerwowość kupujących akcje na dzień/tydzień/miesiąc;
kenobi gra na długi czas - i jest wówczas pewny swoich zarobków;
myślę, że obecnie kenobi jest bez akcji i czeka na swoje dni - tzn. okres dłuższego spadku;
podając informacje utwierdza się w swojej zasadnoczo słusznej opinii

co do mnie - jestem wdzięczny kenobi`emu za wiedzę, którą się dzieli; zasadniczo zgadzam się z kenobim, który przewiduje dłuższe spadki;

sytuacja na świecie (podwyżki stóp, spowolnienie gospodarek; zadłużenie USA; deficyt USA; nierównowaga walutowa - chociażbu jen-inne waluty; zbyt drogie surowce etc.) wskazuje na nieuchronność wystąpienia jakiegoś przesilenia; każde przesilenie musi załamać giełdy;
załamanie giełd będzie silniejsze niż mundkowe 2300 na WIG20;

mając to wszystko na uwadze sam jestem ustawiony w opcjach 1,8:1 na wzrost (w cenach zakupu) - czyli próbuję ugrać na wzrostach przed spadkiem, który nieuchronnie nastąpi; i to szybciej niż nam wszystkim się wydaje

pozdrawiam wszystkich

ps.
do navigare:
nie byłem w Japonii, ale robiłem zdjęcia Japończykom,którzy robili zdjęcia w Reims i Paryżu:)
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-16 23:06
Witaj Samuraju! Z Japonią to był oczywiscie żart w nawiązaniu do Twojego nicka :) Hmmm zazdroszczę ci tego Paryża... ale nie narzekam bo niedawno byłem na Cote d'Azur :)))))))))
samuraj jack / 2006-08-16 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Było:
chociażbu jen-inne waluty

Miało być:
chociażby juan-inne waluty

przepraszam
risky-rainmaker / 2006-08-16 22:54 / Ostatni Optymista
Spadki i owszem, ale nie w tym roku...
jędrzej / 2006-08-16 22:51 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Problem w tym, że Kenobi nie gra. Próbowałem coś z niego wydusić, ale się wykręca, więc sądzę że tylko pisze (do tego pare razy popełniając fundamentalne błędy)

Ale powtarzam, że ten przegląd anglosaski jest wielce przydatny (wolałbym jednak mniej czerwonego sosu).
samuraj jack / 2006-08-16 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie wiesz, tego, czy Kenobi nie gra - jak nic o tym nie mówi, to nie znaczy, że nie gra;
można przyjąć, że teraz nie gra - tzn. siedzi na gotówce i czeka na porządny spadek;
co do czerwonego sosu... uwielbiam czerwone sosy pomidorowe z domieszką czerwonej papryki, chili podawane do dań, które zapijam Dębowym Mocnym (o kolorze podczerwonym:)))

Dobrej Nocy wszystkim - znikam
jędrzej / 2006-08-16 22:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Może, ale jest też różnica między wiedzą, a informacją. Rzetaelne informacje ze złym komentarzem mogą wprowadzać w błąd.
Dlatego mówię: mniej sosu!
warren buffet / 2006-08-16 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Kenobi. pisz pisz i pisz. trzeba studzić nam zapały.
jędrzej / 2006-08-16 22:43 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No tak, tylko niech on pisze nieco mniej życzeniowo, a bardziej konkretnie. Bo fakt, że cenny jest ten szeroki przegląd informacji z portali anglojęzycznych.

KENOBI - pisz, ale i Ty zachowaj umiar.
Krzych / 2006-08-16 22:17 / Płoteczka na forum
włączyłem się dzisiaj do gry na LBW troche po 3.44 i dokupiłem po3.40 a na koniec ją tak zdołowali.Podejrzewam że to było specjalnie żeby jutro kurs był niski.Po 6.20 nie sprzedam moje pp.
mari / 2006-08-16 22:34 / Achi
cena pp chyba wyliczana była w momencie odłączenia pp od akcji a nie dzisiaj.Dzisiaj kurs akcji raczej był zdołowany odpowiednio do ceny pp .
Krzych / 2006-08-16 22:40 / Płoteczka na forum
info. jest dzisiejsze i odniesienie jest do dnia dzisiejszego.
zamkniecie 3,31x2 = 6.62 - 0.42 = 6.20
mari / 2006-08-16 23:03 / Achi
no niby tak pasuje ale to dziwne żeby kurs odniesienia dla pp był wyliczany w oderwaniu od ceny akcji przed odłączeniem
mari / 2006-08-16 23:21 / Achi
zgodnie z wyliczeniem uwzględniającym kurs starej akcji kurs odniesienia powinien być równy 6,42 zł
Krzych / 2006-08-17 07:15 / Płoteczka na forum
nie uwzględniłeś że na 1pp przysługują 2akcje a zakup 0.21 gr za sztukę x 2 daje 0.42gr.
czyli tak jak napisałem wyżej.
agat123 / 2006-08-16 21:32 / Bywalec forum
Smieszne ale anulowało mi dzisiaj stopa na Dekorze. Zostawię niech się kisi w portfelu.Kupiłem dziś troszkę IDma, Apatora i Pbg. Wg mnie mają szansę na wzrost.
Pozdro dla Wszystkich
brydzia / 2006-08-16 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla tych wszystkich co piszą na Kenobiego mam radę :

napiszcie mi proszę co Waszym zdaniem warto kupić z wig 20 że jest tanie i dużo urośnie
zobacze po drugiej połowie meczu
Bo patrząc na cene miedzi i ropy to w te spółki chyba nie
pawlus / 2006-08-16 22:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
GTC, biotek no i ta 1/4 akcji BPH
jędrzej / 2006-08-16 22:21 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A co to ma wspólnego z Kenobim? On straszy bessą i w efekcie nagania do wyprzedaży. Je też nie uważam jest odpowiedni moment do zakupów, bo sądzę że jeszcze się osuniemy na 2800. Ale Kenobi podaje dużo faktów, które życzeniowo interpretuje jako złe i zapowiadające bessę. Moim zdaniem on się nie tyle myli w swoich odczuciach, co wyciąga błędne wnioski (na siłę).
mari / 2006-08-16 21:31 / Achi
wal na oślep jutro wszystko urośnie:-)
Mi Kenobi nie przeszkadza niech sobie chłopak pisze.Ale nie przeszkadzają mi również komentarze do jego wypowiedzi:-)
Agora jest tania,Bioton jest tani tylko niecałe 2 zł a niedawno był 32zł,netia jest tania.
A tak poważnie to przecież żeby powiedzieć co dużo urośnie to po pierwsze trzeba powiedzieć co to znaczy dużo i w jakim czasie miałoby urosnąć.
Pablo / 2006-08-16 21:39 / "Uznany Gracz Giełdowy"
a o co chodziło dzisiaj z Kablami?
brydzia / 2006-08-16 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
po raporcie ktoś zrobił kołowrotek , już tko był 65%
mari / 2006-08-16 21:57 / Achi
wyniki były podane przedwczoraj zysk 13405tys zł wobec
straty -5431tys zł w zeszłym roku a do tego papierek musiał być w mocnych rękach ktoś pewnie miał troszkę więcej informacji niż my i go skupił.
Ripley Holden / 212.76.37.* / 2006-08-16 21:14
Pekao, BPH. Nie są tanie, ale urosną. Nie jakoś specjalnie dużo, ale pytałaś o wig20 :)
risky-rainmaker / 2006-08-16 21:33 / Ostatni Optymista
Długo terminowo GTC....i mimo wszystko LOTOS...co do BIOTONU....to wiesz sama jak jest....A moze warto rozważyć TVN....
Pablo / 2006-08-16 20:50 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Macie pretensje do Kenobiego jak do garbatego, że ma dzieci proste. Kenobi zbyt dużą wagę przywiązuje do czynników fundamentalnych, a każde info interpretuje na korzyść spadków. Tylko że te informacje fundamentalne czasem są mało ważne i nie mają większego znaczenia dla naszej giełdy.
Poza tym Kenobi naprawdę lepiej by było dla wszystkich jeśli byś prosto z mostu pisał jakie masz spółki i jakie są Twoje ruchy a nie tylko takie teoretyzowanie. Jakbyś napisał że za 50% kasy wszedłeś w krótkie na kontrakty albo opcje to by więcej znaczyło niż te wszystkie posty razem wzięte.
jędrzej / 2006-08-16 22:23 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Przecież on tylko pisze. Nie ma żadnych spółek, bo czeka na 2300.
A2 / 2006-08-16 20:38 / Spekulantka
Stany znowu sie wspinaja) wiec chyba nic nie zatrzyma naszego Wigu20))). Mysle , ze pora uzupelniac braki w portfelach) .Dzisiaj zakupilam polimex po 125 zl) ale zostawilam sobie rezerwe na zakup po 119zl).
A2 / 2006-08-16 20:47 / Spekulantka
ojej mam tez transakcje po 127.5zl na PXM))
A2 / 2006-08-16 20:47 / Spekulantka
ojej mam tez transakcje po 127.5zl na PXM))
A2 / 2006-08-16 20:40 / Spekulantka
Jutro przyjrze sie MSZabrze.
jędrzej / 2006-08-16 22:25 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Też obstawiam PMX (zwłaszcza we wrześniu). Ale póki co zaryzykowałem spekułę na HUTMENIE.
jędrzej / 2006-08-16 22:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Po sesji? Nic nie wiem, bo przed chwilą usiadłem do kompa. Możesz coś przybliżyć?
jędrzej / 2006-08-16 22:47 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Acha, już znalazłem. To miłe, jestem spokojniejszy (a może wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej podekscytowany)
cathcart / 2006-08-16 23:30 / Tysiącznik na forum
mozecie przyblizyc temat??
jędrzej / 2006-08-16 23:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Podpisali znaczącą umowę, poprzez podmiot zależny, na produkcję krążków dla mennicy na ukrainie. Wartość umowy ok. 21 mln zł (ponad 10% kapitału własnego).
keskese / 2006-08-16 20:33 / Reprezentacja Polski
no i miałem rację. trącamy wilgotne wargi trzech tysięcy naskórkiem. jest podaż na mci więc może pójdzie w górę. chodź ciągnika brak...
gabrik / 2006-08-16 20:31 / portfel / Wierny Forumowicz
Wzrosty były spokojne i niepewne ale po dzisiejszej sesji w USA zapowiada się już na "normalne" wzrosty obawy o jednodniowy optymizm w stanach odpadną.
Jutro znów luka w górę i otwarcie 3020 na kasowym moim zdaniem znów jesteśmy w trendzie wzrostowym.....powodzenia
jędrzej / 2006-08-16 22:26 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Oby Ci się sprawdziło, tak jak dzisiaj (gratuluję).
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:35 / Ostatni Optymista
I to się nazywa rzeczowy post....byle do 22 września....a później już tylko przyśpieszenie do końca roku..
jędrzej / 2006-08-16 22:53 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No jeśli Ben podniesie teraz stopy to będzie ostatnia kutwa. :-)
avi / 2006-08-16 20:17 / portfel / Bywalec forum
Rysio zapowiedział się, że na razie nie będzie wyprzedawał akcji biotku- wyczytałam w parkiecie, może to troche poprawi notowania... jak myślicie? bo niedługo nadziei mi nawet braknie jak tak dalej będzie...
jędrzej / 2006-08-16 23:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No jak on musi w gazecie składać takie deklaracje, to coś musi być na rzeczy. Ja bym uważał.
zagi / 2006-08-16 23:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bioton to już chyba trup jest :/
też jestem w niego zapakowany i nie mogę wyjść, muszę sprzedać przynajmniej za 2,13 żeby było bez straty, ale przestałem już w to wierzyć :-( nikt nie chce tego kupować i taka jest prawda na dzień dzisiejszy i najbliższe sesje
może po asymilacji coś się bujnie, ale wkurza mnie to, że mam zamrożoną kasę i nie mogę kupować innych dobrych spółek :-(
pozdrówka Avi i oby kiedyś wzrosło to badziewie
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:12 / Ostatni Optymista
Co zastanawiać...nic nie zastanawiać...wszyscy znajomi wyjechali na ten tydzień....wszyscy co ładują w giełde po kilkaset tysięcy...ja musiałem zostać...ale zastanawiam się czy nie powinienem też wyjechać...bo jak czytam te komentarze z całym szacunkiem p. Danielu i Kenobi to mi się flaki przewracają....Ta postawa przypomina trochę postawę PO - gdyby ten rząd (nie jestem jego fanem) sprawił, że stalibyśmy się najbogatszym państwem w UE to i tak by było narzekanie...i układanie spiskowej teorii dziejów..
Cansas_ / 2006-08-16 19:01 / Bywalec forum
Wertujac dzis forum zauwazylem ze namnozylo sie wjazdow na Kenobiego. Ze swojej strony chcialbym zauwazyc ze jako jeden z niewielu chlopak pisze z sensem. Fakt, ze ma swoj twardy poglad na sytuacje i sie go trzyma jest w tym przypadku zaleta.
Pamietam swego czasu podobna sytuacja byla z Batmanem, ktory tez byl zwolennikiem spadkow.
Kenobi - ogolnie dzieki za to co robisz, robisz dobra robote i wiele sie nauczylem z Twoich postow. Chocby tylko za to prosze o powsciagliwosc we "wjazdach" na Kenobiego. Nikt nie kaze wam robic jak prorokuje Kenobi. Grajcie na dlugich, pakujcie sie w akcje (jak i ja czynie caly czas), a rzeczowe komentarze jak wam nie odpowiadaja, trudno.
Kolka wzajemnej adoracji sa na Parkiecie. Bankierze i Investstocku. Jak ktos lubi w kolko powtarzana mantre "w20 na 3500" itp. to na pewno tam mu sie spodoba.
Osobiscie lubie bardziej rzeczowe komentarze Kenobiego niz 99% bzdurnych postow o dupie Maryni jakim jest zapychany kazdy komentarz.

Pozdrawiam i troche opanowania panowie Inwestorzy... a Kenobi nie przejmuj sie negatywnymi postami i pisz dalej. Jestem pewien, ze wiecej ludzi ocenia twoje posty w podobny sposob jak ja.
jędrzej / 2006-08-16 23:48 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To że ktoś przepisuje informacje z Bloomberga to nie znaczy jeszcze, że ma wiedzę i że pisze z sensem.
Kenobi, mimo moich wielokrotnych próśb, nie napisał nigdy nic ponad to, że przewiduje spadki. Nie wiadomo ani jak głębokie, ani jak długotrwałe, ani od kiedy, ani do kiedy.

Oświeć mnie, gdzie tu widzisz sens i wiedzę?
dominik 30 / 2006-08-16 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
popieram w 100% i dobrze że jest ktoś kto potrafi wylać kubeł zimnej wody na głowy co niektórym, czasami i mi. Tak wogóle to dobrze że jest ktoś na tym forum kto potrafi trzeźwo myśleć i studzić rozgrzane towarzystwo.
POZDRAWIAM
jędrzej / 2006-08-16 23:56 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Rozgrzane głowy to ludzie mieli na początku maja. Gdzie był wtedy Kenobi ze swoimi przestrogami? Poczekajmy zatem teraz, czyj scenariusz się sprawdzi.
warren buffet / 2006-08-16 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja Kenobiego bardzo szanuje. i chce zeby pisal jak najwiecej. ale pod kazdym swoim komentarzem niech zostawi wiadomosc:

kupilem\sprzedalem
Kenobi / 2006-08-16 20:41 / Uznany malkontent giełdowy
To bylyby rekomendacje, a niestety, każdy musi brać sam odpowiedzialność za swoje inwestycje. Powinien brać pod uwagę masę zmiennych danych, które co chwila pojawiają sie na ekranach. Poza tym w odniesieniu do krótkoterminowych ruchów trudno jest je przewidzieć, bo reakcja rynku może być myląca. Tak jak dzisiaj - zależy co uznają za ważniejsze czy słabnącą gospodarkę, czy możliwość odłożenia czy zakończenia podwyżek stóp, co przecież i tak będzie miało znaczenie w długim terminie. Na właściwą reakcję czas przychodzi później i zgadzam się, że można próbować zarabiać starając się przewidywać ruchy rynku, ale trzeba zawsze pamiętać o zagrożeniach, które pozornie wydają się ignorowane, ale gdzieś tam wiszą nad rynkiem ujawniając się nagle i niespodziewanie jak przykłady tego mieliśmy ostatnio nie raz. Przecież inflacja bazowa rok do roku w USA - jak podawał przed chwilą Rick Santelli z Chicago - była najwyższa od listopada 2001 r. Podana przez GUS też była wyższa od oczekiwań. Przyjdzie moment, że zostanie to nagle zauważone.
Pablo / 2006-08-16 21:04 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobi jakie rekomendacje, przecież nie masz pisać co kto ma sprzedać czy kupić tylko co Ty kupiłeś lub sprzedałeś.
Kenobi / 2006-08-16 21:30 / Uznany malkontent giełdowy
Pisząc co w danej chwili zrobiłem mogłoby sugerować innym takie samo zachowanie, a na krotką metę nie ma możliwości mieć zawsze rację i można byłoby dopiero kogoś wprowadzić w błąd. Każdy sam odpowiada, za swoje własne decyzje. Tak jak pisze P. Daniel pod każdym komentarzem. Każdy nie musi zgadzać z Jego punktem widzenia.
jędrzej / 2006-08-16 23:51 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No może jakbyś miał nick: KARKOSIK, albo MOSKA, lub ewentualnie KULCZYK, to może miałbyś taki wpływ na innych graczy. My po prostu chcemy wiedzieć, czy ktoś jest naganiaczem, czy ma przekonania.

Dla mnie z dnia na dzień jesteś coraz bardziej naganiaczem.
Robbi / 2006-08-16 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kenobi, wybacz lecz nie zgodzę się z twoim stwierdzeniam, bo Orzeł z regułuy pisał co robi lub zrobił, a nikt go nie ganił, wręcz przeciwnie stał się prawie guru (po panu Danielu) tego forum, więc sądzę że pisaniem co robisz lub zrobiłeś nie przyspożysz nikomu kłopotu, każdy chyba jest dorosły i sam odpowiada za swoje decyzje, a jak nie jest w stanie ich sam wypracować tylko czekać na podpowiedzi innych to musi sobie zdawać sprawę z ryzyka na jakie się naraża i nie powinien mieć do nikogo pretensji.
Osobiście nic do Ciebie nie mam jak i do wypowiedzi innych forumowiczów lecz najbardziej cenie te które świadćza o ruchach graczy, a nie o ich przewidywaniach, bo gdybym zaufał choć w 1/3 swoim przewidywaniom to pewnie robotę mógłbym rzucić i żyć z GPW.
Pablo / 2006-08-16 21:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
A tam wykręcasz się.
A nie pomyślałeś że ciągłe pisanie o spadkach bez wskazywania na konkretne spółki też jest SUGEROWANIEM. Wielu mogło sprzedawać akcje po przeczytaniu Twoich komentarzy. A jak już tak się przejmujesz wpływem na innych to umieszczaj pod swoimi komentarzami: "Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych ".
risky-rainmaker / 2006-08-16 21:35 / Ostatni Optymista
A świstak siedział i zawijał...
Pablo / 2006-08-16 21:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Risky jedziesz do Zielonki w niedzielę?
risky-rainmaker / 2006-08-16 21:51 / Ostatni Optymista
Nie. Ale się skusze na częstochowe...pomodlę się przy okazji o zielony kolor od poniedziałku...:)
Pablo / 2006-08-16 21:55 / "Uznany Gracz Giełdowy"
na EDU SAT pokazują program o otwarciu toru dla mini speedwaya w Żurawcu
risky-rainmaker / 2006-08-16 22:05 / Ostatni Optymista
DO CZEGO !!! Nie mam tego w kablówce....
Pablo / 2006-08-16 22:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jak przyjedziesz na stare śmieci to sobie pooglądasz.
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:57 / Ostatni Optymista
Wiesz co w biznesie jest najważniejsze....szybkość podejmowania decyzji (podejmowanie decyzji) Może dlatego wielu prostych ludzi dorobiło się fortun bo nie wiedzieli jakie są zagrożenia, może wielu wykształconych - czytaj. mądrych ludzi też nieźle zarabia bo wiedzą jak ich próbować unikać...Błędu ten nie popełnia kto nic nie robi...Ważne jest to by z góry powiedzieć sobie np. "mogę stracić 50 % poźniej daje luz "...Podejmuj decyzje....
Kenobi / 2006-08-16 21:23 / Uznany malkontent giełdowy
Owszem, chodzi tylko, żeby były to dobre decyzje. Problem w tym, że są ludzie, którzy tym sterują i zawsze wiedzą więcej. Prostym ludziom, to może udać się przypadkiem. Najczęściej to oni są dawcami kapitału. Chodzi tylko, żeby ich wciągnąć do gry. Marzenia o szybkim i łatwym dorobieniu się często pchają w pułapkę jak mysz do przynęty. Widzę tu od razu optymizm na wyrost - jutro już tylko w górę, żadnych wątpliwości, żadnych obaw. I o to właśnie chodzi, żeby tak wszyscy pomyśleli i sięgnęli po pieniądze. Przecież to pewny zysk, bez ryzyka. Wszystko jest tanie, więc zapewne znajdzie się jeszcze ktoś, kto to odkupi, też licząc na zysk.
risky-rainmaker / 2006-08-16 21:43 / Ostatni Optymista
DO KENOBIEGO - Ale nikt nie mówi o braku ryzyka...bo sam wyszedłem po maju teraz dopiero na zero....Optymizm nie ma nic wspólnego z bielmem na oczach...Wiesz nawet optymista może wiedzieć że istnieje ryzyko...i nawet się z nim liczyć...;) Jeśli masz kase i liczysz na odcinanie kuponiku co miesiąc z giełdy...to to współczuje...ale jak masz 100 tys i traktujesz to jak dobrą zabawę i naprawdę Cię wali to czy zarobisz 50% czy stracisz 50% bo i tak to nic nie zmienia w Twoim życiu....i do tego potrafisz powiedzieć KONIEC to nie paraliżuje Cię podejmowanie decyzji i możesz sobie pozwolić na ryzyko...ryzyko które ma dwa końce...
Yanoosh / 80.53.62.* / 2006-08-16 22:42
A ja myślę sobie że nikogo nie wali czy jest 50% do przodu czy do tyłu ;-). Faktem jest to, że ulokowane na giwełdzie środki powinny być traktowane tak jakby ich nie było. Jak górka urośnie to super - na coś ją wydam albo bedę dalej pomnażał, jak spadnie - trudno - bez tego też będę dalej żył tak jak żyłem.
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:14 / Ostatni Optymista
:) I to się nazywa inteligętny post.....jestem za.
warren buffet / 2006-08-16 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no tak. jesli jest taki pewny swego: 20 krotkich. jak ma racje mercedes klasy S to bedzie pryszcz na dupie
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:22 / Ostatni Optymista
Warren...niepotrzebnie dałeś się sprowokować tym ferrari ;)
warren buffet / 2006-08-16 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
;-) spox. ide jeszcze na piwo i jutro mysle ze bedzie ciekawa sesja dla biotonu. musi w koncu :/
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:31 / Ostatni Optymista
No ja też , pozbyłem się jednak dziś za 1,9 - kilkanaście tysięcy sztuk biotka i kupiłem stalexport...ale jeszcze trochę zostało...zobaczymy jutro czy dobrze zrobiłem...;)
warren buffet / 2006-08-16 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
uuuu. dawaj znac na forum. ja dokupilem po 1,8 :( zobaczymy :(
risky-rainmaker / 2006-08-16 20:49 / Ostatni Optymista
Pozbyłem się też boryszewa bo mnie irytował...ze stratą niestety.....myślałem o efekcie fuzji...i kupiłem stalprod...powinien sięgnąć jakiś 400- 420...mimo niezłego wzrostu w ostatnim roku....GTC trzymam bo to dla mnie jakaś pie.......na zagadka....pozbyłem się getin mimo stałego zysku...ale zasypiałem przy jego dynamice...Najbardziej to pluje sobie w brode bo miałem kupić tydzień temu Kable i pokusiło mnie na ten głupi boryszew....ach wiedzy, wiedzy i szczęścia...trzeba...:)
Kenobi / 2006-08-16 19:29 / Uznany malkontent giełdowy
Dziękuję i również pozdrawiam. Oni to przypominają mi Laskowika, ktory mówił do Bolka - nie mów, że koło się zepsuło. Nie możesz powiedzieć, że trzy są dobre? Chodzi własnie, żeby ci zieloni (chociaż dziwię się jak można w taki sposób bawić się w spekulanta) nic się nie orientowali. A co mogą powiedzieć ci, którzy sprzedawali jak było 10 drożej i uratowali pieniądze? To ważniejsze niż papierowe zyski. Własnie słaby inwestor to się denerwuje, kiedy już wie po fakcie co powinien zrobić. W ostatnim weekendowym Parkiecie był kolejny arykuł o psychologii inwestowania Kuby Krysia. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i kiedy kupione akcje drożeją, to zmieniamy punkt odniesienia naszych inwestycji. Nie po ile je kupiliśmy, ale dodajemy niezrealizowane zyski. I kiedy trend na rynku się odwraca, zamiast realizować jeszcze niezły zysk, to marząc o tym ferrari nie potrafimy zrezygnować z inwestycji i tracimy jeszcze więcej.
herbst / 2006-08-16 19:44 / Bywalec forum
Osobiscie twierdze ze caly wrzesien i byc moze kawalek pazdziernika na wszystkich gieldach beda spadki...
risky-rainmaker / 2006-08-16 22:16 / Ostatni Optymista
I bardzo dobrze, że tak sądzisz...ktoś z pewnością kupi Twoje papiery...może nawet ja..:)
:) / 83.14.166.* / 2006-08-16 19:52
a do konca sierpnia co bedzie?
jędrzej / 2006-08-17 00:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Myślę, że dokładnie odwrotnie.
pawlus / 2006-08-16 18:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czy ktos moze mi prypomnieć podziały, mnożenie na Biotku, bo juz sie pogubiłem?
avi / 2006-08-16 20:10 / portfel / Bywalec forum
split 1:5, czyli ilość akcji pomnóż przez 5, to pomnóż przez 1,8- bo tyle na jedną akcje przypadało pp i te 2 wyniki zsumuj... wynik poda Ci ilość akcji jaką posiadasz! po ile średnio skupywałeś bioton? Ja po jakieś 32zł- niezła promocja była, teraz musze opylić po jakieś 2,5 żeby wyjść na swoje... myślisz, że to realne??? pozdrawiam
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy