Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Z jajek zrobili iPhony. Jak Farmio zdobyło rynek drobiarski kontrowersyjnymi metodami

Z jajek zrobili iPhony. Jak Farmio zdobyło rynek drobiarski kontrowersyjnymi metodami

Wyświetlaj:
Polak90 / 83.24.145.* / 2016-01-12 08:32
I polskie lemingi dają się nabierać na marketingowe zagrywki. Płacą za dmuchany interes.
patriota34 / 83.28.189.* / 2016-01-12 08:16
W Niemczech taka firma Wlasnie by przestala istniec a my Polacy dopingujemy tych co oszukują nas a tym samym Panstwo Polskie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rolnik600 / 5.172.232.* / 2016-01-12 07:37
Kurczak rośnie maksymalnie 6tygodni do wagi ok.2,2 kg. Oczywiście od wstawienia na ferme pisklaka 1dniowego. To jak mozna napisać że kilka tygodni przed sprzedażą nie podaje sie antybiotyków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
agass / 79.190.96.* / 2016-01-12 07:59
Kurczak brojler rośnie 6 tygodni, ale tu mówią o nioskach, które zaczynają się nieść po 6 miesiącach dopiero i przechodzą szereg szczepień.
zaniepokojona436 / 213.25.26.* / 2016-01-12 07:55
2 tygodnie ma wystarczyć, ale czy wystarcza?
CHRZ@Ń 5Y5TEM / 188.146.68.* / 2016-01-12 05:16

Każdy ruch to energia i spalone mięśnie, czyli mniej mięsa.


A ja głupi myślałem że każdy ruch to spalanie tłuszczu i przyrost masy mięśniowej .Głupi też byłem że uwierzyłem kiedyś w to że uczciwą pracą ludzie się bogacą .... Jak widać tylko złodziej ,kłamca i kombinator w Polsce ma szansę na sukces .Uczciwi mogą jechać gary szorować na wyspach .
miki1234 / 80.55.71.* / 2016-01-12 08:34
No to pierwszy krok za Tobą. Poznałeś prawdę, na razie Cie wkurza, ale w konsekwencji doprowadzi do wyzwolenia. Teraz wszystko przed Toba i w Twoich rękach.
Viola 1604 / 89.71.60.* / 2016-01-12 03:06
Nosz w buźkę, to raz się sfrajerzyłam na kurczaku kukurydzianym. Dobrze, że tylko raz, więcej tego nie popełnię, tak, jak nie sfrajerzę się na Farmio, chociaż miałam taki zamiar, HA! Ale ściemniają, mendy, żerują na trendach. Trzeba nie dać się zwariować z tym produkowaniem ekologicznego jedzenia, bo jak widać, dajemy się nabijać w butlę.
zdradzona / 89.79.63.* / 2016-01-12 00:53
trzeba kupować na wsi i to u bardzo bardzo zaufanych ludzi bo nawet tam ci co produkują żywność oszukują (inaczej robią to na własne potrzeby na własny użytek a zupełnie inaczej wygląda ta druga) dla siebie na naturalnych nawozach nie kropiona bez sztucznej chemii bez zbędnych szkodliwych dodatków i to nie mit inaczej smakują warzywa owoce i mięso rosół z prawdziwej wiejskiej swojskiego chowu kurki ma aromat i smak niepowtarzalny to co nam oferuje państwo w sklepach to tablica Mendelejewa uzupełniona o wypełniacze barwniki antybiotyki i wszelkiej maści inne paskudztwa największym złodziejem i kłamcą jest nasze własne państwo oszukują nas gdzie się da drenując nasze kieszenie zatruta żywność powietrze gleba woda a my - my chorujemy a żeby się leczyć to od prawie ćwierć wieku zrzucamy się na siebie w OŚP bo służba zdrowia w tym kraju jest tak niewydolna że ręce opadają gdyby nie ten spontan umarłoby o wiele więcej dzieci i dorosłych a tak to wielu udało się uratować
KARAMAMBA / 89.68.205.* / 2016-01-12 04:58
Ja na własne oczy widziałem jak wiejska baba która w życiu nie miała ani jednej kury ( a na całej wsi o ponad 750 numerach , gdzie mam działkę jest zaledwie dwie krowy i trzy konie staruszkowie nie nadające się nawet do rzeźni , oraz z pięć- dziesięć kur ( bo nic im się nie opłaca produkować i wszystko kupują w marketach ) , sprzedawała na placu i po domach jajka rzekomo prosto od wiejskich kur . Technologia produkcji takich jajek jest prosta , Kupowała w handlu po dwieście-trzysta jajek dziennie , ale bez pieczątek , lub je zmywała denaturatem , następnie mazała je dawniej kałem ze zbieranych na łące placków krowich , a potem tylko ludzkim kałem pędzlem i odpowiednio drożej dostarczała je w koszykach z sianem do mieszkań swych odbiorców . Jajka pachniały nie ekstrementami ludzkimi lecz sianem Moja babcia dawno temu miała mnóstwo kur i kury znosiły jajka nie tylko w swych legowiskach , ale także w innych miejscach i jajka były zawsze czyste . Kura nie oddaje kału do gniazda gdzie znosi jajka i gdzie się je podbiera kurom . Jajka wiejskiej kury są prawie zawsze czyste i nie są nigdy poplamione kałem lub brudem , bo gniazdo gdzie wysiaduje i rodzą się pisklęta i jest jej domem-tapczanem , a kupy robi wszędzie tylko nie w gnieździe . A więc kupując " jajka wiejskie " lub z klatek nie sugerujcie się tym że jajka są poplamione . Jak potem takie jajko wsadzić do lodówki i jak je umyć i czym odkazić jak specjaliści nie zalecają mycia jajek . W około 95 % te jajka to jest oszustwo , podobnie jak te kurczaki z wolnego chowu, bo podobno kurczaki są szczęśliwe i nie zestresowane , zwłaszcza jak idą na rzeź . Takie coś to nie sukces panie redaktorze , a przestępstwo i powinno być ścigane i potępione , bo oszukujecie nas na chama na pożywieniu i powodujecie utratę zdrowia . Ten pan i jego rodzina to pewnie zagorzali i gorliwi katolicy i udzielają się w miejscowej parafii także finansowo z nieuczciwych i niemoralnych dochodów, a proboszcz pewnie ich wyróżnia . Nie będzie on pochwalony prze swego Szefa po śmierci .

LUDZIE NIE WIERZCIE REKLAMOM A ZWŁASZCZA ŻYWNOŚCI I REKLAMOM WSZECHOBECNEGO OBECNIE " NIBY PIWA " BO TO WSZYSTKO JEST OSZUSTWO I TRUCIE SPOŁECZEŃSTWA
Hiubi11 / 46.77.221.* / 2016-01-12 10:58

Moja babcia dawno temu miała mnóstwo kur i kury znosiły jajka nie tylko w swych legowiskach , ale także w innych miejscach i jajka były zawsze czyste . Kura nie oddaje kału do gniazda gdzie znosi jajka i gdzie się je podbiera kurom . Jajka wiejskiej kury są prawie zawsze czyste i nie są nigdy poplamione kałem lub brudem , bo gniazdo gdzie wysiaduje i rodzą się pisklęta i jest jej domem-tapczanem , a kupy robi wszędzie tylko nie w gnieździe .

Oj już głupot nie pisz. Mam własne kury i niestety wiem co w gniazdach potrafią zrobić (a niektóre potrafią spać w gniazdach i wtedy to już niestety...)
Jak kura chodzi po wolnym wybiegu i np. pada deszcz i jest błoto, to jajka nie mają szans być czyste (bo kury same z siebie mają brudne kupry, więc i jajko będzie brudne).
223738 / 188.146.9.* / 2016-01-11 23:56
Rydzyk ma swoje babcie, kod ma swoich oburzonych, a farmie ma tych co wierzą w zdrową. Żywność
Czyli same latwowierne... którym można wmówić wszystko, byle dobrze brzmiało w ich środowisku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Antyzwolennik / 82.95.72.* / 2016-01-11 23:31
Jak jaja klatkowe są ekologiczne. Czym tą babę z reklamy karmio?
78-latek / 37.152.18.* / 2016-01-11 23:23
Dla mnie to zwykłe nie tylko świństwo ale i oszustwo w świetle całego obowiązującego prawa, chyba ze są z układu PO i PSL, to wiadomo ze im wszystko było wolno , byli nie tykalni jak Bury, ale czy teraz nie można byłoby się tym oszustom dobrać do skóry
Czarny499 / 89.71.76.* / 2016-01-11 22:39
A ja bulę za te ich jajka jak idiota.
Świetną sobie reklamę teraz zrobili, na bank nic już od nich nie kupię.
aaa737 / 79.186.232.* / 2016-01-11 22:08
Nie mam produktów tej firmy w lodówce. jaka kupuję od znajomych ze wsi.
oni i oni / 46.148.81.* / 2016-01-11 22:07
Do prokuratora z nimi,oszustami.
przemo29081 / 83.21.73.* / 2016-01-11 21:38
ale jaja,ale jaja ja mam swoje kurki biegaja sobie gdzie chca.i jajeczek mam okolo 20 dziennie,smak tych jajeczek bezcenny,a te bio i farmio i inna beznadzieja to zadna kura nieba nie widziala,kiedys kupilem kilka niosek od takiego bio farmie to kura przez tydzien bala sie wyjsc z kurnika.
zulus465 / 83.18.117.* / 2016-01-11 21:34
to już wiem dlaczego w łowiczu nie ma cukru w składzie tylko siedzi syrop f - g
Konrad27276 / 31.183.64.* / 2016-01-11 21:18
Za komuny takich oszustów wieszano! Wszystkich spekulantów wieszano co miesiąc!n Jak ktoś by na zwykłych jakach napisał coś co nie jest zgodne z prawdą albo by siedział albo wisiał i to były piękne czasy dla uczciwych ludzi, tylko wszelkiej maści kombinatorzy i oszuści narzekali na te czasy, bo nie mogli bezkarnie okradać Polaków. Za gwałty i morderstwa były kary śmiercie we więzieniach, a dziś zwyrodnialcy mają cele z TV 50 cali i konsolą do gier! Jak pocztą pantoflową doszło, ze w jakimś sklepie oszukują klientów to po tygodniu nikt tam nie robił zakupów! Teraz czasy korporacji i wszechobecnego oszustwa, propagandy i manipulacji. Dziś wszyscy producenci i sklepy nas okradają, a co na to urzędy? NIC! Jeśli chcemy wygrać to z miejsca musimy iść do rzecznika i prawnika, bo inaczej nie wymienią nam lub nie oddadzą pieniędzy za wciśnięty nam wcześniej bubel, dla przykładu CCC, zanim dokonacie tam zakupu to wejdźcie na stronę :reklamacje CCC" z miejsca odechce się wam tam zakupów! Ja niestety najpierw kupiłem w CCC, dopiero potem wszedłem na tą stronę, potem rzecznik, rzeczoznawca itd, bo bez tego mają nas w d..! Teraz zanim cokolwiek kupimy, wpiszmy w Google nazwę firmy i dodajmy reklamację!
Pamiętająca dobrze komunę / 77.255.246.* / 2016-01-11 21:54
Za Komuny byś nic nie kupił , no może pasztetową z papieru toaletowego , Smacznego. A ludzi z myślenia nic nie zwalnia
lhenryk / 79.173.21.* / 2016-01-12 13:26
A JA CHĘTNIE BYM ZJADŁ DZISIAJ KOMUNISTYCZNĄ PARÓWKĘ I ŚWIEŻĄ PACHNĄCĄ BUŁKĘ O WĄTROBIANCE NIE WSPOMNĘ A TE DZISIEJSZE WYROBY TO ŚMIECI
Henryk 2440 / 37.131.164.* / 2016-01-12 00:31
A ile Ty masz lat , że tak świetnie pamiętasz te czasy?
karamamba / 89.68.205.* / 2016-01-12 10:01
Ja mam zapewne z cztery razy tyle co ty bezczelny szczeniaku . Urodziłem się w czasie wojny i pewnie jestem starszy od twego dziadka . Pamiętająca komunę ma rację i Konrad także . Tak było , może było mniej żywności , ale było pewne że nie jest trujące . Gdybyś wiedział niedojdo z czego obecnie robi się pasztetówkę to byś całkiem zgłupiał , W dawnej PRL-owskiej pasztetówce czy kiełbasie było więcej czystego mięsa i wątroby niż w obecnej w szynce . Za komuny spadło kilka głów za mniejsze przestępstwa gospodarcze ( choćby ojca pewnego aktora w aferze mięsnej ) a Niewiadomskiego który nic nie produkuje tylko oszukuje i pośredniczy , pewnie odznaczą za pomysł i dadzą tytuł człowieka roku . To draństwo i jaja ale kwadratowe .

Najnowsze wpisy