Forum Forum podatkoweVAT

Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc

Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc

Wyświetlaj:
zeb / 87.207.0.* / 2010-08-01 16:09
chcą uzyskać z podwyżki VAT 5 mld zł, przy ilości pracujących 14 mln na jednego na miesiąc wychodzi 29,76 zł . Jak tu temu pajacowi wierzyć , czy on ma wszystkich Polaków za idiotów? z kilkunastu złotych zrobiło się kilkadziesiąt.
okokok / 87.204.241.* / 2010-08-04 15:10
konsument nie musi byc osobą pracujaca..
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 17:41
ależ pajac to podzielił przez wszystkich dorosłych polaków, bo emeryt i gość na zasiłku tudzież pracujący na czarno jakiś tam vat zapłacą , chocby kupując flaszkę czy tankując gracisko
dgen / 2010-08-01 15:29 / Tysiącznik na forum
reforma finansów poprzez podnoszenie podatków ?
cienka gadka dla niedorozwiniętych wyborców PO i miłośników skeczy Palikota
student8261 / 156.17.240.* / 2010-08-01 15:09
moment też nie jest przypadkowy... wakacje, okres urlopów, piękna pogoda; mało kto się interesuje tym co tam w polityce piszczy... to po cichutku im podniesiemy VAT, zorientują się po wszystkim...
NeoNazi / 83.26.172.* / 2010-08-01 11:45
średnia pensja urzędasa przekracza już 5tys brutto !!! nowy prezydencik remontuje sobie pałac za prawie 4 mln złotych !!!

podatki trzeba podnieść bo Pasożyt administracyjny nadal jest głodny....

małe i mikroprzedsiębiorstwa główni płatnicy VATu się nie zbuntują i dalej będą płacić na nienażarte POmyjstwo
maciekkkk / 2010-08-01 12:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To w jakim urzędzie tyle zarabiają, może złoże swoje podanie?
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 12:35
a co nie stać cię na 15 zetów miesięcznie? przecież to takie grosze, nie przekonał cię ani money ani JAG ?
maciekkkk / 2010-08-01 14:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale o co Tobie chodzi w tej aluzji? Do czego niby miałby mnie przekonywać?
na / 83.5.90.* / 2010-08-01 14:48
ciebie przekonywać ?! toś mnie rozbawił,

kpię sobie z ciebie maciekkkk, bo mnie śmieszą ludzie dla których 5 tys i to brutto to taka kasa,że zaraz by lecieli z podaniem i zarazem głosujący na PO i harabiego, ba mało tego nawet piszący namiętnie propeowskie teksty na forum, a jakby i tego było mało nie mający nic przeciwko podwyżkom podatków , po prostu nie mogłem się powstrzyma by z ciebie złośliwie nie zakpić

dzień wolności podatkowej
2006 - 24 czerwca
2007 - 16 czerwca
2008 - 14 czerwca
2009 - 14 czerwca
2010 - 23 czerwca

widziecie? niby nic wielkiego nie podnieśli , jakieś grosze
na akcyzach a tyraliśmy na budżet o 9 dni dłużej ,w przyszłym roku dzień wolności poobchodzimy sobie kiedy ? 2 lipca ? tak to się robi małymi kroczkami,

kiełbaskę kroi się PO plasterku
maciekkkk / 2010-08-01 15:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widać zarabiasz dużo lepiej skoro tak piszesz, dla mnie to byłby znaczny skok przychodów.
A skąd wiesz na kogo głosowałem? Po tym niewielkim wpisie i moim ironicznym pytaniu to gdzie tyle zarabiają?? I w którym miejscu napisałem, że nie mam nic przeciwko podwyżce podatków?? Bo jak widać wciskasz mi słowa których nie napisałem. A głosisz wywody niczym samozwańczy misjonarz, który chce nawracać lud.
na / 83.5.90.* / 2010-08-01 17:35
skąd wiem? a co ja twój pierwszy post przeczytałem? a przeciwko nic nie masz bo nic przeciwko nie piszesz, proste? i nie podoba ci się ,że ja piszę wywody przeciwko i mnie od misjonarza przezywasz.;logiczne ? więc się nie wypieraj jak żaba błota bo mnie tylko rozśmieszasz
maciekkkk / 2010-08-01 19:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A to, że nic nie piszę to oznacza, że jestem za?? No tak metoda, nie jesteś z nami jesteś przeciwko nam. Sposób dyskusji gwarantujący - brak dyskusji. A jakie masz argumenty? Przetaczasz głównie czyjeś opinie, bez jakiejkolwiek argumentacji. Sam fakt napisania, że nie piszę nic przeciwko jest z Twojej strony śmieszny. Tak postępują ludzie, którzy nie potrafią obronić własnego zdania, a tylko klepią zasłyszane słowa. I od razu oskarżony zostałem o wypieranie się, bez mojego słowa. No tak, widzę, że kolega jest wszechwiedzący i jego opinie są tylko słuszne. ..... tak to było za towarzysza Gierka. Broń Bóg, aby ktoś miał inne zdanie.
na / 83.5.90.* / 2010-08-01 21:22
nudzisz teraz , napisałem "nie mający nic przeciwko" nie mający nic przeciwko znaczy mniej więcej nie protestujący , czyli nie piszący nic przeciw, nie napisałem ,że jesteś za tylko że nie masz nic przeciwko ,czyli nie protestujesz, to ty mi wciskasz słowa których nie napisałem, żegnam ozięble
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 11:56
i w zeszłym roku liczba zatrudnionych w administracji wzrosła o 26 tys osób
pitt2 / 81.219.207.* / 2010-08-01 10:14
Porozdawajmy jeszcze trochę dożywotnich emerytur dla 40 letnich byczków i innego wyborczego socjalu a podatki jeszcze bardziej wzrosną.
Elektro Devil / 2010-08-01 09:58 / Tysiącznik na forum
może taka stawka podatkowa nauczy ich rozsądnego myślenia przy kolejnych wyborach...
pan władek / 89.231.114.* / 2010-08-01 15:20
niestety takich JAGów jest mnóstwo, w słowniku brak kulturalnych określeń by nazwać takie indywidua. No chyba, że medyczne.
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 10:53
nauczy się góra jakieś 10% , czytałeś co niżej JAG pisał? takich beznadziejnych przypadków jak on jest pare milionów,będzie się taki chwalił prywatnie że przełknie wzrost wydatków nawet o 150 zetów,więc co mu tam 15 zetów, i co takiemu odpowiedzieć ? że ja przełknę 500 zł ale nie widzę powodu by za bezdurno piec setek co miesiąc cwaniakom oddawać ? myślisz że zrozumie? bo ja nie,
dgh / 83.12.111.* / 2010-08-01 00:06
CBA będzie zbierać dane o preferencjach seksualnych obywateli

"Jednocześnie, w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie zadbano o dalsze poszerzenie nadzoru nad społeczeństwem. W tym celu, grupa rządząca nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznała nowe uprawnienia funkcjonariuszom `odzyskanego' Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Służbie udzielono kompetencji, o jakich nie śniło się nawet Mariuszowi Kamińskiemu. Biuro ma odtąd zbierać bez żadnej kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. Jego działalność nie będzie się ograniczać do korupcji urzędników. CBA ma ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw, co pozwoli na wykorzystanie tej służby do dyscyplinowania `niepokornych' przedsiębiorców lub nazbyt aktywnych przeciwników politycznych. W tym samym obszarze działań, można umieścić decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który bez żadnych zapowiedzi rozpoczął spis powszechny wszystkich Internautów w Polsce. Do 11 czerwca br. tzw. providerzy Internetu zobowiązani zostali do przekazania danych wszystkich swoich abonentów. Jak informuje UKE oficjalnym powodem ma być `rozpoczęcie procesu analiz lokalnych rynków usług dostępu szerokopasmowego do Internetu'. Nie mamy żadnej pewności, że dane te nie zostaną wykorzystane przez służby podległe rządzącym i nie posłużą do inwigilacji lub represji wobec użytkowników Internetu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że ten obszar aktywności obywatelskiej zdaje się stanowić ostatni bastion, niedostępny dla wpływów oficjalnej propagandy".

TO JEST NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ!

Z Konstytucji Art. 25:
"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając
swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."

Art. 30.
"Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest
obowiązkiem władz publicznych."

WALCZCIE O SWOJE PRAWA! CZYTAJCIE KONSTYTUCJĘ: PDF-> bip.dzierzoniow.policja.gov.pl/download.php?s=210&id=3333

INFORMUJCIE O TYM INNYCH!!!
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 14:54
CBA będzie zbierać dane o preferencjach seksualnych obywateli no i co z tego?komu to przeszkadza? nie zauważyłeś,że spora częśc jest DUMNA ze swej preferencji?
a jak jakimś głąbom zdradzającym żony z kolegami z pracy to przeszkadza tym gorzej dla nich ! bo powinni byc dumni a nie dawac du...py na boku
lealea / 217.153.39.* / 2010-08-24 14:25
No np. mi to przeszkadza- bo rządowi nic do tego... i tyle. A tak w ogóle to nie rozumiem o co ci chodzi w tej wypowiedzi.
studentMIM / 2010-07-31 23:50 / Tysiącznik na forum
Liberalne PO jest w sferze realnych działań bardziej socjalne od socjalistycznego PiS:( I na kogo tu głosować? ....
maciekkkk / 2010-08-01 14:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To na tym polu teoretycznie najbardziej socjalne SLD wypada najbardziej liberalnie.
studentMIM / 2010-08-01 00:38 / Tysiącznik na forum
JKM to błazen (celowo). Ale będę głosował na UPR (nie na WiP).
rysiul20 / 87.205.241.* / 2010-07-31 19:56
Obietnice PO zaczynają się spełniac. Juz pełne busy powracających emigrantów do zielonej wyspy
tow. gomułka / 83.31.222.* / 2010-07-31 19:35
Byliśmy nad przepaścią i zrobiliśmy poważny krok naprzód, towarzysze
Sklave / 83.2.33.* / 2010-07-31 19:40
Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu.
Źródło: przemówienie na wiecu 1–majowym, 1963 (?)
Sklave / 83.2.33.* / 2010-07-31 19:11

Taka podwyżka to dla przeciętnej czteroosobowej rodziny 40 złotych więcej na podstawowe miesięczne utrzymanie. Dla singla - 15 złotych - wyliczył Money.pl.


tak,tak wszystko się zgadza

PRZY ŚWIECZCE, PIESZO O CHLEBIE I WODZIE I POWINIENEM WYDAĆ KILKANAŚCIE ZŁOTYCH WIĘCEJ NA MIESIĄC.
dgen / 2010-07-31 18:28 / Tysiącznik na forum
ten 1% i 5 mld zł ma niby pozwolić Partii Obciachu dociągnąć do kolejnych wyborów i je wygrać ?
niedoczekanie !
asik50 / 217.153.161.* / 2010-07-31 18:40
hmm do deficytu budżetowego można zaliczyć wydatki:
- katastrofa w Smoleńsku 96osób sprowadzonych do Polski + pogrzeby (nie byli ubezpieczenie)
- powódż
to co PIS obniżył teraz trzeba podwyżyć, ale pytanie czemu rząd nie zaczyna od siebie. Z Kaczyńskiego L. śmieli się i obrażali ludzie za granicą. Dziwne ,że nikt ich przed sąd za szydzenie z prezydenta nie postawił
histori / 213.238.118.* / 2010-08-01 00:31
Trzeba troszke czasu.
Przyjdzie kryska na Matyska.
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-07-31 16:05
Okazuje się, że rząd, który tak bardzo chce nas zmusić do ostrego zaciskania pasa, sam szasta publicznymi pieniędzmi. Ministrowie premiera Donalda Tuska (53 l.) tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wypłacili swoim pracownikom - uwaga - 20 milionów złotych nagród! Prym w rozdawaniu pieniędzy wiedzie nie kto inny jak minister finansów Jacek Rostowski (59 l.). Ten sam, który podnosi Polakom podatki
dgen / 2010-07-31 18:25 / Tysiącznik na forum
by żyło się lepiej (swoim)
MiroRycho / 83.23.110.* / 2010-07-31 20:18
DO dgen

By żyło się lepiej kolegom z Dolnegośląska
Sklave / 83.2.33.* / 2010-07-31 18:58
Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej.
Źródło: z przemówienia na XI Plenum KC PZPR 4 września 1971 roku
JAG1 / 83.20.238.* / 2010-07-31 15:14
Rozważania o podwyżce VAT-u to genialne posunięcie Tuska.

Dodam, że jeszcze podatku nie podniesiono, więc jeszcze nie uszczuplił się mój budżet o te 15 zł na miesiąc.

ALE,
oczadziałe pismaki z domorosłymi ekonomistami-katastrofistami zajmą się teraz mieleniem tematu VAT-u i przestaną wałkować w kółko do znudzenia sprawę katastrofy samolotu.
Antek Policmajster będzie musiał teraz wznieść się na szczyty erudycji, albo przekroczyć granicę śmieszności, by przebić swoim tematem dyskusję o podatkach .

Po drugie, Tusk testuje poparcie.

Panie Premierze - powodzenia.
niewierzący ateusz / 83.5.93.* / 2010-07-31 15:30
no i popatrz trzy małpki , już się taki znalazł co mu 15 zet nie przeszkadza

wzrost vatu nie zniechęci zbyt wielu ludzi do PO,
popatrz na tekst money, jak ładnie wytłumaczyli tylko
kilkanaście złotych : ))))))) i większość w to
uwierzy, myślisz,że ilu skuma krojenie kiełbaski po
plasterku? ba ilu to w ogóle przeczyta? tysiąc ? 10
tysięcy? nie mam złudzeń co do efektywności czy
skuteczności takiej pisaniny, piszę z nudów dla
zabawy, przecież za money stoi autorytet największego
portalu finansowego, jak myślisz przeciętni czytacze
po przeczytaniu postu który polemizuje z tekstem
autorytetu to czyją wersję przyjmą? czy zwolennik PO
uwierzy mnie czy premierowi. który tak ładnie mówił o
konieczności ratowaniu itd itp czyż na ratunek
ojczyzny można żałować kilkunastu zetów na miesiąc?
toż ja ostania łajza jestem która głupich 15 zetów dla
ojczyzny poświecić nie chce : )))))))) prawda?
zrezygnował by taki pisior z jednej flaszki na miesiąc
jak mu kasy dla ojczyzny ratowania szkoda i już by
dla ojczyzny miał.... tak tylko że w tej flaszce 10
zetów to akcyza i vat

nasz JAG czytaj i napawaj się swą mądrością

dzień wolności podatkowej
2006 - 24 czerwca
2007 - 16 czerwca
2008 - 14 czerwca
2009 - 14 czerwca
2010 - 23 czerwca

widziecie? niby nic wielkiego nie podnieśli , jakieś grosze
na akcyzach a tyraliśmy na budżet o 9 dni dłużej ,w przyszłym roku dzień wolności poobchodzimy sobie kiedy ? 2 lipca ? tak to się robi małymi kroczkami,

kiełbaskę kroi się plasterkami

skumałeś JAG? POWIEM SZCZERZE ŻE WĄTPIĘ

ps, musiałem skoczy do sklepu, ale teraz to już pa idę pojeździć
JAG1 / 83.20.238.* / 2010-07-31 15:40
Pamiętam dyskusje po obniżce składki rentowej.
Wielu pismaków twierdziło, że obywatele nie odczują tej obniżki, bo to tylko kilkanaście złotych miesięcznie

Teraz sytuacja symetryczna urasta do rangi katastrofy.
na / 83.5.93.* / 2010-07-31 19:54
wiedziałem,że nuieskumasz masz materiał do dalszych przemyśleń
"O możliwości kolejnych podwyżek VAT od lipca przyszłego roku oraz lipca roku 2012
donosi "Rzeczpospolita", powołując się na źródło zbliżone do rządu. Resort finansów nie chciał tej informacji skomentować.

Gazeta twierdzi, że takie podwyżki czekają nas jeśli wydatki
państwa nie zostaną ograniczone, a gospodarka nie przyspieszy. O ewentualnej kolejnej podwyżce podatku od towarów i usług rząd będzie decydował w maju.

Nie jest więc wykluczone, że od 1 lipca 2012 r. w Polsce
obowiązywać może maksymalna dopuszczalna w Unii Europejskiej stawka VAT na poziomie 25 proc., ale tylko na trzy lata."

a money nam za rok policzy,że podwyżka vatu o jeden procent totylko średnio tylko kilkanaście złotych na miesiąc ,i za dwalata obliczenia powtórzy.

ps. cóż za wspaniała obniżka kosztów dla portalu, nie trzebabędzie płacić za nowy tekst tylko wklei się stary poprawiając tylko parę liczb

kumasz JAG? grozi ci to szczęście że co rok będziuesz mógł się cieszyc że to tylko 15 zetów misięcznie

kiełbaskę się kroi plastereczek po plastereczku
JAG1 / 83.20.238.* / 2010-07-31 20:16
Przyjacielu
Liczą sie fakty dokonane a nie spekulacje "Kaczej Rzeczpospolitej".

Będę ubolewał tylko w przypadku faktycznego wzrostu stawki VAT.

Prywatnie Ci powiem, że wzrost moich wydatków nie o 15 zł a o 150 zł na miesiąc przełknę, jeżeli Tusk nadal będzie rządził, tak jak robi to do tej pory. Takie są niestety koszty demokracji.
Dołożę jeszcze 1500 zł, aby pisowe oszołomstwo do władzy już nie powróciło.
niewierzący ateusz / 83.5.90.* / 2010-08-01 10:47
hehehehe wiedziałem,że napiszesz coś w rodzaju kaczej rzeczpospolitej, tak się zastanawiam czy ty twój sposób na życie na odcinanie plasterków z kiełbaski czy jesteś zwyczajnie ogłupiony, i jakoś mi się nie chce wierzyc by żyjący z odcinania plasterków zniżał do pisania takich głipot jak ty to czynisz, chociaż kto wie dla rozrywki człowiek różne rzeczy się robi

ps nie jestem twoim przyjacielem wypraszam, sobie takie poufałości
zby79 / 79.163.209.* / 2010-07-31 16:38
Bo chrzanią głupoty. Vat jest we wszystkim. Przykładowo robisz śrubkę. Płacisz Vat. Przewozisz ją do hurtowni płacisz za paliwo w którym jest Vat. Więc musisz więcej wycenić za tę śrubkę. I od tej droższej płacisz Vat. Producent np. przerzutek rowerowych kupuje śrubkę i ją przewozi. Benzyna podrożała (a przecież w benzynie jest sporo podatków) więc to po prostu się robi efekt śnieżnej kuli. Czy zostało to uwzględnione, czy po prostu ktoś przeliczył wartość wydatków i najzwyczajniej w świecie dodał 1 procent?
KelThuz / 93.105.129.* / 2010-07-31 22:55
Nie rozumiesz podstaw ekonomii.
Śrubki NIE WYCENIASZ WYŻEJ, tylko sprzedajesz za tyle, za ile zgodzi się ją kupić kontrahent. Jeśli nie jest w stanie dać tyle, żeby pokryć koszty wytworzenia i podatek - to zamykasz interes. Proste.
Ceny nie zależą od kosztów. To koszty zależą od cen. Kłania się Szkoła Austriacka, Mises, Rothbard.
JAG1 / 83.20.238.* / 2010-07-31 19:58
Przyjacielu
Podwyżka VAT-u obciąża jedynie insywidualnego konsumenta końcowego.

Dla firm ("VAT-owców") wielkość stawki podatku jest praktycznie bez znaczenia. Odlicza się VAT zapłacony w zakupach od VAT-u od sprzedzaży. Są jedynie drobne anomalie przy paliwie. I to wszystko.
KelThuz / 93.105.129.* / 2010-07-31 22:59
Ty też nie rozumiesz podstaw ekonomii.
Podwyżka VAT obciąża PRODUCENTA, ceny dla konsumenta nie zmienią się automatycznie po podniesieniu VATu.
Chyba nie sądzisz, ze np. przejazd busem co teraz kosztuje 2 zł (w tym vat 7%) nagle będzie kosztował 2,02 zł ? Nadal będzie kosztował 2 zł, tylko że przedsiębiorca zapłaci od każdej transakcji o 2 gr. więcej. Oznacza to WYŻSZE KOSZTY dla producenta. Niektórzy będą musieli zwinąć interes. Oznacza to SPADEK PODAŻY DÓBR I USŁUG. I to spowoduje wyższe ceny po pewnym czasie.
JAG1 / 83.20.238.* / 2010-07-31 23:39
Rozumując analogicznie, obniżka VAT-u o 1 punkt sprawi, że będzie u nas El Dorado i powstanie mnóstwo nowych interesów.

Ale na poważnie.

Przykład z biletami jest nietrafny. Zostań na chwilę menedżerem w przedsiębiorstwie transportowym i pomyśl. Fakt, o 2 gr nie podrożeją bilety jednorazowe, ale np. miesięczne, sieciowe, itp. już tak i sumarycznie nie dołożysz do interesu tylko klient.

Podobnie z cenami o końcówce 99 gr. Sprzedawca może wyrównać to sobie w marży na inne produktów, które sprzedaje o "niemarketingowej" cenie.

Jest też możliwe, że producent rzeczywiście weźmie na siebie częściowy wzrost VAT-u.

Najnowsze wpisy