Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Z walki o prezydenturę wycofał się polityk, który chciał być wzorcem przejrzystości w życiu publicznym, ale nie miał odwagi ujawnić swych transakcji giełdowych.

Z walki o prezydenturę wycofał się polityk, który chciał być wzorcem przejrzystości w życiu publicznym, ale nie miał odwagi ujawnić swych transakcji giełdowych.

Wyświetlaj:
Jacek / .* / 2005-09-16 19:28
Artykuł jest niezły ale to co mnie zastanawia to konieczność ciągłej gry i mówienia nieprawdy przez wielu polityków.Rozumiem, że dla zaszczytów i dla sporej kasy można znieść wiele ale czy ci ludkowie się z tym nie męczą ?Jakże wypaczony trzeba mieć charakter i cały umusł by co innego robić , co innego myśleć a jeszcze coś innego mówić ???Jasne, że ciężko wyskoczyć z trybów , są przecież sponsorzy vel mocodawcy i pewne cele dla których się cierpi.Cimoszewicz już odpadł od ściany wspinaczkowej ale podobnie drażni mnie prawdopodobny przyszły premier - JM ( nie mylić z Jego Magneficjencją ) Rokita.Typowy karierowicz i tyłowkręt, który ledwo co pozostał na pierwszysch stronach gazet.Facet, który wstydzi się swojej przeszłości związanej z działalnością ruchu Wolność i Pokój.Ruchu, który był tak szczery, oddolny i niósł ze sobą tak wzniosłe idee...Nie wróży to niczego dobrego dla ludzi, którzy mieszkają w tym kraju.
Obywatel Polak / .* / 2005-09-16 15:04
strasznie się z tego powodu ucieszyłem, nie będzie bezpośredniej kontynuacji prezydentury klasy Kwas !!!a co do WC skoro mu się tak bardzo podoba w usa a we Polsce jest tak bardzo hejowo, to niech pakuje walizke i wypier,,,, płakać tu za nim nikt nie będzie
mm / .* / 2005-09-16 14:18
Cyt.Swoją drogą, to żałosne, że polityk, który był prokuratorem generalnym i miał jedyną w swoim rodzaju okazję, by uzdrowić i usprawnić polski wymiar sprawiedliwości, sam w tę sprawiedliwość we własnej ojczyźnie nie wierzy i postanawia sądzić się w USA z gazetą podważającą jego prawdomówność. -a może właśnie dlatego ,że wie co w naszych sądach się dzieje i niestety żadne ustawy nie zmienią mantalności tych ludzi , którzy pracują tam np. 30 lat i więcej a chyba ci zajmują najwyższe stanowiska - do autora na otrzeźwienie i bardziej obiektywną opinię chyba ,ze ktoś polecił taka napisac
George / .* / 2005-09-16 14:28
No ale właśnie pan Jakimczyk zarzucił naszemu wymiarowi - niech będzie - sprawiedliwości dyspozycyjność , a Cimoszewiczowi to, że będąc min. - niech będzie - sprawiedliwości nie kiwnął palcem, aby coś w tej materii na lepsze zmienić. Dlaczego więc chce Pan Autora "otrzeźwiać"? Chyba że ktoś Panu polecił, aby tak napisać...
Andy / .* / 2005-09-16 14:16
Polega na utrzymywaniu Prostego Magla na obróbce jednego materiału.W czym nie jest oryginalny – popatrz na przegląd wczorajszych tytułów w serwisie „publicznej” telewizji.Czyżbyśmy mieli Nowy Zarząd Informacji rezydujący w PAP, PAI, KAI. TAI itp.ilustrujący zapotrzebowanie kombatanckie na dźwignie polityczne czwartego rzutu rewolucji ?Czy to tylko głos Wielkich Pieniędzy ?Dla przypomnienia określenia powitalne, rozsiane w tekście Jaroslawa;„Włodzimierz Cimoszewicz efektownie rozpoczął kampanię wyborczą od pogwałcenia autonomii wyższych uczelni”Wykorzystał w tym celupolitycznego jarmarkudemoralizującemu spektaklowinieobyczajny wybrykzbezcześci onnadużywając gościnnościnaruszenia apolityczności uniwersytetuludzi cynicznychdla politycznego zyskuktóry sprzedaje sięDla przypomnienia; PIS zorganizował kilka przedsięwzięć w holu Politechniki Warszawskiej.A teraz zaczął;kapitulacji i braku elementarnej odwagi cywilnej itd.- resztę proszę sobie wynaleźć ...Oczywiście w kraju, w którym maluje się kominy, ma się zasady i rodzinę oraz zajmie się uczciwie wszystkim .... i z charakterem ... wykreujemy właściwie męża stanu, pierwszego obywatela reprezentującego resztę, który pokieruje sprawnie i pragmatycznie polityką zagraniczną, w końcu jest tam świetnie znany i sprawdzony.A wszystko to z pomocą Jarosława, który nas uratował przed „tchórzem”.Nawet obalał ministrów, jednakowoż jakby nie z tej paczki. Zapamiętamy tę datę, gdy będą z tej, o której jeszcze nie napisał ani słowa w tym stylu. Ale czy wpadnie na ten pomysł ? Czy wystarczy Mu odwagi ? Czy zapłacą za ten materiał ? Skąd go weźmie ???
Paweł / .* / 2005-09-16 11:20
Ktoś kiedyś powiedział coś w rodzaju: ważne jak mężczyzna kończy ...Obrzucanie wszystkich dookoła, jak to uczynił Szanowny Pan Cimoszewicz, mówiąc o brudnej kampanii, to wcale nie jest zgodne z zasadami etyki i czystej gry. Nie wytrzymał tej nieczystości zamierzeń i kłamstwa wokół siebie, a czy sam się oczyścił i pokazał, jak to się wszyscy przeciwnicy mylą? Która z wypowiedzi Pana Marzszałka Sejmu jest prawdziwa – pokazał? Może umknęły mi jakieś fakty, bo nie czytam wszystkiego i nie oglądam wszystkich możliwych wiadomości, ale nie dotarła do mnie informacja o wyjaśnieniu tematów „pomyłek”, gry giełdowej, asystentki i tym podobnych. Szary człowiek (wyborca) za taką „pomyłkę” dostałby słoną karę, a co z wyżej wspomnianym „biednym” obywatelem. „Biedny”, bo Jego przeciwnicy tak mocno Go skrzywdzili i Jego rodzinę. A czy swymi wypowiedziami nie krzywdzi innych. Gdzie czystość i konsekwencja?A poza tym, gdyby wygrał wybory, jak poradziłby sobie z rzucanymi kłodami pod nogi podczas prezydentury – już nie mógłby rzucić ręcznika, zabrać zabawki i sobie pójść. Myślę, że rozum zwyciężył. Gratulacje Panie Marszałku.
logo / .* / 2005-09-16 13:57
Jakoś nikt na tym forum nie postawił pytania jak komitet kampani wyborczej Pana Cimoszewicza zamierza "rozliczyć się lojalnie z WPŁAT jakie dokonali WIERNI jego kandydaturze". Czy to ma pozostać :prezentem czy wzmocnieniem prywatnej kasy ? Jakie to jest świadectwo LOJALNOśCI czy NAIWNOśCI tych WIERZąCYCH w niego.
Marta / .* / 2005-09-16 10:13
Patriota napisał prawdę , z którą się zgadzam. Już wielokrotnie wypowiadałam się , aby prześwietlić kryształowe życiorysy wszystkich kandydatów na prezydenta i członków komisji sejmowej. Niestety , nie mam na to wpływu. Ale mam wpływ na kogo głosować i z tego prawa konstytucyjnego skorzystam ja i moja rodzina. A dziennikarze , wśród których są też hieny , zawsze będą karmili się niezdrowymi sensacjami. No , oprócz tych , którzy uczciwie podchodzą do swojego zawodu . Hiena najpierw napisze , a potem się tłumaczy i próbuje udowadniać swoich racji . Osobiście nie mam szacunku dla tych , którzy piszą do gazet typu "Fakt" czy "Superekspres". To plotkarze rzucający na pierwszą stronę krzykliwe , oskarżające tytuły , natomiast artykuł to czasem pisk myszy na pustyni. Z profesjonalizmu mają u mnie notę 3= . Jak sądzę , dla tych gazet pracują same miernoty , dla których gdzie indziej nie ma miejsca. Mam nadzieję , że kształcenie polityczne niektórych uczestników forum nie bierze się z lektury tych , bądż podobnych w treści , gazet i czasopism. Pozdrawiam tych , którzy wypowiedzieli się przeciw w/w artykułowi pana Jarosława Jakimczyka. Do Autora pytanie (może retoryczne) "Na czyje zamówienie powstał ten artykuł?", bo niewątpliwie jest on stronniczy.
George / .* / 2005-09-16 14:38
Pani Marto! Jak rozumiem w Pani pojęciu artykuł niestronniczy to taki, który by chwalił Cimoszewicza. Skąd u Pani to przekonanie, że za artykułami Pana Jakimczyka ktoś stoi? Ja komunistów też nie znoszę, i zapewniam Panią, że nie znoszę ich całkiem bezinteresownie.
logo / .* / 2005-09-16 13:13
Ty już nie poraz pierwszy udowadniasz na tym Fozum że DOJRZAŁOść POLITYCZNA TO NIE JEST TWOJAą MOCNą STRONą. Dlatego nie obraź sią jak polece Ci abyś przeczytała moją wypowiedz w tygodniku GALI w wywiadzie z Donaldem TURS.Jest to temat dla rozsądnych do przemyślen.
Marta / .* / 2005-09-17 07:44
A kto to taki Donald TURS ?Pierwsze słyszę. Do logo . Widzę braki w Pana ortografii m.in.pisze się patriotyczny )Poza tym , co za chaos myślowy w wypowiedzi z 16.09 godz.08.53. Istny bełkot . I Pan pisze do prasy? Osobiście wcale nie chwaliłabym się pisaniem dla plotkarskiego tygodnika "Gala", który raz kupiłam . Ploty . ploty ... I jeszcze jedno , zapomina Pan , że dzisiaj każdy ma prawo mówienia tego , co myśli.A Pan poluje na czarownice.
Andrzej / .* / 2005-09-16 09:21
Jestem przerażony patrząc na komentarze. Nie mogę wprost uwierzyć, że ludzie mogą ufać i popierać takiego polityka jak W. Cimoszewicz. Z całym szacunkiem do Państwa piszących i myślących "inaczej" bardzo proszę, aby spojrzeć prawdzie w oczy. Kim jest polityk, który boi się ujawnić swoje podejrzane interesy? W ilu aferach mógł brać udział? Jak bardzo mógł zaszkodzić naszemu Państwu i Obywatelom? Jeśli popieramy kogoś takiego to jak możemy narzekać na sytuację w Polsce? Oczywiście rozumiem, jeśli za tą obroną p. W. Cimoszewicza stoi tylko litość. Jeśli bronimy jego postawy to musi przerażać myślących "normalnie".
Krzysztof / .* / 2005-09-16 10:06
Podziwiam pańskie "przerażenie". Moim zdaniem Cimoszewicz nie odbiega poziomem uczciwości od poziomu przeciętnego Polaka. Oczywiście od polityka kandydującego na prezydenta oczekuje się więcej.Życie jednak pokazuje, że poziom uczcwości wśród polityków wszystkich partii jest przeciętnie gorszy niż u przeciętnego Polaka.Przed wyborami kierujemy się raczej myśleniem życzeniowym niż pragmatyzmem ale cóż nam pozostało. Wydaje mi się, że gdyby w przyszłości pańscy ulubieńcy okazali się też aferzystami to nie był by Pan szczególnie zaskoczony. Życzę właściwego wyboru no i żeby w przyszłości nie musiał się Pan czerwienić z jego powodu.
logo / .* / 2005-09-16 13:33
"Moim zdaniem Cimoszewicz nie odbiega poziomem uczciwości od poziomu przeciętnego Polaka. " w dużmy stopniu miałeś na myśli SIEBIE.I Tu Ci trzeba podziękować za potwierdzenie przysłowia : KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE.WSPIERAJMY SIE TAK DALEJ. OPINIA NA SWIECIE O NAS TO NIE ISTOTNA SPRAWA -PRAWDA. To naprawde dalecepatryjotyczne.
Patriota / .* / 2005-09-16 09:19
jak grzebiemy w życiu prywtnym to dlaczego nikt nie zainteresuje sie rodziną Tuska i co ona robi w urzdzei miasta Gdańska? może warto siezainteresować jak bratanek Tuska będąc konserwatorem zabytków robi jednocześnie kampanię wyborczą Donalda. Z tego co pamiętam pani z PO z Lublina po zatrudnieniu synowej przestała być uczestnikiem życia politycznego, a tu skandal i nikt sietym nie zajmie? dlaczego ponieważ poprzednio jeyny słuszny kierunek to SLD, a teraz to PO. Może Pan Jkimczyk by poszperał wokół Tuska, ponieważ to co mówi o odpowiedzialności to slogany i trzeba mówić prawdę. Swoją drogą, transakcje Cimoszewicza to nie takie przestępstwo, to że pożyczył pieniądze od córki, a czy nikt nie pożycza od rodziny? Ludzie wszyscy w rodzinach pożyczają, ale nikt nie płąci podatków i jest to noramlne teraz szukamy z tego sensacji. Sensacjąjest raczej pan Miodowicz, który rozpętał te burzę posługujac siesłużbami specjalnymi i pania Jarucką jego Pan jakoś nie opisał,a to jest bardziej naganne. Akurat składa się, że miałem kiedyś kontakt z panem Cimoszewiczem (córka uczyła się razem w szkole) i tak jak każdy mam małe błędy, ale człowiek moim zdaniem jest jednym z uczciwszych. Panu Kwaśniewskiemu jakoć nikt nie wypomina przejęcia nieruchomości na Helu za bezcen, a to jest dopiero przekręt. A tu facet chciał zaorbić na akcjach jak wielu ciułaczy co stoi czasem w kolejkach po akceje typu PKO BP i nagle z tego afera. Panowi z Armaty strzelamy do muchy, a do słonia strzelamy z procy. Najgosze jest to żę dziennikarze są tacy tempi zamiast być obiektywnymi jak dziennikarze BBC. Daleko nam jeszcze do obiektywizmu w polskich mediach.
logo / .* / 2005-09-16 13:25
"transakcje Cimoszewicza to nie takie przestępstwo" Ty nie wyczuwasz rangi i znaczenia Tego przestąpstwa.Porównujesz pięść do oka.Nie rozróżniasz wagi i znaczenia różnych rzeczy , wytykasz rzeczy które to "nie ta sama para butów".I TO JEST TWóJ " PATRYJOTYCZNY OBIEKTYWIZM".
zawiedziony / .* / 2005-09-18 16:03
Czy grales kiedys na gieldzie? Przemawia przez Ciebie jak i przez wielu innych zazdrosc. Czy tak dobrze bedzie z Panem Donaldem, ktory zna sie na wszystkim. Komu on zabierze by dac innym? Chy ba on sam nie wie o czym mowi. Kazdemu opowiada to co sluchacz chce uslyszec. Juz byl z wladzy i czego dokonal? Z twej wypowiedzi widac iz jestes wyrocznia , jak wielu Polakow zapatrzonych slepo w Tuska.
jan / .* / 2005-09-16 09:16
Rezygnacja w jakim stylu W decyzji ogłaszającej swoją rezygnacje wypowiedział się: "wśród ubiegających sie o prezydenturę nie widzi osoby godnej poparcia" to chyba w pierwszej LINI dotyczyło to JEGO OSOBY I JEGO KOMITETU WYBORCZEGO - No cóż śmieszny AUTORYTET dlatego śmieszna wypowiedz -Panie CIMOSZEWICZ. Ta kampania wyborcza to Przełom w Tworzeniu ODPOWIEDZIALNOśCI Społecznej do STANOWISKA jakim powinien być PREZYDENT PR. Autorytet i zaufanie nie otrzymuje się w SPADKU -Naiwności lecz trzeba ją DIENNIE SAMEMU WYPRACOWYWAć po przez wykazaniem się właściwymi cechami szacunku do wielu wartości TAKICH jak :skromność ,nie wywyższanie się, komunikatywność z należytym poszanowaniem wiedzy i odpowiedzialności innych jak również wysoka samokontrola z poczuciem dolekosiężnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje. SZKODA że TE cechy są Panu OBCE. Pycha to nie jest cecha jaką powinien prezentować PREZYDENT PR. Dlatego z pełnym szacunkiem przyjmuje się taką rezygnacje Panie Cimoszewicz jako zrozumienie w tworzeniu Procesu :LOJALNOśCI TEJ SŁUżBY do OBYWATELI Tego KRAJU.
obserwator / .* / 2005-09-15 23:15
A ja popieram Lusie - co jeszcze chciałby wiedzieć "naród" babrający się w plotkach - może ile razy i gdzie był w WC. Są ważniejsze sprawy (np. 300 tysięcy dzieci nie chodzi do szkoły, ile dzieci głoduje, bezrobocie - to wszystko uczynił kapitalizm) ale czym naród głupszy tym łatwiej mu wkładać głupoty do głowy i rozstrząsać zastępcze tematy w walce o władzę. Ciekawa jestem czy z przekonaniem pisze autor, czy też jest to dobry i nośny temat na którym można zarobić. Każdy kto zagląda na tę stronę ma wiedzę na tematy ekonomiczne i rynku kapitałowego. Popieram godność Cimoszewicza, bo nie wierzę aby rozsądny człowiek stawał do walki z niegodnymi przeciwnikami (szukającymi sensacji, mylącymi fakty i interpretującymi w sposób wygodny tylko sobie) i bił się o sprawy nieistotne. Pozostaje ubolewać w jakim kierunku zmierza Polska, a może już jej nie ma?.
bubu / .* / 2005-09-16 14:46
Pani "obserwator" napisała: "Popieram godność Cimoszewicza, bo nie wierzę aby rozsądny człowiek stawał do walki z niegodnymi przeciwnikami" Szanowna Pani to jest w poważne forum. Wygłaszając takie opinie daje Pani wyraz swojej infantylnej wizji świata polityki. Ryzykuje Pani tym że nikt rozsądny nie będzie z Panią dyskutował.
logo / .* / 2005-09-16 08:53
Sentymenty to nie właściwe kryteria doboru do wypracowania opini na kandydata na takie stanowisko.Pomyśl o swojej odpowiedzialności za takie stanowisko w stosunku do innych ,czy też tak PŁYTKO oceniasz nas.Pamiętaj : TWOJA OPINIA JEST SWIADECTWEM O TWOJEJ DOJRZAŁOSCI POLITYCZNEJ.
George / .* / 2005-09-16 08:50
Pan sobie robi jaja, a sprawa jest poważna. Chociaż... może i lepiej potraktować ją z przymrużeniem oka, jak Pan to raczył zrobić.
obserwator / .* / 2005-09-16 21:03
Dziękuję za uwagi i odsyłam do wypowiedzi PATRIOTY, KRZYSZTOFA. Nie zamierzam "robić sobie jaj" a z drugiej strony czym ma się wyrażać "dojrzałość polityczna". Prezydent ma być przedstawicielem narodu a nie polityków. Mamy dosyć "politykowania", z którego dla Polski nic nie wynika!!!
ziele / .* / 2005-09-15 10:20
Na Pana miejscu Panie Jakimczyk już zacząłbym obawiać się o swoją przyszłość. No bo o czym będzie Pan teraz pisał skoro "ostatni Mohikanin SLD" zrezygnował ze startowania do walki o najwyższy urząd w Państwie, a sama partia najprawdopodobnie poniesie klęskę w wyborach parlamentarnych. Na domuiar "złego" POPiS zrobi porządek ze służbami specjalnymi.Dlatego życzę Panu weny twórczej, która będzie wykraczała poza tematykę którą poruszał Pan na łamach niniejszego portalu.
Autor / .* / 2005-09-15 11:03
Chociaż doceniam Pańską troskę o moją przyszłość, to śpieszę donieść, że uważam ją za pewną i bezpieczną przez analogię do okresu poprzednich rządów formacji postsolidarnościowych. W latach 1997-2001 opisywałem głównie patologie zżerające tamten obóz. Zajęcie tyleż owocne co frustrujące, ale cóż taka dola. Minister łączności z ZChN tolerujący praktyki korupcyjne swego byłego wspólnika i głównego doradcy w gabinecie politycznym - efekt publikacji: dymisja ministra i rozwiązanie resortu; wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z Unii Wolności ułatwiający uzyskiwanie pozytywnych decyzji administracyjnych zagranicznym firmom- klientom swej kancelarii prawnej, której udziałów nie zbył przed objęciem stanowiska w rządzie - rezultat: dymisja ministra etc. Takie przykłady można mnożyć. Obawiam się, że czas, który nadchodzi też nie będzie wolny od skandali. Patrząc na poczynania SLD z ostatnich lat i porównując je z działaniami tej partii z lat 1993-97, kiedy po raz pierwszy rządziła, widać, że zamiast poprawy nastąpiło pogorszenie. Wolalbym wszak, żeby w najbliższych latach ten, kto będzie rządził w Polsce, zerwał z tą opisaną wyżej praktyką psucia państwa i zawłaszczania majątku publicznego
ziele / .* / 2005-09-15 12:42
W takim razie z utęsknieniem będę wypatrywał Pańskich obiektywnych felietonów w "nowej" rzeczywistości.Chociaż znając spektrum Pańskich zainteresowań (czyt. nieujawnione afery, korupcja itp.) mam nadzieję że niezbyt często będą one gościły na łamach Money.plPozdrawiam
lusia / .* / 2005-09-15 06:55
Zgodzic sie jedynie moge, że Pan Cimoszewicz jest tchórzem. Ale mimo tego jest mi go żal, bo w/g mojej opini on jeden nadawałby się na ten urząd.
SLon / .* / 2005-09-16 10:29
Droga Pani Lusiu. Niecha Pani sama przed sobą odpowie na następujace pytanka: Jak to jest, że zasiedziały od 20 lat polityk, profesor prawa (zresztą przyjazny dla studentów), wielokrotny minister, poseł na sejm i w końcu jego marszałek, nie potrafi wypełnić PIT, albo nie stać go na zatrudnienie księgowej, która mu ten papier prawidłowo wypełni? Pensji w Sejmie nie dostaje? Wiedzy mu brak? To jak z nim równać preciętna krawcową, sprzedawczynię, elektryka, urzędniczkę, przeczkolankę? Kto ma umieć, jak nie przedstawiciel najwyższej kasty naszego społeczeńśtwa??? To przeciez p. Cimoszewicz, wraz ze stadem swoich kolegów ustanawiał te PIT-y i co? Wtedy rozumiał o co chodzi i umiał PIT wypełnić, a dziś nie? Choroba jakaś? To facet, który w przypadku wojny miałby zastąpić głownodowodzącego!!! To jedna z trzech najwazniejszych postaci w Polsce!!! Facet nie nadaje na prezydenta ani na inny stołek publiczny. Dla mnie nie ma go co żałować, skoro pokazuje na cały świat, że ma nieczyste sumienie, albo że jest... "niepełnosprawny". Jakby Pani "zapomniała" się w PIT-ie, to urząd skarbowy by Panią ze skóry obdarł!!! Komornika by Pani nasłali i za 10 groszy niedopłaty zająłby Pani meble, pensję (rentę), itp.!!! A p. C - nic. Nietykalny? Kasta jakaś, czy co?
George / .* / 2005-09-16 08:55
Musi się Pani, Paniu Lusiu, również zgodzić z tym, że to cham nieokrzesany i arogant. A ponieważ reprezentuje określoną formację, można mu w ciemno przypisać kilka innych, równie chwalebnych cech.
darson / .* / 2005-09-15 07:29
Ręce i nogi sie uginaja kiedy człowiek czyta co myślą takie "lusie".Dał nogę bo dobrze wiedział, że każdy kolejny dzień będzie ujawniał coraz więcej różnych szemranych interesów byłego ministra sprawiedliwości i premiera.O ile mi wiadomo to w USA prawdopodobny jest proces, ale wszczęty przez urząd podatkowy.Ciekawe, że profesor prawa ma kłopoty z interpretacją przepisów, które sam jako poseł paru kadencji stanowił. Ta uczelnia, na której wykłada, to chyba musi mieć dość cienkich absolwentów nauczanych przez takiego prawniczego tuza.
:p / .* / 2005-09-15 19:45
to niech ci się uginaja i rece i nogi i co inne tyż! każdy ma prawo myśleć co chce i "takie darsony" nie będą w tym przeszkadzać bo są za krótkie.. hi hi hi (i ugięte)
łlogo / .* / 2005-09-16 08:29
"każdy ma prawo myśleć co chce "W demokracji każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale dojrzałość polityczna to obowiązek który nakazuje nam DOZE ROZWAGI jako osobistej odpowiedzialności ponieważ jest to uczeswtnictwo w procesie przemian/ przewartościowywanie/wpływającego i kształtującego inne wartości jako PIORYTETY w budowie SYSTEMU do gwarancji o lepsze i pewne JUTRO nas wszystkich.Dlatego nie można zpłycać rangi i znaczenia tych WARTOśCI gdyż dla Nich wielu naszych przodków oddało swoje życie, abyśmy MY teraz umieli nadać właściwą range i kierunek tym piorytetom jako dług wdzięczności za ich ofiarność dla NAS w kontynuacj wypracowywania :Nalerzytego AUTORYTETU POLSKI JAKO DEMOKRATYCZNEGO I WIARYGODNEGO PARTNERA na SWIECIE.Zasada jest prosta : jak ktoś się chce wygłupić to nikt z nas nie ma obowiązku mu w tym przeszkadzać ,albo prosić go o to aby tego nie robił .Można go jedynie PRZEPROSIć za to że nieświadomie i po przez przypadek potraktowało się GO jako DOROSŁEGO I ODPOWIEDZIALNEGO FACETA a nie jak kogoś w krutkich spodenkach.
baba / .* / 2005-09-17 19:21
rany..... logo odpuść. to się robi bardzo niestrawne. to ciągłe powoływanie się na dojrzałość polityczną i te wartości i te "dozy" w każdej wypowiedzi. halooo! są tam szare komórki? im więcej banałów tym mniej ludzie słuchają
jliber / .* / 2005-09-15 08:22
Darson, nie rozumiesz. Dopóki będzie choćby jeden socjalista którego jeszcze nie sfilmowano jak kradnie lub morduje, dopóty ludzie na niego będą chcieli głosować, tak silna jest potęga idei socjalizmu. W ostatnich czasach jest to coraz trudniejsze, z uwagi na postęp technologiczny w przekazie informacji. Kiedyś jak socjalista ukradł lub zamordował, to albo dzięki cenzurze, albo powolnemu przepływowi informacji jeszcze długo mógł cieszyć się zaufaniem wyborców. Ludzie będą zawsze wierzyć że istnieją uczciwi socjaliści, mimo tego że się wielokrotnie sparzyli. Gdyby wczytali się w program socjalistów głębiej, to by zrozumieli że wszystkie ich pomysły opierają się na okradaniu lub mordowaniu jednych i rozdawaniu innym. Jeżeli to stanowi podstawę moralną tych ludzi, to jak można wierzyć że którykolwiek z nich jest uczciwy?
darson / .* / 2005-09-15 09:16
To o czym piszesz jliber to ja rozumiem doskonale, ale wątpie by "lusie" zmieniły zdanie nawet gdyby w mediach pokazywano tzw. "żelazne" dowody przewin. To nie ten kraj i nie ci ludzie. Tutaj nawet wrażenia na pospólstwie, które mieni się katolickim, nie robił obraz podpitej ekipy prezydenckiej parodiującej papieża. Tzw. "inteligencja" jak to pisał Bryll w znacznej części skundlona przez PRL co było widać i słychać we wczorajszej audycji Olejnikowej. Występ senatora Kutza powinien przejść do annałów historii jako przykład tego do jakiego zidiocenia może doprowadzić za długie siedzenie w parlamencie i jakie zmiany w prawidłowym rozpoznawaniu rzeczywistości powoduje woda sodowa uderzająca do głowy.A propos okradania, o którym piszesz. Właśnie TVP, nie wiedzieć, który to juz raz w tym roku, wznowiła serial o zbóju Janosiku. Ponoć powodem jest to, że cieszy sie wśród widzów dużym powodzeniem. Nie dziwi więc w tym kraju taka tolerancja dla szalikowców i dresiarzy. Bo w gruncie rzeczy ten Janosik i jego kompani to tacy dresiarze swoich czasów. Ale czy ludzie w Polsce sa to w stanie zrozumieć? Ci, którzy głosuja na tzw. lewicę raczej nie. W "Dziennikach Gwiazdowych" S.Lema jest takie opowiadanko, w którym ludzie ukryci są pod pancerzem robotów, które trzęsą całą planetą i są wrogie właśnie ludziom. W kulminacyjnym momencie zebrani na placu zdejmują pancerze rozkręcając je przyniesionymi na te okazję śrubokrętami. Nagle okazuje się, że wszyscy sa ludźmi.Często odnoszę wrażenie, że pod garniturami naszych polityków kryją się dresy lub kołchozowa kufajka. Dlatego jest jak jest. Ale oni też nie sa na szczęście wieczni.Pozdrawiam
jliber / .* / 2005-09-15 11:29
Darson, moja pierwsza odpowiedz byla przewrotna, tak naprawde skierowana do lusi, mysle ze mamy identyczna wizję świata, pozdrawiam serdecznie.
zbych / .* / 2005-09-15 10:12
Cieszy mnie ta mądra i merytoryczna dyskusja. Może jednak w Polsce będzie trochę lepiej, o ile inni ludzie zrozumeją coś z tych oczywistych faktów i coś im z tego zostanie na przyszłość. Pozdrawiam!
Kate / .* / 2005-09-15 14:40
Chcę jeszcze raz zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz.Cimoszewicz jest podejrzany o przestępstwo giełdowe polegajace na wykorzytywaniu poufnych informacji giełdowych. Równy dostęp do informacji jest podstawą funkcjonowania publicznych rynków papierów wartościowych na całym świecie. Szczególnie w USA przestępstwa te są intensywnie ścigane a kary są pokazowe i nieuchronne. Osoby takie jako oszuści giełdowi nie mają szans na eksponowane stanowiska w polityce i biznesie. Moga co najwyżej po wyjściu z więzienia napisać książkę i stać się gwiazdą Talk Show.
tarras27 / .* / 2005-09-15 19:20
Na tym forum i wielu innych są niemal wyłącznie opinie z którymi tzw. myślący człowiek winien się zgodzić. Ja także. Skoro zatem jest nas tak dużo, to dlaczego na listach na które głosujemy jest nas tak niewielu. Bo po prawdzie, z przekonaiem, to niemal nikogo nie znajduję w swoim okregu wyborczym na kogo z absolutnym przekonaiem mógłbym oddać swój głos, z przekonaniem, że z mojej cząstki wolności którą mu przekazuję zrobiłby zgodny z moimi przekonaniami użytek.Natomiast chętnie oddałbym głos na wielu z uczestników tego forum. Bo gdzie jest powiedziane, że sam fakt, iż czyjaś gęba jest oaptrzona w mediach daje mu/jej prawo by mnie reprezentować w gremium, kóre ma stanowić mądre prawo. Czy więc nie czas aby zaczacząć wykorzystywać internet nie tylko do wylewania łez i żółci ale by sie zacząć organizować wokół rozsądku?W przeciwnym razie oddamy Polskę ludziom dzieki którym znienawidziny swój Kraj do końca a przy tym i siebie.Bo możliwe, że nasze zaniedbania okażą się ważniejsze niż nasze życiowe dokonania.Panie Jakimczyk, piłka na Pana połowie boiska. Niech Pan ja dalej mądrze zagra. A my uczestnicy tego forum poszukajmy wokół siebie podobnie myślących.
logo / .* / 2005-09-16 08:01
Panie Jakimczyk ja wpisuje się na liste do tej "drużyny".Jestem za tym aby z " LIGI PODWóRKOWEJ "dostać się do "LIGI I-szej klasy."Chyba już dorośli aby pokazać że nawet w " KASYNIE" można grać nie fałszowanymi kartami aby wygrać.
sla300 / .* / 2005-09-16 00:25
Dzięki tarras27, podpisuję się wszyskimi "rencami i palcyma", jak widać można spokojnie wymienić poglądy bez politycznych oskarżeń, porykiwań typu jak jesteś za tym, to jesteś be (czerwony, zielony, czarny, liberał .... - niepotrzebne skreślić lub dopisać), bowiem tak mało jest rzeczowej wymiany zdań bez przyklejania etykietek. Pracuję w instytucji, w której jak w małym zwierciadle odbija się polska rzeczywistość. Uważam, że mamy wielu mądrych ludzi ale oni są naprawdę zajęci, bowiem są potrzebni i nie narzekają na bezrobocie a od polityki stronią, bo tak naprawdę po co im to. Nie potrzebują jupiterów, limuzyn na koszt podatników i innych przywilejów nietykalności dla potwierdzenia kim to ja nie jestem, bo sami znają swoją wartość a inni ją potwierdzają. Mali ludzie (niestety, nie tylko wzrostem) muszą się w polityce realizować, no bo gdzie indziej? Tu doprawdy niewiele trzeba umieć, wystarczy podstawówka, no na prezydenta zawodówka i jest fajnie. A głupawe hasła (piękne jest "urząd antykorupcyjny" na przykład - cholera, a może by tak Dzierżyńskiego wskrzesić) każdy może głosić bez żadnej odpowiedzialności. Rozgadana kandydatka niestety prokurator jakoś nie umiała odpowiedzieć na proste pytanie młodego człowieka - a co będzie jak urzędników w tym urzędzie ktoś przekupi? Ja odpowiem - należy utworzyć specurząd do nadzoru na urzędem antykorupcyjnym. Ajeśli tych też przekupią? To specurząd nad spec urzędem (resztę możesz dopisać czytelniku sam. A może by tak doprowadzić do tego aby urzędnik wykonywał prawo a nie podejmował decyzje wg swojego widzimisię i w zależności od zawartości portfela i koneksji petenta? Ale to przecież zbyt trudne, bo niby kto miałby takie prawo uchwalać? A z czego żyliby biedni adwokaci? To jeden z wielu przykładów paranoi. Dlatego też korzystając z dawnych wzorów (no w końcu te 50 i parę lat już się żyje) ogłośmy hasło - ludzie mądrzy, rozsądni i prawi jednoczcie się przeciw głupocie, chamstwu i nietolerancji. Już zgłaszam akces do klubu i pozdrawiam wszystkich podobnie myślących.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy