Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Za Adblocka mści się na Firefoksie

Za Adblocka mści się na Firefoksie

Money.pl / 2007-08-24 12:14
Komentarze do wiadomości: Za Adblocka mści się na Firefoksie.
Wyświetlaj:
pman / 81.190.7.* / 2007-08-24 12:28
Jego strata. Sam na własne życzenie pozbywa się 30-40% użytkowników. Ja bym tę akcję traktował jako akt ostatecznej desperacji przeciw tym, na których nie może nic poradzić, że nie będą oglądać jego spamu :) Jakkolwiek podziwiam za odwagę. Samemu prowadzić krucjatę przeciwko Firefoxowi... No, no, no... Całkiem jak Don Kichot :)
zenek antyzłodziej / 62.87.142.* / 2007-08-24 12:14
Jego program domyślnie blokuje wszystko, więc użytkownik i tak nie sprawdza, czy na danej witrynie są reklamy czy nie. Ponadto to zwykłe złodziejstwo. Jeśli są reklamy, to jest oczywistym, że właściciel chce wyświetlania reklam w zamian za korzystanie z treści. Jeśli ktoś nie chce reklam, nie powinien korzystać z treści. To rodzaj umowy społecznej. Podobnie jak w sklepie. Wchodząc do sklepu i biorąc towar z półki zawieram z właścicielem umowę, że zapłacę za towar przy kasie. Zawsze mogę towar odłożyć na półkę. Ale nie mogę wyjść z nim nie płacąc. Bo jest to kradzież. Podobnie w przypadku wynalazku Palanta.
margrabia / 128.197.11.* / 2007-09-17 15:12
Zenek, nie bądź kłamcą, bo to też jest równie szkodliwe i niemoralne jak złodziejstwo. Otóż program Pana Palanta nie blokuje domyślnie wszystkiego - to zwykłe kłamstwo lub dowód na ignoranctwo.
Porównanie ze sklepem jak najbardziej nie ma miejscu - Wchodząc na blog Pana Lewisa nie ma możliwości opuszczenia go bez oglądania reklam. Pan Lewis nie umawia się z potencjalnym czytelnikiem jakie reklamy są w "ofercie", więc o umowie społecznej sensu stricto nie ma mowy. Radzę uważać na kalumnie jakimi, Panie Zenku, obrzucasz Palanta i jego bogom ducha winny wynalazek. To nie Adblock kradnie, tylko ludzie! Mniej kłamstw proszę a więcej rzetelności.
pman / 81.190.7.* / 2007-08-24 12:33
Widzę, że nie ma Pan pojęcia o tym, jak działa AdBlock Plus. Ale pomijając ten fakt, porównywanie blokowania spamu i reklam do złodziejstwa, jest zbyt daleko idącym krokiem. Ja osobiście mam dość stron, które całe latają i migają. AdBlock czyni je bardziej ... czytelnymi :)

Najnowsze wpisy