Forum Forum finansoweInne

zabezpieczenie finansowe dziecka

zabezpieczenie finansowe dziecka

kobieta pracująca / 2012-08-20 09:07
Mam 5 letnie dziecko i ostatnio zaczynam coraz więcej mysleć o tym, zeby stworzyć mu jakieś zabezpieczenie finansowe. Macie jakieś pomysły? który sposób będzie najbardziej bezpieczny i pewny?
Wyświetlaj:
beaciunia / 2012-08-20 11:36 / Bywalec forum
ja swojemu dziecku założyłam lokatę długoterminową, wydaje mi się, ze to będzie najlpesza opcja, ja tej kasy ruszać nie będę, a procenty będą tak swoje robiły i jak skończy 18 lat to pomyślimy co dalej wspólnie
Chapelle / 2012-08-23 13:06
Jeżeli nie boisz się inflacji i absolutnie chcesz unikać choćby niewielkiego ryzyka to lokaty długoterminowe są ok. Aczkolwiek myślę, że mogłybyście się zastanowić nad obligacjami Skarbu Państwa. Np. 10-letnie obligacje można kupić w imieniu osoby małoletniej ( piszecie o dzieciach). Obecnie oprocentowane są na 6%, z tymże trzeba dokładnie sprawdzić jak oprocentowanie będzie wyglądało za pozostałe okresy odsetkowe. Nie jest to skomplikowane, możecie zapytać w odziałach PKO BP ( tam też możecie kupić) lub sprawdzić na http://www.obligacjeskarbowe.pl. Cena 100 PLN jedna, a spełnia się przy okazji patriotyczny obowiązek :).
Jak Twoje dziecko kobieto pracująca ma 5 lat to warto się nad tym zastanowić, tym bardziej, że przy obligacjach są mechanizmy zabezpieczające przed inflacją.
Ja sam, z racji zawodu - doradca w Aegon, mojej córce założyłem polisę inwestycyjną Aegona. Mogę w każdej chwili dopłacać pieniądze. Przy rozsądnej, konsekwentnej strategii i długiej perspektywie(16 lat - obecnie ma 2-latka) będę wygrany.
Nie wiem jaki zysk ta polisa wypracuje, natomiast wiem, że w sytuacji gdy rynki zaczną rosnąć pieniądze mojej córki będą rosły wraz z nimi.
A może obstawić kilka pól? W każdym razie dajcie znać dziewczyny co wybrałyście i odezwijcie się od czasu do czasu.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: