Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za dodatkową składkę do NFZ będziemy lepiej traktowani

Za dodatkową składkę do NFZ będziemy lepiej traktowani

Wyświetlaj:
oszukany przez Piechę / 195.72.148.* / 2007-10-26 13:57
Ktoś tu chyba o czymś zapomnieł. Dodatkową składkę to płacimy już dzisiaj i to dzięki mało rozgarniętemu ministrowi który nazywa się Bolek Piecha. Od 2001 roku pracownik płaci indywidualną składkę na NFOZ w wysokości 0,5%. Pytanie, gdzie ta składka jest wykazywana na koniec roku w zeznaniu podatkowym??? Nigdzie!!! Jest to forma dodatkowej składki na NFOZ której nie można odliczyć sobie od podatku!!!
napoleon / 83.238.240.* / 2006-11-20 23:07
będzie jak z Orwella wyjęte:równi i równiejsi!
niedowiarek / 83.25.64.* / 2006-11-20 12:23
AKURAT
Jak się nie posmaruje to się nie wystartuje
xxx1 / 83.25.64.* / 2006-11-20 12:20
Żeby być dobrze leczonym to trzeba dać w łapę lub iść prywatnie bo na kasę chorych to można leczyć katar (ale już nie alergiczny).
Osobiście wolałabym sprywatyzowaną służbę zdrowia, bo przynajmniej moje składki szłyby na moje leczenie, a nie na nowe gmachy dla zusu co i tak niepolepsza efektów ich pracy.
gość / 193.151.55.* / 2006-11-20 09:25
Draństwo - dwie składki na miesiąc ( pracownik + pracodawca )nie wystarczają administracji NFZ ? Lekceważenie podatnika to już norma jego naciąganie, który w tej chwili pracuje tylko po to aby utrzymać własne miejsce pracy ( półroczna praca na zadłużenie państwowe lat dziewięćdziesiątych, dwutygodniowa na zadłużenie gierkowskie, a reszta ......?) i oczywiście pracodawcy. Czy naprawdę zależy wam na sprawach państwowych ? Nie lepiej przyznać się do swoich gierek personalnych, chęci pokazania kto silniejszy, a tak przy okazji życia z środków publicznych i wyciągnięcia ile się da. W tym przypadku my moglibyśmy swoje życie inaczej zorganizować.
andwal22 / 83.26.120.* / 2006-11-19 21:24
Dodatkowe składki to nic nowego. W III filarze dostępne są bardzo dogodne formy ubezpieczeń na życie z niezwykle szerokimi pakietami ubezpieczeń zdrowotnych. Zajmuję się tym zawodowo, chętnie pomogę w rozwiązaniu indywidualnych problemów.
andwal22 / 83.26.120.* / 2006-11-19 21:26
Podaję mail andwal22@wp.pl.
nagi pacjent / 83.175.144.* / 2006-11-18 03:06
Początek jest prosty. Likwidujemy lecznicę rządową i przenosimy to towarzystwo do publicznej służby zdrowia. A następnie przechodzimy do propozycji ekspertów.
Te propozycje podparte opinią eksperta, czy nawet kilu, są nie tylko zabawne, ale i idiotyczne( moim zdaniem). Można sobie wyobrazić sytuację, w której jakieś kilkadziesiąt tysięcy wykupi ubezpieczenie w (jak to ujęto) III filarze. I jak ci panowie eksperci wyobrażają sobie wybór lekarza w przypadku kilkunastu szpitali klinicznych, gdzie z założenia powinni pracować najlepsi specjaliści. Do dra X będzie kolejka 365 dni do dra Y podobna. Początkowo pacjenci będą próbowali obejść tą kolejkę, a następnie wpadnie ministerstwo wraz z ekspertami na genialny pomysł IV filaru. To duża szansa. Co zrobić z ogromną rzeszą społeczeństwa, które ciężko pracowało przez dziesięciolecia na ogromny majątek, jaki jest w służbie zdrowia. Teraz mogą dostać kartkę na cmentarz? Już nie mówi się o rewelacyjnym programie przynoszącym krociowe oszczędności specjalisty od kart chipowych i sieci informatycznej, która ma kosztować 450 mln, zamortyzować się w ciągu dwóch, trzech lat, a następnie przynosić kolosalne dochody. Może by tak, chociaż jeden projekt dokończyć, pokazać, że to działa, przynosi wymierne korzyści. Dokończyć wreszcie opowieści o sieci, bo nadal tylko p***** i nic ponad to a uzyskane środki przeznaczyć na unowocześnienie infrastruktury i wyposażenia właśnie stworzonego, cudownego rozwiązania sieciowego. Przynajmniej raz coś zacząć i skończyć, a nie co chwila nowe pomysły na koszt oczywiście podatnika.
jest / 89.78.54.* / 2006-11-17 18:31
moje skladki zdrowotne w skali roku to 5.800.00 zł. co śię z nimi dzieje i wy mówicie
o dodatkowym ubezpieczeniu potrzebujecie dobrego rekarza bo to jest hore
Emeryt / 89.52.163.* / 2006-11-17 21:05
A gdzie są pieniądze, które wpłacałem przez 45 lat pracy?
zdrowa / 83.28.237.* / 2006-11-17 18:52
"najśmieszniejsze" jest to, że jak ktoś chce się naprawdę leczyć to i tak idzie prywatnie do lekarza, całe te kasy to pracują tylko na siebie. Trzeba chyba to zlikwidować. A najciekawsze jest to że jak już ktoś wlezie na stołek to nagle zmienai mu się mentalność.
bosman / 213.238.80.* / 2006-11-17 17:09
minister się nam zeszmacił i wymyśla coraz to nowe bzdury. Może on za nasze pieniądze może płacić i kilka składek, ale co z nami? Lekarzem był w porzo ale polityką powinni zajmować się politycy i korzystać ze specjalistów jako doradców, on miał leczyć, ale z drógiej strony co miał począć na stare lata, jak już zdrowie nie to. No resortu zdrowia to on napewno nie uzdrowi, a nas wpędzi w wiekrzą nerwice.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-17 13:03
kolejna składka, kolejny podatek. Dla rządowych hien mam też propozycje. Niech moja opieka zdrowotna będzie opłacana przez polisę, którą sobie wykupię na własną rekę. Za 500-1000 PLN miesięcznie opłacanej składki MediCare lub inne będą mnie po rękach całować w szpitalu i kwiaty co dziennie zmieniać w wazonie. Żona będzie miała poród w sali balowej, a lekarz helikopterem do mnie przyleci na każde wezwanie. Składki obecne, które zabiera mi NFZ są wyższe. Co mnie obchodzi człenio który nie dba o zdrowie, żre i ma nadwagę, pije i ma marskość? Jak go by leczenie zakosztowało to by zdrowie szanował a tak? W ramach solidarności bla bla bla, ja utzrymuję tych co o zdrowie nie dbają. I nie mówcie mi o wyjątkowych sytuacjach. Prawda jest taka, że większość chorób bierze się ze złego stylu życia. To jak samochód... nie dbasz to się psuje. A tak inni nie dbają a ja za nich płacę. To nie jest motywujące
Wapniak / 83.28.106.* / 2006-11-17 12:13
...a za dodatkową składkę do kieszeni, jeszcze lepiej! Nic nowego; forsa jest - masz szansę się wyleczyć, nie ma - do ziemi... W końcu o to chodzi. O tym mówiono już bardzo dawno temu... Więc gdzie problem?... Jak dotąd nie widziałem kapitału, który by dawał i to za darmo. Marzenia zaś, już były!?...
MP / 217.149.248.* / 2006-11-17 11:57
A moze by zorganizowac slozbe zdrowia na wzor kanadyjski.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-17 11:48
ten głupi pomysł ma jedną zaletę - jest kamieniem milowym do prywatyzacji lecznictwa, bo wreszcie ślepe stado baranów ( pardon - szanowni wyborcy ) zauważy związek pomiędzy konkretną sumą na dany cel i efektami.
czater / 2006-11-17 10:44 / Tysiącznik na forum
A nie lepiej zlikowidowac NFZ i niech najlepsze szpitale walcza o pacjenta a nie pacjent o opieke
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy