Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za niesolidnego alimenciarza zapłaci...jego parnterka

Za niesolidnego alimenciarza zapłaci...jego parnterka

Wyświetlaj:
Alimenciarz / 77.115.57.* / 2013-09-08 23:46
Płaćmy 1/2 alimentów a za 30 lat nasze córki/synowie zapłacą alimenty nam...alimenciarzom. I nikt nam nie powie żeśmy się nie interesowali, alimenty płaciłem to i będę ich potem wymagał

Córeczko, tatuś płacił, teraz podziękuj mamusi i też płać tatusiowi

Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/183640,zielone-swiatlo-dla-alimenciarzy--.htm,2?action=newpost&status=done#ixzz2eL7lvNKL
kom / 80.239.242.* / 2013-03-24 22:37
zgodzilem sie w sadzie na zaproponowana kwote, a ona nie czekala do mojej wyplaty, i odrazu oddala do komornika, i tu kwota alimentow plus egzekucja komornicza przekroczyla kwote mojego dochodu, i tu zaczol sie moj koszmar, bo za 40% pensj nie da sie zyc, chyba ze ktos mieszka z rodzicami, ja ich nie mialem, dojazd do pracy,oplaty, dobrze ze nie pije i nie pale, i tak ciagle brak tej gotowki, zaczolem sprzedawac co mialem, splata alimentow to koszmar, myslalem ze juz polowe splacilem a tu zag, mam jeszcze raz tyle, czasem mam juz dosc tego
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kunok / 79.186.75.* / 2009-12-06 14:21
to moze umarlych tez w to wciagniemy do grobu i heja dawac na dzieciaki !!!!!!
Magdus / 77.45.19.* / 2008-12-28 23:06
Troche zdrowego rozsadku w tym wszystkim. Niby kazdy jest swiadom tego z kim sie wiaze i jaka wartosc maja dzieci. Ale sa granice! Moze ja sobie tez poszukam kogos kto by na mnie placil? Skoro az tak daleko posuwa sie naszepolskie prawo. Wszystko fajnie dla matek samotnie wychowujacych dzieci! A co zreszta? Dlaczego mam np placic na dziecko ktorego nigdy nawet nie widzialam!!!
marta205 / 164.126.16.* / 2013-10-11 20:21
Mylisz sie ze fajnie jest byc samotna matka '''''lepiej rzucic jak psu ochlapy i sie nie martwic .Tak?nie jest latwo bo jesli jest dupek ktory nie placi i sie nie interesuje a ty naginasz jak wariatka z pracy do pracy by wykarmic dzieci...pomysl ....powiem ci tak szczerze te pieniadze sa g,,,,,warte w porownaniu do tego jak na tym cierpia dzieci....jak myslisz co by wybralo kase czy pelna rodzine gdzie tata wraca z racy do domu a nie chleje po katach.....
samotna mama / 83.13.117.* / 2010-06-07 08:12
to po diabli wchodziłaś w taki związek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
sylabb / 77.223.200.* / 2009-01-03 15:19
po pierwsze nie placi sie na kobiete tylko na DZIECI!!!
a po drogie mam nadzieje ze to wejdzie w zycie!!!!!!
Gorken / 77.114.59.* / 2009-03-25 15:53
A co z matkami ktore s********** 9 dzieci po to aby z alimetow zyc jak ksiezniczki a dzieci z tego tak naprawde poza kiepskim jedzeniem nic wiecej nie majom?
katarzyna janowiak / 83.144.75.* / 2008-10-20 12:05
Bardzo dobrze .. Moim zdaniem nie państwo powinno spłacac długi alimenciarzy. A jak juz to powinni pracowac dodatkowo na państwo sprzatac itd. w tedy by to było fer dla wszystkich . Jak umie spłodzic , to niech sie poczówa do odpowiedzialnosci. ja nie wiem państwo nie umie sobie poradzic z dłużnikami . TO NAKŁADA SIE PYTANIE Z CZYM SOBIE DA RADY . Prezydent powinien cieszka łape na tym położyc. Bo nasze dzieci sa przyszłościa tego narodu............................................
mrek12 / 213.92.186.* / 2009-03-06 23:33
moze i sa ale takie matki ktore siedza zdupa w domu i tylko patrza kiedy przyjda alimenty powinno sie karac i rownie dobrze moglyby isc do pracy bo niby dlaczego tylko ojcowie mieli by placic??
Darek0106 / 2009-11-25 12:50
Nie wszyscy niepłacący ojcowie są przestępcami! O tym polskie prawo i samotnie wychowujące matki zapominają albo nawet lekceważą. Są ojcowie, których życie toczy się na skraju ruiny, często w wyniku rozwodu, i nie płacą bo, szczerze, nie mają nic. Może tak pociągnąć do odpowiedzialności matki, które przyczyniły się do rozwodu i odebrania ojcu dzieci? Może tak skupić uwagę na tych matkach, które swoim postępowaniem odebrały dzieciom normalną rodzinę? Jeżeli wszyscy tak zgodnie opowiadają się za interesem dziecka to poszukajcie winnych tej sytuacji bo pieniądze im wszystkiego nie zastąpią. Ja sam pracowałem 10 lat na całą 5-cio osobową rodzinę i miałem mało czasu na przyjemności albo czasu dla żony co stało się powodem do znalezienia sobie kochanka. Nie chciała dalej prowadzić domu, odmówiła podjęcia pracy razem ze mną. Kiedy się do niego wyprowadziła podstępnie zasądziła alimenty. Byłem dumny z roli ojca i chciałem wychowywać swoje dzieci, patrzeć jak rosną. Nie piję jak napewno myślicie. Zaraz po rozpoczęciu remontu kapitalnego naszego mieszkania wyniosła się i prawo jej pomaga. Straciłem dzieci, zostałem z rozwalonym mieszkaniem, z wszystkimi zobowiązaniami. To spowodowało moją ruinę finansową na długie lata. Ale winien jestem i muszę spłacić dług! Planowała to pół roku wstecz i czekała na odpowiedni moment. Czy takie byłe żony nie są winne odebrania dzieciom normalnego ojca? Jeżeli ojcowie to tylko przestępcy to co powiecie o takich matkach?
alannicol / 80.52.157.* / 2009-12-20 17:05
kolego współczuje ci bo miale prawie identyczną sytuację i do tej pory sie nie moge pozbierać i co z takimi k....mi zrobić bo są na prawie
dany12 / 77.113.150.* / 2009-04-05 12:33
w moim przypadku tak bylo ze ja pracowalem a ona puszczała się na lewo i zaszła w ciąże z innym a teraz liczy alimenty
ual33 / 83.23.70.* / 2009-04-26 08:01
dany 12- skoro się puszczała i zaszła w ciążę z kimś innym, trzeba było wystąpić o zaprzeczenie ojcostwa- nic byś nie płacił..... a opowadać cuda o byłym partnerze czy partnerce, to każdy jełop( jełopka) potrafi.....
NIEZNANY / 83.8.86.* / 2008-03-17 13:47
JA NIE MAM ZAMIARU PŁACIĆ NA OBCE MI DZIECI SAMA MAM SWOJE I TYEZ MI NIKT NIE POMAGA.
,./;'@ / 79.162.36.* / 2009-03-09 12:46
ja również nie mam zamiaru płacić za cudzę dzieci bo mam swoje,dla mnie to jest chore ze my miałybyśmy za naszych nowych partnerów płacić za ich dzieci z wcześniejszego związku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MAMA S / 79.162.19.* / 2008-02-27 17:07
MOZE,POWINNA BYĆ,INSTYUCJA KTÓRA SIĘ TYM PROBLEMEM ZAJMNIE.KOMORNICY ROZKLADAJĄ RĘCE.URZĄD SKARBOWY,NIEWIDZI ZE JEST OSZUKIWANY I ODCIĄGANE SĄ MNIEJSZE PODATKI .PRACODAWCY REJESYRUJĄ NA PÓL ETETU,BŁEDNE KOLO.W TEN SPOSÓB WYKAZUJĄ ZANIZONE ZAROBKI.A ALIMENCIARZE SĄ BEZ KARNI.
katarzyna janowiak / 83.144.75.* / 2008-10-20 12:10
oj kobieto to jak taka dzielna jestes to mi daj troche siły i pieniedzy.. przyjme .. a twojego byłego bedziemy głaskac i go żałowac .. życze powodzenia :)
@ / 79.162.36.* / 2009-03-09 12:51
weś się za robotę a nie czekasz aż coś ci wpadnie do ręki.....
katarzyna janowiak / 83.144.75.* / 2008-10-20 12:10
oj kobieto to jak taka dzielna jestes to mi daj troche siły i pieniedzy.. przyjme .. a twojego byłego bedziemy głaskac i go żałowac .. życze powodzenia :)
ruda1 / 83.6.218.* / 2007-12-28 22:37
ruda;Hej dorośli!jak dla mnie to co wymyslił...to paranoja.Od 10-ciu lat sama wychowuje dziecko.Bez wsparcia opieki spolecznej,rodzicow czy czegos tam.Zakasalam rekawy i pre do przodu,na poziomie gdzie inni mi zazdroszcza(a od bylego musialam wiac bez niczego).Do prawdy mozna!!!!To jest moim celem i honorem,a nie tluczenie po sadach i jeczenie o alimenty.Gdyby baby same nie rozkladlay to i ,,bagazu by nie mialy,, z obserwacji widze ze wiekszosc tych proszacych to....lepiej nie komentowac....bo wstyd.Te ktore naprawde potrzebuja nie prosza o jalmuzne.To co pisze,to z doswiadczenia i obserwacji ludzi ktorych poznalam.Cwaniary, ktore chca udupic partnerki bylych,zycze wam takiego alimenciarza,kochajacego was i wasze bekarty z u********* ex i jej marzeniami co mogly by miec(oczywiscie z was),bo do prawdy nic nigdy nie wiadomo,a swoj krzyz wy tez poniesiecie.On gdzies tam na was czeka.Tylko kiedy????bo my konkretne,a szukajace prawdziwego szczescia tez nie spimy,ale nie damy sie zjesc przez wasze rosnace zachciewajki ...bo niby wy biedne....Faceci glowa do gory sa i baby kotre trzymaja wasza strone z gory niby przegrana.
Matera / 37.128.156.* / 2014-02-15 14:09
Czytając widać, że inteligencja jest ci obca. Wolnego chłopa nie znalazłaś tylko z "Badziewiów" to noś go na rękach, bo szybko i ten cię zostawi. Krzywda dzieci pomści. Tylko kiedy ??????. Zachciewajko szczęścia czyim kosztem.
@ / 79.162.36.* / 2009-03-09 12:55
zgadzam z tobą ruda co do słów....
ANTIGUA / 89.229.167.* / 2008-09-02 20:48
Żałosna...Prymitywna...smutna.Partnerka-byłego.Sama sobie namalowała swój obraz-swoja BARDZO inteligentną wypowiedzią na temat alimentacji dzieci.Nie wstydz sie za te..proszace,WSTYDZ SIE ZA SIEBIE..Dzieci z formalnych zwiakow nazywasz BEKARTAMI?..A jak w takim razie nazywasz swoje?Wiesz...Swiat jest zły-bo sa na nim TAKIE jak-TY...tfu...NIE KOBIETA A BABOCHŁOP...tak mogl napisac..
gumi 110 / 89.79.53.* / 2008-03-06 09:05
Kobieto jesteś chora....tu chodzi o dzieci ,jako meszczyzna ,myslę że masz problem jakiś i wcale nie masz dzieci, jesteś jałowa ,bo prawdziwa kobieta tak sie nie wypowiada.
waz / 77.112.136.* / 2008-02-19 16:34
po 1. jeżeli tak cie uraził ten projekt ustawy to widocznie i ty odebrałaś partnera i dziecku ojca
2. sama rozkładałas bo masz bagaż i nikogo nie obrażaj tylko spójrz w lustro
3. nie prosiłaś eks o pomoc bo pasożytowałaś na nowym partnerze
szukaj szczęścia ale nie zazna go żadna kobieta która zabrała dziecku ojca
szkoda że nie widzisz cwaniactwa we własnej osobie
dany12 / 77.113.150.* / 2009-04-05 12:46
ja mam druga żone i to nie dlatego ze mnie moja obecna zabrałaale dlatego ze pierwsza się puszczała a teraz ma placic na mojego syna dlaczego
czarna 2000 / 81.104.23.* / 2008-01-02 18:30
Gratuluje i podziwiam Pania. Gdyby wszystkie kobiety byly choc troszke podobne do Pani to ja nie mialabym nic przeciwko pomocy partnerowi w splacie zobowiazan alimentacyjnych bo wiedzialabym ze te pieniazki pomoga zapewnic dobry start dzieciom. Ja niestety i tak pomagam partnerowi w splacaniu alimentow choc jego byla zona jest zbyt wygodna aby isc do jakiejkolwiek pracy natomiast caly czas twierdzi ze jest jej ciezko
@ / 79.162.36.* / 2009-03-09 13:32
widzisz w porównwniu do byłej mojego to ona ma nowego partnera i on zarabia na ich utrzymanie ale ona jest taka ze ciągle jej mało ....to jest chytrosc na kasę!za kasę wyjeżdza sobie na wycieczki itd to sory to gdzie tam kasa idzie na dziecko!
lidka / 89.200.146.* / 2007-10-11 12:00
Brawo!!!!Skoro wzieła sobie za męża alimenciarza to zdawała sobie sprawę z jego zobowiązań.Więc teraz płaczcie i plaćcie-razem.Tak jak razem śpicie jecie i żyjecie.A dlaczego mój drugi mąż ma obowiązek pomagać mi utrzymywać dzieci???A druga żona alimenciarza nie????Więc dlaczego się tak pienicie będzie w końcu sprawiedliwie!!!!!!!
bezstronna ale życiowa / 188.137.95.* / 2013-01-13 01:52
A alimenciarz na związek nowy nie zasluguje? Mało takich k*rew co chłopa zostawiły i alimenty z niego sciągaja? W 90% sąd z automatu przyznaje dziecko matce nie patrzac na to jaka jest i czy moralnie dziecko dobrze wychowa... A nie czarujmy się żeby dziecko z ojcem zamieszkalo to trzeba baaaaaardzo długiej ku temu drogi...
basienka / 80.50.253.* / 2007-04-04 11:02
dla rzadu wazniejsza jest aborcia!a to co sie urodzilo to juz matki problem !
realistka / 83.19.218.* / 2007-03-01 13:05
W tym kraju będą sami rozwodnicy i alimenciarze, bo z a takiego nikt nie wyjdzie zamąż a już na pewno nie będzie dzieci. Rząd zacznie sam się rozmnażac, bo nikt na nich nie będzie pracował i na ich głupie do potęgi e-ntej pomysły.Jeszcze kaich ....... w rządzie nie było.
Darek0106 / 2009-11-25 12:59
A może nie postępować od d*** strony tylko przemyśleć to inaczej? Przecież alimenciarze to nie tylko przestępcy ale ludzie. Jeżeli buduje się z państwowych pieniędzy jakieś durnowate estakady albo parkingi wielopoziomowe to można też stworzyć dofinansowanie tych, którzy mają problemy płatnicze. Nikt nie analizuje rzetelnie możliwości płatniczych alimenciarza ale zakłada, że się uchyla. Nie zawsze tak jest. Udupić jest łatwo, ciężej być sprawiedliwym...
Madzia_W / 89.238.30.* / 2007-05-21 20:41
masz racje!ja nie mam pojęcia co Tu sie dzieje!to teraz juz nie mozna przez całe życie sie z nikim związac,bo qrwa ojciec dziecka nie płaci alimentów??chore to jest!ojciec mijega dziecka mieszka w Szwecji i twierdzi,że nie ma kasy na łożenie alimentów!paranoja
Darek0106 / 2009-12-30 22:46
To, że mieszka w Szwecji nic nie znaczy. To paranoiczny mit, że za granicą pieniążki leżą na ulicy. Bzdura. Sam mieszkałem w Niemczech u matki bo w Polsce po rozwodzie nie miałem gdzie i zapewniam...tam też można nie mieć pieniędzy. Zwłaszcza, że przyjezdni dostają często gorszą pracę niż tubylcy. Tyle, że tam ojcowie zarabiają po 1500 euro i...płacą punktualnie.
Wojtek30 / 82.36.161.* / 2007-02-28 01:07
To rokuje tylko jedno - przyszły ogromny niż demograficzny. Faceci niedługo będą się bali mieć dzieci bo to będzie ich przyszłym zagrożeniem w przypadku rozwodu i w konsekwencji przyszłych alimentów. Facet nie tylko będzie ugotowany z kasą ale i żadna kobieta go nie zechce. Brawo tylko tak dalej to nie będzie napewnokto miał płacić nam emerytur i rent za 30 lat.
Kasika / 216.58.96.* / 2007-03-09 00:21
Beda rowniez obawy przed zawieraniem malzenstw przez pary nie planujace miec dzieci poniewaz istnieje obowiazek alimentacyjny wzgledem rozwiedzinych a w kazdym przypadku wczesniej czy pozniej
jeden z malzonkow wystapi o alimenty na siebie od drugiego.Kolejne malzenstwo rozwiedzionych nie dojdzie do skutku rowniez z w/wym powodow .
Monikabb / 82.36.161.* / 2007-02-27 23:35
Chore prawa? Chcą się popisać ściąganością! Niech zadbają lepiej o to by dłużnika było stać na to by płacić alimenty czyli zapewnić mu godziwą pracę za godziwe pieniądze! Czy nikt się k...... w tym kraju się nie zastanawia czemu w zachodnich krajach 90% alimenciazy spłaca alimenty regularnie i nie trzeba wydawać tyle pieniędzy podatników na egzekwowanie długów??? No właśnie bo ma z czego! A skąd taki biedny Kowalski ma płacić jak mu ledwo na czynsz starcza, a jak go okroją z pensji to nawet na to nie będzie miał. Statystyki mówią same za siebie. 90 % Polaków nie spłacaja alimentów bo nie ma z czego, a nie dlatego, że nie chcą. Kiedy to to w końcu zrozumiecie. Teraz pewnie komornicy zacierają ręce że będzie dodatkowe źródło ściągania kasy. Jak myślicie czemu jest taka mała skuteczność ściągania alimentów????
Bo komornik woli sobie poczekać aż dług urośnie konkretnie wraz z wysokimi odsetkami wtedy się postara porządnie i odbierze swoje 15%. Gdzie np. od kwoty 20tys. zł. wyjdzie juz 3000 zł. Paranoja i znowu z nas się śmieje pół Europy!!!
Darek0106 / 2009-12-30 22:51
Monika...chcę poznać Ciebie osobiście!
Jako kobieta przełamujesz mit, że wszystkie kobiety to klan potworów i wysysaczy. Buziaczek dla Ciebie!
ąndzia / 91.94.78.* / 2008-03-18 14:22
to jest suuper,zgadzam się z tobą w 100%pozdrawiam
JOLKA 34 / 83.28.131.* / 2007-02-27 17:41
ŚWIETNY POMYSŁ !!!!!! JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA
. JEŻELI KOBIETA CHCE BYĆ Z TAKIM FACETEM,KTÓRY NIE ŁOŻY NA UTRZYMANIE SWOICH DZIECI - TO GRATULUJĘ POMYSŁU!!!!!!!!!!!! W TAKIM RAZIE NIECH POMAGA MU WYWIĄZYWAĆ SIĘ Z OBOWIĄZKÓW,
Darek0106 / 2009-12-30 22:38
Jolka, dajesz świadectwo swojego stopnia rozwoju!
Nie każdy "facet" nie łoży na dzieci bo...se tak chce...tylko wielu nie może temu sprostać w myśl stronniczych sądów. Dajcie ojcom większe szanse na zarobki to się sytuacja zmieni. Takie jak ty potrafią tylko krzyczeć "daj"! Z pustego i Salomon nie naleje.
aptuska / 83.18.137.* / 2007-05-17 19:52
co za dziwolag to napisal jeszcze zaden facet nie zrobil sam dziecka arozwod to wina obojga co jezeli baba zdradza to facet nie moze sobie ulozyc zycia bo jego partnerka bedzie placic a moze zamiast tylko rozkladac nogi to mozee same popracuja troche sama jestem z dziecmi i uwazam ze to chore gdyby nie baby to facet by nie urzedowal
marekm / 195.187.253.* / 2007-03-16 05:24
doskonały pomysł.osobiście znam takiego gościa,ojca 5 dzieci.ze swoja obecną konkubiną rozbudowali dom,on pracuje na czarno[ jest tech.budowlanym].ona go nie meldowała[był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów],aby mógł uchodzić za bezdomnego i bezrobotnego.a chwali sie ile to on zarabia.dość składania sie społeczenstwa na dzieci takich pasożytów
mbkom / 85.221.142.* / 2007-05-08 21:18
zgadzam się, często tacy ludzie kombinuja na czarno, mieszkają z konkubentką, zameldowani pod zupełnie innym adresem i w razie egzekucji on tu nie mieszka i nic nie jest jego, przez co egzekucja jest bezskuteczna. Chociaż ja doradzam aby takich kierować na roboty i w ten sposób odpracowywali zaległości wobec ZUS
Jolka 35 / 216.58.96.* / 2007-03-09 00:35
Zycze ci abys pokochala faceta ktory jest dobrym kochajacym cie ale biednym czlowiekiem .Bedziesz mogla sie wykazac pomagajac jego dzieciom lub porzucic go.
Jolek / 83.6.84.* / 2007-03-09 17:46
Jak można być DOBRYM KOCHAJĄCYM...i nie kochać własnych dzieci?
Darek0106 / 2009-12-30 22:53
Jolek...opanuj się. Od kiedy "kochać" ma swoją cenę?
aptuska / 83.18.137.* / 2007-05-17 20:01
z prostego powodu kazdy kocha swoje dzieci ale tak zawziete zazdrosne baby nie pozwalaja a pozniej udawaja nieszczesliwe i opowiadaja ze ojciec nie kocha dzieci nie mam ochoty czytac bo widze ze tu pisze wiekszosc ograniczonych bab nie majacych pojecia o uczuciu i
JOLKA 34 / 83.28.131.* / 2007-02-27 17:40
ŚWIETNY POMYSŁ !!!!!! JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA
. JEŻELI KOBIETA CHCE BYĆ Z TAKIM FACETEM,KTÓRY NIE ŁOŻY NA UTRZYMANIE SWOICH DZIECI - TO GRATULUJĘ POMYSŁU!!!!!!!!!!!! W TAKIM RAZIE NIECH POMAGA MU WYWIĄZYWAĆ SIĘ Z OBOWIĄZKÓW,
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy