Forum Forum dla firmKadry

Za pracę w sobotę należy się inny dzień wolny

Za pracę w sobotę należy się inny dzień wolny

Wyświetlaj:
kiki / 79.188.185.* / 2012-01-05 11:02
pracodawca mojej koleznaki wymyslił sobie żeby dodatkowy dzień wolny od pracy wyznaczyć na dzień świąteczny!!! O zgrozo jest to zgodne z cudownie znowelizowanym kodeksem pracy obowiązującym od zeszłego roku. A większa zgroza że tak pracodawcy poradziła pani z Inspekcji Pracy kiedy przeprowadzała kontrolę.....
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-03-04 21:56
Ta nowelizacji tylko wprowadziła porządek. Z jakiego powodu pracodawca miał dawać dodatkowe wolne, jeżeli święto wypadało w dzień wolny ? W końcu jak święto wypada w niedzielę, to wolnego dodatkowego nie ma. I tak samo jest, że jeżeli święto przypada w drugi dzień wolny od pracy. Teraz jest logicznie.
nowye61 / 193.111.166.* / 2012-01-04 14:27
Taaaak, a krowy latają.
Ja pracuję w każdą sobotę ponad 8 godzin a mój pracodawca nawet nie pyta czy mam czas, nie mówiąc już o tym żeby w tygodniu dostać dzień wolny. Jest to poprostu niemożliwe, w tygodniu po 10 godzin w pracy to dlaczego nie w sobote?
tivi / 2013-05-22 12:01
od czegos takiego jest panstwowa inspekcja pracy, skoro swiadomie dajesz sie wykorzystywac to pretensje mozesz meic tylko i wylacznie do siebie, jakby ci to nei przeszkadzalo to bys cos ztyum zrobil
Panna nieMłoda / 2013-05-22 13:46
Nie rozumiem takich zarzutów pod adresem osób które mają problem z pracodawcami... wiecie że jest problem z pracą... to zrozumiałe jest że ludzie cały czas przesuwają swoja granicę tolerancji po to tylko żeby utrzymac pracę!!
ciekawy_swiata / 2013-05-10 14:10
od tego jest panstwowa inspekcja pracy, inna sprawa jes tto ze zapewne za sobotnie godziny tez ci placi wiec nie narzekaj az tak bardzo, ciesz sie ze masz prace bo wielu pewnie by dalo ogrom za to zeby pracowac a nei moga bo niema mozliwosci takiej
errerrr / 83.20.108.* / 2012-09-05 22:05
w Polsce panuje bezprawie totalne.
pracodawcy robią co chcą a ty nic im nie zrobisz - spróbuj podać ich do sądu. sprawa będzie się ciągła latami, musisz udowadniać a jemu i tak nic nie zrobią - a nawet jeśli - to ty tracisz pracę a 11 miesięcy się szuka średnio nowej. za co żyć przez te 11 miesięcy?

nikt się w to bagno nie pakuje
pracownicy są oszukiwani a prawo polskie im na to pozwala bo nie ma mechanizmów ochronnych.
w niemczech takie łamanie praw pracowniczych byłoby nie do pomyślenia

ale to jest polska
polacy głosują na tuska pomimo że coraz głośniejsze i nowsze afery wychodzą na jaw - popularność jemu rośnie.

giertych jak rządził to wprowadził obowiązek wolnego dnia w święto dla wszystkich. później platforma głupia to ograniczyła tylko do punktów handlowych powyżej 50 pracowników.
w efekcie małe sklepiki i setki tysięcy pracowników w nich zatrudnioncyh jest przumuszane do pracy we święto.

Mamuśka się zbuntowała i powiedziała że nie przyjdzie w boże narodzenie pracować i ją zwolnił. od 5 lat jest na bezrobociu bo wiek 55 i już nie ma szans na żadną prace.

zastanów się co mówisz nazywając kogoś frajerem
bo może sam nim jesteś jak chodzisz głosować na tuska.
Cml / 162.18.143.* / 2014-08-14 16:06
Juz nie przesadzaj z tymi Niemcami. Tez pracuje w Niemczech i jest jasno powiedziane u mnie w firmie ze za przepracowany weekend (sobota i niedziela) oddają jeden dzien wolny (NAWET NIE DWA) a w tylko szczegolnych wypadkach dwa. Dotyczy sie to wszystkich. Zeby nie bylo Polaków u mnie w firmie pracuje aż JEDEN (ja) a reszta to przewaznie Niemcy i czasem Francuzi.
fragi / 94.141.128.* / 2012-01-04 18:34
Jak jesteś frajer to zapier..aj.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-01-07 20:14
jak jesteś głupi to się nie odzywaj
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy