Forum Polityka, aktualnościKraj

Z tej ulgi skorzystały tylko cztery firmy

Z tej ulgi skorzystały tylko cztery firmy

Money.pl / 2011-07-12 14:55
Komentarze do wiadomości: Z tej ulgi skorzystały tylko cztery firmy.
Wyświetlaj:
KKJ / 90.156.120.* / 2011-08-04 18:17
Silny lobbing przeciwko gazowi łupkowemu w UE może doprowadzić do zmian w europejskim prawie, które sprawią, że jego wydobycie w Polsce nie będzie opłacalne - uważa europoseł Paweł Kowal (PJN). W jego ocenie przeciwdziałać takiemu zagrożeniu mogą zmiany w naszym prawie.
Według raportu przygotowanego przez zespół europosła w UE działa lobby, które chce zrobić z gazu łupkowego "czarną owcę energetyki". W sprawę "angażują się grupy interesu, którym na rękę byłoby ograniczenie lub uniemożliwienie wydobycia gazu łupkowego w Polsce". W efekcie mogą pojawić się propozycje unijnych regulacji, a te z kolei mogą doprowadzić do obniżenia konkurencyjności wydobycia gazu łupkowego w stosunku do importu tego surowca z Rosji.
Zdaniem posła zabezpieczeniem byłby zapis, że eksploatacja gazu łupkowego jest obszarem z zakresu bezpieczeństwa państwa. Zdaniem Kowala zapobieganie niekorzystnemu dla Polski rozwojowi sytuacji leży w gestii rządu. Należy uznać, że wydobycie gazu łupkowego jest potencjalnie jedną z ważniejszych kwestii dla rozwoju ekonomicznego Polski i jej pozycji w Europie Środkowej. Dlatego korzystne byłoby włączenie polskich instytucji badawczych do działań rządowych poprzez powołanie niezależnego specjalnego zespołu ekspertów przy premierze.
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2011-07-12 14:55
W tym roku pierwszy raz wypełniałem PIT i pamiętam dokładnie tą ulgę. Jak już na jakiejś stronie w internecie dowiedziałem się wreszcie o co w tych kompletnie zamotanych przepisach chodzi to najpierw nie chciało mi się wierzyć, a potem przypomniałem sobie, że żyjemy w socjalu. To właśnie cała istota socjalizmu i rodzącej się z niego biurokracji. Ciekawe ile tysięcy razy polscy politycy użyli tego przepisu jako argumentu dowodzącego ich "proprzedsiębiorczości". Ciekawe też Ile ludzi składa tego PITa w którym jest zapis o tej uldze i zastanawia się nad tym co to jest i szuka w przepisach czy to ich dotyczy bo nie wiedzą czy to wypełniać czy nie - 5 milionów? Coś mi się obiło o uszy, że tylu mamy przedsiębiorców. Ale co tam kredyt podatkowy przecież cała PARP działa na równie bezsensownych podstawach. Jedyny jej sens to transferować pieniądze od podatników do tych przedsiębiorców, którzy odkryli ile można dostać za darmo od władzy.
Triz / 2011-07-18 14:54 / Bywalec forum
Dobrze, że o tym się pisze. Na innym portalu też znalazłem informacje na temat tej ulgi. To jest przecież jakiś skandal...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9944106,W_ciagu_7_lat_z_ulgi_podatkowej_skorzystaly_cztery.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz

Najnowsze wpisy