Forum Polityka, aktualnościPolityka

za dużo posłów w poslkim parlamencie

za dużo posłów w poslkim parlamencie

lidka37 / 2011-05-27 09:17
W polskim parlamencie mamy 460 posłów i 100 senatorów, którzy oczywiście utrzymywani są z naszych pieniędzy! PO od dawna trąbi o zmniejszeniu tej ilości, ale nic w tej sprawie nie robi. PiS nie zgadza się na zmianę liczby parlamentarzystów, za to poseł Kalisz ma dobrą propozycję ograniczenia posłów do 78, jestem za! Zawsze tego polityka darzyłam dużą sympatią.
Wyświetlaj:
Pyclik / 2011-06-04 23:10 / Tysiącznik na forum
Przypadkowo wczoraj słuchałem rozmowy z dziennikarzem wieloletniego posła, nie dla każdego sympatycznego, ale na pewno kompetentnego - Leszka Millera.
Mimochodem przekazał on ocenę stanu polskiego parlamentu taką mianowicie ( cytuję z pamięci):
- ca 25%posłów bardzo rzetelnie pracuje poświęcając na to cały swój czas,
- ca 25% posłów bardzo niewielką część swego czasu poświęca na pracę parlamentarną,
- reszta, aż 50% posłów nie robi nic oprócz głosowań pod dyktando partyjnego dyrygenta, rozumiem przez to,że robi to bez znajomości przedmiotu głosowania.
Powyższe jest blisko tego, co proponuję pan poseł Kalisz.
Po co właściwie my - Obywatele - mamy zatrudniać i opłacać nierobów czy jakieś niedojdy?
malkros / 2011-06-07 13:28
kiedyś chcieli zlikwidować senat, dlaczego nie doszło to do skutku?
Wapniak / 2011-07-23 11:09 / Tysiącznik na forum
malkros - zostań posłem lub senatorem, to zobaczysz...
boco / 2011-06-07 10:59
Pan Kalisz i Miller to ta sama liga, ale dlaczego jak byli u władzy sami nic z tymi darmozjadami nie zrobili?!
złłła / 2011-06-02 12:05
to jest odwieczny problem polskiego parlamentu, wypełnionego po brzegi darmozjadami! myślcie że którykolwiek z rządów, którakolwiek z partii chciałaby to zmienić?
Triz / 2011-06-01 13:50 / Bywalec forum
To nigdy nie przejdzie. Za dużo kolesiostwa.
Antek 01 / 2011-05-30 14:57 / Bywalec forum
Przecież w życiu się nie zmnieszą ilość posłów!! Zawsze , co roku przed wyborami jest to samo! Trzeba przewrotu żeby cokolwiek się tutaj zmieniło!
Pyclik / 2011-05-28 01:35 / Tysiącznik na forum
Kalisz jest w parlamencie i wie zapewne, jak sprawa wygląda.
Podobno olbrzymia większość "wybrańców Narodu"
swą aktywność ogranicza - z konieczności, bo ma niewielkie przydatne w Parlamencie umiejętności, albo po prostu z lenistwa - do obecności na różnych posiedzeniach i podnoszenia rąk do góry zgodnie z sygnałami partyjnego "wodzireja".
78 osób - proponowanych - jak czytam przez Kalisza, jest chyba zbieżne z oceną jednego ważnego dziś polityka, który zaliczył tzw klasę polityczną do klasy próżniaczej.
Zamiast szukać kryzysowych oszczędności w różnych dziwnych miejscach można by zmniejszyć ( bez żadnego uszczerbku) całą klasę polityczną w proporcji Kalisza czyli 7-krotnie - to jest dopiero oszczędność liczona w miliardy!
sall / 2011-05-27 10:28
nie chcą mniejszej liczby posłów, ale jak łatać dziurę budżetową to naszym kosztem!

Najnowsze wpisy