Forum Polityka, aktualnościKraj

Za nic mamy chaos na PKP i zmiany w OFE. Platforma zyskuje

Za nic mamy chaos na PKP i zmiany w OFE. Platforma zyskuje

Wyświetlaj:
Prawiezaratrala / 178.37.72.* / 2011-01-08 13:25
Skala poparcia dla partii rządzącej jest zrozumiała. Tyle zdobędzie każda partia rządząca a niewiele robiąca w warunkach demokracji. Bruksela wiąże nam coraz bardziej ręce. Wg ostatniego Pulsu Biznesu w którym przedstawiono ranking dochodów znaczących państw świata - prognoza na rok 2050 - Polska pozostanie na obecnej 24-tej pozycji. Ani jeden punkcik w górę. (A to gazeta sprzyjająca żydostwu..).

Polska wykorzystała już cały potencjał wzrostu i kilkuletnia obecność w unii jest w tej kwestii bez znaczenia. Społeczność polska w swej masie rozumie jakby, że Sienkiewicz i reszta to była niezła bzdura. Będąc w obrębie wpływów sowieckich Polska awansowała na krótko do pierwszej dwudziestki świata. Awansowali ludzie, zbudowali niezłą kulturę, Przebudowali kraj na przemysłowo-rolniczy z poprzedniego państwa o standardzie wczesnokapitalistycznym. Koszt tego eksperymentu był jednak straszny. Zdziczenie moralne. Infrastruktura w dużej części stracona.

Tylko spychacz może pchnąć infrastrukturę a to miażdżący koszt. Nie mamy RFN-u jak NRD by to sfinansować. A finansowanie przez Brukselę to zwykły przekręt. Nikt nigdy nikomu niczego daje za darmo. A jeśli to robi to tylko na jego szkodę - by zapewnić sobie tanie rynku zbytu lub pozyskiwania surowców. Na własny dobrobyt trzeba sobie zapracować. Polacy wiedza już też, że od państwa nie można oczekiwać sprawiedliwości. Pierwszy milion trzeba rzeczywiście ukraść albo karmić się własną uczciwiością (zwaną przez niektórych nieporadnością).

Odchodząc od jałowej pyskówki politycznej - trzeba stwierdzić, że Polacy czują już, że nie podskoczą w świecie, w którym teraz najwięcej potencjału mają narody nieporównywalnie bardziej zduszone przez wredną historię: Chiny, Indie, Meksyk, Turcja, Malezja, Egipt i podobne. Trzeba uznać, że kraje postsowieckie, azjatyckie i środkowo-europejskie miały na tyle dobrze za komuny, że teraz brakuje im potencjału.

Powyższy wywód nie umniejsza odpowiedzialności za zbrodnie czasu zniewolenia po każdej ze stron.
Helut / 83.5.252.* / 2011-01-08 12:58
a ja tam zawsze będe głosował na PO i pana Tuska. Czas w koncu skonczyc z tym polskim bałaganem. no , moze bałagan pozostanie.
arch / 2011-01-08 13:35 / Tysiącznik na forum
Rząd nacjonalizujący prywatne pieniądze trafiające do OFE nie jest nawet łżeliberalny, jest neobolszewicki !

Dobrze, że wybraliśmy PO. Jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
janiszek72 / 2011-01-08 12:41 / Tysiącznik na forum
tuska należy mierzyć według miary traktowania zamordowanego przez niego Lecha Kaczyńskiego. Życzenie śmierci dla tuska to tylko namiastka tego, czego powinno mu się życzyć. tusk nie ma sumienia ale rządzi się prawami ludzkimi, a nie boskimi. Będzie cierpiał po stokroć za wyrządzone krzywdy, bo Bóg jest sprawiedliwy. Prawo i Sprawiedliwość zapanuje wreszcie na naszym pięknym podwórku. I żaden spektakularny sondaż 100% poparcia po nie przysłoni prawdy. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
$$$ / 83.30.50.* / 2011-07-31 14:06
Coż mój komętarz do tego będzie króki. JESTEŚ ZWYKŁYM GNOJEM. I życzę ci żeby ciebie spotkało to czego życzysz .
;-p / 178.235.4.* / 2011-01-08 21:52
czy możesz mi odpowiedzieć na pytanie w jakim celu ktokolwiek miałby mordować prezydenta ? przecież zostało mu parę miesięcy do końca kadencji ...
ataata / 2011-01-08 13:45
No nie mogę!!!!!!! Skopiowałam i wyślę znajomym na maila, bo mi nie uwierzą!! Czy to jakiś żart jest??? Bo mimo mojej wielkiej tolerancji wierzyć mi się w takie zaślepienie nie chce! Z tym morderstwem to już przegięcie i na miejscu Tuska do sądu bym podała!!!!!
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-08 14:05
no to jusz wiemy kto głosuje na Tuska.

