Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za prywatnych dentystów płacimy 6 mld złotych

Za prywatnych dentystów płacimy 6 mld złotych

Wyświetlaj:
ask^ / 89.77.45.* / 2010-02-27 09:26
Tyle kasy... a po "uśmiechu" kompaktowego bractwa wcale tego nie widać.
Maxwell / 89.74.62.* / 2010-02-23 18:34
To znak , że ministerstwo zdrowia jest już niepotrzebne!!!
sceptyk / 2010-02-23 12:15 / Tysiącznik na forum
Mętniactwo michniczej wyborczej przekracza już granice groteski.
6 miliardów złotych Polacy wydali na PRYWATNYCH stomatologów z pieniędzy już raz OPODATKOWANYCH (czyli po oddaniu haraczu na róznych Zbychów, Zdzichów, Rychów i Żakowskich).
Konstytucja RP (uchwalona w znacznej mierze dzięki oszalałej michniczej propagandzie) gwarantuje rzekomo WSZYSTKIM Polakom bezpłatną opiekę zdrowotną, i w tym celu państwo pobiera od obywateli przymusowy zbójecki podatek na ubezpieczenie zdrowotne. I co? okazuje się, że to "bezpłatne leczenie" jest czystą fikcją, a z podatków utrzymuje się ministerialnych darmozjadów.

Zatem obywatel, który chce mieć zdrowe zęby płaci DRUGI raz, bo państwo z DOBROWOLNIE przyjętego na siebie obowiązku się NIE WYWIĄZUJE. I co na to Michnik i jego ferajna? Ano narzekają, że Polacy to wsiowa chołota, która nie dba o zęby.
A z prostego wyliczenia 6,000,000,000:18,000,000 wynika, że Polak zostawia u dentysty średnio 333 złote ROCZNIE.
I o tę kwotę tuskowniarski reżym może zmniejszyć wydatki na tzw. "służbę zdrowia" i przeznaczyć ją np. na "Orliki" (budowane przez Rychów, Zbychów i szwagrów), podróże życia błazna do Peru, albo zatrudnianie Rosołów.
Że też money.pl publikuje enuncjacje tego szmatławca :-(((
No, chyba, że prikaz jest - cytować, cytować, cytować! Po środowisku wyborczej można się wszystkiego spodziewać. Cenzurę już wprowadzili. Teraz może wprowadzają PRZYMUS czytelnictwa?
gorgonius / 89.238.39.* / 2010-02-24 11:12
Jeszcze trochę i będzie przymus na zastrzyki/zwiotczające mięśnie/.
pjotruch / 83.8.153.* / 2010-02-23 21:44
dołączam się do wypowiedzi. Zgadzam się w 100%.
Sokole uszy / 95.49.52.* / 2010-02-23 16:57
157 zł rocznie. bo mamy wiecej mieszkancow. Dyszka miesiecznie to nie tragedia za zdrowe zeby. A tak wogole to masz bezplatna opieke, tylko ze musisz czekac w kolejce. Cos za cos.
Tyle merytorycznych uwag, reszta Twojej wypowiedzi jest stekiem bzdur. Pozdrawiam
kukunamuniu / 83.29.248.* / 2010-03-01 11:21
Te partacze psują zęby po to żeby przyjść do nich prywatnie!!!!!!
watrix / 83.8.46.* / 2010-02-24 08:48
Dyszka miesięcznie to STATYSTYCZNIE. A statystyka jest taka że jak idziesz z psem na spacer to Ty masz 3 nogi i pies ma 3 nogi. Zastanów się co piszesz.
Sokole uszy / 95.49.13.* / 2010-02-25 17:49
Coś słyszałeś ,ale nie bardzo wiesz o co chodzi ,prawda?
1. Zastanowiłem się zanim napisałem.
2. Jestem na Finansach i Rachunkowości na jednej z najlepszych polskich uczelni i miałem Statystykę i różne jej odmiany.
3. Jeśli idziesz na spacer z psem to każde z Was ma ŚREDNIO 3 nogi. O to Ci chodziło. Twoja wersja jest niepełnosprytna.

Czy ta żartobliwa anegdotka zmienia sens mojej wypowiedzi? Albo istotność statystyki?
Statystycznie rzecz biorąc statystyka jest istotna.
nie wiem / 195.116.34.* / 2010-02-24 06:47
W tej niby wrednej komunie leczyłem żeby w przychodni zakładowej. Były koleiki ale Pani doktor wyznaczała wizyty nie dłużej jak tydzień z dostosowaniem do warunków pracy do południa lub póżniej. W wolnej Polsce u dentysty byłem z 5 razy oczywiście prywatnie dwa razy usuwałem i dwa razy leczyłem oczywiście leczenie za jednym pobytem. I o czym my rozmawiamy.
man13 / 2010-02-23 13:49 / Tysiącznik na forum
6 miliardów rocznie to tyle ile rząd wydaje na utrzymanie tylko kościoła katolickiego. Dla PiSiorów pokroju sceptycznego to niewiele i nie godne uwagi, gdy chodzi o kościół i wydatki na propagandę życia w niebie, jednak dla CZŁOWIEKA dbającego o swój i swych najbliższych, rozwój intelektualny, fizyczni i emocjonalny to poważna część pracy wydana na ideologów pokroju oszołoma czy sceptyka.
sceptyk / 2010-02-23 15:28 / Tysiącznik na forum
Podaj źródło danych, o tych 6 miliardach na kościół katolicki.
Ale źródło wiarygodne, to znaczy np. Ustawę budżetową.
A poza tym, POwszczyku, przyjmij wreszcie do wiadomości, że świat realny jest dużo bogatszy, niż twój michniczo-tuskowniarski.
Nie każdy, kto NIE jest tuskowniarzem, jest jednocześnie pisiorem. Choć z drugiej strony, nie uważam określenia pisior za obelżywe (co zapewne było twoja intencją).
Na wszelki wypadek dodam, że epitety "tuskowniarz", "POwszczyk" są jak najbardziej obraźliwe, to znaczy, że uczciwy człowiek nazwany w ten sposób może poczuć się obrażony).
Ale ty, man13 do uczciwych nie należysz, bo ŻADNE dane podawane w twoich wrzutach na forum, prawdziwe (czyli uczciwe) nie są.
man13 / 2010-02-23 11:48 / Tysiącznik na forum
Na paczkę fajek starcza, na dentystę brakuje. Ciągle jeszcze pokutuje w Polakach „moherowe” myślenie i przesąd religijny. A szkoda.
sceptyk / 2010-02-23 11:53 / Tysiącznik na forum
Niestety w Polsce pokutuje publicystyka man13.
Wiecznie antyklerykalna (nawet w odniesieniu do stomatologii) i wiecznie nielogiczna (miara ogłupienia dokonanego przez redaktora Michnika i jego Proroków Większych i Mniejszych).

man13,
udaj się do najbliższego psychiatry, może na twoje przypadłości znajdzie jakieś piguły, bo odwoływanie się w dyskusji do twojej inteligencji mija się z celem.
Nie da się dyskutować z osobnikiem o mózgu przeżartym do cna niemawiścią do wszystkiego co NIEmichnicze i NIEtuskowniarskie.
prof.Ciekawski / 213.77.8.* / 2010-02-23 08:26
Ileż przekłamań w jednym krótkim tekście! O wizerunek to może dba ta część społeczeństwa, którą stać na prywatne leczenie stomatologiczne. Dużo większy odsetek Polaków odpuszcza sobie tę troskę z przyczyn materialnych. Jesteśmy biednym społeczeństwem i już niebawem Polska stanie się "szczerbata". Zresztą może o to chodzi?
jano12 / 151.88.22.* / 2010-02-23 08:20
wiem że jest wcześnie rano i w ogóle ale jak skąd autorowi wzięło się 13% nastolatków ze zdrowymi zębami skoro 95 procent dzieci i 99 procent dorosłych ma pruchnice.. ;) Możliwe że nastolatek to taki niezdefinowany etap przejsciowy pomiędzy jednym a drugim...
do szkoły / 217.74.68.* / 2010-02-23 09:08

pruchnice

litości
litość / 151.88.22.* / 2010-02-23 09:20
nie ma to ja czepianie się literówek...
żal mi ciebie...
Binarek / 2010-02-23 09:14 / Tysiącznik na forum
A tak tak!!
Pruchnica atakuje podstępnie i wgryza się w muzg wyjadając niekture literki
Egida / 83.4.86.* / 2010-02-27 09:15
Trzymaj się zasad-pruhnica oraz musk.Pszećesz!!

Najnowsze wpisy