Forum Polityka, aktualnościKraj

Za podwyżki lekarzy muszą zapłacić pacjenci

Za podwyżki lekarzy muszą zapłacić pacjenci

Wyświetlaj:
moso / 77.114.141.* / 2008-01-03 13:58
...
no i świetnie
macie Platwormersi
Bogaci sie wyżywią i wyleczą
a biedni ..... biedni muszą umżeć
..to jest pierwszy z cudów Tuska !!!
jeszcze zatęsknicie za Pisiorami..
eurekojatowiem / 79.187.37.* / 2008-01-02 08:42
to dlaczego Chleboszczak domaga sie zwortu "podatku Religi" dla Eureko ? 4 miliardy złotych ze składek OC nie zmieniło cen polis a teraz jak platforma dofinansuje Eureko likwidując ten podatek to polisy stanieją ?

>rota przysięgi poselskiej<
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Starzec / 85.89.190.* / 2008-01-01 19:59
I tu powinien wkroczyć do akcji Kościół, bo o moralność takiej sytuacji można się bardzo spierać. Nie chodzi tu o decyzje polityczna ale o to aby rozważyli, ci co chcą aby ci, którzy mają dochody od 600 do 2000 zł miesięczne płacili na lekarzy o dochodach zakładanych na poziomie 8000 zł miesięcznie z jednego etatu? A pokażcie mi lekarzy którzy pracują na jednym etacie ? I do tego pokażcie mi lekarza który w szpitalu lub przychodni przyjmuje dziennie dłużej niż 4 godziny ? Osobiście nie widziałem. No może przy operacjach ale takich jest tylko jakiś procent. Wstyd Wam o tym dyskutować ? Mnie też ale to prawda.
50+ / 79.187.37.* / 2008-01-02 08:50
za platformy będziemy się wszzyscy sskładac dla narodowych bogaczy, warszawiacy składają się na nowiutki stadion dla koncernu medialnego ITI właściciela Legii, a jak zabraknie w budżecie to pani prezydent ma juz gotowa receptę , podnieść ceny biletów komunikacji miejskiej. Te 360 milionów dla stadionu musi się znaleźć. To zapewni platfusom dekade lania lukru na ich rząd. Takie mamy teraz rządy, studenci też będą płacić za studia ! Powstanie nowa korporacja zawodowa ludzi wykształconych. Tylko dla wybranych, dlatego tak im sola w oku jest uczelnia przy Radiu Maryja i niezależne media RM.
Młodziaki wybrały tez rząd a im nie zależy na starszym pokoleniu. Zachwyceni kultem żakowskiego , lisa, miecugowa i olejnik
Anest / 91.201.64.* / 2008-01-01 22:20
Rozumie, że w/g starca moralne jest pracowac na 3 etatach, a dostawać zapłatę jak za 1 etat. Niech wreszcie Koścół poprze walke z wyzyskiem lekarzy Robotnicy juz dawno wywalczyli 8 godzinny dzień pracy ( z czerwonymi sztandarami w reku) a ja od 26 lat byłem zmuszany do pracy na 2 etatach i w dzien i w nocy. nie wstyd to staruszku tak bezmyslnie powtarzac obiegowe opinie.
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-02 19:58
Człowieku masz klapki na oczach? robotnicy są wyzyskiwani gorzej niż 50 lat temu. pracują po 10-12 godzin za minimum kóre jest mniejsze od minimum socjalnego! Czy moralne jest gdy chory idzie na L-4 i ma płacone 70% podstawowej stawki (a składki odprowadza od 100%),do tego jescze musi wykupić recepty za kikadziesiąt ,bądż wiecejj zł, a zarabia netto 650zł i jeszce musi panu "doktorowi "koperte do kieszonki włożyć bo inaczej będzie leczony aspiryną?
Moritz / 2007-12-31 19:38
Jestem zdecydowanie za koncem fikcji pt: publiczna bezplatna opieka zdrowotna. Na opieke w prywatnej przychodni place polowe skladki zdrowotnej, a nie musze chyba pisac roznicy w jakosci usug medycznych. I niech mi nikt nie mowi, ze kiedy bedzie potrzebna skomplikowana operacja to tylko w szpitalu panstwowym mi ja zrobia. Otoz nie zrobia bo czekajac w kolejce na bezplatny zabieg prawdopodobnie zdaze wykorkowac.
Niech lekarze zarabiaja odpowiednio, ale niech pieniadze do nich ida bezposrednio od zainteresowanych usuga pacjentow bez utrzymywania rzeszy posrednikow.

A zreszta dlaczego na boga nazywa sie to bezplatna sluzba zdrowia skoro co miesiac pacimy spore pieniadze?
Anest / 91.201.64.* / 2008-01-01 13:35
Powtarzam : wydatki na zdrowie wynosza w Polsce 42 zł na osobe na miesiac I zadne zaklęcia nie pomogą. I to jakos z trudem wystarcza ale jednym z warunków tego zeby wystarczało sa niskie pensje personelu. U mnie w szpitalu do 2006 roku specjalista 1300 brutto 2007- specjalista 1800 brutto. Od 3 m-cy 2200 brutto. szpitale maja długi a podwyżki są wymuszane - bo ile i na co mozna czekac.2008 rok : nie zgadzam sie na dodatkową prace bo takie mam prawo i wara wszystkim. Jesli dyrektor chce mnie to niech płaci, taka jest gospodarka rynkowa. Ja nie jestem organizatorem tzw słuzby zdrowia nie mam zamiaru odpowiadac za wyniki finansowe NFOZ, jestem najemnym pracownikiem i umawiam sie na prace za okreslone pieniadze - proste.A przy okazji dlaczego do tej pory nie ma rzeczywistej wyceny usług medycznych? Bo może okazałoby sie, ze zmusza sie szpitale do podpisywania kontraktów ponizj kosztów. Zreszta prosze poszukać w internecie i wskazac mi te "kalkulacje"
kkkxxx / 213.77.29.* / 2008-01-02 07:32
godnie zarabiać za solidna pracę wszystko ok...tylko dlaczego aby dostać się do lekarza trzeba mieć końskie zdrowie bo inaczej nie dasz radę przetrzymać tej choroby ... należałoby się postawić na miejscu pacjętów którzy czekają miesiącami na swoją kolj, a jak wiadomo choroba nie będzie czekać ... ja mam propozycję aby lekarze pracujący w szpitalach lub państwowych posadkach niech podpiszą lojalkę że będą pracować tylko tu a nie tu i w swoich prywatnych gabinaetach i wtedy ok niech zarabiają nawet 10 tys. zł. .... ta obecna służba zdrowia jest chora
ET / 77.253.169.* / 2008-01-02 17:03
Lekarze nie dlatego pracują w kilku miejscach, że są pracocholikami tylko dlatego, ze ze szpitalnej pensji nie utrzymają rodziny.Dlaczego nikt nie widzi pracowników wyższych uczelni, którzy biorą wykłady w kilku innych mimio, ze mają u siebie godziwe wynagrodzenie?Jakoś nikt nie oburza się kiedy pracownicy TV ( nasze abonamenty) zarabiają krotność lekarskiej pensji, że o odprawach nie wspomnę.Czy poseł ze swoją dietą pracuje więcej i bardziej odpowiedzialnie jak lekarz?To nie wina lekarzy, że czeka sie na wizytę czy zabieg, ale decydentów, którzy wymyślili kontrakty i limity dla placówek służby zdrowia na usługi medyczne.Wystarczy porównać pracę i wynagrodzenie lekarzy w innych krajach i u nas.Odpowiedź jest prosta, ale lepiej wmawiać ludziom, że rząd chce dobrze, a lekarze są pazerni.Dlaczego w NFZ na koniec roku zostały pieniądze?Kto i kiedy sprawdził jak wykorzystywane są pieniądze ze składek ? Dlaczego w NFZ zarobki sa kilkakrotnie wyższe niż w szpitalach i poradniach, a nikogo nie dziwi, że urzędnik zawsze zarabiał więcej od lekarza?Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.
kkkxxx / 213.77.29.* / 2008-01-03 07:58
oczywiście kazdy kij ma dwa końce ... ale dlaczego tyle pieniędzy idzie na składki zdrowotne, a i tak w rezultacie człowiek żeby skorzystać z usług medycznych które ciągle opłaca z tych składek niezłe kwoty to nie skorzysta bo wcześniej wykorkuje ... i dla własnego zdrowia idzie do prywatnego gabinetu i w ten sposób płaci podwójnie raz w składkach a drugi raz w tym prywatnym gabinecie ... czy to jest wporządku ??? podam prosty przykład : zwichnęłam śródstopie oczywiście poszlam do mojego lekarza rodzinnego (listopad 2007); lekarz przepisał mi zabiegi ultradziękiem więc poszłam zapisać sie na te zabiegi ... i co obeszłam wszystkie zakłady gdzie wykonuja zabegi w ramach funduszu (były to 4 punkty) i wszyscy chcieli mnie przyjąć dopiero w marcu 2008 roku ... więc co byś ET zrobił/a na moim miejscu ? chyba miałam wziąć zwolnienie z pracy do marca lub kwietnia i czekać z tą bolącą nogą w domu bo nawet chodzić nie mogłam ... Więc odpowiedź jest prosta ... ale lepiej wmawiać ludzią że lekarz sa super a reszta bee i ich krzywdzi ...
przykładowo pracownicy uczelni jeżeli dorabiają sobie w innych uczelniach to dorabiają i robią swoją robotę tu i tam, a nie w jednym miejscu szantażują, ja wiem że najlepiej zaradbiać wszędzie duzo kazdy by chciał ...
zgadzam się że trzeba dużo zmienić w tym systemie ale lekarze nie mogą też cały czas ciągnąć w jedną strone bo tak jak zauważyłeś/aś kij ma dwa końce więc trzeba znajeżć się po środku tego kija aby wszyscy byli usatysfakcjonowani
hoel71 / 83.7.37.* / 2007-12-31 19:14
to jak tak to ja wyjeżdzam z Polski, zeby nie zdechnąć na stojąc za 1000zł
1edek2 / 83.5.30.* / 2007-12-31 18:49
lekarze niech się walą na ryj,co oni sobie myślą żw w tym kraju nie ma innuch grup zawodowych.pragną sobie zarabiać po 10 tys a większość społeczeństwa zarabia 1000zł brutto a jak nie dasz w łapę to w dupie cię maja-porażka!!!
ALMUS_39l / 88.199.64.* / 2007-12-31 18:26
A jakby tak politycy i dygnitarze sobie też co nieco odjęli???
kert / 83.30.44.* / 2007-12-31 18:17
jezdzisz toyota ,nówka i masz nowy albo budujesz nowy dom,- i za co? za wypisanoe recepty?pytam kto nie płacił lekarzom,dentystom-oducz sie brac albo płac podatki i sami se zarobicicie z podatków własnych na podwyżki
ja zarabiam jako lekarz 1040 zł netto - jaka płaca taka
praca!
xxx12321 / 77.253.123.* / 2008-01-01 17:53
jasne, że toyotą wprost z salonu, ale niestety nie mam tego samochodu z pracy, tylko dlatego, że pochodzę z zamożnej nielekarskiej rodziny. A owszem, że biorę - na Święta dostałem czekoladki od pacjenta :) ale bilansowo jestem do tyłu, bo wigilia na oddziale była składkowa :) A podatki płacę co do złotówki - nawet ulgi na internet nie mam, bo internet nie jest na mnie ;)
Greeder / 62.89.78.* / 2007-12-31 13:20
To ja poproszę o referendum w tej sprawie. Widzę, że POwcy już kombinują jak mi kieszeń wyczyścić...
Anest / 91.201.64.* / 2007-12-31 16:36
Kolego ; z twojej składki mają usługi medyczne: ty, twoje dzieci , z jeden bezrobotny i ze dwóch rolników lub członków ich rodzin to co bys chciał za 42 zł na miesiąc na osobę ( oficjalne dane , a w Niemczech ponad 250)Nawet emeryci płacą.
Dana z B-stoku / 91.145.128.* / 2007-12-31 17:09
W Polsce emeryci też płacą składkę zdrowotną.
30.04.07 (poniedziałek) poprosiłam wizytę domową do ciężko, obłożnie chorego 24-letniego dziecka. Pani doktor nie raczyła przyjść. Mój lekarz rodzinny był wówczas na urlopie. Syn miał bardzo wysoką temperaturę. 27.04 wypisany byłzeszpitala z rurką trachotomijną. Doktorka kazała podawać co 4 godz. coś od gorączki, a po 18-tej wzywać pogotowie. Syn zmarł przed 15-tą-udusił się. I za co oni biorą pieniądze? Jeszcze mam im dodatkowo płacić? Nigdy!!!!!!!
Anest / 91.201.64.* / 2007-12-31 17:37
nie oni -tylko ona - nie ma zbiorowej odpowiedzialnosci
franciszek kocur / 83.21.100.* / 2007-12-31 15:53
największa stawka zdrowotna nie zaspokoi pazerności
lekarzy, którą odczuwamy na własnych kosciach w czasie
wizyt lekarskich w ramach NFZ. Ostatnio wyjątkowe chamstwo,lekcewazenie pacjenta i brak podstawowej etyki lekarkiej.
xxx12321 / 87.205.170.* / 2007-12-31 16:13
ja zarabiam jako lekarz 1040 zł netto - jaka płaca taka praca!
heron / 89.228.151.* / 2007-12-31 18:10
Jaka praca taka płaca, konowale? A przysięga Hipokratesa to dla ciebie pustosłowie? Kto co kazał zostać lekarzem? Jako nauczycielka, po 32 latach pracy muszę się kontentować emeryturą w wysokości 1004 PLN. Znam sporo lekarzy i żaden z nich nie ma tak nędznej emerytury ani pensji. A studiowali tylko rok krócej ode mnie.
zbigr / 83.11.206.* / 2008-01-01 23:06
Współczuję uczniom takiej nauczycielki. Niewiele się można od niej nauczyć, skoro ONA NAWET nie wie tego, że przysięgę Hipokratesa ostatni raz lekarze składali blisko 50 lat temu, pewnie większość z tych co składali tę przysięgę już nie żyje. Ja sądzę, że przy takiej wiedzy u nauczycielki te 1000 PLN to jest stanowczo za dużo. Jeżeli na lekcjach zmyśla też jakieś wyssane z palca dyrdymały to ona powinna zapłacić - odszkodowanie rodzicom tych dzieci... Obecnie zamiast przysięgi Hipokratesa składa się przyrzeczenie lekarskie, a to nie to samo.
addam1 / 83.3.83.* / 2008-01-01 19:09
masz tysiąc mimo, że nic nie robisz a pracowałaś kilkanascie godzin tygodniowo
xxx12321 / 77.253.123.* / 2008-01-01 18:05
Przysięga Hipokratesa, a nauczycielko znasz w ogóle przysięgę albo choćby Kodeks Etyki Lekarskiej (KEL)? Nigdzie, powtarzam nigdzie nie jest napisane że lekarz ma pracować za darmo. W KEL jest wyraźnie napisane: Lekarz ma prawo umawiać się o wysokość honorarium
przed rozpoczęciem leczenia.(art. 66 KEL). Skoro na rynku pracy brakuje lekarzy by zapełnić etaty zgodnie z kodeksem pracy, to lekarz ma prawo umówić się na wynagrodzenie takie jakie chce. To jest wolny rynek.
Widocznie nauczyciela łatwiej zastąpić i wykształcić niż lekarza. A poza tym pomyliło Ci się, lekarz uczy się 6 lat, potem jedna specjalizacja, czasem też i druga. (to są lata nauki). A poza tym miałaś kiedys do czynienia z zakresem materiału na studiach medycznych??
A jesli masz taką możliwośc, zawsze możesz sama leczyć pacjentów, jeśli potrafisz,masz dyplom i Prawo Wykonywania Zawodu.
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-02 20:06
tym kodeksem doktorku możesz sie podetrzeć bo etyki w waszym zawodzie nie ma odkąd przestaliście składać przysięgę Hipokratesa! I nie becz że mało zarabiasz ,w Irlandii czekają na spawaczy,możesz sie przekwalifikować.
Jarkt / 83.238.234.* / 2007-12-31 19:17
Kobieto- kompletnie nie znasz treści na które się powołujesz, a jak na nauczycielkę posługujesz się wyjątkowo prostackim językiem.
rtgggg / 85.198.212.* / 2007-12-31 17:42
jak ty doktorku zarabiasz 1040zł netto to zostań księdzem,jak tyle zarabia pielęgniarka!!!!! Bez kitu!!!!!!
xxx12321 / 77.253.123.* / 2008-01-01 18:07
zależy od szpitala, u nas akurat od 1 stycznia podniesiono pensje pielęgniarkom, bo wzrosła płaca minimalna ;)
doniu / 2007-12-31 17:04
no cóż,
nikt Cie ni zmusza do tej pracy,
czy ja jako kiepsko oplacany specjalista mam rowniez zaczac sabotaz ? chyba nie na tym to polega, szukam innego pracodawcy po prostu a nie utrudniam zycia ludziom
xxx12321 / 77.253.123.* / 2008-01-01 18:10
jasne, że Cię popieram - każdy powinien zarabiać zgodnie ze swoimi umiejętnościami, ale również w odniesieniu do sytuacji na rynku pracy. Jeśli masz taką możliwość, upomnij się o swoje :)
Niestety w Polsce w dużej większości szpitali płącą marnie.
mdłosięrobi! / 83.24.204.* / 2007-12-31 14:07
no tak, przepiękna Kopacz już nastawiła swój ryjek do ssania mamony od obywateli - taki cud (urody).

Najnowsze wpisy