zaślepione laski, co no-nie-mogą.
wmz / 83.29.14.* / 2011-01-08 14:04
Mordowali GO rakarze medialni jużo dużo wcześniej zanim doszło do MASAKRY SMOLEŃSKIEJ. A nie zapomnij wysłać tez do jakiegos dziadka z ubecji, moż jak ten w łodzi sprawe załatwić raz dwa , albo zleć robotę piotrowskiemu i zgłoś do G.Wna żeby sie cyngle od specjalnych praw człowieka też sprawą zajęli
pablo55 / 82.210.184.* / 2011-01-08 13:18
Prawo i Sprawiedliwość to może i zapanuje, ale w twoim klozecie, gdy wydusisz z siebie swoje największe mądrości.
j62 / 89.78.146.* / 2011-01-08 13:12
Masz rację na twoim podwórku pewnie zapanuje pis, ale jak będziesz takie głupoty pisał, że Tusk zamordował Kaczyńskiego, to na pewno nie wyjdzie poza to podwórko. Leczysz się u tego samego lekarza co jaruś? Nie wiem, czy wiesz, ale na chorych ludzi się nie głosuje.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-08 13:21
tak, pewnie POpełnił samobójstwo, albo rozbił się w wypadku. trzeba być młodym i wykształconym, żeby mieć tak bujną fantazję.
Jędrek licealista / 79.185.144.* / 2011-01-08 12:43
Ale z Ciebie prowokator!
janiszek72 / 2011-01-08 12:51 / Tysiącznik na forum
Jędrek zdaj maturę to porozmawiamy. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
polak2 / 84.10.158.* / 2011-01-08 12:16
ALE LOBBY OFE NACISKA ,a ludzie wiedzą że to dla nich korzystne oczywiście dla tych co nie zarabiają średniej a tych jest większość.PO Tusk ma rację.Po co dawać prowizję OFE że kupią obligacje skarbowe.Można samemu np.ZUS bez prowizji dla OFE,brawo już dawno tak było zrobić.
soft_breeze_nl / 87.206.219.* / 2011-01-08 15:37
Miałbyś rację, gdyby nie to, że ZUS obligacji nie kupi, tylko od razu je wyda na obecnych emerytów.
pewnik / 84.10.158.* / 2011-01-08 16:19
NIE KUPI I W TYM KÓŁKU ZOSTANIE POMINIĘTE OFE.BYŁO TAK RZĄD sprzedawał obligacje i dawał do ZUS kasę.
Jędrek licealista / 79.185.144.* / 2011-01-08 12:34
Bo to wcale nie ważne jest to, że deficyt jest trzykrotnie większy niż w 2007, to nieważne, że koleje przynoszą straty, choć w 2007 roku były na plusie, to wcale również nie ważne, że podwyższono podatki, choć Prawo i Sprawiedliwość na miarę ówczesnych możliwości je obniżyło. To wcale nieważne, że PO kradnie pieniądze podatników, zatrudniło nowych urzędników, podniosło wydatki na kancelarie premiera i prezydenta.

Nieważne jest również śledztwo Smoleńskie, bo prędzej za kilka lat dowiemy się z Discovery o prawdziwych przyczynach katastrofy, nieważna jest również rura biegnąca po Bałtyku, która zablokuje polskie porty! Jak okiem sięgnąć same sukcesy!

Najważniejsze jest jednak to, że nie rządzi Kaczor i Prawo Sprawiedliwość, bo czegokolwiek by nie zrobiło i tak będzie winne, będzie siedliskiem, kłótni, niezgody i zaściankowości.

I tu mamy kolejny sukces PO, sprowadzenie polityki do rynsztoka! Braku odpowiedzialności za decyzje, do ładnych uśmiechów, PR ,gestów i odbierania przeciwnikom politycznym godności!

!

djey / 109.76.70.* / 2011-01-08 12:13
"to na Platformę Obywatelską głosowałoby ponad 37 procent Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 24,2"
mam rozumiec ze glosowalo by na nich 61,2 % polakow? zrobili juz az tak wielka ankiete aby zapytac 20mln ludzi? czy przepytali zaledwie 100 kolegow z baru?
wiem ze w pl jest jeszcze sporo ciemnogrodu ale zeby az 61% uprawnionych do glosowania polakow!?!?
z netu fajne :-) / 178.181.223.* / 2011-01-08 11:46
1.Chcieć to sobie możesz doniek, ile chcesz ...buha,ha,ha zarżał vlado POdczas spaceru PO molo.

I tak w jednej sekundzie skończyły się kilkuletnie marzenia pijaczka o żyrandolach, rautach, olimpiadach i leżeniu całymi dniami przed telewizorem z flaszką w dloni.
I nie POdskakuj doniek bo GosKom chce wronka albo radka, a ty się ciesz że zostawimy ci gabinet.
Nie maż się i nie bełkocz że Angela.
Co Angela/?/ jej tez jutro może nie być.
Ałł, puskaj chamie,nie POd kolana, uważaj żylaki.
No puskaj, puskaj swołocz, nie bojsia , załatwimy ci coś , jak gerhardowi tylko nie spie...ol tego gazu.

2.Wiecie doniek,ten wasz POmysł żeby zdymisjonować pawła nie jest najlepszy, z dobrego serca, przecież znamy się lata, radzimy wam towarzyszu,zastanówcie się jeszcze raz.
Zrozumcie pawełek ma nasze POparcie,lubimy go ,lubią go też koledzy od stasi,nawet jeden z nich załatwił pawełkowi mieszkanie. Wiecie doniek, zastanówcie się a POtem zadzwońcie że pawełek zostanie,zgoda,nie.

3.Doniek/??/.Doniek kur.a,no daj głos. Odezwij się bucu, tu misiek.
A co myślałeś że prokurator, buha,ha,ha, już się h..u boisz, POczekaj.
Zdzicho z grzechem mówili żeś się przypier..ł do alka. Że co ,jakie ku..a stocznie?
A kogo to ku..a obchodzi,odpier...l się od alka bo ci ku..a dopiero urządzimy licytację.
Z nami nie zaczynaj,noo.I pamiętaj, jak będziesz miał jeszcze jakiś POmysł to mój numer znasz, zresztą możesz też dryndnąć do grzecha,on wie.

4.Doniek, cześć, to ja, wiesz widzieliśmy się w czwartek w zeszłym tygodniu na WSI. Dobra,dobra tylko bez imion, nazwisk też nie, kto cię szkolił człowieku. Wiesz z kim gadasz to wystarczy, konkurencja nie musi wiedzieć.
Że czysty telefon/?/, czysty to on był zanim go wziąłeś do ręki, ha ,ha,ha.
Wiesz że doszli że niektórzy PO śmierci włączali, zresztą ja nie w tej sprawie.
SPOtkałem wczoraj czarka, jak to którego/?/, a ilu masz tam czarków?
Miałeś go dać na generalnego do sprawiedliwości,a teraz POdobno stawiasz mu jakieś ultimatum.
Co nieprawda,sam mi mówił,a on by ze mną nie POgrywał.
A co mnie obchodzą jakieś obwodnice,mam helikopter to mi to WiSI.
To twój problem,nie przynudzaj.
Słuchaj jak się od czarka nie odczepisz to ja ci nawet ultimatum nie będę stawiał.
No zmądrzał. Na przyszłość słuchaj czarka i trzymaj się go, źle na tym nie wyjdziesz.
Cześć.

Wódz czy gnojek na POsyłki?

zib1
poprzecie / 81.190.145.* / 2011-01-08 11:45
No cóż, propaganda jest dla idiotów.
Tuskowe emeryturki też, czyli dla tych którzy w nie wierzą.
Tusek ludków oskubie a ci biją mu brawo.
Skrajny masochizm, skrajny idiotyzm.
Elendir / 2011-01-08 11:28 / Łowca czarownic
PJN ma dużą szansę wejśc do parlamentu w wyborach. Dość duże jest osób dotychczas popierających PiS, którzy nie kochają Kaczyńskiego. A jeśli PJN teraz mądrze się zachowa to i innym partiom może zabrać poparcie.
Siicc / 178.181.234.* / 2011-01-08 11:59
PJN jest zupełnie jak Platforma Obywatelska, tylko ze bardziej cool, zaj6ista i w ogóle.
PJN Jest dla jeszcze bardziej wykształconych i z jeszcze większych miast!!!
Poncyliusz może napluć Donkowi na jego wyliniałą głowę, a Kluzik-Rostkowska pluje na PiS gorliwiej ja Niesioł-Paliknot do kwadratu.
Elendir / 2011-01-09 19:02 / Łowca czarownic
Klakierzy PiS nie lubią opuszczających klub. A jeszcze bardziej nie będą lubić, jak odniosą przy tym sukces.
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.14.* / 2011-01-08 11:02
ZniewolOOne LEMINGI - SOLIDARNOŚĆ została fajnie ograna znaczonymi kartami przez postubecje i solidarnościowych bolków - w ich księgach powiedziane jest WORY NASZE NOSIĆ BĘDĄ. Dlatego PO optymalizaji OFE dziedziczenie LEMINGI maja pewne jak w w szwajcarskim banku - dzidziczenie SETEK MILARDÓW DŁUGÓW. Z tymi psychopatami u władzy w tej szulernii jesteście barany bez szans - beeee.... beeee.... beee... szybciej porastać bo strzeżenie jest już na okrągło beee.. .bbbeeee
zbyszek 52 / 46.112.136.* / 2011-01-08 10:46
Najlepszy możliwy rząd więc nie ma się co dziwić, że ma poparcie spoleczne. W wyborach będzie jeszcze lepsze. I nie zmienią tu nic zdradzieckie dzialania pisowskich odwetowców wywolujących wrazenie chaosu z jakim w polsce mamy niby do czynienia. Naród mądry tego nie kupi.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2011-01-08 10:59
Zbyszku- czy Tobie retoryka i czasy sie nie pomylily....toz to tekst zetepmowca z lat 50' :-) albo gminnego sekretarza nieboszczki PZPR..ale Ty to jestes zgrywus!!!!
zbyszek 52 / 46.113.195.* / 2011-01-08 12:06
Nie mialem nigdy do czynienia z matkom naszom Polskom Zjednoczonom Partiom Robotniczom a poniewaz jestem Warszawiakiem z krwi i kości to tym bardziej z gminną organizacją nieboszczki.
Ja zawsze na wlasny rachunek. Z tym, że kiedyś bylem ledwie prywaciarzem a teraz to już przedsiębiorcą.
Już przed dwoma laty pisiaki wieszczyli kataklizm, żeby nie powiedzieć apokalipsę Polsce. Ja w nia nie wierzylem . I slusznie bo Polska nieźle przez kryzys przeszla. A teraz jest coraz coraz lepiej. Coraz więcej zamówień. Zarabia się nieźle. Dlaczego więc mialbym psioczyć na ten rząd i premiera którego uważam za dobrego?
polak2 / 84.10.158.* / 2011-01-08 12:24
ALE TY PIEPSZYSZ kryzysu w polsce nie ma ?EU było po3zł.teraz 4zł,UD 2zł teraz3zł.Paliwa 50% w góre.I wszystkie towary herbata kawa....... ???Mieszkania?I dla ciebie jest coraz lepiej ?I TY JESTEŚ PRYWACIARZEM A LICZYĆ NIE UMIESZ ?a wat ?a brak odliczeń -samochodu ,paliwa?
zbyszek 52 / 46.112.180.* / 2011-01-08 15:08
Cena EU może bylo po 3zl ale naturalna jego cena jest okolo 4zl. Cena paliw zależy od kursu walut i ceny ropy na rynkach światowych. To samo dotyczy kawy itd.To takie abecadlo. Ale tego i tak nie przyjmiesz chociaż są to rzeczy obiektywne. Kryzysu nie ma i nie bylo. Caly czas byl dodatni wzrost gospodarczy. Tylko teraz wolniejszy bo oparty na popycie wewnętrznym. To tez jest abecadlo. Na przelomie 2008 i 2009 zamówienia zagraniczne zgasly jak zapalka. I to wlasciwie tylko tyle bo więcej mi się nie chce pisać. A na koniec zapytam : odczuleś podwyżkę VAT o 1 procencik?
polak2 / 84.10.158.* / 2011-01-08 16:25
I DALEJ NIE ROZUMIESZ ŻE CENY TYCH TOWARÓW ZALEŻĄ OD KURSU EU i dolara ....A złoty jest słaby.....dlaczego ?bo mamy kryzys.....
zbyszek 52 / 46.113.150.* / 2011-01-08 20:39
Ceny tych towarów zależą glównie od cen na rynkach światowych. Przyjmij to czlowieku. Glównie od tego.Zloty się umocni ale nie nie do 3zl za EU i 2zl za dolara jak to kiedyś bylo. Wtedy wartośc zlotego byla nienaturalnie wysoka. Nie do przyjęcia dla gospodarki. Kurs EU powinien wynosić ok. 3,80zl, żeby bylo cacy. Nie mamy kryzysu. To inni mają kryzys. Gdyby na okolo nie bylo kryzysu to nasz większy eksport powodowalby większy i to znacznie wzrost gospodarczy. Ale i na świecie jest lepiej. Świadczy o tym choćby wzrost cen surowców w tym paliwa o które się tak martwisz. To jest zawsze sygnal ożywienia.
buc_pucybut / 2011-01-08 11:14 / Tysiącznik na forum
zbyszek za każdego PrOpagandowego POsta dostaje piątaka i obietnice no i liczy na dostęp do kręcenia lodów
zbyszek 52 / 46.112.180.* / 2011-01-08 15:10
Pisowska swolocz która kazdego ma za zlodzieja. Ale czego wlaściwie wymagac od pucybuta?
residenzpalast / 89.78.32.* / 2011-01-08 11:24
raczej waty cukrowej...do krecenia lodow to nie ta Liga"- przepraszam cie Zbyszku ;-)
ireneus / 95.40.165.* / 2011-01-08 11:18
A gdzie te piataki daja? Chetnie skorzystam, mam troche czasu - jestem do wynajecia. Lody tez chetnie pokrece.
Prostownik / 87.139.103.* / 2011-01-08 10:40
Reasumując 16,67% osób popiera działania PO.
Prawie 53% ludzi nie jest zainteresowana głosowaniem, bo na kogo niby mieliby głosować?
Jak na razie wszystkie znane ugrupowania spaliły za sobą mosty. Politycy zachwują się jak ogłupiałe hieny. Afery, korupcja, fanatyzm, brak wyobraźni i odpowiedzialności, puste głowy=puste słowa=pusta kasa a na końcu oskubany obywatel.
Dziki jest tan kraj.
chłop jag / 84.234.10.* / 2011-01-08 10:20
Spoko tołażysze! BIERUT MIAŁ ZAWSZE 99,9% POPARCIA, więc ryżemu z jego bandycka ferajną dużo jeszcze brakuje!
wolny człowiek / 83.27.0.* / 2011-01-08 10:18
W tych "badaniach" to jak w wyborach. Nie ważne jakie są odpowiedzi - ważne kto liczy głosy.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2011-01-08 10:35
o tym doskonale wiedzieli tow radzieccy ,ktorzy maja wielkie doswiadczenie w tej materii ;-)
opty__ / 95.49.23.* / 2011-01-08 10:01
czy wlascicielami osrodkow badania opinii publicznej nie sa przypadkiem ludzie z PO? to by wszystko tlumaczylo
xcc / 93.105.57.* / 2011-01-08 10:12
A kto by inny ? Masz rację "OPTY". To ci sami oszuści.
Tress / 178.181.240.* / 2011-01-08 09:51
Rudy powinien siedzieć we więzieniu już po Nocnej Zmianie. Teraz jest już rzeczywiście groźnym wrogiem - szczególnie, ze służy Putinowi - nie spodziewam się, że ten typ pokojowo odda władzę.

Najnowsze wpisy